Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 19 минути , Дани Магелани каза:

Двама души на един билет е казчусът.

Веднъж смених датите от май на ноември. Сега ми иска такса при опит за нова смяна. Ако не се анулират полетите от Раян, нямам шанс за безплатна смяна или ваучер, ако съм разбрала правилно. 

Може ли единият да пътува, а да се направи платена смяна само за втория, а още по-добре ваучер? Или задължително вървим в комплект? Някакви идеи, че билетите са скъпи?

 

Трябва да може, но когато се търсят различни решения за пътници от една резервация, обикновено става само през чата. Можеш да опиташ и през тази форма, като отбележиш само пътника, за който искаш рефънд.

https://refundclaims.ryanair.com/

Не можеш да очакваш да ти върнат повече от летишните такси, колкото и скъпи да са билетите.

А ако те не отменят/сменят часа с над 3 часа таксата за смяна няма как да не се плати. Изключения са само новозакупените билети за октомври и ноември и то еднократно.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Дани Магелани каза:

Двама души на един билет е казчусът.

Веднъж смених датите от май на ноември. Сега ми иска такса при опит за нова смяна. Ако не се анулират полетите от Раян, нямам шанс за безплатна смяна или ваучер, ако съм разбрала правилно. 

Може ли единият да пътува, а да се направи платена смяна само за втория, а още по-добре ваучер? Или задължително вървим в комплект? Някакви идеи, че билетите са скъпи?

 

Друг вариант да спасиш нещо е да смениш билетите (дори и след изваждане на таксата за смяна) за този полет например:

 

image.png.3b29a1ed73a1266cc9f1fa6147d266bb.png

 

и да се надяваш, че Израел ще остане в забранителния списък на Полша и в двуседмичния период след 13 октомври (важно е датата да е преди 28 октомври). Формалният им критерий за попадане в този списък е страната да има средно повече от 90 заразени на 100 хил. души население за последните 14 дена, но вече са направили изключения за Франция, Испания и Украйна. 

После евентуално ще можеш да смениш билетите без доплащане за където искаш от София до 25 януари 2021 г. Не е като пари или ваучери, но ако имаш някакви мъгляви планове, даже е по-добре, защото могат да се вземат билети от днес за утре.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 39 минути , IvanNavi каза:

Друг вариант да спасиш нещо е да смениш билетите (дори и след изваждане на таксата за смяна) за този полет например:

 

image.png.3b29a1ed73a1266cc9f1fa6147d266bb.png

 

и да се надяваш, че Израел ще остане в забранителния списък на Полша и в двуседмичния период след 13 октомври (важно е датата да е преди 28 октомври). Формалният им критерий за попадане в този списък е страната да има средно повече от 90 заразени на 100 хил. души население за последните 14 дена, но вече са направили изключения за Франция, Испания и Украйна. 

После евентуално ще можеш да смениш билетите без доплащане за където искаш от София до 25 януари 2021 г. Не е като пари или ваучери, но ако имаш някакви мъгляви планове, даже е по-добре, защото могат да се вземат билети от днес за утре.

Билетите са София-Лондон-София за 6-8 ноември. Проблемът е, че не изчаках анулиране, а ги смених с доплащане от май за ноември. Доста оптимистично. 

Ще опитам варианта с Израел към 28 октомври, ако те не променят полетите ми до тогава. Благодаря за идеите!

Връзка към мнение
преди 14 минути , Дани Магелани каза:

Билетите са София-Лондон-София за 6-8 ноември. Проблемът е, че не изчаках анулиране, а ги смених с доплащане от май за ноември. Доста оптимистично. 

Ще опитам варианта с Израел към 28 октомври, ако те не променят полетите ми до тогава. Благодаря за идеите!

Имаш много добри шансове да отменят някой от полетите ти до или от Лондон. Едва ли ще останат по три на ден. Лошото в случая е, че ако не канселират всички полети за деня, дори и при отмяна точно на твоя, трябва да имаш късмет да те сложат на полет, който излита повече от +-3 часа от този, за който си имала първоначално билети. Иначе пак няма да имаш опция за рефънд.

Връзка към мнение

Райън не може да нямат и те нещо подобно на флекс, но трябва да се купи предварително, като розовите

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 13 минути , IvanNavi каза:

Имаш много добри шансове да отменят някой от полетите ти до или от Лондон. Едва ли ще останат по три на ден. Лошото в случая е, че ако не канселират всички полети за деня, дори и при отмяна точно на твоя, трябва да имаш късмет да те сложат на полет, който излита повече от +-3 часа от този, за който си имала първоначално билети. Иначе пак няма да имаш опция за рефънд.

Надявам се на това. А и билетите са отделни за отиване и връщане, което изисква да има отмяна и на двата полета.

