Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 2 часа, Hollywood каза:

 

Свързването на полетите струва 6 евро отгоре.;)

Нормално е да има леко оскъпяване, все пак се очаква, че ще поемат разходите ти при закъснение на първия полет и изпускане на връзката, чекиране на багаж до крайната дестинация и т.н.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Щастливеца

Да си признае кой е ? :laugh::dancing:

 

 

Нашенец на бутилка узо приземи самолет на Ryanair

 

46-годишният българин буйствал, отворила му се и стара рана

 

Самолет на нискотарифната авиокомпания Ryanair беше принуден да кацне в Линц (Австрия) заради буйстващ на борда българин.
Полетът е бил от София до Лондон. След около час престой самолетът продължил, съобщава ORF, цитиран от "Труд".
След излитането от София пътникът, който бил пиян, започнал да се държи агресивно.
При разпита си в полицията в сряда 46-годишният българин разказал, че бил безработен. Летял за Лондон, защото "искал да се поразходи". Но още на летището в София си купил бутилка узо, която изпил.
Алкохолът явно не му се отразил добре. По време на полета между българина и други пътници възникнал скандал. Той започнал да се държи агресивно и да буйства. На всичко отгоре на ръката му се отворила стара рана, която кървяла толкова силно, че оцапала дрехите на членове на екипажа и на някои пътници.


На летището в Линц полицейски екипи очаквали кацането на самолета с буйстващия българин. Той не оказал никаква съпротива, когато го свалили. Раната му на ръката била обработена в местна клиника.
Българинът, чието име не се споменава, ще бъде обвинен в застрашаване на сигурността по време на полет.



 

Редактирано от Щастливеца
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 8 минути , AlexandraKo каза:

Трябва ми свързващ полет до Мадрид. Райян на Барахас ли кацат?

Да, кацат на Барахас (терминал 1).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Георги Матеев каза:

Да, кацат на Барахас (терминал 1).

Благодаря!

Сега се триумя с кои да пътуваме - с Раян, с Уиз или България еър. :O

Като накича всичко - багаж, места, цените излизат горе- долу еднакви.

преди 2 минути , lesy каза:

Летището е само Барахас. Т4 е отдалечен. Има шатъл. Вижте:

 

Много ти благодаря! На мен летището ми е добре познато, но до сега не съм летяла до там с нискотарифни, та не знаех за тях.

Връзка към мнение
преди 1 минута , Яничка каза:

Ryan позволяват ли смяна на име или изобщо няма опция? Нямам достъп до резервацията, затова питам.

Позволяват - и цената обикновено е в пъти по-висока от нов билет... 

Връзка към мнение
преди 3 часа, EliDion каза:

Има ли някаква опция, за уведомяване при падане на цената за даден полет или трябва да си разцъквам час по час.

Аз си правя алърти в приложението на скайсканер. Не е много функционално, но тъй като почти винаги търся директни и най-евтини полети, ми върши работа. Изпраща известия веднъж на ден, някой път ми се е случвало и по-често, ако има промяна в някоя цена. Не съм сигурна, че е най-добрият вариант, но ако искаш пробвай.

Редактирано от Алекс
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, edbloom каза:

Явно има много желаещи да летят "свити на тесните им пейки, гладни и жадни" :lol:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Щастливеца
преди 9 минути , Edem каза:

Явно има много желаещи да летят "свити на тесните им пейки, гладни и жадни" :lol:

Понякога е въпрос на възможности. :dancing:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
On 5/17/2017 at 1:15 PM, П.Кръстев said:

Нормално е да има леко оскъпяване, все пак се очаква, че ще поемат разходите ти при закъснение на първия полет и изпускане на връзката, чекиране на багаж до крайната дестинация и т.н.

Аз не видях оскъпяване ,разликата в цената от 6е е заради различните втори полети същият ден, по някои вътрешни дестинации в Италия, Раян имат 6 полети дневно!

Връзка към мнение
преди 10 часа, EliDion каза:

Има ли някаква опция, за уведомяване при падане на цената за даден полет или трябва да си разцъквам час по час.

 

преди 7 часа, Алекс каза:

Аз си правя алърти в приложението на скайсканер. Не е много функционално, но тъй като почти винаги търся директни и най-евтини полети, ми върши работа. Изпраща известия веднъж на ден, някой път ми се е случвало и по-често, ако има промяна в някоя цена. Не съм сигурна, че е най-добрият вариант, но ако искаш пробвай.

Като цяло няма рентабилен метод за следене. Всички подобни услуги работят на принципа на кеширането. Най-лесно ще е да се обясни с пример:

1. Аз търся билет София - Рим на 20.10, виждам цена от 50€

2. Правя си alert в skyscanner или подобни сайтове, ако цената падне под 50€ да ме информират

3. Докато друг човек не потърси в skyscanner същата дестинация на същия ден, така че skyscanner да разбере, че има променена цена, няма да получа никакви предупреждения, а цената може много да танцува нагоре-надолу. 

