Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Португалия


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Португалия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Кои авиокомпании летят до Мадейра?

- Какви са средните температури през август в Лисабон?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Как да разпределим дните между Северна и Южна Португалия??

- Заслужават ли си плажовете на Алгарве?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Португалия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Кои авиокомпании летят до Мадейра?

- Какви са средните температури през август в Лисабон?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Как да разпределим дните между Северна и Южна Португалия??

- Заслужават ли си плажовете на Алгарве?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

два бързи въпроса имам:

 

1. някой наясно ли е как технически се правят картините и изобщо изображенията от азулежу /налепените плочки по фасадите,  по стените/? разглеждах ги внимателно и си имат отлични фуги, значи цветовете са изпечени предварително върху плочките, но за да стане смислена картина от тях, си го представям нещо като редене на пъзел - търси се съответната плочка и се лепи на правилното място, ако е така - то португалците са най-великите майстори-фаянсаджии? честно казано, въпросното изкуство не ми харесва особено, на мен ми придава някакъв санитарен вид на сградите, особено най-масовите елементарни цветови схеми, но това не пречи да оценявам сложността на замисъла и изпълнението на по-мащабните изображения

 

2. кое е зеленото растение, което сервират под формата на сварена/задушена гарнитура към бакаляу-то? тук бях чела за кориандър - това ли е? на мен по липсата на всякакъв вкус /наложи се да го настискаме с лимони и сол, за да се яде/ по-скоро ми прилича на магданоз или някаква трева, но съм любопитна да разбера какво е в действителност?

Връзка към мнение

Азулежу е името на плочката, с рисунка и глазура върху нея. Големите пана се правят на отделни елементи и точно като пъзел се сглобяват. То си е изкуство и тези, по по-известните сгради са изработени от  техни известни художници.

Португалците ползват кориандър, но на семена. Като предварително ги позапържват, посоляват и запичат върху рибата. Много ползват и аспержи за гарнитура.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте! 

Предстои ми пътуване в Португалия. Последния ден ще бъдем в Брага и трябва да пътуваме

до Лисабон. Някой минавал ли е по магистралата и на каква стойност излизат таксите по този маршрут.

Благодаря Ви предварително.

 

Връзка към мнение
преди 37 минути , svetozar_gv каза:

Здравейте! 

Предстои ми пътуване в Португалия. Последния ден ще бъдем в Брага и трябва да пътуваме

до Лисабон. Някой минавал ли е по магистралата и на каква стойност излизат таксите по този маршрут.

Благодаря Ви предварително.

 

Според Viamichelin - €25.40

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

И аз се включвам с въпрос. Виждам, че има турове в Порто лодка+винарна. Заслужават ли си и изобщо какъв тур с лодка бихте препоръчали?

 

Връзка към мнение

Много е красив града гледан от реката. Не пропускай ! В цената на тура е включено и посещение на винарна. Отивате сами и давате ваучера. Внимавайте с работното време, много от винарните не работят след 7 часа. Информацията ми е от миналата година.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , stebal каза:

Много е красив града гледан от реката. Не пропускай ! В цената на тура е включено и посещение на винарна. Отивате сами и давате ваучера. Внимавайте с работното време, много от винарните не работят след 7 часа. Информацията ми е от миналата година.

А можеш ли да препоръчаш някой тур?

Връзка към мнение

Нямаш нужда от специални препоръки. Всички корабчета тръгват от старата част на Рибейра , плават до вливането на река Дуеро в Атлантическия океан и се връщат на същото място.  Цените бяха еднакви, около 18 € ако не се лъжа. 

Връзка към мнение

Някой може ли да ми каже за полет в 6:30 сутринта от Порто с какво мога да стигна до летището, колко време отнема и колко струва?

Видях като опция автобус 3М от Aliados -билета стандартен за 4 зони ли е или по-скъп и в колко часа тръгват от  там (видях, че са на 60 мин интервал)?

Друг вариант са ми разни шътали за по 5 евро в посока и door to door сървиз за по 8 евро.  Кой вариант бихте препоръчали?

Връзка към мнение
На 8.10.2018 г. в 22:54, noshtna_ptica каза:

И аз се включвам с въпрос. Виждам, че има турове в Порто лодка+винарна. Заслужават ли си и изобщо какъв тур с лодка бихте препоръчали?

 

Препоръчвам разходката с лодка, правил съм  такава два пъти. Не знам дали знаеш какво представлява  локалното вино, на някои не им харесва, та не знам дали да препоръчам посещение на винарна  или не.

Аз лично и двата пъти бях само с разходка и в последствие съм ходил във винарни, като единия път беше със страхотна  вечеря и изглед, но не мога да кажа точното място (търсил съм го няколко пъти вече), понеже беше много отдавна.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

В кой от дните е за предпочитане да се направи екскурзията до Синтра - събота, неделя или понеделник?

