Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Португалия


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Португалия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Кои авиокомпании летят до Мадейра?

- Какви са средните температури през август в Лисабон?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Как да разпределим дните между Северна и Южна Португалия??

- Заслужават ли си плажовете на Алгарве?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Здравейте, тези дни ми хрумна, че Азорските острови са интересна дестинация, но гледайки цени на билети( Wizz , да речем, есента до Лисабон нямат полети, пък и не ми се мернаха добри предложения), охладих ентусиазма...

Кажете, моля, как бюджетно може да се пътува дотам.

П.П.Сега виждам, че Wizz летят и октомври до Лисабон, но цените са високи. Фиксирал съм се върху Wizz по навик, заради ниските им цени.

Връзка към мнение
Дани Магелани

Раян пътуват до там. Азорските линии също. Понякога с тях от Франкфурт или др. град е по-изгодно от Лисабон.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

До Лисабон пътува и България еър. При промоции са на доста прилични цени. Самолета беше доста удобен, с по две седалки и прилично място за краката.

Може и да пътувате до Лисабон с прикачване (Брюксел, Рим, ... )

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Пристигаме вечерта в Лисабон или в Порто и имаме 5 пълни дни в Португалия. Питането ми е дали има смисъл и време да се посетят и двата града или да се фокусираме само върху Лисабон и околия?   Ден и половина за Порто дали стигат или ще е претупване?

Връзка към мнение
преди 18 минути , oli_mali каза:

Пристигаме вечерта в Лисабон или в Порто и имаме 5 пълни дни в Португалия. Питането ми е дали има смисъл и време да се посетят и двата града или да се фокусираме само върху Лисабон и околия?   Ден и половина за Порто дали стигат или ще е претупване?

Аз съм от хората, които смятат, че само за Лисабон 5 дни са много. Ако имате 1-2 дни излизане до Синтра, Кабо да рока и Обидуш - става. Ако комбинирате с нещо друго, то тогава трябва да се ограничите само до Лисабон, освен Порто (примерно).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, oli_mali каза:

Пристигаме вечерта в Лисабон или в Порто и имаме 5 пълни дни в Португалия. Питането ми е дали има смисъл и време да се посетят и двата града или да се фокусираме само върху Лисабон и околия?   Ден и половина за Порто дали стигат или ще е претупване?

Зависи какво искате да видите - ако обикаляте около Лисабон и този регион вие е по-важен - заложете на Лисабон. На мен откъм усещане за градовете - Порто ми е по-автентичен и по-уютен. Лисабон са тълпи туристи.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 46 минути , Zaro каза:

Аз съм от хората, които смятат, че само за Лисабон 5 дни са много. Ако имате 1-2 дни излизане до Синтра, Кабо да рока и Обидуш - става. Ако комбинирате с нещо друго, то тогава трябва да се ограничите само до Лисабон, освен Порто (примерно).

Синтра със сигурност ще я посетим. Кабо да рока и Обидуш мисля, че са за кола под наем, а нещо не ми се разправя с това за 2 дни само. Пък и като гледам до Обидуш са 2 часа в посока, което с бебето ще е фън.

 

преди 6 минути , temporary каза:

Зависи какво искате да видите - ако обикаляте около Лисабон и този регион вие е по-важен - заложете на Лисабон. На мен откъм усещане за градовете - Порто ми е по-автентичен и по-уютен. Лисабон са тълпи туристи.

Не сме били до момента в Португалия, така че каквото и да видим все ще ни е добре дошло. Хем искаме да ни е разнообразно, хем да не търчим и само да отмятаме нещата, че сме ги видели. Целта ни е спокойно да се разхождаме и да се насладим на местния дух.

 

Може би ще отделим 1.5 дни за Порто, след това с влака до Лисабон и вечерна разходка, 2 пълни дни за Лисабон и 1 ден до Синтра.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , oli_mali каза:

Синтра със сигурност ще я посетим. Кабо да рока и Обидуш мисля, че са за кола под наем, а нещо не ми се разправя с това за 2 дни само. Пък и като гледам до Обидуш са 2 часа в посока, което с бебето ще е фън.

Обидуш е малко над час и може да бъде обединен с Кабо да рока за деня. Но малкото ремарке е определящо в случая. 🙂

Връзка към мнение
преди 4 часа, oli_mali каза:

Може би ще отделим 1.5 дни за Порто, след това с влака до Лисабон и вечерна разходка, 2 пълни дни за Лисабон и 1 ден до Синтра.

На мен това ми се вижда добър план.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам 4 пълни дни, кацане в Лисабон, излитане от Порто на петия ден сутринта. Придвижването най-вероятно ще е с обществен транспорт. Ако отделя два дни на Лисабон и Синтра, как максимално добре да оползотворя другите два дни?

Връзка към мнение
преди 8 минути , bimbo каза:

Имам 4 пълни дни, кацане в Лисабон, излитане от Порто на петия ден сутринта. Придвижването най-вероятно ще е с обществен транспорт. Ако отделя два дни на Лисабон и Синтра, как максимално добре да оползотворя другите два дни?

