Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Едно питане, което може да и се повтаря, за което се извинявам.

Променят ми графика, не го приемам и искам refund:

image.png.5942e5dd1f74163ff578def4bd4575d6.png

Но по непонятни за мен причини полета си стой в профила ми и получавам мейли да се чекирам:

image.png.8b4ce3250a334e54f3123a43419be1d7.png

Да не излезе накрая, че не съм се явил.

Ако някой е бил в подобно положение, да си каже ...

 

 

Връзка към мнение
Георги Матеев
Преди 1 час, jorocontrola каза:

Едно питане, което може да и се повтаря, за което се извинявам.

Променят ми графика, не го приемам и искам refund:

image.png.5942e5dd1f74163ff578def4bd4575d6.png

Но по непонятни за мен причини полета си стой в профила ми и получавам мейли да се чекирам:

image.png.8b4ce3250a334e54f3123a43419be1d7.png

Да не излезе накрая, че не съм се явил.

Ако някой е бил в подобно положение, да си каже ...

 

 

Това, че си пуснал рефънд заявка, не отменя автоматично резервациите в профила ти. И при мен седяха активни до последно. Разбира се, не се чекирай в никакъв случай.

 

Единственото важно е да си регистрирал несъгласие с промяната, поисквайки рефънд преди полета и всичко е ок. Сега се запаси с търпение, поне няколко седмици отнема докато пратят първо ваучер.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Георги Василев

Здравейте. Искам да попитам дали някои се е сблъсквал с подобна ситуация. Миналата седмица купих 3 билета София - Атина за края на октомври. Реално това са първите полети по тази линия от пролета насам. Та купих аз 3 билета и всичко е наред. В последствие обаче се наложи да купя още един, но в календара на Раян няма налични дати до Атина до април 2021г. ?!?! Всички дати от сега до април са неактивни, а на всички дни в които имаха полети пише разпродадено. Същевремено моята резервация си седи в профила, нямам имейл за анулиране или за премаршрутиране....нищо. Писах на съпорта им и от там въртят, сучат, казаха ми следете си пощата за актуална информация. Когато им обясних, че искам да закупя още един билет за моята дата, те ми казаха, че е възможно полетът да е разпродаден и ми пратиха линк чрез който да си чекна статуса на полета, което е супер, ама не мога да го чекна, защото не мога да задам дата 26.10, защото е неактивна в разписанието им 😄  Явно Атина е толкова желана, че до април всичко е разпродадено 😆 

 

Реално сега не знам какво да очаквам, защото вече 3 дни е така положението. Идеи?

1qq.JPG

1qq2.JPG

Връзка към мнение

При мои резервации с подобно развитие, след няколко дни-седмици ми ги анулираха.

Възможно е да е бъг, но ако не се оправи до 1-2 дни, очаквай анулиране на полетите.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към мнение
13 minutes ago, Георги Василев said:

Реално сега не знам какво да очаквам, защото вече 3 дни е така положението. Идеи?

1qq.JPG

1qq2.JPG

Най-вероятно ще отменят резервацията ти и ще получиш имейл. Работят така да се каже на порции с канселиранията, за да не им се натрупват наведнъж по много, а и така отлагат малко във времето процедурата по връщане.

Не прави резервации на нощувки и други разходи, свързани с пътуването.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение
2 hours ago, Георги Василев said:

Реално сега не знам какво да очаквам, защото вече 3 дни е така положението. Идеи?

1qq.JPG

1qq2.JPG

И на мен по същия начин ми отмениха полети през август. Първо излизаха като разпродадени (но се виждаха като активни в профила) и чак по-късно ги анулираха.

При положение, че в момента не продават билети за дати само след един месец, няма как да ги има тези полети. Те и така трудно се пълнят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
On 8/18/2020 at 10:22 AM, gini said:

ЗА кога ви беше полета? Ние чакаме възстановяване на сума за отменени полети през втората половина на юни, дали има хора за тоаи период, които още чакат ?