Дали е възможно в понеделник да е по-спокойно, въпреки че тогава музеите в Лисабон не работят? 

Връзка към мнение

По-добре в понеделник, но по-рано, преди да са пристигнали групите. В почивните дни са още по-големи тълпите. И започнете от Пена, в другите дворци се влиза сравнително бързо.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ние бяхме в понеделник, защото си бяхме купили Лисабон кард и музеите не работеха в пн-използвахме я за Синтра. От влака отидохме да си купим билети за замъците и това ни забави известно време. Като излязохме имаше огромна опашка за автобусите. Автобусите са малки-може би влизат по 30 души, т.е. чакането е сериозно. Затова обърнахме реда и започнахме с Монсерат-бяхме едни от първите посетители, точно отваряха, беше много приятно, 10 души на кръст. Оттам към Кинта-та, където за съжаление времето вече се развали, заваля, мъгла...неприятно. От Кинта-та отидохме до Пеня -понеже идвахме от друга посока нямахме никакъв проблем с местата в рейсовете, даже седяхме. Накрая си оставихме двореца Синтра. Замъка на Маврите не посетихме-не влизаше и в плановете ни.

Ако не сте в първите 50 души на опашката за автобуси-оставете Пеня за по-късно с оглед печелене на време. Входните билети ( после разбрахме) може да се купят и от всеки обект-ние взехме някакъв комбиниран и затова решихме да го вземем от инфото при ж.п. гарата.

Ако трябва нещо да се пропусне-според мен това спокойно може да  е дворецът Синтра. На мен най-ми хареса Кинта-та, може би защото не можах да видя Пеня в пълния му блясък-времето така се развали че трябваше да се блъсна в някоя стена, за да видя какъв цвят е, такава мъгла и  дъжд падна ...но пък се забавлявахме после със снимките-какво трябваше да видим и какво видяхме всъщност :biggrin:

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
On 6/3/2018 at 9:00 AM, Георги said:

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Португалия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Кои авиокомпании летят до Мадейра?

- Какви са средните температури през август в Лисабон?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Как да разпределим дните между Северна и Южна Португалия??

- Заслужават ли си плажовете на Алгарве?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Предстои ми пътуване до Мадейра 12-17.06. Моля дайте предложения за настаняване - 3 ч. (апартамент) във Фуншал с добра локация (без кола сме ще ползваме гр. транспорт). Идеята е да правим дневни турове с happytoursmadeira.

 

Предварително благодаря.

Връзка към мнение

Предстои ми покупка на комбинирани билети за влак IC+Urban и имам два въпроса:

- И в двата влака ли трябва да се валидира билетът или само в първия?

- Ако първият влак закъснее или просто не успеем по някаква причина да хванем втория, билетът ще важи ли за следващия градски влак или ще трябва да купуваме нов?

- Аналогично на предишния въпрос: Избрала съм си комбинацията Urban+IC, но няма престой между двата влака. С този билет може ли да хванем предишния градски влак, за да сме сигурни, че няма да изпуснем IC ?

Връзка към мнение

Някой да знае местенце в Коимбра, където можем да си оставим багажа за 5-6 часа?

Имах резервирана нащувка там, но с промяната в разписанието вече е мисия невъзможна.

Връзка към мнение
На 8.10.2018 г. в 20:54, noshtna_ptica каза:

И аз се включвам с въпрос. Виждам, че има турове в Порто лодка+винарна. Заслужават ли си и изобщо какъв тур с лодка бихте препоръчали?

 

За Порто определено разходката с лодка е задължителна и не е скъпа . Ако имате повече дни отделете един за Авейро , препоръчвам го и пак разходка с лодка , там има канали .

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, prozium каза:

Началото на Април дали да се пробваме да караме сърф ? Или ще е прекалено студено ? Ясно е, че ще сме с неопрени, но все пак ... ? 

Според мен, екстра си става за сърф. Имам един приятел, който редовно ходи по това време на полуостров Пениш. Казва, че водата е с температура около 19 градуса, вълните са като за средни сърфисти , с височина, до 2 метра, с неопрен изкарва до 3 часа във водата. Големите зелени вълни, като за майстори - професионалисти- сърфисти, обаче , били от октомври до февруари. Тогава вълните били от 3 метра нагоре.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Още един бърз въпрос! Има ли по-специална локална компания за наем на коли в Лисабон и Португалия като цяло или да си действам по познатите пътища - kayak + rentalcars ? За Испания определено имаше доста локални доставчици, които даваха доста добри услуги и цени, не знам как седи въпроса в Португалия обаче. Мерси!

Връзка към мнение

Здравейте,как мога най-евтино със самолет да се предвижда от Ираклион до остров Терсейра и какво е интересно там да се разгледа?Пътуването ще е краят на март.Благодаря!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.