Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Португалия


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Португалия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Кои авиокомпании летят до Мадейра?

- Какви са средните температури през август в Лисабон?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Как да разпределим дните между Северна и Южна Португалия??

- Заслужават ли си плажовете на Алгарве?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

На 26.02.2019 г. в 0:01, noshtna_ptica каза:

Предстои ми покупка на комбинирани билети за влак IC+Urban и имам два въпроса:

- И в двата влака ли трябва да се валидира билетът или само в първия?

- Ако първият влак закъснее или просто не успеем по някаква причина да хванем втория, билетът ще важи ли за следващия градски влак или ще трябва да купуваме нов?

- Аналогично на предишния въпрос: Избрала съм си комбинацията Urban+IC, но няма престой между двата влака. С този билет може ли да хванем предишния градски влак, за да сме сигурни, че няма да изпуснем IC ?

Ако става въпрос за влака между Коимбра Б и Коимбра Ц - няма опасност да го изпуснете, защото той чака пристигащите за да ги превози до центъра. Просто поради релефа и разположението на града гарата с натоварен трафик е сравнително отдалечена, а тази в центъра е свързана единствено с нея.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, kokinko каза:

Здравейте,как мога най-евтино със самолет да се предвижда от Ираклион до остров Терсейра и какво е интересно там да се разгледа?Пътуването ще е краят на март.Благодаря!

Няма да е евтино ни най-малко, по скоро доста скъпо и трудно. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Lisboa card само онлайн ли се купува или може и на място?

Редактирано от noshtna_ptica
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Искам да купя билети за влак Лисабон-Порто и обратно. От Лисабон мисля да тръгна от гара Санта Аполония и да сляза в Порто на Сао Бенто. Чета в trip advisor, че влаковете спират на Campanha и прекачваш. Така ли е наистина? Моля, някой минавал по маршрута да ме посъветва от/до кои гари да купя билетите.

Редактирано от Eti*
Връзка към мнение

Не съм минавала, но от много четене стигнах до извода, че е точно така.

Купуваш билети за искания маршрут, но градските отсечки не ти оскъпяват билета, излизат ти безплатно

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Eti* каза:

Искам да купя билети за влак Лисабон-Порто и обратно. От Лисабон мисля да тръгна от гара Санта Аполония и да сляза в Порто на Сао Бенто. Чета в trip advisor, че влаковете спират на Campanha и прекачваш. Така ли е наистина? Моля, някой минавал по маршрута да ме посъветва от/до кои гари да купя билетите.

Точно-купуваш от Санта Аполония до Сао Бенто, като прекачваш на Кампаня без да доплащаш  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 2.04.2019 г. в 12:53, Kabi каза:

Има ли райони в Лисабон, които е препоръчително да се избягват за нощуване, предвид по-късно прибиране.

Не е лошо да се избягват Avenida Almirante Reis и по скоро метрата на Martim Moniz e Intendente. Препоръчва се да не се минава по тесни улици от авенидата към замъка и квартала  Alfama през нощта . Аз  Alfama го пребродих целият , но през деня , интересен е . но не  и през нощта.

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 14 часа, Eti* каза:

Искам да купя билети за влак Лисабон-Порто и обратно. От Лисабон мисля да тръгна от гара Санта Аполония и да сляза в Порто на Сао Бенто. Чета в trip advisor, че влаковете спират на Campanha и прекачваш. Така ли е наистина? Моля, някой минавал по маршрута да ме посъветва от/до кои гари да купя билетите.

Да на Campanha спират влаковете за/от Лисабон. А вече дали с влак или друг транспорт ще стигнеш до Сао Бенто е вече твое решение. Ние пътувахме с метрото, но подробности не помня.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

 

имаме идея тази година да отидем на  море в Португалия, вместо в Гърция.

Някой има ли наблюдения за плажовете и курортите през юли?

Полетът ще ни е до Лисабон и после с рента кар.

Целта е покрай морето да си направим и разходки до нови места.