Връзка към мнение

Да питам и аз-дали има вероятност да отменят полетите от Шьонефелд до София? Трябваше да се ходи на концерт на DEEP PURPLE, но го отложиха за 2021,после EasyJet отмениха полета на отиване и остана само този на Ryanair за връщане... Съпорта изобщо не ми влиза в положение, защото полета е закупен на 08.06, а политиката им за безплатната промяна важи от 10.06...

Дадоха ми частица надежда, де... 

Screenshot_20200929_152308.jpg

Връзка към мнение
Георги Матеев

Аз нещо друго не разбирам. Анулираха януарските ми полети до Тревизо - дотук добре. Като опитам през сайта да направя каквато и да е промяна (дори само на датите, без да пипам маршрута) иска доплащане на тарифата + такса за смяна и си ги начислява като дължима сума.

 

Същевременно обаче на същия екран с начислената сума излиза ето това надписче:

 

Ако сменяте полета си поради анулиране на полет, това ще стане безплатно след като промяната бъде потвърдена в края на този процес.

 

Обаче за да потвърдя промяната единственият начин е да въведа данни на карта и да натисна бутона "плати" 🙂 Което според горния надпис уж трябва да е безплатно, но не и според показаната дължима сума, а някак не ми се експериментира и после да се разправям 1 месец с Раян за връщане на пари.

 

Някаква идея как може автоматично да се потвърдят безплатни промени без въвеждане на карта (искам да избегна досадния сблъсък с чата)? Или някой да е потвърждавал така промени и взимани ли са пари от картата му?

  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Георги Матеев каза:

Аз нещо друго не разбирам. Отмениха ми януарските полети до Тревизо - дотук добре. Като опитам през сайта да направя каквато и да е промяна (дори само на датите, без да пипам машрута) иска доплащане на тарифата + такса за смяна и си ги начислява като дължима сума.

 

Същевременно обаче на същия екран с начислената сума излиза ето това надписче:

 

Ако сменяте полета си поради анулиране на полет, това ще стане безплатно след като промяната бъде потвърдена в края на този процес.

 

Обаче за да потвърдя промяната единственият начин е да въведа данни на карта и да натисна бутона "плати" 🙂 Което според горния надпис уж трябва да е безплатно, но не и според показаната дължима сума, а някак не ми се експериментира и после да се разправям 1 месец с Раян за връщане на пари.

 

Някаква идея как може да се избегне това противоречие и да се потвърдят безплатни промени без въвеждане на карта? Или някой да е потвърждавал така промени и взимани ли са пари от картата му?

Напоследък нещо се изхитриха и сменят датите без да излиза резервацията ти като канселирана. В тези случаи няма начин да смениш безплатно през опциите на сайта. Не им плащай. Опитай през чата.

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 14 минути , IvanNavi каза:

Напоследък нещо се изхитриха и сменят датите без да излиза резервацията ти като канселирана. В тези случаи няма начин да смениш безплатно през опциите на сайта. Не им плащай. Опитай през чата.

Резервациите излизат като канселирани, то цялата линия отмениха до март, та не е това проблема. Ето например тази:

 

screen1.jpg.8ca92c7942757ac92dbec63ced6ec4e4.jpg

 

При опит за промяна на каквото и да е (включително за същия маршрут или за полети през 2020, всички в рамките на +-90 дни от оригиналната дата) се случва следното:

 

screen2.jpg.737a70ada7fa70b0989ea864748083bc.jpg

 

Въпреки оптимистичното текстче в синьото поленце бутонът "Плащане сега" силно ме демотивира да въведа карта на следващия екран и да потвърдя "безплатно" 🙂

Връзка към мнение

Не ми се е случвало подобно нещо. Може би е софтуерна грешка и не са махнали таксите за канселирани резервации през 2021 г. Или изчакай няколко дена и опитай пак или пробвай през чата. Но в чата е малко на късмет на кого ще попаднеш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Георги Матеев пробвай утре или след 2 дни пак. Аз имах подобни проблемни преди, дори с чата не стигнах до никъде, но на другият ден се оправих сам и изведнъж  спря да иска пари.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И аз имам същия проблем с промяната на полет. Изписва ми, че трябва да си платя таксите за промяна, не само разликата в цената. Полетът е купен септември и ще бъде след 3 дни. Има ли някакво ограничение до колко време преди полета могат да се правят промени?

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

На мен днес ми дава да сменям безплатно  ако няма разлика в цената  само по същия маршрут, ако сложа друг маршрут  иска пари и за смяната.

Връзка към мнение
преди 14 минути , mary_shery каза:

И аз имам същия проблем с промяната на полет. Изписва ми, че трябва да си платя таксите за промяна, не само разликата в цената. Полетът е купен септември и ще бъде след 3 дни. Има ли някакво ограничение до колко време преди полета могат да се правят промени?

