Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Западните Балкани


ivelina666
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани със Западните Балкани. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Колко са тол таксите между Ниш и Белград?

- Може ли да се влиза с лична карта в Косово?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кой от хърватските острови е най-хубав?

- Кога да посетим Плитвичките езера?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 1 час, Kristian Desev каза:

Здравейте, планирам еднодневна разходка до Южна Албания от Гърция. 

Основна цел ще бъде Джирокастър, иска ми се да видим Синьото око и евентуално нещо по крайбрежието. Имам няколко въпроса:
1. Как е положението с границата между Албания и Гърция на север от Игуменица (Qafë Botë - Sagiada)?
- Знам, че нещата са непредвидими, но има ли шанс да ни изненадат неприятно и да ни забавят? Знам, че пунктът работи до 22:00 

2. Заслужава ли си Синьото око и колко време се върви до него? 
- Прочетох, че има къде да се паркира 

3. Забелязах, че до Джирокастър има 2 пътя, като може би ще минем и по двата, заради Синьото око? Хубави ли са пътищата и има ли много завои до Джирокастър? 
- Може би маршрутът ще е граница - Синьото око - Джирокастър и оттам по горния път обратно за Саранда и района 

4. Някой посещавал ли е мостът на Али Паша край Джирокастър и как се стига до него? 
- Самият мост ми хареса по снимки, а за самия град съм предвидил базара, замъка, бункера и евентуално някоя от старите къщи, които са музеи

5. Заслужава ли си Бутринт или са поредната порция руини? 
- имам желание да посетим Додони в Гърция и се чудя дали има смисъл да ходим и до двете. Бутринт е в ЮНЕСКО, но това някак си не ме ориентира особено 

6. Заслужава ли си (К)самил и снимките в интернет на плажовете в района реални ли са? 
Може би въпросите не са особено бързи, но не искам да пускам отделна тема. 
Ще си позволя да тагна @ruwenzogy @krasen_denev и @Radnev, които според мен са експертите по тези места и знам, че са ги посещавали 😃 
Благодаря предварително на отзовалите се! 
 

Здравей, Крис!

На първо място ще кажа няколко думи за границата. Вземи предвид, че е лято и трафикът по всички граници е интензивен.Все пак ако искаш да отидеш за ден до Джирокастро то гледай да е през седмицата,но не в петък. Така няма да загубите време във висене по границата. Мисля,че за ден ще можеш да отидеш да разгледаш Джирокастро и да се върнеш.За повече може и да нямаш време.Ако искаш повече ще трябва да направиш пътуване с конкретна насоченост -Албания. Самият град е много хубав.Посетете задължително крепостта, етнография музей, къщата Зекате. Разходете се по каменните улуци на стария град, пийте кафе и хапнете на стария пазар и се насладете на престоя.Не бързайте! До моста ...има път за да се качите с кола до някъде, а след това ходенето не е много...около 5-10 минути.Лично аз не бих ходил до моста на Али паша освен ако нямах излишно време.

Синьото око си е обикновено езеро/може и да е жабунясало и въобще да не ти хареса/ и се намира близо до пътя.Не отнема време. Ако искаш го посети,но лично мое мнение е,че не си заслужава.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, krasen_denev каза:

Здравей, Крис!

На първо място ще кажа няколко думи за границата. Вземи предвид, че е лято и трафикът по всички граници е интензивен.Все пак ако искаш да отидеш за ден до Джирокастро то гледай да е през седмицата,но не в петък. Така няма да загубите време във висене по границата. Мисля,че за ден ще можеш да отидеш да разгледаш Джирокастро и да се върнеш.За повече може и да нямаш време.Ако искаш повече ще трябва да направиш пътуване с конкретна насоченост -Албания. Самият град е много хубав.Посетете задължително крепостта, етнография музей, къщата Зекате. Разходете се по каменните улуци на стария град, пийте кафе и хапнете на стария пазар и се насладете на престоя.Не бързайте! До моста ...има път за да се качите с кола до някъде, а след това ходенето не е много...около 5-10 минути.Лично аз не бих ходил до моста на Али паша освен ако нямах излишно време.

