Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

В момента, IvanNavi каза:

Напоследък предпочитат да не канселират резервации, а да ги местят за други часове и дни. В случаите, които цитираш не точно часовете са важни, а колко билети вече са продали за близките полети. Ако успеят да ги напълнят - нямат друг избор, освен да канселират останалите резервации. Затова и отстрани изглежда леко странно.

Съмняваме да са ги напълнили и да продават билети за по 20 евро в съседните дни..

В случаят ми канселираха за петък и има полети в сряда и неделя.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Възникна казус - промениха ми един полет с 2:30 часа, заради което изпускам друга връзка (пак с Раян).

 

Дали биха се навили да променят полета за ден по-рано или по-късно? Под 3 часа е промяната в графика, но пък и 2:30 не е малко.

Връзка към мнение
преди 37 минути , Георги Матеев каза:

Възникна казус - промениха ми един полет с 2:30 часа, заради което изпускам друга връзка (пак с Раян).

 

Дали биха се навили да променят полета за ден по-рано или по-късно? Под 3 часа е промяната в графика, но пък и 2:30 не е малко.

За ден по-рано или по-късно не би трябвало да имаш проблем ако не искаш да сменяш летищата, но става само през чата. Всъшност за промяна под три часа точно това е единствената възможност освен рефънда.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 11 часа, IvanNavi каза:

За ден по-рано или по-късно не би трябвало да имаш проблем ако не искаш да сменяш летищата, но става само през чата. Всъшност за промяна под три часа точно това е единствената възможност освен рефънда.

Да попитам и аз. За втория ми полет, който също се оказа със сменен час, получих имейл за избор от три опции. Поисках връщане на парите. От падащото меню избрах причина - канселиран полет. В действителност моят полет е премахнат. Но са ми сложили час на полет, който е с 9 часа по-рано. Дали не сбърках в избора на опцията канселиран полет?

Връзка към мнение
преди 5 минути , Дани Магелани каза:

Да попитам и аз. За втория ми полет, който също се оказа със сменен час, получих имейл за избор от три опции. Поисках връщане на парите. От падащото меню избрах причина - канселиран полет. В действителност моят полет е премахнат. Но са ми сложили час на полет, който е с 9 часа по-рано. Дали не сбърках в избора на опцията канселиран полет?

Струва ми се, че това няма особено значение. Системата им автоматично проверява дали резервацията подлежи на рефънд.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
В момента, IvanNavi каза:

Струва ми се, че това няма особено значение. Системата им автоматично проверява дали резервацията подлежи на рефънд.

Ох! Успокоих се. А за преместването на първия ни променен полет, няма още имейл. Надявам се да дойде.

И там е канселиран нашия и ни е сложен полет с 8 часа по-късно. Отново ли да напиша причина - канселиран полет? Извинявам се за тъпите въпроси, но ми е за пръв път да искам връщане на пари или ваучер от Раян, а с тези техни игри сменен или отменен полет, не знае човек как да постъпи!

Връзка към мнение
преди 2 минути , Дани Магелани каза:

Ох! Успокоих се. А за преместването на първия ни променен полет, няма още имейл. Надявам се да дойде.

И там е канселиран нашия и ни е сложен полет с 8 часа по-късно. Отново ли да напиша причина - канселиран полет? Извинявам се за тъпите въпроси, но ми е за пръв път да искам връщане на пари или ваучер от Раян, а с тези техни игри сменен или отменен полет, не знае човек как да постъпи!

Трябва да е ок. В подобни случаи са ми издавали ваучери като съм посочвал както канселиран, така и +- 3 часа, така че едва ли има значение.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Странно... Получих мейл за промяна в часове на полет, а промяна няма. Часовете не полетите са както в първоначалната резервация. Ще видим какви ще ги сътворят... Явно пак променят разписанието и тепърва предстоят изненади. 

Връзка към мнение

Подновявам питането си отново за полет София-Лондон след 9 дни.Има ли някой предложение за пренасочване към друга дестинация,където шанса за летене е минимален.За деня останаха 2 от 3 полета и най вероятно ще се лети,а пък на мен не ми се иска.Така по скромното ми мнение може би IvanNavi е способен да извади жокер.Надявам се да получа отговор.

