Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 21 минути , neuromancer каза:

Е то за възрастни хора надали има чак толкова голямо значение. Сега, за нови гаджета, меден месец, страх от летене и прочие капризи ще се плаща, няма как... То за всичко се плаща допълнително, не е изключение някакво :)

За деца те ли задължаваха да се плати едното място или Уиз?

Да задължава -4€.

Връзка към мнение

... вероятно преди месеци е имало вrainstorming на тема "как да продаваме повече места" и сме свидетели на резултатите. Само да не повлекат крак ...

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Леси, не е само от/до България, единия ни полет е Лондон-Стокхолм. Разбира се, че не е болка за умиралка, ама моето мъжле обича да си подремва на моето рамо. :). На мен, честно казано, по-далеч от него ми е по-добре, че не ми е удобно да съм облегалка :):):) Ние няма да почнем да даваме пари за места, все пак 2 часа не са проблем, обаче за презокеански полети определено бих държала да сме си заедно. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 1 час, liliya каза:

Да задължава -4€.

Само да допълня, че ако пътуват двама плюс дете, задължителното място, дето е 4 евро, е само едно, другото ако не си го платиш, сигурно ще те метне на другия край на самолета. Ние второто място го купихме за 2 евро, но приятели не се вредиха (няма задължение явно второто място да е също 4 евро, макар и да е родител) и ги разделиха (с бебе, т.е. без нужда от трета седалка)... Така че, като цяло, май ще има твърде много недоволни, но да видим...

Връзка към мнение

цялата тази практика с нарочното разделяне е супер малоумна, и то не защото човек не може да прекара 1-2-3 часа, разделен от спътника си -  в крайна сметка 99,9% от хората живеят по минимум 8 часа на ден на работното си място, без да седят с някой роднина или приятел до себе си, а от чисти съображения за сигурност - недай си боже да възникне инцидент или някаква друга странна ситуация на борда, паниката, както и брожението да се добереш до близките си, ако усетиш опасност или заплаха, биха били многократно по-големи

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Аз се сещам как се влиза и сяда в самолет на нискотарифни АК и винаги бързащия летателен състав да комплектува самолета за полет, при сравнително подредени съседни места. А не искам да си представя какво ще е с разделени двойки и тройки, премятане на куфари, бохчи, лаптопи, възглавнички, манджи...........  и ........как ще излетят навреме.

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

На мен ми се случи преди два дни, и нито една от вашите представи не се осъществи - навреме излетяхме,пристигнахме по-рано и нямаше никакъв хаос (97-98% запълнен полет София - Атина).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Гьотерджийска работа. Летяхме в началото на май и местата ни бяха съседни. 

Едно време бях чел в условията им, че ако случайният избор на места раздели семейство, ще опитат да съдействат за промяна при налични свободни места. За целта "семейството" трябва да се свърже с тях праз чата. Сега има ли такова нещо?

Връзка към мнение

Бууквам си аз полет, плащам си, ама забравям да буукна и за спътничката ми хаха. Купувам още един билет, но сега ми ги дава като две отделни пътувания, въпреки, че са за едни и същи дати и полети. Проблем ли е това, някакви идеи как да го оправя?

Връзка към мнение
преди 42 минути , worldwide каза:

Бууквам си аз полет, плащам си, ама забравям да буукна и за спътничката ми хаха. Купувам още един билет, но сега ми ги дава като две отделни пътувания, въпреки, че са за едни и същи дати и полети. Проблем ли е това, някакви идеи как да го оправя?

Не. Какъв проблем да е. Най- много да не сте един до друг в самолета. Понякога остава по едно място на ниската цена и тогава ги взимам поотделно. 

Връзка към мнение
преди 50 минути , Ilian359 каза:

А според вас възможно ли е да дават съседни места на хора с еднакво фамилно име, съответно разбъркани за групи с различни фамилии?

Сигурно е възможно, но досега винаги са ни давали съседни места, когато е на една резервация, въпреки че сме с различни фамилии, и съвсем не сме изключение...

Връзка към мнение

Според мен при сегашния алгоритъм е по-вероятно при 2 отделни резервации местата да са съседни при чекин :).