Синьото око си е обикновено езеро/може и да е жабунясало и въобще да не ти хареса/ и се намира близо до пътя.Не отнема време. Ако искаш го посети,но лично мое мнение е,че не си заслужава.

Привет, благодаря за страхотния отговор, който ми беше много полезен. Ще те послушам и ще се постарая да отделим максимално време за Джирокастър. Албания ми е предвидена за ден вторник или сряда и мисля, че няма да има проблеми за границата. Ще помисля за Синьото око, но мостът изглежда супер интересен и ще се постарая да го видим. За самия град, както каза, ще го караме лежерно, и задължително ще видим къщата Зекате, бункера, пазара и замъка. Благодаря отново и се надявам Албания да ни хареса, за да се върнем и за другите интересни места в страната.

преди 5 часа, bad kid каза:

Ксамил миналия септември.

Основен минус са нагъчканите чадъри, морето е супер.

 

PXL_20220904_113552811-01.jpeg

PXL_20220906_110803585-01-01.jpeg

PXL_20220903_125933067-01.jpeg

Благодаря за снимките! И аз мисля, че проблемът на Ксамил са тълпите, а не морето/плажовете

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Потвърждавам казаното преди мен.👍 Пътищата в Албания бяха с много добро качество. Имаше и много нови, особено в южната част. 

На граничен пункт в държава извън ЕС винаги могат да ви изненадат😀, но това не трябва да ви отказва. Направи ми впечатление, че имаше много хора, които пешеходно минаваха пункта. Досега съм пресичал 6 пъти албански  гранични пунктове към и от всички техни съседи и никога не е имало проблем, изключвайки работното време на посочения от теб пункт и то по вина на гърците. 

В района има две сини очи, но не съм бил на нито едно от тях. 

На моста също не съм бил. 

Бутринт си заслужава на 100%. Дори и да не си човек, който се интересува от история и приема подобни места просто за камъни, отново е приятно. Ако се интересуваш и долу-горе знаеш какво гледаш, мястото е страхотно. 

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 9.07.2023 г. в 13:09, Kristian Desev каза:

1. Как е положението с границата между Албания и Гърция на север от Игуменица (Qafë Botë - Sagiada)?

- Знам, че нещата са непредвидими, но има ли шанс да ни изненадат неприятно и да ни забавят? Знам, че пунктът работи до 22:00 

2. Заслужава ли си Синьото око и колко време се върви до него? 
- Прочетох, че има къде да се паркира 

3. Забелязах, че до Джирокастър има 2 пътя, като може би ще минем и по двата, заради Синьото око? Хубави ли са пътищата и има ли много завои до Джирокастър? 
- Може би маршрутът ще е граница - Синьото око - Джирокастър и оттам по горния път обратно за Саранда и района

 

6. Заслужава ли си (К)самил и снимките в интернет на плажовете в района реални ли са?
 

Не е съвсем точно по твоите въпроси, но все пак може да ти е полезно.

1. Минавала съм през друг пункт миналата година, Какавия, края на март. Гърците ни спукаха от въпроси и проверки на връщане, по-абсурдно минаване на граница май не съм имала. Все пак всичко беше окей накрая.

2. На мапса виждам отбелязан паркинг, а когато ходихме ние участъкът беше в ремонт. С жестомимики работник е обяснил, че ходенето е около 30 минути, но ние се отказахме заради този ремонт. Ремонтът е почвал от паркинга нататък така като гледам. Т.е. очаквам ходенето да е половин час, но е добре друг да ти потвърди.

3. Понеже минавахме през Какавия, сме минали по друг път, но една малка част съвпада. Та споменът ми е за сравнително тесен път, по който си има движение, пропасти и не навсякъде има мантинели. Общо-взето не беше никак приятен, но все пак се минава. Маркирала съм участъка, за който говоря, в жълто. Реално на запад от маркираното не съм минавала. Асфалтът беше окей, доколкото помня.

image.png.aab5dcb66b05b8b48b83e4c2de218b63.png

 

6. Не съм била, майка ми ми е казвала, че е доста красиво, но стандартно е лудница с твърде много хора. Май сте го писали това по-горе вече. 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Victoria каза:

Не е съвсем точно по твоите въпроси, но все пак може да ти е полезно.

