Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Току що ми отмениха два чифта билети, София-Мадрид и Мадрид-Тенерифе за 28 и 30 октомври.

Пише, че мога да сменям за който искам маршрут без доплащане 14 дни преди и след датата на полета. Май постоянно сменят правилата, остава и да сработи сайта им.

Смятам да изчакам 6-7 дни преди датата на оригиналните ми полети и да правя тогава смени.

Единият билет явно няма късмет, канселиран два пъти до Киев, стана за Мадрид и пак канселиран.

Връзка към мнение
преди 34 минути , Alexander каза:

Току що ми отмениха два чифта билети, София-Мадрид и Мадрид-Тенерифе за 28 и 30 октомври.

Пише, че мога да сменям за който искам маршрут без доплащане 14 дни преди и след датата на полета. Май постоянно сменят правилата, остава и да сработи сайта им.

Смятам да изчакам 6-7 дни преди датата на оригиналните ми полети и да правя тогава смени.

Единият билет явно няма късмет, канселиран два пъти до Киев, стана за Мадрид и пак канселиран.

Софив-Мадрид на 28 октомври още се продава.

Връзка към мнение
В момента, Marisha каза:

Софив-Мадрид на 28 октомври още се продава.

На 30.10 ми е София-Мадрид, на 29 Мадрид-Тенерифе, моя грешка в датите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Alexander каза:

Току що ми отмениха два чифта билети, София-Мадрид и Мадрид-Тенерифе за 28 и 30 октомври.

Пише, че мога да сменям за който искам маршрут без доплащане 14 дни преди и след датата на полета. Май постоянно сменят правилата, остава и да сработи сайта им.

Смятам да изчакам 6-7 дни преди датата на оригиналните ми полети и да правя тогава смени.

Единият билет явно няма късмет, канселиран два пъти до Киев, стана за Мадрид и пак канселиран.

И аз току що видях, че са ми анулирали полета на връщане от Gran Canaria за Madrid и на всичкото отгоре не успявам да поискам възстановяване в автоматичния формуляр. Излиза ми, ето това:

За съжаление, не можем да обработим Вашата заявка поради една от следните причини:
  • Полетът не е бил отменен или не е имал закъснение за повече от > 3 часа
OK
Което НЕ Е вярно. Имат ли реален чат на испански тия тъ.....аци?
 
Връзка към мнение
На 9.10.2020 г. в 22:02, muchachote каза:

да поискам възстановяване в автоматичния формуляр.

Възстановяването на средства за анулиран полет не е отменяно от авиокомпанията, нали?  По принцип питам, а не за конкретния случай.

Връзка към мнение

Откажете се от Мадрид през и ли за , за едно известно време . Такава е ситуацията в момента и не се знае , колко по кирлива ще стане .

Връзка към мнение

Вчера си пописах с раян по повод отменени полети и какви опции имам.

Интересно е, че общо взето на тото се пишат дали да са отменени или променени.

Имам сменена дата с един ден до два и се води сменен, като тогава няма право да искам нещо повече от смяна за още 1-2 дни напред и назад или да се откажа да летя.

Имам и отменен, като полети по същата дестинация има 2 дни напред или назад, та как се определят не е ясно.

 

При отменените, има повече избор, в момента дават да се избере който и да е полет от мрежата им 14 дни напред и назад от датата на оригиналният полет, преди беше доста по-голям срока.

 

Имам един вътрешен полет в Испания и един международен отменени. Пробвах да сменям летища, за международния нямаше проблем каквото и да избера за начало и край, но за вътрешни ми даваше да сменям само с летища в Испания и пишеш, че онлайн не можело да стане смяна с друго летище, да се свържа с чата.

 

Свързах се, но ядец, обясниха ми, че вътрешен полет не може да стане международен и обратното, доста тъпо, но това е, нищо, че в мейла и в сайта им пише друго.. както се казва в тях са хляба и ножа.

 

 

Обаче си активирах отново билети, чийто история е следната.

Първоначално купени София-Киев през  зимата за Великден, последва отмяна и исках рифънд, след 2 месеца чакане на пари, писане по чата, отказан рифънд от моя страна, не бях получил парите и отново ми издадоха  билет за същата дестинация София-Киев, но чак  за септември.

Последва отново канселиране, успях да ги сменя за София-Мадрид за края на октомври, преди 1 месец ми промениха датата и отлежаваха така малко, преди седмица писах на чата, че искам рифънд.