Връзка към мнение
преди 18 минути , Jivka Vasileva каза:

Здравейте,

 

имаме идея тази година да отидем на  море в Португалия, вместо в Гърция.

Някой има ли наблюдения за плажовете и курортите през юли?

Полетът ще ни е до Лисабон и после с рента кар.

Целта е покрай морето да си направим и разходки до нови места.

Плажовете са на юг. 

И е океан, не е море... трудно се стопля, ако очаквате топлата вода на средиземноморието. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Здравейте! Бихте ли ми помогнали с информация къде в Лисабон мога да оставя багаж на съхранение.Самолетът ни е късно вечерта и бихме искали да не обикаляхме цял ден с раници. Предварително благодаря! 

Връзка към мнение
преди 43 минути , Deska каза:

Здравейте! Бихте ли ми помогнали с информация къде в Лисабон мога да оставя багаж на съхранение.Самолетът ни е късно вечерта и бихме искали да не обикаляхме цял ден с раници. Предварително благодаря! 

https://bagbnb.com/luggage-storage/lisbon?s=Lisbon &lat=38.7222524&lng=-9.139336599999979

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, имам два въпроса относно замъците в Синтра.

1 . Тръгвам да купувам билети онлайн(по план на 06.06. трябва да сме там), но не се посочва дата на посещението. Не би следвало да има проблем от това, че ги купувам толкова по-рано или?!

2. Изчетох доста неща във форума, но не видях някой да е ходил в Queluz. Ще бъда благодарна, ако някой сподели впечатление от първо лице.

Връзка към мнение
преди 21 минути , Eti* каза:

Здравейте, имам два въпроса относно замъците в Синтра.

1 . Тръгвам да купувам билети онлайн(по план на 06.06. трябва да сме там), но не се посочва дата на посещението. Не би следвало да има проблем от това, че ги купувам толкова по-рано или?!

 

Здравей! Ако не е посочена дата на посещението, значи някъде трябва да пише докога може да се използва билетът. Нещо от типа на: Use (activate) before... В моя досегашен опит съм виждал билети, които са валидни до края на съответната календарна година, както и такива, които трябва да бъдат използвани в рамките на някакъв бъдещ период, например - в следващите 3 месеца, в следващите 6 месеца...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 22.05.2019 г. в 0:00, Jivka Vasileva каза:

Все си мислех, че водата ще е по-топла. Ще разгледаме за други варианти. Благодаря Ви! 

Края на юли  е 21-22 градуса по южните части като Албуфейра. 

Връзка към мнение
преди 3 часа, Eti* каза:

Здравейте, имам два въпроса относно замъците в Синтра.

1 . Тръгвам да купувам билети онлайн(по план на 06.06. трябва да сме там), но не се посочва дата на посещението. Не би следвало да има проблем от това, че ги купувам толкова по-рано или?!

2. Изчетох доста неща във форума, но не видях някой да е ходил в Queluz. Ще бъда благодарна, ако някой сподели впечатление от първо лице.

Билетите са без дата и важат до 31.12.19.

Ако билетът е комбиниран за няколко двореца, възможно е те да бъдат посетени и в различни дни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Едно питане относно картите за градския транспорт в Лисабон.Както четох има няколко варианта.За сега изключвам Лисабон карт.

 24 часови карти, не можах да разбера дали включват влака до Кашкаиш и Синтра или важат само в рамките на града.

И третия вариант Viva Viagem, "zapping"  включват ли същите влакове? Логиката е, че е възможно ,при положение че се теглят пари за всяко отделно пътуване...  

Връзка към мнение

Viva Viagem стават и за влаковете.

24-часовата карта от 10,40 евро става и за влаковете

24-часовата карта от 15,80 евро става и за влаковете, и за автобусите в Синтра.

Лисабон карт включва само влаковете до Синтра, без Кашкайш.

Според мен най-изгодно и лесно е с Viva Viagem.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.