1. Минавала съм през друг пункт миналата година, Какавия, края на март. Гърците ни спукаха от въпроси и проверки на връщане, по-абсурдно минаване на граница май не съм имала. Все пак всичко беше окей накрая.

2. На мапса виждам отбелязан паркинг, а когато ходихме ние участъкът беше в ремонт. С жестомимики работник е обяснил, че ходенето е около 30 минути, но ние се отказахме заради този ремонт. Ремонтът е почвал от паркинга нататък така като гледам. Т.е. очаквам ходенето да е половин час, но е добре друг да ти потвърди.

3. Понеже минавахме през Какавия, сме минали по друг път, но една малка част съвпада. Та споменът ми е за сравнително тесен път, по който си има движение, пропасти и не навсякъде има мантинели. Общо-взето не беше никак приятен, но все пак се минава. Маркирала съм участъка, за който говоря, в жълто. Реално на запад от маркираното не съм минавала. Асфалтът беше окей, доколкото помня.

image.png.aab5dcb66b05b8b48b83e4c2de218b63.png

 

6. Не съм била, майка ми ми е казвала, че е доста красиво, но стандартно е лудница с твърде много хора. Май сте го писали това по-горе вече. 🙂

Благодаря много за отговора! Ние ще минаваме през другия граничен пункт и няма да слизаме до Какавия, но информацията за пътя беше много полезна - ще погледна в street view или в някой албански сайт с информация, за да придобия представа. За синьото око още се чудя, но си харесах един замък над Саранда с хубава гледка (Kalaja e Lëkurësit), който изглежда добре, може и да заменя. Надявам се Джирокастър да ни хареса, защото на снимките изглежда много впечатляващо, и да прекараме повече време там.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Radnev каза:

Потвърждавам казаното преди мен.👍 Пътищата в Албания бяха с много добро качество. Имаше и много нови, особено в южната част. 

На граничен пункт в държава извън ЕС винаги могат да ви изненадат😀, но това не трябва да ви отказва. Направи ми впечатление, че имаше много хора, които пешеходно минаваха пункта. Досега съм пресичал 6 пъти албански  гранични пунктове към и от всички техни съседи и никога не е имало проблем, изключвайки работното време на посочения от теб пункт и то по вина на гърците. 

В района има две сини очи, но не съм бил на нито едно от тях. 

На моста също не съм бил. 

Бутринт си заслужава на 100%. Дори и да не си човек, който се интересува от история и приема подобни места просто за камъни, отново е приятно. Ако се интересуваш и долу-горе знаеш какво гледаш, мястото е страхотно. 

 

Супер много благодаря за отговора! Няма да мисля границата и ще опитаме да се класираме за Бутринт. За сините очи и аз знам, че са 2 в страната - един извор около Тет в Северна Албания и този до Джирокастър, който се казва Syri i Kalter. 
Важното е да стигнем до Джирокастър, всичко друго е бонус 😃

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Привет 
Тази година реших да пробваме Албанското крайбрежие със собствен транспорт и съответно ми дойде идеята преди това да отделим 2 дни за Дубровник и 2 за Котор/Будва.
Понеже цялата организация я сътворих преди 2 седмици нямаше много избор в нормален ценови клас за нощувки в Дубровник и направих резервация за нощувките в Требине (Босна и Херцеговина).
Някой правил ли го е и съответно дали функционира граничен пункт Иваница? Проблем ли е 2-3 дни сутрин и вечер преминаването на границата и съответно има ли опашки?
Някой започвал ли е пътуването от Дубровник и съответно от БГ до Дубровник кой е най-подходящия път?
Google ми дава София-Ниш-Крагуевац-Вишеград-Фоча-Требине ..
Viamichelin ми дава София-Ниш-Крушевац-Кралево - Вишеград-Гола-Требине…
И двете ми дават алтернативен маршрут през Косово, което не знам дали въобще да гледам

Благодаря 🍀

16B87C9C-33B9-48B1-8921-D208DE77FDF5.jpeg

Връзка към мнение
преди 4 часа, divna_ каза:

дали функционира граничен пункт Иваница?