 Беше малко трудно докато се разберем, че искам рифънд за новите билети, според тях съм имал заявен такъв от зимата, но след 2-3 опита успяхме да се разберем.

 

Преди няколко дни понеже ми каснелираха други билети и се каза, че тези, за които подадох наскоро за втори път рифънд ще ми трябват.

Пак чат вчера и успешно активиране и премахване на искането ми за вторият рефънд..

Има още 3 седмици, та не се знае какво още може да се случи с тях.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Alexander каза:

Вчера си пописах с раян по повод отменени полети и какви опции имам.

Интересно е, че общо взето на тото се пишат дали да са отменени или променени.

Имам сменена дата с един ден до два и се води сменен, като тогава няма право да искам нещо повече от смяна за още 1-2 дни напред и назад или да се откажа да летя.

Имам и отменен, като полети по същата дестинация има 2 дни напред или назад, та как се определят не е ясно.

 

При отменените, има повече избор, в момента дават да се избере който и да е полет от мрежата им 14 дни напред и назад от датата на оригиналният полет, преди беше доста по-голям срока.

 

Имам един вътрешен полет в Испания и един международен отменени. Пробвах да сменям летища, за международния нямаше проблем каквото и да избера за начало и край, но за вътрешни ми даваше да сменям само с летища в Испания и пишеш, че онлайн не можело да стане смяна с друго летище, да се свържа с чата.

 

Свързах се, но ядец, обясниха ми, че вътрешен полет не може да стане международен и обратното, доста тъпо, но това е, нищо, че в мейла и в сайта им пише друго.. както се казва в тях са хляба и ножа.

 

 

Обаче си активирах отново билети, чийто история е следната.

Първоначално купени София-Киев през  зимата за Великден, последва отмяна и исках рифънд, след 2 месеца чакане на пари, писане по чата, отказан рифънд от моя страна, не бях получил парите и отново ми издадоха  билет за същата дестинация София-Киев, но чак  за септември.

Последва отново канселиране, успях да ги сменя за София-Мадрид за края на октомври, преди 1 месец ми промениха датата и отлежаваха така малко, преди седмица писах на чата, че искам рифънд.

 Беше малко трудно докато се разберем, че искам рифънд за новите билети, според тях съм имал заявен такъв от зимата, но след 2-3 опита успяхме да се разберем.

 

Преди няколко дни понеже ми каснелираха други билети и се каза, че тези, за които подадох наскоро за втори път рифънд ще ми трябват.

Пак чат вчера и успешно активиране и премахване на искането ми за вторият рефънд..

Има още 3 седмици, та не се знае какво още може да се случи с тях.

 

Това свободен чат ли е бил или ти излизат автоматични въпросчета с едно роботче? Ако е първото, къде точно си влязъл в чата?

Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 18 минути , muchachote каза:

Това свободен чат ли е бил или ти излизат автоматични въпросчета с едно роботче? Ако е първото, къде точно си влязъл в чата?

Линк към чата, пишеш си номера на резервация, причината да се свържеш с тях и започваш да чакаш.

 

Преди малко се свързах с тях за около 20 минути.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, muchachote каза:

Това свободен чат ли е бил или ти излизат автоматични въпросчета с едно роботче? Ако е първото, къде точно си влязъл в чата?

Още ли се мъчиш с този чат?

 

Да, това е. Като излязат два-три пъти екрани с готови отговори има бутон из между другите - чат с агент или нещо от сорта, натискаш го и излиза екран за попълване на данни за резервацията, подобно на екрана на Мирослав. Аз в последните 10 дни съм чатил 3-4 пъти, не съм чакал повече от 10 мин, дори по-скоро за около 5 ме свързваха.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 48 минути , MatriXa каза:

да попитам  утре сутринта  летя,    Sofia-Köln Ryan air но никъде не пише от кой терминал И на бордната карта пише Само София

T2

 За информация:

https://www.sofia-airport.bg/пътници/полетна-информация/излитащи

 

Връзка към мнение
преди 4 минути , crazyhorse каза:

Мерси странно ми е защо го няма на бордната карта

Връзка към мнение

Имам взети еднопосочни полети до Лондон Стансед след десетина дни,които бях взел с идеята,че най вероятно няма да се случат.Но с наближаването на датата все повече се опасявам,че няма да бъдат  канселирани.Бихте ли дали някакво предложение какво да сторя за да не загубя инвестицията?🤗

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 4 минути , valpet каза:

Имам взети еднопосочни полети до Лондон Стансед след десетина дни,които бях взел с идеята,че най вероятно няма да се случат.Но с наближаването на датата все повече се опасявам,че няма да бъдат  канселирани.Бихте ли дали някакво предложение какво да сторя за да не загубя инвестицията?🤗

И аз съм в твоята ситуация. При мен е направена вече една смяна на датите.  Сподели, моля, ако измислиш нещо. 

Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, Дани Магелани каза:

И аз съм в твоята ситуация. При мен е направена вече една смяна на датите.  Сподели, моля, ако измислиш нещо. 

Ново 20! Анулиран ми е сутрешният полет. Директно е сменен с вечерен, без да ме питат и без да са ми предложили опции.

Има ли някой с подобен опит? Какво мога да направя?

Връзка към мнение
преди 2 минути , Дани Магелани каза:

Ново 20! Анулиран ми е сутрешният полет. Директно е сменен с вечерен, без да ме питат и без да са ми предложили опции.

Има ли някой с подобен опит? Какво мога да направя?

същото както винаги

потвърждение, промяна, отказ с връщане на парите

Връзка към мнение
преди 2 минути , Дани Магелани каза:

Ново 20! Анулиран ми е сутрешният полет. Директно е сменен с вечерен, без да ме питат и без да са ми предложили опции.

Има ли някой с подобен опит? Какво мога да направя?

Чат и смяна, на датата, последно даваха +- 1-2 дни. По-назад писах, че е на тото кога е канселиран и кога сменен, когато е сменен, в резервацията си излиза новия час и дата, все едно нищо не е станало.

В момента, neuromancer каза:

същото както винаги

потвърждение, промяна, отказ с връщане на парите

Пари няма, ако не е канселиран, а той не е, щом има дата и час-явно е сменен.

Връзка към мнение

много са се изциганили значи, промяна от сутрин за вечер се водеше significant едно време и си беше като отмяна

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен ми смениха дата или 24 часа и се водеше смяна, след това канселираха друг полет, а реално имаше други полети 24 напред и назад.

 

Връзка към мнение
Дани Магелани

Мисля да опитам да поискам за сменения полет ваучер през чата. Това е добър вариант за мен. Не искаме да пътуваме.

Билетите  са еднопосочни за двама София-Лондон, купени през посредник. При смяната на датите през април, доплатих малко с картата ми в профила. Не съм сигурна дали ще върнат парите на мен или на Ластминитс. Ако е второто, ще гоня Михаля. 

Връщането Лондон-София  не е сменено. Също еднопосочни билети за двама. Имам ли основание  да поискам и за тях ваучер, на основание на отмяната/смяната на полетите  София-Лондон? 

Връзка към мнение

И аз съм в подобна ситуация - полета от София изчезна от системата. В резервацията ми на приложението полета е сменен с такъв на предишния ден, в сайта стои стария вече несъществуващ. Не са ме уведомили за нищо, а това си е една нощувка отгоре. И сега се чудя да ги чакам ли да ми кажат, да им пиша ли...

Връзка към мнение
преди 4 минути , Дани Магелани каза:

Мисля да опитам да поискам за сменения полет ваучер през чата. Това е добър вариант за мен. Не искаме да пътуваме.

Билетите  са еднопосочни за двама София-Лондон, купени през посредник. При смяната на датите през април, доплатих малко с картата ми в профила. Не съм сигурна дали ще върнат парите на мен или на Ластминитс. Ако е второто, ще гоня Михаля. 

Връщането Лондон-София  не е сменено. Също еднопосочни билети за двама. Имам ли основание  да поискам и за тях ваучер, на основание на отмяната/смяната на полетите  София-Лондон? 

Не е нужно да се свързваш през чата. Само изчакай. До 24 часа ще получиш писмо, което потвърждава промяната. Ако новият полет е повече от +-3 часа ще има линк за рефънд. А как ще направят рефънда не е ясно, но засега издават ваучери (и служителите от чата не могат да ти помогнат за това дали формата да е кеш или не). Всъшност през чата не могат да направят нищо повече за теб ако полета не е канселиран.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 52 минути , Alexander каза:

На мен ми смениха дата или 24 часа и се водеше смяна, след това канселираха друг полет, а реално имаше други полети 24 напред и назад.

 

Напоследък предпочитат да не канселират резервации, а да ги местят за други часове и дни. В случаите, които цитираш не точно часовете са важни, а колко билети вече са продали за близките полети. Ако успеят да ги напълнят - нямат друг избор, освен да канселират останалите резервации. Затова и отстрани изглежда леко странно.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Яни
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.