Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Португалия


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Португалия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Кои авиокомпании летят до Мадейра?

- Какви са средните температури през август в Лисабон?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Как да разпределим дните между Северна и Южна Португалия??

- Заслужават ли си плажовете на Алгарве?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

On 9/15/2019 at 9:21 PM, Eti* said:

Ние Синтра(Пена, Монсерат и Кинта де Ригалейро), Кабо да Рока и Кашкаиш ги направихме за 1 ден. Използвахме влак от Лисабон до Синтра и за връщането от Кашкаш до Лисабон. През останалото време, включително за придвижване между дворците, използвахме Uber. Времето ни стигна, включително с почивки, хапване, пиене на кафе.

Може ли малко повече детайли за маршрута-влизахте ли в замъците или само градините?Хапване -сандвичи или успяхте да седнете някъде?По кое време бяхте вече в Синтра?Колко излиза uber-а средно между забележителностите.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

За статистиката времето през средата на октомври на Сао Мигел беше обичайното предполагам за района- грее слънце,превалява,облачно и пак обратното,температурите варираха между 22 и 16 градуса,духаше доста,особено нощем се чуваше яко,океана също.На Пико беше по-топло определено и вятъра беше топличък,но си е за яке и дъжд и на двата острова,на които имахме късмет да бъдем.Пак ще се върнем със сигурност,и останалите искаме да видим...

Връзка към мнение
На 4.10.2019 г. в 8:21, Alexander каза:

Според мен е достатъчно ясно, че времето по това време е дъждовно. Дори някой да е уцелил хубаво, това нищо не значи и не гарантира, за това има статистика, че като цяло вероятността да вали и да е лошо времето е много голяма.

Вече дали ще рискуваш и какво ще е времето, ако отидеш няма кой да каже. Студено там не става, но може да има мъгла, ниски облаци, дъжд.

Прецених вероятността от дъжд на Азорите, и в крайна сметка купих билети до Понта Делгада за средата на ноември с два стопа на връщане с три различни а/к. Ще видим...:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пътешественици, завърнах се от прекрасна Португалия.Въпреки облаците и спорадичните превалявания, беше страхотно!Успяхме да направим Порто-Брага-Лисабон-Синтра-Ещорил-Кашкайш+Кабо да Рока.Ако някой има нужда от съвет или информация, оставам на разположение!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 10.10.2019 г. в 16:26, aneliqterzieva каза:

Може ли малко повече детайли за маршрута-влизахте ли в замъците или само градините?Хапване -сандвичи или успяхте да седнете някъде?По кое време бяхте вече в Синтра?Колко излиза uber-а средно между забележителностите.

Извинете ме за късния отговор, но бях много заета последните седмици и не съм влизала във форума. В Синтра бяхме, може би, малко след 9 часа. В трите дворци сме разгладали и градините, и дворците отвътре. Монсерат и Кинта се разглеждат много бързо отвътре. Uber между дворците излиза 5 евро, от Синтра до Кабо да Рока - 12-13 евро, от Кабо да Рока до Кашкаиш е същата цена.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Чудя се дали да взема самолетен билет с уиз София-Лисабон за 100 лв. в едната посока или да поизчакам? За септември става въпрос. Дали ще паднат?

Връзка към мнение

Благодаря за отговора 🙂 

Мисля единият полет да ни е София-Лисабон, а другия Порто-София /или обратно/. 

Чудя се 8 дни как да ги разпределя между Лисабон, Порто, евентуално още нещо?

Връзка към мнение

И ние бяхме за 8 дни - направихме 2 нощувки в Порто и 5 в Лисабон. Ако искаш, ще ти изпратя нашата програма. Разгледахме и Коимбра, Брага и Синтра.

Връзка към мнение
12 minutes ago, Alexander said:

Кола под наем ще има ли?

По-скоро не.

 

10 minutes ago, noshtna_ptica said:

И ние бяхме за 8 дни - направихме 2 нощувки в Порто и 5 в Лисабон. Ако искаш, ще ти изпратя нашата програма. Разгледахме и Коимбра, Брага и Синтра.

О, супер! Ще съм много благодарна!