Връзка към мнение
преди 42 минути , valpet каза:

Подновявам питането си отново за полет София-Лондон след 9 дни.Има ли някой предложение за пренасочване към друга дестинация,където шанса за летене е минимален.За деня останаха 2 от 3 полета и най вероятно ще се лети,а пък на мен не ми се иска.Така по скромното ми мнение може би IvanNavi е способен да извади жокер.Надявам се да получа отговор.

Вчера направиха голямо редуциране на полети по почти всичките си дестинации и то до края на март 2021 г. и сега е трудно да се намери полет, който може да се определи като много вероятен за отмяна. Все пак най-много канселират полети от Будапеща. Може би тези до украинските летища са подходящи, а също така и до Израел. В последните две седмици отмениха и полетите в понеделниците от Будапеща до Дъблин, но вчера пък отмениха всички зимни полети във вторник и преместиха пътниците в понеделник, така че и тази практика може да не я продължат. Също така ако е останал изобщо някой полет между Полша и Израел може да е добра идея.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, valpet каза:

Подновявам питането си отново за полет София-Лондон след 9 дни.Има ли някой предложение за пренасочване към друга дестинация,където шанса за летене е минимален.За деня останаха 2 от 3 полета и най вероятно ще се лети,а пък на мен не ми се иска.Така по скромното ми мнение може би IvanNavi е способен да извади жокер.Надявам се да получа отговор.

Виж тази информация, може да е от полза! 

https://www.irishnews.com/business/2020/10/17/news/ryanair-to-operate-just-two-winter-routes-from-belfast-international-airport-2101316/

 

Връзка към мнение
преди 16 часа, IvanNavi каза:

Вчера направиха голямо редуциране на полети по почти всичките си дестинации и то до края на март 2021 г. и сега е трудно да се намери полет, който може да се определи като много вероятен за отмяна. Все пак най-много канселират полети от Будапеща. Може би тези до украинските летища са подходящи, а също така и до Израел. В последните две седмици отмениха и полетите в понеделниците от Будапеща до Дъблин, но вчера пък отмениха всички зимни полети във вторник и преместиха пътниците в понеделник, така че и тази практика може да не я продължат. Също така ако е останал изобщо някой полет между Полша и Израел може да е добра идея.

Как мислиш дали е възможно все пак да анулират някой полет в срок по-малък от 1 седмица?

Връзка към мнение
Дани Магелани

Промениха часа с 8-9 ч. на два мои полета. За единия получих имейл в рамките на 24 ч., за другия не получих нищо.

Има ли вероятност да получа имейл по-късно, т.с. да чакам? Ако продължава да няма такъв, през чата ще мога ли да направя нещо за ваучер?

Някой с подобен случай?

Връзка към мнение
9 minutes ago, Дани Магелани said:

Промениха часа с 8-9 ч. на два мои полета. За единия получих имейл в рамките на 24 ч., за другия не получих нищо.

Има ли вероятност да получа имейл по-късно, т.с. да чакам? Ако продължава да няма такъв, през чата ще мога ли да направя нещо за ваучер?

Някой с подобен случай?

Погледна ли папка спам, че аз често я забравям? Защо не им пишеш, че имаш полет със значително променени часове и все още не си получила имейл от тяхна страна с възможните опции. Ако билетът е купен чрез посредник, да не би да са уведомили него.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Здравейте, моля за съвет. Имам еднопосочни билети за утре сутрин, но не можем да пътуваме...Какво да ги правя, за да не загубя сумата.

Ако сега ги сменя за друга дата по опцията им за безплатна промяна до края на март, дали мога да ги сменя на по-късен етап пак или по-добре да ги променя за дестинация дето е вероятно да бъде канселирана и да си искам възстановяване?!?!? Нямам много време за мислене ;о)

Връзка към мнение

Аз мисля, че е късно за смяна, имам спомен, че се прави до 1 седмица преди полета. Но, да каже някой по _запознат. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, ДиянаВ каза:

Погледна ли папка спам, че аз често я забравям? Защо не им пишеш, че имаш полет със значително променени часове и все още не си получила имейл от тяхна страна с възможните опции. Ако билетът е купен чрез посредник, да не би да са уведомили него.

