Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 8 минути , П.Кръстев каза:

Ех, много се е раздухала явно информацията за чекирането. Ще видим как стоят нещата с чекирането в последния момент (няколко часа преди полета), когато вече 90-95% от самолета трябва да се е чекирал и да е разпределен по седалките.

Ако е заложен алгоритъм, който определя местата по една резервация да НЕ са едно до друго /освен ако не бъдат заплатени/  времето няма значение. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Потвърждавам и аз , на последният ми полет София - Атина за пръв път ни сложи в двата края на самолета (10 и 28 ред) ,до мен седеше испанка, чиито съпруг пък беше до моята половинка.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Потвърждавам, че алгоритъмът е сменен. Хора от една резервация съвсем умишлено биват разпределени на различни места в самолета. Имайте предвид, че първо почват да пълнят средните седалки. Ако имате нерви да чакате до последния момент е много вероятно да получите място до прозореца, просто няма да сте един до друг. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, luba_rizova каза:

Потвърждавам, чекирах току-що 2-3 полета на мен и мъжа ми, които даже са от един акаунт, и не само, че не сме нито веднъж един до друг, а и сме винаги в двата различни края на самолета. За справка до сега винаги сме св падали един до друг. За мен това е ясно доказателство, че който иска да пътува заедно, ще си плаща... И смешното е, че и двата пъти очевидно местата са групирани така нарочно(и двете В или и двете С)   не е случайно в никой случай. 

@luba_rizova, пробва ли да им пишеш в чата да помолиш за събиране...? Интересно дали ще отказват при това положение (силно вероятно)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
36 minutes ago, chandni said:

@luba_rizova, пробва ли да им пишеш в чата да помолиш за събиране...? Интересно дали ще отказват при това положение (силно вероятно)

Аз съм се пробвала, въпреки, че местата ни бяха през един ред и те ми казаха няма проблем само трябва да платите еди колко си пари , хаха

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В понеделник пътувах от Брюксел до София и в самолета имаше наистина много хора, които бяха разделени, и беше голямо разхождане насам-натам през цялото време.Чудя се дали стюардите и стюардесите ще издържат на тая галимация, или пък може да надигнат глас да се върне старата система...

Връзка към мнение
преди 1 минута , Tanichkalein каза:

Привет! Може ли с мобилна бордна карта на Ryanair от Терминал 2 в София или допускат само с разпечатана? 

Може.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 минута , Tanichkalein каза:

Привет! Може ли с мобилна бордна карта на Ryanair от Терминал 2 в София или допускат само с разпечатана? 

Може.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Няма разлика при представянето между мобилна и конвенционална бордна карта ,четецът е един и същ. Не всяка конвенционална бордна карта има аналогична мобилна обаче.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

 

Преди 1 час, tonik каза:

Хора от една резервация съвсем умишлено биват разпределени на различни места в самолета.

...просто няма да сте един до друг. :)

 

преди 24 минути , maybe каза:

 ...имаше наистина много хора, които бяха разделени

Преди 1 час, stanislavpp каза:

... за пръв път ни сложи в двата края на самолета (10 и 28 ред) ,до мен седеше испанка, чиито съпруг пък беше до моята половинка.

Нищо не разбирате  - хората просто се опитват да насърчат социалните контакти и да внесат малко  разнообразие в семейния живот на пасажерите :biggrin: , погледнете го от добрата страна :-P 

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 21
Връзка към мнение
преди 36 минути , Фил каза:

 

 

 

Нищо не разбирате  - хората просто де опитват да насърчат социалните контакти и да внесат малко  разнообразие в семейния живот на пасажерите :biggrin:

 

Медала има и друга страна - да подтикнат тези, които не желаят нови социални контакти да си платят. ;)

 

Иначе ... ако се замислиш, че може би не успяват да продават места в едномесечния срок за резервация на цени от 6, 8 или повече евро е твърде възможно да правят стъпка към увеличаване на продажбите на платени места създавайки неудобство и след време, в следствие на вече създала се ситуация започнат да продават на цена от 2 ... 3 ... 4 евро. При мащабите на компания като Райънеър даже и при ниска цена за избрано място увеличаването на приходите ще е значително, още повече че до преди месеци съседните безплатни места бяха факт. 

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Съгласен с две ръце ,в крайна сметка всеки ще избере за себе си по-добрият вариант:дали да плати допълнително и да не слуша мрънкането на поливинката си или  да се наслаждава на компанията на непознати.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Преди 3-4 години при Blue Air беше така.  Но явно този начин на разделяне на местата от една резервация не им донесе приходи или по друга причина, вече местата са един до друг. Като се качиш в самолета, започваха едни смени... Ще видим как ще се развият тук продажбите на места.

Ние на 08.05 летяхме последно с тях и бяха заедно местата.

А тази новост само от / до България ли е или и за другите страни?

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Още от началото на годината май е така, защото при всички полети(януари беше първият) местата ни бяха в двата края на самолета. Имахме късмет и се разместихме , тъй като имаше назад цели празни редове:) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 19 минути , liliya каза:

Още от началото на годината май е така, защото при всички полети(януари беше първият) местата ни бяха в двата края на самолета. Имахме късмет и се разместихме , тъй като имаше назад цели празни редове:) 

Едва ли е от началото на годината, защото летяхме в края на февруари с тях и нашата групичка от 7 човека си беше заедно.

Връзка към мнение

Аз пък винаги си купувам място до прозорец още с купуването на билета. Много често местата са съвсем евтини, ако си купиш билета 2-3 месеца по-рано. Примерно последния път, за София-Дъблин-София, местата ми струваха само по 2€. Когато се купуват по време на чекирането винаги са неколкократно по-скъпи. 

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, liliya каза:

Още от началото на годината май е така, защото при всички полети(януари беше първият) местата ни бяха в двата края на самолета. Имахме късмет и се разместихме , тъй като имаше назад цели празни редове:) 

Ния летяхме начало на Май  до Милано и ни даде три места едно до друго и в двете посоки.

Връзка към мнение

Февруари с двупосочен до Пиза ,местата бяха заедно и в двете посоки при запълнен капацитет 95-97% ,преди два дни София - Атина в двата края при запълнен капацитет 97-98% ,онлайн чекиране 3-4дни преди полетите .

Връзка към мнение
Преди 1 час, Уатея каза:

Едва ли е от началото на годината, защото летяхме в края на февруари с тях и нашата групичка от 7 човека си беше заедно.

Януари летяхме за Рим от София , бяхме с приятелско семейство и местата ни бяха разхвърляни из целия самолет(бяхме на две отделни резервации).После имахме още три полета и те бяха така. Не знам дали има някаква закономерност , но е малко неприятно. Все пак не е болка за умиране, защото докато почетеш или изгледаш един филм с една напитка и полета е минал. :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Липсата на закономерност, респективно предвидимост води до несигурност. Желанието да бъде избегнато това състояние ще доведе до увеличаване на плащанията за избор на места. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Е то за възрастни хора надали има чак толкова голямо значение. Сега, за нови гаджета, меден месец, страх от летене и прочие капризи ще се плаща, няма как... То за всичко се плаща допълнително, не е изключение някакво :)

За деца те ли задължаваха да се плати едното място или Уиз?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • Tani
    • Stryper
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.