 

Има, да. От 6 полета през май, за които съм минал през цялата процедура с имейли, лаив чат и прочее, при ясно отхвърляне на предложенията за ваучери досега са ми върнали парите само за един полет. Вчера се свързах отново през чата и се оказа че за останалите 5 полета по неясни причини не били задействали процедурата за рефънд. Получих поредните 5 имейла в които потвърждават че са приели заявката ми за рефънд и сега пак чакам.

Връзка към мнение
преди 12 минути , Яничка каза:

Айде, народе, купувай преди да сме ги канселирали!

Съжалявам, не можах да се въздържа :)

Приеми го като танцуване на Танго - две напред, едно назад!   Или като игра на "тука има, тука нема" :grin:
Аз, вече, за да не се ядосвам, започнах да гледам на резервациите, които имам (или които тепърва правя), като на игра-томбола ... - къде извадиш късмет, къде - греда ... :biggrin:

  • Харесвам 4
  • Смея се 3
Връзка към мнение
Георги Василев

Бяхте прави. Анулираха ми полетите до Атина😀 Всъщност не съм се и съмнявал от един момент на татък,. но исках да ми го каже и Магеланец. Уж, попълних формата за рифънд, НО сега ме интересува, мога ли да сменя номера на картата с която съм плащал и ще окаже ли това влияние върху рифънда? Понеже платих с карта която не требваше, сега искам да си актуализирам платежното средство овреме, за да ми изпратят рифънда там. Не съм го правил преди. Би ли било проблем?

Връзка към мнение

Опитвам се да сменя един полет София-Брюксел на Бари-Болоня. Излиза ми съобщение, че онлайн това не може да се направи. Дали може по някакъв друг начин?

Връзка към мнение
преди 4 минути , Eva eva каза:

Опитвам се да сменя един полет София-Брюксел на Бари-Болоня. Излиза ми съобщение, че онлайн това не може да се направи. Дали може по някакъв друг начин?

Можеш да опиташ през чата, но май няма никакъв начин. На мен са ми отказвали обратното. Вътрешните полети в ЕС имат ДДС и вероятно това е една от причините.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тъкмо се чудех защо Раян не канселира и не сменя дати както Уиз и днес получих  изненада и от тях.

 

Не ми дават опции за смяна на маршрути, при опит за връщане на пари от линкът им в мейла, дава грешка и указания  да се свържа с тях.

Утре пак ще ми отиде 1 час в чат, тези билети са исторически, бяха два пъти канселирани за Киев, след това станаха за Мадрид и сега смениха с ден и половина полета и ще искам отново пари.

  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, Alexander каза:

Тъкмо се чудех защо Раян не канселира и не сменя дати както Уиз и днес получих  изненада и от тях.

 

Не ми дават опции за смяна на маршрути, при опит за връщане на пари от линкът им в мейла, дава грешка и указания  да се свържа с тях.

Утре пак ще ми отиде 1 час в чат, тези билети са исторически, бяха два пъти канселирани за Киев, след това станаха за Мадрид и сега смениха с ден и половина полета и ще искам отново пари.

Ооооооооооо, аз от април чакам пари за анулирани някакви си там жалки цели 6 полета, и вече почти съм ги отписал. Е, може да дойдат за пенсия някога!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Май ще се откажа, просто е невъзможно.

Пак да обясня кашите им ,имах полети София-Киев за Великден. Отмениха ги исках да ми върнат парите. След това се разбра, че докато не съм получил пари, можело да сменя датите далеч в бъдещето   това беше през лятото и да и издадат нови билети.

Понеже не бях получил пари, се възползвах и ми ги смениха за септември за Киев, като не доплащах нищо. Така се появиха отново резервациите. 

 

 

След това канселираха и новият полет и след много разправии успях да сменя дестинацията на Мадрид-София.

 

Вчера получих мейл, че сменят датата, като като си влезна в профила даже не ме уведомява, че има смяна, нито нищо, само в мейла се вижда и по старите мейлове, че са сменили нещо.

 

Днес реших да попълвам формите за връщане на пари, даваше грешка и да се свържа с раян.

