Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Португалия


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Португалия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Кои авиокомпании летят до Мадейра?

- Какви са средните температури през август в Лисабон?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Как да разпределим дните между Северна и Южна Португалия??

- Заслужават ли си плажовете на Алгарве?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 52 минути , Яничка каза:

Да питам за Синтра - доколкото разбирам, няма паркинг пред Замъка на Маврите и Пеня, а за Qinta de Regaleira  четох да се паркира от страната на пътя. Къде е най-подходящо да се остави колата, ако се ходи до тези трите?

В Лисабон ще имаме един ден - има ли смисъл да взимаме някаква карта за гр. транспорт и ако да, каква?

За Порто имаме ден и половина - същия въпрос.

Кола горе на Пеня е силно непрепоръчително. Пътят е тесен, криволичещ, движат се и автобуси. Ние бяхме с Lisboa card, покрива градския транспорт, влака до Синтра и Кашкайш, музеи... 

 

На гарата в Синтра имаше каса за Пеня, крепостта на Маврите и Монсерат; за Кинта де Регалейра билет се купува на място. На информацията до ЖП гарата и спирката на двата автобуса се продават билети. Лисабон Кард дава 15% отстъпка от комбинираните билети. 

  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Здравей, @Яничка, ходихме април'2016 до Паласио да Пена и Мавърския замък, с кола под наем. Паркирахме малко преди входа за Пена, на паркинг сред дърветата, отдясно на пътя в посока двореца. Оттам пеша и до двете атракции, съвсем близо са едно до друго. В същия ден посетихме и Кашкаиш, с разходка до Ещорил, както и Кабо да Рока. С обществен транспорт се съмнявам да успеете да видите толкова неща. За Лисабон - задължително целодневни карти, транспортът е чудесно устроен. За Порто - ползвали сме метро само за придвижване от летището до центъра. Старата част е компактна, страхотно за разходки, не ви трябва транспорт там.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

В зависимост от населеното място в Португалия, бензиностанции Intermarche дават цени за гориво, по-ниски с 10-15 евроцента.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...
Боян Димитров

Колко в сезона е пътуване от 24.09 до 04.10? Имам някаква програма, но впредвид, че е натоварена предпочитам да буквам ден за ден. Въпросът ми е дали е удачно в края на септември? 

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...
Боян Димитров

Някой може ли да даде препоръка за местна рент-а-кар компания с офис на летището в Лисабон?

Връзка към мнение
На 20.08.2021 г. в 11:42, Боян Димитров каза:

Някой може ли да даде препоръка за местна рент-а-кар компания с офис на летището в Лисабон?

RecordGo - чак много местна не е. Има я в Испания също. Всичко беше ОК с доста добра цена.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте. 

Имам питане относно нощувки в Лисабон. Разглеждам места около центъра. Кой район препоръчате за нощувка и кои места да се избягват? 

Връзка към мнение

И а наблизо до тоя площад съм отсядал, Santa Cruz се води квартала май, пеша до центъра слизах няколко пъти и беше спокойно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз бях отседнал тука, Португалия Urbano FLH Hotels, 

На 3 минути пеш от Площада на Търговията и централните улици и на 5 мин пеша от Росио, изключително комуникативно място 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Otnesen каза:

Здравейте. 

Имам питане относно нощувки в Лисабон. Разглеждам места около центъра. Кой район препоръчате за нощувка и кои места да се избягват? 

В горната част на Росио има бездомници. Но ... това не трябва да те притеснява. Безобидни са, мисля, че има някаква социална кухня там и затова стоят. Даже в уличките северно от Росио имаше нещо като джамия в някаква сграда, която в останалото време беше магазин за перилни препарати. Аз бих препоръчал да изберете район, в който вечер ще кръстосвате кръчмите.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, bad kid каза:

И а наблизо до тоя площад съм отсядал, Santa Cruz се води квартала май, пеша до центъра слизах няколко пъти и беше спокойно.

И аз само с положителни спомени за Санта круз. 