Миналата година на връщане от Дубровник този ГКПП функционираше. Малък е, почти нямаше трафик. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте,

 

някой ползвал ли е македонска предплатена карта в роуминг в Албания? Теоретичено по правилата на WB6 роуминг - би трябвало да важи, но практически как е?

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Дано не съм офтопик, но като цяло как е летенето от и до Сърбия? Трябва ли човек да се притеснява? Гледам много Уизеър и Райън полети летят до Нишкото летище и дори с включените около 3 часа до София с автобус като часове някои полети са ми по-удобни от колкото тези до Софийското летище. Освен това няма и директен полет от Малмьо до София, докато до Ниш има.

Връзка към мнение
На 3.03.2024 г. в 19:12, esto каза:

Дано не съм офтопик, но като цяло как е летенето от и до Сърбия? Трябва ли човек да се притеснява? Гледам много Уизеър и Райън полети летят до Нишкото летище и дори с включените около 3 часа до София с автобус като часове някои полети са ми по-удобни от колкото тези до Софийското летище. Освен това няма и директен полет от Малмьо до София, докато до Ниш има.

Ако може да издържиш на балканския манталитет, пушене на закрито и национализъм няма проблем. Всички самолети пристигат.

Връзка към мнение
На 3.03.2024 г. в 19:12, esto каза:

Дано не съм офтопик, но като цяло как е летенето от и до Сърбия? Трябва ли човек да се притеснява? Гледам много Уизеър и Райън полети летят до Нишкото летище и дори с включените около 3 часа до София с автобус като часове някои полети са ми по-удобни от колкото тези до Софийското летище. Освен това няма и директен полет от Малмьо до София, докато до Ниш има.

Офтопик си, но няма нищо за притеснение. Зоната пред "изхода" не  може да побере всички пътници. Летището прилича на селска автогара.

Иначе персоналът е любезен, ние носехме литография, камък с нарисувана икона на него, което теоретично е малко проблем в ръчния багаж, но минахме без проблем, след като дойде "супервайзор". Изживяването е малко като връщане с 30-40 години назад във времето. Безмитният магазин е витрина с размер на сергия за вестници. На 1 км от летището има паркинги за по 5 лева на ден, като те закарват на летището и после те взимат обратно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, Zaro каза:

Офтопик си, но няма нищо за притеснение. Зоната пред "изхода" не  може да побере всички пътници. Летището прилича на селска автогара.

Иначе персоналът е любезен, ние носехме литография, камък с нарисувана икона на него, което теоретично е малко проблем в ръчния багаж, но минахме без проблем, след като дойде "супервайзор". Изживяването е малко като връщане с 30-40 години назад във времето. Безмитният магазин е витрина с размер на сергия за вестници. На 1 км от летището има паркинги за по 5 лева на ден, като те закарват на летището и после те взимат обратно.

Може ли да споделиш координати на тези евтини паркинги да ги има в темата за пътуващите от Ниш?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, през април ми предстои пътуване до Тирана и имам следните въпроси:

1. В сайта на летището им пише, че има shuttle от там до центъра на града и обратно 24/7, но няма конкретно разписание и не ми отваря сайта на фирмата, която го изпълнява. Интересува ме някой ползвал ли го е наскорои с каква честота са автобусите и дали спазват график или чакат да се напълнят, защото на връщане полета ми е доста рано сутринта. В Гугъл мапс има снимка на спирката,  където пише, че са на кръгъл час, но не знам доколко е надеждно това инфо. Също така има ли нужда да се купуват билети предварително и има ли вероятност да няма места за даден курс?

2. Приемат ли плащания с дебитни карти по малките търговски обекти тип магазини за сувенири, бързо хранене и т.н.?

3. И по-конкретно приемат ли плащания през Револют?