Ако не е канселиран, без такси може да се сменя до 7 дни преди полета.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имаме полети, които на връщане изместиха с 1 ден напред (от 20.10 на 19.10). Доста неприятна промяна, но ще я приемем, кво да правим.

Имаме обаче и Priority, заради багажа. Ако приемем промяната, багажът минава ли към новия сменен полет или трябва през чата да го оправим?

Също така колко време имам да приема промяната, предвид това, че Priority е subject to availability за полета, който ще приемем? Гледам промени да приемам в последния момент, а тогава може и да няма Priority?

 

Връзка към мнение
51 minutes ago, crazyhorse said:

Какви са тези цени от 2 лева и 50 стотинки до Дъблин? 6-10 ноември са такива цените, а от 13-ти до 17-ти са от 60 до 105 лева... 

IMG_20201001_213823.jpg

Доста приятна цена. Чудя се дали да инвестирам. Ако полета се отмени имам ли право на безплатна смяна за произволна дестинация без заплащане на разлика в цената? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 46 минути , Jorro каза:

Доста приятна цена. Чудя се дали да инвестирам. Ако полета се отмени имам ли право на безплатна смяна за произволна дестинация без заплащане на разлика в цената? 

Предполагам-да!Но трябва да се прочетат подробно условията...

 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Jorro каза:

Доста приятна цена. Чудя се дали да инвестирам. Ако полета се отмени имам ли право на безплатна смяна за произволна дестинация без заплащане на разлика в цената? 

Да отменят полета не е достатъчно. Трябва и да не ти преместят автоматично резервацията за друга дата, а те напоследък правят точно това. Например вчера отмениха полет BUD-DUB на 5-ти октомври, но прехвърлиха резервациите на 2-ри октомври и сега предлагат или рефънд или смяна, но само за следващ/предишен полет по същата дестинация.

Ако отменят полети за по-дълъг период вече е друго - остават като канселирани и могат да се сменят за където искаш +-90 дена.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 21 часа, Яничка каза:

Имаме полети, които на връщане изместиха с 1 ден напред (от 20.10 на 19.10). Доста неприятна промяна, но ще я приемем, кво да правим.

Имаме обаче и Priority, заради багажа. Ако приемем промяната, багажът минава ли към новия сменен полет или трябва през чата да го оправим?

Също така колко време имам да приема промяната, предвид това, че Priority е subject to availability за полета, който ще приемем? Гледам промени да приемам в последния момент, а тогава може и да няма Priority?

 

Отговор от чата на Ryan, ако някой друг попадне в такава ситуация:

In case if some passenger was having some baggage allowance on the original flight, and the flight time has been changed, the baggage is transferred to the new flight time as well. You can accept the time change up until 1 day before the flight date.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

При днешната промоция,при смяна на езика се получава така,че не отвсякъде е еднаква!

Примерно при избор на:

1.Италиански,испански или гръцки-цената е 9.99 евро

2.при повечето държави,включително и не-ЕС(сръбски и черногорски),както и при Lauda(и на трите езика)-цената е 12,99 евро

3.при скандинавските,полски,чешки и унгарски-цената е около 13,25 евро

4.при английски(12,99 паунда) и американски английски(17,99 долара) е малко над 14,2 евро

5.най-онеправдани от ЕС и кандидат-ЕС са езиците български,румънски,украински и каталунски-14,99 евро промоционална цена!

 

Странна работа...

Връзка към мнение

 След колко време идва потвърждението, че си попълнил правилно формата за връщане на парите?НАПРАВИХ ГО И ПРЕЗ ЧАТА,ЛИНК,КОЙТО ми дадоха и в мейла за промяната,но до сега нямам никакво потвърждение, че са го приели.НА МЕИЙ ЛИ ГО ПРАЩАТ?

Връзка към мнение
преди 36 минути , AnnaGencheva77 каза:

 След колко време идва потвърждението, че си попълнил правилно формата за връщане на парите?НАПРАВИХ ГО И ПРЕЗ ЧАТА,ЛИНК,КОЙТО ми дадоха и в мейла за промяната,но до сега нямам никакво потвърждение, че са го приели.НА МЕИЙ ЛИ ГО ПРАЩАТ?

При мен попълнена форма за възстановяване на 31 август - на 11 септември дойде мейла, че е обработено искането и до 7 работни дни превеждат парите. А, другото ми искане беше от 10 август и мейла за него дойде също на 11 септември. Пригответе се да чакате. Ще дойде.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   5 магеланци

    • ESK
    • lyube
    • DaBo
    • valpet
    • Mascotte7373
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.