Връзка към мнение

 

ПРОГРАМА

Вторник 07.05

Летим от Т1 в 19.35 ч и кацаме в 21.55 ч на Т2

/ръчен багаж 40Х30Х20 + чекиран до 10 кг/

Нощувка в Лисабон

Сряда 08.05

7.30 - с влак до Коимбра

Разглеждане на Коимбра /университета, катедрали, фадо/

19.14 -  с влак до Порто

Вечерна разходка в Порто

Нощувка в Порто

Четвъртък 09.05

Разглеждане на Порто

Нощувка в Порто

Петък 10.05

Разглеждане на Порто

16.30 - с влак до Лисабон

Вечерна разходка в Лисабон

Нощувка в Лисабон

събота 11.05

Разглеждане на кв.Белем /манастира, църквата, кулата, Ажуда, сладкарницата/

и центъра /Сан Роко, музей на плочките, Санта Жуща/, фуникуляри

Нощувка в Лисабон

Неделя 12.05

Разглеждане на централните квартали на Лисабон

От 14 ч музей Гулбенкян /по желание/

20 ч - фадо

Нощувка в Лисабон

Понеделник 13.05

Целодневна екскурзия до Синтра /Дворците Пена, Регалейра и Монсерат/

Нощувка в Лисабон

Вторник 14.05

Екскурзия до Кабу да рока и Кашкайш /по желание/

Разходка с лодка

Парке дос Нашоес, телекабине

Летим в 22.35 ч от Т2 и кацаме в София-Т1 в 4.30 ч

 

Бяхме само с градски транспорт и за нашето темпо беше ОК - ние сме шматки и сладокусници. 

В единия от дните за Порто ходихме с влака до Брага, т.к. само там не валеше - много добър избор!

Само за Каш Кайш и Кабу де рока не ни стигна времето.

Ако се спрете на такъв вариант, ще се разтърся за мястото, на което си оставихме раниците в Коимбра, т.к. откриването на такова беше сериозно предизвикателство.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря! И аз обмислям подобна програма, само ще се опитам единия полет да е София-Порто /с прекачване/. 

Ако не намеря нищо за багажа в Коимбра ще пиша отново 🙂 Благодаря още веднъж. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мястото за оставяне на багаж го бях споделяла в някоя от темите тук, но коя ли беше...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Университета не е за изпускане, пък и аз мислех, че само там може да се чуе мъжко фадо. Оказа се, че съм грешала - в Лисабон навсякъде имаше и женско, и мъжко фадо. Даже най-невероятното фадо, което слушахме, беше от уличен музикант пред Сан Роко!

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Заслужава си и то много ...една от най-прекрасните библиотеки в света е там Biblioteca Joanina. Старата столица на Португалия. Много красив град. Museu Nacional de Machado de Castro - когато един човек осъзнава колко важно е образованието и завещава цялото си имущество на града Коимбра.

Във форума има доста пътеписи за Коимбра , аз бих препоръчала този на @royak от нея разбрах за внучката на Иван Асен II Ватаца Ласкарис придворна дама на Изабел Арагонска погребана в старата катедрала на Коимбра. Това е едно от местата повод за наша национална гордост.  

Относно място за оставяне на багаж , в туристическият офис до гарата има брошура за един магазин който се намира на главната улица R. Ferreira Borges и предлага тази услуга, но само в работно време. За съжаление аз просто изхвърлих брошурата. Цената беше 5 евро от 10 ч сутринта до 18ч вечерта. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако минавате през Коимбра с обществен транспорт в делничен ден, има едно място, където можете да си оставите багажа на съхранение между 10 и 18 часа: http://www.gowalksportugal.com/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 8.01.2020 г. в 20:49, Eva eva каза:

А Коимбра заслужава ли си? Че нещо по снимките не ме грабва....

 

Освен Университета, за който вече са писали, бих препоръчал и посещение на Portugal dos Pequenitos в Coimbra (http://www.portugaldospequenitos.pt/) -- музей на открито (парк), показващ в миниатюри португалски къщи и паметници, а така също и сгради от бившите португалски колонии. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Един съвет, ако ще пътуваш Лисабон-(Коимбра)-Порто  с влак, следи кога ще пуснат в продажба билети и купувай още първия ден, защото първите билети са с 50% отстъпка.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте!

Кой е най-удобният начин за пътуване по следния маршрут Лисабон-Синтра-Кабу да Рока-Кашкайш-Ещорил-Лисабон? Предполагам, че с кола ще е най-добре. Възможно ли е с градски транспорт и дали ще стане за един ден?

Връзка към мнение
преди 1 час, angelzp каза:

Здравейте!

Кой е най-удобният начин за пътуване по следния маршрут Лисабон-Синтра-Кабу да Рока-Кашкайш-Ещорил-Лисабон? Предполагам, че с кола ще е най-добре. Възможно ли е с градски транспорт и дали ще стане за един ден?

С кола. За ден става, но ще се пребиете от препускане и не е много ясно колко ще успеете да видите.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.