Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Португалия


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Португалия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Кои авиокомпании летят до Мадейра?

- Какви са средните температури през август в Лисабон?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Как да разпределим дните между Северна и Южна Португалия??

- Заслужават ли си плажовете на Алгарве?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Ако е само да минете оттам всякак може, ако ще се гледа нещо - зависи колко ще пропуснете. По принцип и Лисабон - Синтра - Лисабон е ок за един ден

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, angelzp каза:

Възможно ли е с градски транспорт и дали ще стане за един ден?

Възможно е , но по-добре лятото, когато  е светло до 22ч. Лисабон- Синтра влак, Синтра - Кабо да Рока с рейс, Кабо да Рока-Кашкаиш с рейс, Кашкаиш, Ещорил -Лисабон с влак.

По принцип такова препускане е малко абсурдно за мен, преценете си какво ще отпадне със сигурност и дали си струва(Ещорил вместо още един замък в Синтра, примерно...)

Връзка към мнение

По принцип не държа целия този маршрут да е за един ден. Искам да разгледаме забележителностите, а не само да се обиколим. Планираме 4 пълни дни в Лисабон и съответно мисля върху това как да разпределя времето най-пълноценно. Затова искам да попитам за мнение и съвет, който е запознат. 

Връзка към мнение
В момента, angelzp каза:

По принцип не държа целия този маршрут да е за един ден. Искам да разгледаме забележителностите, а не само да се обиколим. Планираме 4 пълни дни в Лисабон и съответно мисля върху това как да разпределя времето най-пълноценно. Затова искам да попитам за мнение и съвет, който е запознат. 

Лично за мен четири пълни дни бяха доста за Лисабон. Редувайте ден там, ден извън и вечерта пак там. Мисля, че това е оптималното.

Синтра и Кашкаиш стават за един ден с градски транспорт и разглеждане. От Синтра автобусът май е на половин час или нещо такова, а самото пътуване пак е около половин час и то бая бързо каране от "селския" рейс. Вмъкването на трето място в този ден много съкращава времето и се обезсмисля. Влако до Синтра, автобус до Кашкаиш/Ещорил и пак влак до Лисабон. Паркирането в Синтра си е изпитание и освен ако пътуването с кола ще продъжи в друга посока след това, е абсолютно ненужно.

Кабо да Рока може да се комбинира с нещо друго - ние го обединихме в един ден с Обидуш - вече с кола.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, реших да организирам за 1 ден разходка до Порто. Имам следните въпроси:

 

1. Къде да търся по-добри квартали за хотел в Порто?

2. Колко отнема пътуването от летището до града? Навръщане полетът ни е в 8:45, тоест към 7 сутринта трябва да сме на летището. Предполагам има доста ранни автобуси?

3. Препоръчайте ми ресторант с традиционни ястия/музика/танци? 🙂

 

Връзка към мнение

разтоянието е 12 км , което значи 20 мин-30 мин .

ето ти схема на транспорта http://www.algarvebus.info/porto.htm

има доста фадо презентации вечер , общо взето въпрос на избор.

около реката и от едната и от другата страна е пълно с ресторанти...

храна има много но, честно казано нямам спомен за нещо впечатляващо 

туровете по Дуро бяха хубави и бих ги препоръчала

някой беше препоръчал да се слезне от моста и да се види отдолу града , абсолютно вярно

от страната на Sandeman Cellars  особено на свечеряване е наистина много много красиво.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, t_petkov каза:

2. Колко отнема пътуването от летището до града? Навръщане полетът ни е в 8:45, тоест към 7 сутринта трябва да сме на летището. Предполагам има доста ранни автобуси?

Първият курс на метрото започва в 6:16 - разписанието, (за зимния сезон) гледаш линия Е.

 

преди 9 часа, t_petkov каза:

1. Къде да търся по-добри квартали за хотел в Порто?

Бих препоръчала в центъра, но зависи какво търсите.

 

преди 9 часа, t_petkov каза:

3. Препоръчайте ми ресторант с традиционни ястия/музика/танци?

 

Ресторант не мога да препоръчам, но мога да разкажа за някои от местните яденета.