Отдели още един за Лисабон, а четвъртият - в Порто.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние Синтра(Пена, Монсерат и Кинта де Ригалейро), Кабо да Рока и Кашкаиш ги направихме за 1 ден. Използвахме влак от Лисабон до Синтра и за връщането от Кашкаш до Лисабон. През останалото време, включително за придвижване между дворците, използвахме Uber. Времето ни стигна, включително с почивки, хапване, пиене на кафе.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 12.09.2019 г. в 16:42, bimbo каза:

Имам 4 пълни дни, кацане в Лисабон, излитане от Порто на петия ден сутринта. Придвижването най-вероятно ще е с обществен транспорт. Ако отделя два дни на Лисабон и Синтра, как максимално добре да оползотворя другите два дни?

Някой мач няма ли? :cool:

  • Шок 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
On 9/15/2019 at 9:21 PM, Eti* said:

Ние Синтра(Пена, Монсерат и Кинта де Ригалейро), Кабо да Рока и Кашкаиш ги направихме за 1 ден. Използвахме влак от Лисабон до Синтра и за връщането от Кашкаш до Лисабон. През останалото време, включително за придвижване между дворците, използвахме Uber. Времето ни стигна, включително с почивки, хапване, пиене на кафе.

Може ли малко повече детайли за маршрута (ред на посещаване на обектите), а и ако може да споделите опита с uber.Благодаря

Връзка към мнение

Някой бил ли е на Азорите октомври- ноември, за да каже доколко времето е подходящо за посещение на островите. Знам, че сезона е дъждовен, гледах и репортаж за бурята( или каквото беше), но впечатления от първа ръка са по- важни.

Студено време не би ме спряло, притеснява ме дъжда.

Връзка към мнение

Според мен е достатъчно ясно, че времето по това време е дъждовно. Дори някой да е уцелил хубаво, това нищо не значи и не гарантира, за това има статистика, че като цяло вероятността да вали и да е лошо времето е много голяма.

Вече дали ще рискуваш и какво ще е времето, ако отидеш няма кой да каже. Студено там не става, но може да има мъгла, ниски облаци, дъжд.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

По мое мнение, в Лисабон най-доброто място е Шиадо. Аз съм много доволна, че бяхме отседнали в този район. Ако отида отново в Порто, по-скоро бих избрала район около реката. Ние бяхме до главната пешеходна улица Санта Карина, но не е най-удобното място като местоположение. Има спирка на метрото. Апартаментът, в който бяхме отседнали, компенсираше отдалечеността от реката:https://www.booking.com/hotel/pt/picporto-apartment.en-gb.html?aid=1280102;label=wizz-search_extension;sid=b761613c2263880c3fe927cdced79cd6;checkin=2019-10-11;checkout=2019-10-13;dest_id=-2173088;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;group_children=0;hapos=1;hpos=1;no_rooms=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;soh=1;sr_order=popularity;srepoch=1570350593;srpvid=11843bc0c9ea0108;type=total;ucfs=1&#no_availability_msg.

Връзка към мнение
На 26.09.2019 г. в 11:53, aneliqterzieva каза:

Може ли малко повече детайли за маршрута (ред на посещаване на обектите), а и ако може да споделите опита с uber.Благодаря

Съжалявам, че чак сега виждам въпроса. Дано не е късно. Ние малко бяхме объркали реда. Движението е еднопосочно и трябваше предварително да видим какъв е редът. Препоръчвам да започнете от Пена. Той е най-голям, с най-много туристи и отнема най много враме, след това по ред Кинта де Регилайро и Монсерат. От там до Кабо да Рока и след това Кашкаиш.

Извинете ме още веднъж, че отговарям с такова закъснение.

За Uber, преди да тръгна от България, си инсталирах мобилното приложение. Въвеждате данни на кредитна карта и плащането е през приложението. Като го активирате, се локализира местоположението ви, въвеждате крайна дестинация и се изписва каква ще е цената на курса. Като потвърдите, че желаете да поръчате кола, ви се изписва номер на автомобил, марка, модел, името на шофьора и след колко време ще е при вас.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравейте, относно замъците в Синтара  - комбиниран билет може ли да се купи от някой от замъците или само от гарата?
 
Дали имате кодове за намаление на забележителности и атракции за Португалия. Благодарение на кода който даде koliob спестихме по 10 долара на човек за Двудневен билет за туристически автобус + разходка с лодка + посещение на винена изба с дегустация в Порто.
Връзка към мнение
преди 9 минути , hrina каза:

Здравейте, относно замъците в Синтара  - комбиниран билет може ли да се купи от някой от замъците или само от гарата?

До църквата São Martinho в Синтра има туристически офис, мисля, че оттам могат да се купят комбинирани билети. Ако ти се звъни по телефона - +351 21 923 1157. Би трябвало да се разберете на английски.

 

https://goo.gl/maps/kLg3kJCJBMisVgGh9

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, hrina каза:
Здравейте, относно замъците в Синтара  - комбиниран билет може ли да се купи от някой от замъците или само от гарата?
 
Дали имате кодове за намаление на забележителности и атракции за Португалия. Благодарение на кода който даде koliob спестихме по 10 долара на човек за Двудневен билет за туристически автобус + разходка с лодка + посещение на винена изба с дегустация в Порто.

Може ли информация за този код 🙂 ?

Връзка към мнение
преди 6 минути , gery_2431 каза:

Може ли информация за този код 🙂 ?

В темата"От Лисабон до Порто и обратно" koliob е дал кода и описал подробно как се ползва.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.