Благодаря предварително 😀

Връзка към мнение
На 7.03.2024 г. в 10:53, SPQR89 каза:

Здравейте, през април ми предстои пътуване до Тирана и имам следните въпроси:

1. В сайта на летището им пише, че има shuttle от там до центъра на града и обратно 24/7, но няма конкретно разписание и не ми отваря сайта на фирмата, която го изпълнява. Интересува ме някой ползвал ли го е наскорои с каква честота са автобусите и дали спазват график или чакат да се напълнят, защото на връщане полета ми е доста рано сутринта. В Гугъл мапс има снимка на спирката,  където пише, че са на кръгъл час, но не знам доколко е надеждно това инфо. Също така има ли нужда да се купуват билети предварително и има ли вероятност да няма места за даден курс?

2. Приемат ли плащания с дебитни карти по малките търговски обекти тип магазини за сувенири, бързо хранене и т.н.?

3. И по-конкретно приемат ли плащания през Револют?

Благодаря предварително 😀

Към въпросите по-горе добавям:

4. Какъв е оптималния вариант за моблен интернет там. Ще ми трябва за 3 дни, само за Google maps и проверка на мейл, т.е. по до 500МВ/ден. Към А1 съм и гледам там е 10лв/ден. 

Благодаря предварително.😀

Връзка към мнение
На 7.03.2024 г. в 10:53, SPQR89 каза:

Здравейте, през април ми предстои пътуване до Тирана и имам следните въпроси:

Здравей, отговарям на въпросите ти спрямо това, което съм видяла преди две години, когато бях в Тирана. Оттогава пуснаха много полети до там и предполагам всичко е много по-уредено.

Относно автобуса от летището - и тогава тръгваха на всеки час, с уточнението, че 15-20-30мин, не ги броят много за време. 😉 На мен ми се отваря сайта на фирмата, но нищо по-различно не пише. Не продаваха билети предварително, само на място от автобуса. Нямаше някакъв особен наплив, а и те имат резервни бусчета на летището, зад Операта пък са паркирани няколко техни големи автобуси, така че малко е вероятно да останеш без транспорт.

Относно плащанията - приготви си кеш, малки магазинчета никакъв шанс с карта. Приемат Револют, няма проблем.

За интернета - на летището има няколко офиса на мобилни оператори. По спомен Водафон даваше най-изгодни карти, но имаше опашка и не ми се чакаше, затова взех от One. Мисля, че изкарах с 1GB три, четири дни, а доста по-активно ползвах интернет. Ако ти трябва навигация инсталирай си офлайн приложение, maps.me например.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, обмислям пътуване с кола от София до Тирана и обратно. Гугъл ми препоръчва маршрут София - Скопие - Прищина- Тирана. 

Мишелин казва София - Ниш - Прищина - Тирана.

Моля за препоръка кой маршрут е по-комфортен за шофиране т.е повече магистрали и т.н. Притеснява ме и как ще се мине границата между Сърбия и Косово.

Благодаря предварително!

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Граф Вронски
преди 3 часа, sndos каза:

Здравейте, обмислям пътуване с кола от София до Тирана и обратно. Гугъл ми препоръчва маршрут София - Скопие - Прищина- Тирана. 

Мишелин казва София - Ниш - Прищина - Тирана.

Моля за препоръка кой маршрут е по-комфортен за шофиране т.е повече магистрали и т.н. Притеснява ме и как ще се мине границата между Сърбия и Косово.

Благодаря предварително!

 

Здравей, не знам до колко ще е ти полезно, но мога да споделя. С моите родители ходихме до Тирана август миналата година с кола, тръгвайки от Кюстендил.
За закуска отскочихме до Охрид, и след това минахме северномакедонската-албанска граница, заобикаляйки от север езерото, т.е. през Border Crossing “Kafasan” (MK – AL).
И на нас Google ни предложи да минем през Прищина. Но моят баща като шофьор заяви твърдо, че няма да минем оттам. Затова Скопие - Тетово - Охрид - Кафасан.
Пътищата в Северна Македония бяха зле, дупки, много ремонти (може би вече са готови ...), но пътищата в Албания си бяха перфектни. Да не е магистрала, но асфалтът беше чуден 😄 Като цяло беше доста приятно за шофиране в Албания, освен пътят (Е852), който е планински и има повече завои.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Преди 3 години и аз минах по пътя предложен от Граф Вронски. Но при мен спирането в Охрид беше на връщане, а на отиване спряхме на Мекиците од Стража, които силно препоръчвам.