 

Традиционно ястие за Порто е Tripas à Moda do Porto (шкембе, колбас, боб, зеленчуци и подправки). Това е ястие с история - говори се, че когато един от техните мореплаватели тръгвал на експедиция, помолил хората на Порто да му дадат провизии. Та по този повод, местните останали само с вътрешностите на животните и така се ражда това ястие. 

Друго традиционно ястие - Bolinhos de Bacalhau. Това прилича на картофени крокети, но в смеската се слага и риба треска, посредата слагат парче местно овче сирене / кашкавал.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За хотел търсим нещо, което да е удобно като транспорт от летището и после да е удобно за разходка в центъра. Така или иначе сме само за един ден. 🙂

Връзка към мнение

Аз съм била в този- Pao De Acucar Hotel , на 2 минти от площада, където спират нощните автобуси за летището.

Взех го през индийците, една нощувка много атрактивна цена беше. Sao Jose Hotel Porto - в този бяхме за две нощувки, близо до спирка на метрото от летището. Малко е далеч от центъра (ако за център приемем площада около жп гарата Сао Бенто) и реката, но в едната посока го взехме пеша разстоянието, а връщането в хотела беше вече с метро.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
Преди 1 час, Дидко каза:

Я кажете как ви се струва ценово ниво около 260лв. двупосочен до Лисабон за средата на м.Април?

Добре, но може и по-добре. Аз наскоро гледах за около 200 лева двупосочен дотам, но не помня за кои дати беше.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте Магеланци, имам един въпрос относно Синтра- дали  се води градска зона- тоест ако си купя 24 часова карта за транспорта в Лисабон- дали ще мога да я използвам за отиване до Синтра и обратно?

 

Връзка към мнение
преди 8 минути , Ruska Gradinarova каза:

Здравейте Магеланци, имам един въпрос относно Синтра- дали  се води градска зона- тоест ако си купя 24 часова карта за транспорта в Лисабон- дали ще мога да я използвам за отиване до Синтра и обратно?

 

Не знам каква точно 24-часова карта визирате, но Lisboa card покрива целия градски транспорт на Лисабон и влака до Синтра.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Някой ходил ли е по плажовете от Лисабон до Сагреш? Има ли хубави места, селца, градчета и струва ли се да се ходи там спрямо южната част?

Връзка към мнение
преди 6 часа, Alexander каза:

Някой ходил ли е по плажовете от Лисабон до Сагреш? Има ли хубави места, селца, градчета и струва ли се да се ходи там спрямо южната част?

Аз съм ходила, на мен страшно ми хареса югозападното крайбрежие, с един минус, вечният силен вятър 🤣 описала съм плажовете в пътепис, селца в резервата почти няма, с малки изключения, и без кола е абсолютно невъзможно да се стигне докъдето и да било в този район...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Изискват ли се нещо по специално за Португалия в момента, декларации или? Планирам 10дена. Кой е най-лесният път от Лисабон до Лагос с влак ли? И там ли е най добре за плаж в Алгарве ( да 2/3 от времето там, другото в Лисабон)? Щото гледам че около Лисабон няма такива плажове със скали живописни ама пусно много трудно се стига 🙂

Връзка към мнение

Аз Лагос - Лисабон с автобус пътувах, (удобни  и имаше стюардеса, кафето беше 60-70 цента) бяха един след друг, не знам сега как са.

Лагос е едно от най-популярните градчета иначе, има няколко плажа под скалите, където най-много ми хареса

аз и до Портимао ходих от там на плаж в Алвор, 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Да питам за Синтра - доколкото разбирам, няма паркинг пред Замъка на Маврите и Пеня, а за Qinta de Regaleira  четох да се паркира от страната на пътя. Къде е най-подходящо да се остави колата, ако се ходи до тези трите?

В Лисабон ще имаме един ден - има ли смисъл да взимаме някаква карта за гр. транспорт и ако да, каква?

За Порто имаме ден и половина - същия въпрос.

Връзка към мнение

За Порто не ви трябва карта...

За Лисабон трябва транспорт да се ползва...Белем и манастира са малко отдалечени....

Но не знам какви дневни карти има...ползвал съм билети само.

 

Иначе намерихме къде да спрем с колата близо до входа на градините на  Пеня...на другите замъци не сме ходили.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.