Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

От септември полетът от София до Атина ще е в 17:15 и обратно в 18:40

 

ПП тези часове са от azair, но на сайта на Раян са сутрешните, не знам защо така :unsure:

Редактирано от bad kid
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, bad kid каза:

От септември полетът от София до Атина ще е в 17:15 и обратно в 18:40

 

ПП тези часове са от azair, но на сайта на Раян са сутрешните, не знам защо така :unsure:

А, хич не разчитай! Може да го сменят.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Robii каза:

Дали тук е уместно да попитам има ли вариант да вържа изгоден полет към Закинтос с тези на Раян ?

 

С настоящето разписание на връщане ще трябва да спите в Атина

иначе доколкото виждам от Атина има полети до Закинтос 5:20,  20:30

на връщане 6:45, 11:05 , 21:50

Редактирано от bad kid
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Раян спечелиха дело срещу Франция, страната трябва да им върне 15 млн евро, Италия също заплашена от дело

 

--------

 

EUROPEAN COURT OF JUSTICE RULING IN THE “A ROSA” CASE UPHOLDS EU RULES ON SOCIAL INSURANCE PAYMENTS BY INTERNATIONAL TRANSPORT WORKERS

 

RYANAIR TO SEEK REFUND OF €15M IN TAXES/FINES FROM THE FRENCH SOCIAL SECURITY AUTHORITIES WHO MUST NOW ACCEPT IRISH A1 CERTIFICATES

 

Ryanair, Europe’s No. 1 airline today (27 April) welcomed the decision of the European Court of Justice (ECJ) in the “A Rosa” case which has upheld the EU rules on social insurance payments for international transport workers. The ECJ has determined that A1 certificates issued by one EU member state (Ireland in the case of Ryanair) which confirms the social insurance status of an international transport worker, must be accepted by all other EU member states (including France who to date have refused to accept them).  

 

This ECJ ruling confirms that the French Social Insurance Authorities have acted unlawfully over the past 10 years by double charging Ryanair, and its people, who were based temporarily in Marseille, but who had already fully paid their social insurance in Ireland in accordance with EU regulations. Following this ruling Ryanair will now pursue a full refund of the €10m (plus interest) it has paid in double taxes to the French State between 2006 to 2010 following French Court rulings which completely ignored these EU rules and Irish A1 certificates.

 

The “A Rosa” ruling also renders null and void the 2017 attempt by the French State to pursue Ryanair for social insurance payments for its pilots and cabin crews who were operating on temporary summer schedules from Marseille between 2011 and 2014. Yet again in this case the French Authorities have ignored the EU rules and ordered Ryanair to double pay €5m of social insurance taxes – that have already been validly paid in Ireland – even before the Court case had been heard. Ryanair’s lawyers will be calling on the Marseille investigating magistrate to abandon this investigation which flies in the face of EU social insurance rules, and this ECJ ruling in the “A Rosa” case.

 

A similar double tax situation also exists in Italy where there are several outstanding claims from 2006 to 2011 being pursued by the Italian Authorities for payment of Italian social insurance when these social contributions have already been paid by Ryanair’s pilots and cabin crew in Ireland. Ryanair’s lawyers will be writing to the Italian authorities to withdraw these claims as they now have no prospect of success given the clear ruling of the European Courts.

 

Ryanair’s Chief People Officer Eddie Wilson said:

 

“We welcome this ruling in the “A Rosa” case which upholds the existing EU rules on social insurance payments for international transport workers, and exposes the unlawful attempt by the French (and to a lesser extent the Italian) Authorities, to threaten and blackmail Ryanair for the double payment of social insurance in the case of pilots and cabin crew who have already paid their social insurance contributions in Ireland, in full compliance with EU rules.

 

Ryanair will now be pursuing a full refund of €15m (plus interest) from the French Authorities who have repeatedly and unlawfully pursued Ryanair, its pilots and cabin crew in Marseille, by ignoring EU regulations, and the validly issued Irish A1 certificates. We will also be pursuing the French Authorities for interest on these payments which were demanded illegally by the French Authorities who were aware of, but ignored, both EU rules and the Irish A1 certificates despite being warned by the European Commission that they cannot do so.

 

We expect the French Authorities will now process these refunds expeditiously given that their attempts to force Ryanair to double pay social insurance in breach of EU rules have now been struck down by this very welcome ECJ ruling”. 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Понеже ще ми е втори полет с RyanAir, а предният път пътувах само с кафарче с размера на раница, имам тъп въпрос - на предстоящото пътуване ще взимам куфар, който е точно с размера на ръчен багаж, но не знам дали няма да дойде малко повече от 10 кг. Предвид това, че ще съм чекирана и директно ще ходя към гейта, ако съм с 3-4 кг. отгоре, има ли къде да го установят преди бординг?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, Яничка каза:

Понеже ще ми е втори полет с RyanAir, а предният път пътувах само с кафарче с размера на раница, имам тъп въпрос - на предстоящото пътуване ще взимам куфар, който е точно с размера на ръчен багаж, но не знам дали няма да дойде малко повече от 10 кг. Предвид това, че ще съм чекирана и директно ще ходя към гейта, ако съм с 3-4 кг. отгоре, има ли къде да го установят преди бординг?