Имах и нощувки в Alvalade, и там е спокойно, но далече от центъра.   

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз отседнах през юли една седмица в този хотел в центъра http://www.booking.com/Share-OpLmG1. Много комуникативно място-метро,трамвай 28,автобуси,гара (Россио).

 Много добра и богата закуска,много чисто.Стаята ми беше с балкон. Но сега гледам,че цените са двойни. Аз бях сама в двойна стая за 41e на вечер със закуска.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 32 минути , 招き猫 каза:

Кажете лесни еднодневни трипове с бус/влак от Лисабон, бил съм в Белем и палас Синтра,Пена преди, друго интересно?

Кашкеш струва ли си?

Кашкайш си струва за няколко часа разходка или ден, ако ще стоите и на плаж. 

Коимбра е хубав град за разходка, но е по-далеч.... В други не съм бил за да дам препоръка

Връзка към мнение
преди 2 часа, 招き猫 каза:

Кажете лесни еднодневни трипове с бус/влак от Лисабон, бил съм в Белем и палас Синтра,Пена преди, друго интересно?

Кашкеш струва ли си?

https://www.google.com/amp/s/blog.eurail.com/the-best-day-trips-from-lisbon/amp/

Връзка към мнение
преди 4 часа, 招き猫 каза:

Кажете лесни еднодневни трипове с бус/влак от Лисабон, бил съм в Белем и палас Синтра,Пена преди, друго интересно?

Кашкеш струва ли си?

Обидуш, страхотно и  китно градче. Не е далеч, на малко повече от час с автобус от Лисабон

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 25.08.2021 г. в 22:09, a6olq каза:

Обидуш, страхотно и  китно градче. Не е далеч, на малко повече от час с автобус от Лисабон

Как се стига най-лесно до там?

Връзка към мнение
Преди 1 час, 招き猫 каза:

Как се стига най-лесно до там?

Най-лесно е с кола под наем, около час. С автобус или влак е час и половина - два.

https://www.rome2rio.com/map/Lisbon/Óbidos-Leiria-Portugal

Връзка към мнение

Двореца в Мафра си струва, другия не го знам. Ако сте с кола може да ги съберете в един ден, иначе не знам...

Връзка към мнение
преди 8 часа, 招き猫 каза:

Как се стига най-лесно до там?

Извинявам се за късния отговор, но сега влизам във форума

От Лисабон до Обидуш може да се отиде с влак или автобус

С влак пътуването е по-дълго над 2 часа.Разписание на влаковете: https://www.cp.pt/StaticFiles/timetables/lisbon-figueira-foz-oeste-regional-trains.pdf

По-удобно е с автобус на авт.компания Rodotejo по маршрут Rapida Verde  . Пътуването е малко над 1 час и по разписание има доста автобуси дневно. Спирката в Лисабон, от където тръгват автобусите е Campo Grande и до там се отива с метро/ жълтата и зелена линия, която e по-удобна и спира на Rossio

http://www.rodotejo.pt/wp-content/uploads/rapida_linha_verde.pdf

Връзка към мнение

Двореца Ажуда беше затворен заради Ковид на пресонала 😞

 

Утре мисля да ида до Кинта да Регалейра, миналия път видях само Пена. Струва ли си да се иди само за него?

Връзка към мнение
преди 5 часа, 招き猫 каза:

Двореца Ажуда беше затворен заради Ковид на пресонала 😞

 

Утре мисля да ида до Кинта да Регалейра, миналия път видях само Пена. Струва ли си да се иди само за него?

Честно казано със смесени чувства съм. Хубав е, градините са яки, но се чакат големи опашки за кладенеца (страшна тъпня) и за влизане в дворвца после ( още по-голяма тъпня).... Не че е лошо вътре, но чакаш 1 час на опашка и после го разглвждаш за 5-10 мин. Не ме разбирай погрешно, хубаво е, но бледнее пред Пена и ако трябва да се чака на опашки вече не си струва... Може би, ако отидеш директно там сутринта няма да чакаш. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.