Писах по чатовете и ме увериха, че всичко е наред и че съм искал връщане пари март месец!

Няколко пъти разказвах цялата история, че това искане не е активно вече, че имам нови активни резервации, за които ме уведомиха те, че ми сменят датите вчера и т.н..

Пак ме увериха, че всичко вече е наред, но само на теория. 

При опит да проверя статуса на рекуеста тук https://onlineform.ryanair.com/ie/en/cash-refund, ми дава грешка, че няма пуснат рекуест и да попълня формата тук https://refundclaims.ryanair.com.

Когато попълня формата ми дава грешка, да се свържа с Раян или че имало подаден рекуест вече. Общо взето затворен кръг и излизане няма..

 

Писах 3 пъти по чата, отново ме  увериха, че всичко е вече наред, но пак не дава статус, нито получавам мейлове, че нещо е подадено, нито резервацията изчезва.

Струва ми се, че като мине полета, ще изчезне, а те никога няма да върнат нищо.

Най-интересното е, че искам ваучер и ми казаха, че не давали ваучер по английският чат, само връщат пари, които даже вече не знам къде ще пратят, не помня от кой посредник са купени преди толкова време и промени.

  • Шок 2
Връзка към мнение

Увеличили са честотата на полетите от летище Пловдив до Лондон от края на октомври. Ще се изпълняват 4 пъти седмично в дните понеделник, сряда, петък и събота.

 

Всички полети между Варна и Виена през октомври са анулирани. 😢

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Взех едни билети Варшава-Мадрид по за 8 евро за началото на октомври с ясната цел,че най-вероятно ще ги анулират и от там да ги пренасоча за друга дестинация.Въпросът ми е ако някой е получил скоро канселиране за колко време преди полета се случва това?

Връзка към мнение
преди 12 минути , valpet каза:

Взех едни билети Варшава-Мадрид по за 8 евро за началото на октомври с ясната цел,че най-вероятно ще ги анулират и от там да ги пренасоча за друга дестинация.Въпросът ми е ако някой е получил скоро канселиране за колко време преди полета се случва това?

За съжаление в новия полски забранителен спъсък Испания отсъства. Освен това Ryanair междувременно си промениха политиката по неприятен начин. При канселиран полет може да се сменя с произволна дестинация в мрежата им само до +-14 дена вече, а при промяна над 3 часа - едва +-1 ден само за летища в същите държави.

  • Харесвам 3
  • Шок 2
Връзка към мнение
преди 18 часа, IvanNavi каза:

За съжаление в новия полски забранителен спъсък Испания отсъства. Освен това Ryanair междувременно си промениха политиката по неприятен начин. При канселиран полет може да се сменя с произволна дестинация в мрежата им само до +-14 дена вече, а при промяна над 3 часа - едва +-1 ден само за летища в същите държави.

Отново върнаха по-благоприятната опция при канселиран полет да може да се сменя с произволна дестинация в мрежата им до +-90 дни.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
32 minutes ago, IvanNavi said:

Отново върнаха по-благоприятната опция при канселиран полет да може да се сменя с произволна дестинация в мрежата им до +-90 дни.

при такава смяна плаща ли се разликата в цената?

Връзка към мнение
преди 19 минути , Jorro каза:

при такава смяна плаща ли се разликата в цената?

не се доплаща разликата в цената и може да се прави през сайта им чрез опциите на резервацията, без нужда от чат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 минута , IvanNavi каза:

не се доплаща разликата в цената и може да се прави през сайта им чрез опциите на резервацията, без нужда от чат.

Двама души на един билет е казчусът.

Веднъж смених датите от май на ноември. Сега ми иска такса при опит за нова смяна. Ако не се анулират полетите от Раян, нямам шанс за безплатна смяна или ваучер, ако съм разбрала правилно. 

Може ли единият да пътува, а да се направи платена смяна само за втория, а още по-добре ваучер? Или задължително вървим в комплект? Някакви идеи, че билетите са скъпи?

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.