Не се сетих, че може посредникът да е получил съобщението. Има ли имейл, на който да пиша? 

Връзка към мнение

Пише до 3 часа преди полета

....Дати/време/маршрути/имена на полета могат да бъдат сменяни до 2.5 часа преди излитане на полета чрезУправление на резервацията, освен ако вече не сте се регистрирал/а, в който случай се свържете с нашия кол център...

Връзка към мнение
В момента, Дани Магелани каза:

Не се сетих, че може посредникът да е получил съобщението. Има ли имейл, на който да пиша? 

Не може, а така става по принцип. Трябва с посредника да комуникираш за смяна. Май имаше случаи и от авиокомпанията да са се съгласили да направят, но по принцип се разправяш с посредника.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

 

Цитат

 

преди 11 минути , viara.st каза:

Пише до 3 часа преди полета

....Дати/време/маршрути/имена на полета могат да бъдат сменяни до 2.5 часа преди излитане на полета чрезУправление на резервацията, освен ако вече не сте се регистрирал/а, в който случай се свържете с нашия кол център...

Това май не е за безплатна промяна. https://www.ryanair.com/ie/en/useful-info/help-centre/faq-overview/promotion-waive-flight-change-fee/waive-flight-change-fee-terms-and-conditions

Цитат

The free flight change is not available on changes made within 7 days of the departure date of the original flight.

 

Връзка към мнение

Аз опитах да направя смяна 5 дни преди полета и не ме пусна, и с чата пробвах също. Така че не мисля, че може да стане. Затова политиката с “безплатна” отмяна при Райън ми се струва гаден маркетингов ход, който няма реалната възможност да ти даде сигурност при тази бързо променяща се в момента обстановка.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 2 часа, Дани Магелани каза:

Промениха часа с 8-9 ч. на два мои полета. За единия получих имейл в рамките на 24 ч., за другия не получих нищо.

Има ли вероятност да получа имейл по-късно, т.с. да чакам? Ако продължава да няма такъв, през чата ще мога ли да направя нещо за ваучер?

Някой с подобен случай?

Ако не си го получила, може направо да си попълниш тази форма:

https://refundclaims.ryanair.com/

И ако все още се притесняваш се свържи с чата и ги питай дали формата е коректно попълнена.

преди 2 часа, valpet каза:

Как мислиш дали е възможно все пак да анулират някой полет в срок по-малък от 1 седмица?

Напълно възможно е, случва се, но много рядко.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
49 minutes ago, neuromancer said:

Да, и аз го открих след като попитах обаче, мерси 🤩

46 minutes ago, mary_shery said:

Аз опитах да направя смяна 5 дни преди полета и не ме пусна, и с чата пробвах също. Така че не мисля, че може да стане. Затова политиката с “безплатна” отмяна при Райън ми се струва гаден маркетингов ход, който няма реалната възможност да ти даде сигурност при тази бързо променяща се в момента обстановка.

И аз си го помислих, че май не много ефективно работи тази безплатна промяна, по-скоро печели от "вярващи" в нея 😂

 

Но, нищо поне не съм се набутала много 😉 освен да си търся компенсация от шефа, вместо от Райън 🤣

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 41 минути , IvanNavi каза:

Ако не си го получила, може направо да си попълниш тази форма:

https://refundclaims.ryanair.com/

И ако все още се притесняваш се свържи с чата и ги питай дали формата е коректно попълнена.

Напълно възможно е, случва се, но много рядко.

Отговорът - 

Unfortunately we cannot process your application for one of the following reasons:
  • Flight has not been cancelled or delayed > 3 hours

А това не е вярно.

Връзка към мнение

Между другото това условие за промяната до 7 дни преди полета също не е преведено добре на български и ако човек чете само българския текст ще се заблуди. Четете по възможност английските текстове, ако оригиналът не е български.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.