Алгоритъмът трябва да не отнема твърде много ресурси на системата за чекин. Колкото разпределението е по-детерминистично, толкова по-лесно е да се напише алгоритъм, който да е оптимизиран да не отнема много ресурси. От прочетеното оставам с впечатление, че системата започва да ги раздава от средните седалки (Б и Е), лесно е предварително да ги наредите 1Б, 32Е, 1Е, 16Б, 2Б, 32Б, 2Е, 16Е, ... Когато тази поредица се изчерпи, аналогично можете да разпределите останалите :) После на така подредените места можете да направите поне 4 пермутации (поредни седалки да са "на кръст", да са от една и съща страна, ...). Това е достатъчно да направи разпределението на местата достатъчно непредсказуеми за пасажерите. Особено за тези, които чекират 1-2 души и не четат магеланци.цом :). Допълнителен бонус е, че "незнаещите" ще се чекират рано, ще получат средни места и има шанс да измъкнете от тях някой лев за място. За останалите места започва игра на нерви, в която пътниците няма как да спечелят :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ние летим утре с Райън, а се чекирахме във вторник - двама възрастни и едно бебе. Дадоха ни автоматично места на една редица, но през седалка - D и F. Предполагам, че дори средното място между нас се заеме, човекът няма да има против на размяна.

 

И да похваля клиентското им обслужване. Вчера, след като вече се бяхме чекирали и въвели данните на документите, де наложи да издадем нов паспорт на детето. След около час чакане в чата (а на не импулсен телефон), промениха номера на паспорта и датата на валидност за 3 минути, без да се налага да плащам каквото и да е. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Чисто информативно:

http://www.travelmole.com/news_feature.php?news_id=2027345&c=setreg&region=2

 

Накратко: Искате компенсация за техен полет чрез посредник? Първо, трябва да са ви отказали лично, а след това трябва да се води дело в Ирландия.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ако ви сложат на места в 2-та края на самолета, когато летите с гаджето, винаги има план Б: http://www.dailymail.co.uk/news/article-4585716/Couple-sex-Manchester-Ibiza-Ryanair-flight.html

И така отново ще бъдете  заедно. :lol: Случката е от полет от Манчестър до Ибиза. 100% са загубили детската аудитория :) В статията има и видео...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
45 minutes ago, akair said:

Ако ви сложат на места в 2-та края на самолета, когато летите с гаджето, винаги има план Б: http://www.dailymail.co.uk/news/article-4585716/Couple-sex-Manchester-Ibiza-Ryanair-flight.html

И така отново ще бъдете  заедно. :lol: Случката е от полет от Манчестър до Ибиза. 100% са загубили детската аудитория :) В статията има и видео...

"Сензация" тип Daily Mail:search:

Връзка към мнение

В края на май бяхме 19 човека от /до Атина и групата ни беше разхвърляна из целия самолет. Нито един не се падна заедно с друг. Не ни беше никаква драма, още повече, че при свободни седалки някои успяха да седнат един до друг, но разпределението правеше впечатление. Чекирахме се, когато отвориха безплатния чек-ин преди полета.

Друго нещо обаче ме изненада неприятно. Аз винаги пътувам само с ръчен багаж (освен ако не е свързващ полет), но няколко човека от групата искаха да си доплатят за чекиран. В началото цената беше:

- до 15 кг - 18 € на пътник в посока

- до 20 кг - 25 € на пътник в посока

                  , а в последствие стана:

- до 15 кг - 33 € на пътник в посока

- до 20 кг - 41 € на пътник в посока

Предният ми полет с Ryan беше от Кьолн до София през зимата и тогава забелязах, че цената на багажа падна преди полета. Но сега...

Връзка към мнение

Чекиране за първия полет днес - 2 места от един и същ вид, но през ред. Поне са в предния край.

 

На фона на споделено от други магеланци, моето ми изглежда като подарък някакъв.... :-)

Редактирано от rik4o
Връзка към мнение

Аз да се оплача, че Наистина е Нарочно това подреждане. Сега бяхме аз на един ред и до мен една мадами през място, мъжа ми в другия край на самолета и до него мъжа на мадамата през място. Лудост някаква. А, и това с разменянето без проблем на човека до вас понякога е леко дразнещо, не за друго, но ние навръщане си бяхме купили и платили места - пътека и среда, мъжа ми е висок и му е тясно на вътрешна седалка. До прозореца се падна майка с бебе, която веднага поиска да се смени с мъжа ми, щот не й било удобно... Не й отказахме, естествено, но ме хвана много яд, защото все пак си бяхме платили местата, а тя я беше досвидяло, щото, нали, баламите не могат да откажат. Та той седя свит на две през цялото време, но в името на бебето не сме казали нищо. Но, мен ме хвана яд, признавам си. Ако бяха случайни места, тогава естествено проблема беше никакъв. Май съм лош човек. :)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.