 

Естествено, ако дестинацията е популярна, сайтът предлагащ услугата е популярен и има много търсене за всички дати, то тогава може да се очаква че предупрежденията що годе ще работят и ще са адекватни. Но никога абсолютно коректни, освен ако нямат директна връзка с опресняванията на базата данни на ryanair. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

хаха супер подарък точно за Рождения ден на Уизърите :biggrin:

 

преди 9 часа, edbloom каза:

 

Бързи са като ирландски хрътки ;)
Някой има ли спомен унгарците след колко време от началото на полетите от/до София го докараха до 1 милион?!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бързи са, защото са №1 авиокомпания в съзнанието на повечето "нови пътници". Ако преди 15 години със самолет пътуваха хора със средни до високи доходи с цел туризъм и бизнес, то сега нещата се промениха... профилът на пътниците е различен. И Райън са тези, които водят хорото... Уиз все още са един малък играч, те нямаха толкова голям потенциал да докарат масата туристи, което направиха Райн. След голямата инвазия през септември, вече центъра на София гъмжи от туристи... дано да им хареса, да предадат нататък и това бъде устойчив тренд в следващите години. Моите впечатления са, че самолетите са им пълни, промениха ценовата си политика в посока нагоре през последните месеци, което в дългосрочен план е добре, защото явно има търсене. Единствено се чудя, защо не обявяват нови дестинации от София в последно време... имат амбициозен план за развитие на флота си и много нови самолети, което означава, че имат нужда от нови линии и увеличаване на честотите на съществуващите. Явно са решили да се борят с Уиз на първо време по съществуващите и не им се занимава много с разработване на нови за малък пазар като нашия.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
1 hour ago, wilks said:

хаха супер подарък точно за Рождения ден на Уизърите :biggrin:

 

 

Бързи са като ирландски хрътки ;)
Някой има ли спомен унгарците след колко време от началото на полетите от/до София го докараха до 1 милион?!

Сравнението би било само тогава акуратно, ако двете компании стартираха дейността си на българска земя едновременно. А разликата в случая е 10+ години. По-важният въпрос е, кой ще превози повече пътници от/до България тази година. Аз лично залагам на Уиз заради допълнителните си полети от Варна и Бургас.

Връзка към мнение
преди 1 час, tch каза:

Сравнението би било само тогава акуратно, ако двете компании стартираха дейността си на българска земя едновременно. А разликата в случая е 10+ години.

Защо? Каква е релевантността към въпроса ми, според теб? Преди 10 години нямаше туристи? Или студенти? Или гастарбайтери?
И тогава, и сега:

- България е член на ЕС;

- все още не е член на Шенгенската зона;

- покупателната способност на населението в съотношение със стандарта на живот не се е променил драстично. Даже Уиз имат преимущество, защото преди 10 години бяха единствен авиопревозвач от нискобюджетен тип на българския пазар.

 

Въпросът ми е прост и елементарен. Едните превозиха пасажер 1 000 000 за около 1 година. Другите за колко месеца постигнаха същия резултат? Не виждам място за интерпретации. Останалото е изместване на фокуса от съдържанието :) 

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, stanislavpp каза:

Аз не видях оскъпяване ,разликата в цената от 6е е заради различните втори полети същият ден, по някои вътрешни дестинации в Италия, Раян имат 6 полети дневно!

Честно казано, не съм проверявал лично. Мнението ми беше провокирано от твърдението на Holllywood, че свързването на полети струва 6 евро, което ми се стори логично :)

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

Утре летим от Бергамо за Маракеш сутринта в 6:20. Имаме направен онлайн чек-ин и сме само с ръчен багаж. Тъй като първият автобус от градския транспорт пристига в 5:15 на летището, искам да попитам достатъчен ли е 1 час за минаване на проверките? Има ли някакви допълнителни процедури от това, че ще летим за Мароко?

Редактирано от oli_mali
Връзка към мнение

Сутрин съм виждал опашка до входа на заминаващи, (няколко пъти над средната :lol:) но пък са доста ленти и работят бързо

предполагам, че ще успеете, в краен случай ще се пререждате

Връзка към мнение
Преди 1 час, oli_mali каза:

Утре летим от Бергамо за Маракеш сутринта в 6:20. Имаме направен онлайн чек-ин и сме само с ръчен багаж. Тъй като първият автобус от градския транспорт пристига в 5:15 на летището, искам да попитам достатъчен ли е 1 час за минаване на проверките?

И още нещо - ако имате карти Diners - на летището в Бергамо има VIP-салон преди секюрити чека, по график трябва да е отворен в 5:00, влизате, пиете по едно кафе с кроасан и сокче и минавате проверка директно, без да чакате. :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 17
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   8 магеланци

    • ttashkov
    • Mascotte7373
    • iMari
    • muchachote
    • tanil1965
    • Hakkâri Spor
    • Branko
    • Aureliano
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.