Около Скопие има магистрала, която не е много дълга, а след това си е основно планински път, където на моменти е трудно изпреварването. А в Албания, като че ли пътищата бяха по-добре, ама на места манталитета им на шофиране наподобяваше този в Истанбул.

Минаването през Прищина може да ви забави поради по-трудното минаване по границите.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 26.03.2024 г. в 13:06, sndos каза:

Здравейте, обмислям пътуване с кола от София до Тирана и обратно. Гугъл ми препоръчва маршрут София - Скопие - Прищина- Тирана. 

Мишелин казва София - Ниш - Прищина - Тирана.

Моля за препоръка кой маршрут е по-комфортен за шофиране т.е повече магистрали и т.н. Притеснява ме и как ще се мине границата между Сърбия и Косово.

Благодаря предварително!

 

На мен ми дава този маршрут за най-кратък - явно има значение по кое време търсиш 

 

 

За Косово ти трябва и отделна застраховка (май е 15 евро ),защото Зелена карта не важи за там .

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте! Имам въпрос за Ксамил. Има ли нещо като уличка с магазинчета, заведения, да е по-оживено? Обмислям го за база за 3 нощувки, но част от групата предпочита да остане в града, докато разглеждаме наоколо крепости, замъци, забележителности и т.н. и се чудех дали ще има какво да правят. 

Връзка към мнение
На 26.03.2024 г. в 13:06, sndos каза:

Здравейте, обмислям пътуване с кола от София до Тирана и обратно. Гугъл ми препоръчва маршрут София - Скопие - Прищина- Тирана. 

Мишелин казва София - Ниш - Прищина - Тирана.

Моля за препоръка кой маршрут е по-комфортен за шофиране т.е повече магистрали и т.н. Притеснява ме и как ще се мине границата между Сърбия и Косово.

Благодаря предварително!

 

София - Ниш - Тирана. Това е много странна опция за маршрут, която ме накара да отворя Via Michelin. Предполагам michelina избира тази опция заради направата на магистралата Калотина - Ниш. Получава се, че този маршрут е с най-много магистрали. Но пък преди време отсечката към Прокуплие и Куршумлия беше много зле. Не, че на местните им дремеше. Караха със сто. Границата Косово - Сърбия също остава проблемна. Доколкото си спомням всъщност проблем имаше ако си влязъл в Косово и са ти сложили косовски печат и после искаш да излезеш през Сърбия. Сърбите не признават независимостта на Косово, следователно косовския входен печат става проблем. 

Така, че ако избереш този маршрут по-добре го използвай на отиване, но не и на връщане. 

За преминаване през Косово се заплащаше 15 евро за зелена карта. 

София - Охрид - Тирана е най-класическият маршрут, но има най-малко магистрално шофиране. Най-проблемна е отсечката от албанската граница до Елбасан. Планински път с натоварен трафик и малко окъртен (може и да са го оправили), но нищо, което не се е виждало при нас. 

София - Скопие - Прищина - Тирана също е добър вариант. Скопие го подминаваш отгоре, а Прищина отдолу. От Прищина чак до Тирана е само магистрала (за по пряко аз съм минавал през Урушевац и Щиме към магистралата за Призрен). От албанска страна може да ти падне шапката, какво са сътворили на този труден терен. Чувал съм, че тази магистрала е изяла целия държавен бюджет за три години. 

Много подходяща отбивка по пътя е Призрен. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
Боян Димитров

Здравейте,

 

Може ли да се влезе в Косово от Сърбия в момента. По-специално ме интересува пътя Ниш-Прищина. Питам защото гугъл не ми дава да мина от там

Връзка към мнение

Нито в момента, нито в миналото, нито в обозримо бъдеще - Сърбия разглежда Косово като самоволно отцепил се район, и следователно не пуска никого освен собствените си въоръжени сили (военни и паравоенни) в пограничните земи.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.