Обикновено няма проблем, но риск съществува.  Мисля, че единствено Изиджет нямат ограничение на килограмите, които можеш да събереш в куфар с размер за ръчен багаж.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не мисля че ще имаш проблеми. При нито един полет с Ryanair не са ми теглили багажа. Даже мисля, че на гейта нямат и кантар. А и в последните 10 дни имах осем полета с тях и нямаше никакви проблеми даже и за размерите - още на опашката ми предлагаха Free checked baggage и ти слагат жълто етикетче и после никои не ми го погледна.

Редактирано от Pepi Popova
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Преди време имаха такива кантарчета на някои летища и проверяваха ръчния багаж,точно преди секюрити чекинга.Но от години не съм ги виждала.

То си е трудно да превишиш 10кг с такива размери,съдя по моето куфарче.Да де знам,все пак жени сме.:)

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 часа, Pepi Popova каза:

Не мисля че ще имаш проблеми. При нито един полет с Ryanair не са ми теглили багажа. Даже мисля, че на гейта нямат и кантар. А и в последните 10 дни имах осем полета с тях и нямаше никакви проблеми даже и за размерите - още на опашката ми предлагаха Free checked baggage и ти слагат жълто етикетче и после никои не ми го погледна.

Всяко нарушаване на правилата крие риск. Това, че минават багажи с по-високо тегло е изключение и не би трябвало повторяемостта му да се приема за даденост. Бил съм свидетел на 100 процентов контрол на тегло и размери на ръчен багаж на Уизеър преди половин година в Лондон и имаше драми ... чупене на колелца и/или дръжки на куфари, изхвърляне на чанти/куфари и пренасяне на съдържанието им в найлонове пликове, които влизат в клетката, плащане на свърхбагаж.  Минорното настроение в самолета по време на полета не коментирам, но причината за него определено не са правилата на превозвача, а неспазването им.

 

П.П. На гейта винаги има кантар. Задължително оборудване е, защото е средство за контрол и е част от уредите осигуряващи реда, респективно правилата. Ако обаче случайно видите, че на кантарчето няма отметка, че е проверено/валидирано с лепенка за текущата календарна година доказваща годността му  може да спорите с основание, но това е друга тема. ;)

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 14
Връзка към мнение
преди 31 минути , mu_ry каза:

имам бърз въпрос -ако сме само с ръчен багаж и детска количка, трябва ли да ходя да чекирам количката или направо да да ходя на секюритото :)

Не трябва, освен ако не искаш. Друг е въпросът, че може да се наложи да си я влачиш по стъпалата и нея, не помня в София къде точно им се оставяше, но ми се е случвало в Лондон да нося сама ръчен багаж (2 броя), бебе и количка, всичко на ръце по стъпалата им, та чак до самолета, без асансьори, ескалатори и подобни помощни пособия... Те нямали право да помагат, молиш пасажери да се смилят на теб...

Връзка към мнение
преди 1 минута , searus каза:

Не трябва, освен ако не искаш. Друг е въпросът, че може да се наложи да си я влачиш по стъпалата и нея, не помня в София къде точно им се оставяше, но ми се е случвало в Лондон да нося сама ръчен багаж (2 броя), бебе и количка, всичко на ръце по стъпалата им, та чак до самолета, без асансьори, ескалатори и подобни помощни пособия... Те нямали право да помагат, молиш пасажери да се смилят на теб...

oффф, голяма тъпотия ... ние сме двама, все ще се оправим :)

Връзка към мнение

Може ли някой, който е следил полети от Биариц до София, да каже цена Биариц - Брюксел - 45евро, добра ли е за 10,08. Гледам всички цени от днес нататък и не мога да преценя. Излиза ми 45 +40 =85 евро за един билет. Да чакам ли, да купувам ли?

Връзка към мнение

Eдин ILS и що не базичка.:girlwitch:

31.10  Stockholm - Niš

Flight number: FR1094

Departure city: NYO
Departure time: 17.00
Arrival time: 19.45
Arrival city: INI
Aircraft type: B737-800
Day operating: -2---6-

 

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 11.05.2017 г. в 4:30, EliDion каза:

Може ли някой, който е следил полети от Биариц до София, да каже цена Биариц - Брюксел - 45евро, добра ли е за 10,08. Гледам всички цени от днес нататък и не мога да преценя. Излиза ми 45 +40 =85 евро за един билет. Да чакам ли, да купувам ли?

Моят съвет е купувай!   Август и Нова Година са най-силните сезони!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ryanair най-накрая стартира свързващи полети в една резервация.

 

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/ryanair-has-finally-launched-connecting-flights-in-one-booking/nggallery/image/fr-1/#gallery1096

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Днес Ryan са пуснали билети за 13 и 15 декември   Sofia-Charleroi по 2 евро.

Видно копират триковете на Wizz, за еднопосочни ниски цени, даже последните имаха тук-там и двупосочни.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.