Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Скандинавия


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани със Скандинавия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Има ли метро в Осло?

- Какво е работното време за посещения на кораба Ваза?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Колко дни да отделим на Копенхаген?

- Заслужава ли си круиз из норвежките фиорди?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Това е тема за бързи въпроси, свързани със Скандинавия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Има ли метро в Осло?

- Какво е работното време за посещения на кораба Ваза?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Колко дни да отделим на Копенхаген?

- Заслужава ли си круиз из норвежките фиорди?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
преди 1 час, Happy_Traveler каза:

Какви са опциите от шведското летище Skvasta до Стокхолм?

Flygbussarna

Flixbus (не съм ги ползвала, но в момента проучвам от къде се хващат и къде спират).

Редактирано от Sju
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...
Дани Магелани
преди 22 минути , Ерика каза:

Съществуват ли промоции на круизите на viking line Стокхолм-Хелзинки-Стокхолм, или да не се надявам на такива и да буквам направо?

Аз пътувах с тях през май за 1 евро от Хелзинки до Стокхолм. Храната и други услуги се заплащат допълнително. Блок-масата беше много богата.

  • Харесвам 1
  • Шок 2
Връзка към мнение
Дани Магелани

Някой беше пуснал тук линк. Регистрирай се в сайта им за промоции. От Талин до Хелзинки билетът беше 35 евро, което вероятно е нормална цена за 2 часа пътуване.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 7 часа, Ерика каза:

Благодаря ви @Фил и @Дани Магелани . Ще следя 🙂

В темата за промоции на круизи има супер предложение до 31 май.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Дани Магелани каза:

В темата за промоции на круизи има супер предложение до 31 май.

Да, но то е Хелзинки-Стокхолм-Хелзинки.

Ние като ходихме, от Стокхолм нямаше, а пак  имаше промоция , само вариант от Хелзинки.

Ама сега проиграх разни дати, не нацелих такава цена от 10 евро.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 3 часа, AlexandraKo каза:

Да, но то е Хелзинки-Стокхолм-Хелзинки.

Ние като ходихме, от Стокхолм нямаше, а пак  имаше промоция , само вариант от Хелзинки.

Ама сега проиграх разни дати, не нацелих такава цена от 10 евро.

Така е. Могат да решат да обърнат пътуването или, както аз направих, да ползват само отиването. В Стокхолм предупредих, че няма да се връщам с тях. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Може ли SL access card - пластиката, с която се пътува най-евтино в Стокхолм да се използва от няколко човека, пътуващи заедно или всеки трябва да си има отделна пластика?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние като бяхме този месец в Стокхолм си купихме картонени  72 часови карти от офиса за продажби на билети на T-Centralen. Т.е. не сме плащали и за пластика, а само цената на картата 260kr.

20190518_172446.jpg

20190518_172654.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, mary_shery каза:

Може ли SL access card - пластиката, с която се пътува най-евтино в Стокхолм да се използва от няколко човека, пътуващи заедно или всеки трябва да си има отделна пластика?

Това нещо, дето е за 72 часа, се зарежда с пари, колкото искаш и ние си пътувахме двамата. При качване в автобуса, до шофьора  има апаратче, там се таксува, два пъти, шофьорите наглеждат и помагат.Сигур ще може иза трима.

Връзка към мнение
преди 23 минути , seaell каза:

По спомен мисля, че @AlexandraKo беше писала, че са пътували двама с една пластика.

Да, да, ние пътъвахме така.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Някой знае ли за колко време важат Single tickets за Копенхаген? За зоните разбрах и че пише, ме може да се сменя транспорта, но за времетраенето ми е малко съмнително.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Кои и какви са връзките с ферибот до Санкт Петербург от Хелзинки или Талин? 

Някой да е ги е ползвал с опцията за 72-часова виза за Русия? Мерси!

Връзка към мнение

Не съм, но бяхме разглеждали вариантите. 

И ето това си бях наумила, но поради липса на време отпадна.

https://stpeterline.com/

Връзка към мнение
преди 13 часа, Happy_Traveler каза:

Кои и какви са връзките с ферибот до Санкт Петербург от Хелзинки или Талин? 

Някой да е ги е ползвал с опцията за 72-часова виза за Русия? Мерси!

Ето ти няколко начина за транспорт между СП и Хелзинки. Най-кратко е с влака, 3,5 часа, ферито е нощно- 13 часа. Има автобуси и маршрутки.

 

https://kiwitaxi.ru/blog/kak-dobratsya/sankt-peterburg-helsinki/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
преди 21 минути , Happy_Traveler каза:

От къде може да се наеме изгодно колело под наем за Копенхаген и колко точно е добра цена? 

Аз миналата година използвах тези https://bycyklen.dk/en/ , но карах 2 пъти за по около 1 час (да кажем) -> 1 час = 30 DKK. Беше много удобно, защото всяко колело има навигация и можеш да си зададеш желаното място и да следваш указанията (яко е направено). Мисля, че имаше и данни за стоянките и наличните места за оставяне. Ако го използваш за кратко, ОК. Не знам дали имат някакви пакети за цял ден.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 53 минути , Happy_Traveler каза:

От къде може да се наеме изгодно колело под наем за Копенхаген и колко точно е добра цена? 

Ние предния месец ползвахме тези. https://www.donkey.bike/. Колко сме ги карали - не знам, защото е изтрит арр-а - но 60 dkk за две колелета.
После в Малмьо пак с тях - 80 sec за 2 колелета, с които пообиколихме града.

Колелета в Копенхаген има на път и под път - има и "работилнички" които ти дават колело за цял ден.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.