Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Георги Матеев
преди 5 минути , T.E.Lawrence каза:

Само тази груба инфлация с милите дето я направиха, изнервиха доста. И сега се хвалят какви промоции имат с по 3-4 пъти повече точки давали. 😞 И това увеличение на таксата за award ticket беше също много грубо.

Абсолютно. А особено груб беше начина, по който изведнъж обезцениха милите с около 40-50% БЕЗ да предупредят предварително и да дадат шанс за изхарчване при старите условия. С това подмолно орязване определено разочароваха точно най-лоялните си клиенти.

 

Аз съм може би най-големия поддръжник и фен на Qatar Airways във форума, но няма как да не отбележа, че в последната година свалиха нивото. Например, самолетите от/до София редовно са доста мизерни и стари, често дори без никаква мултимедия - което преди не се случваше. Мога да дам и други примери, но не ми се задълбава.

 

Факт е, че вече не държа да летя с тях на всяка цена, както беше доскоро, и често се оглеждам и за други опции.

 

Разбирам, че авиокомпанията изпитва трудности заради продължаващата блокада, заради споровете със САЩ и тн, но просто НЕ се прави така - със заплахи, извивания на ръце и поставяне пред свършен факт. Също така мисля, че ако напуснат Oneworld ще си вкарат сериозен автогол, особено в настоящата ситуация.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
4 minutes ago, Георги Матеев said:

Абсолютно. А особено груб беше начина, по който изведнъж обезцениха милите с около 40-50% БЕЗ да предупредят предварително и да дадат шанс за изхарчване при старите условия. С това подмолно орязване определено разочароваха точно най-лоялните си клиенти.

 

Аз съм може би най-големия поддръжник и фен на Qatar Airways във форума, но няма как да не отбележа, че в последната година свалиха нивото. Например, самолетите от/до София редовно са доста мизерни и стари, често дори без никаква мултимедия - което преди не се случваше. Мога да дам и други примери, но не ми се задълбава.

 

Факт е, че вече не държа да летя с тях на всяка цена, както беше доскоро, и често се оглеждам и за други опции.

 

Разбирам, че авиокомпанията изпитва трудности заради продължаващата блокада, заради споровете със САЩ и тн, но просто НЕ се прави така - със заплахи, извивания на ръце и поставяне пред свършен факт. Също така мисля, че ако напуснат Oneworld ще си вкарат сериозен автогол, особено в настоящата ситуация.

Аз им писах фийдбек след един такъв полет с 16 годишен А320 с радио и ми отговориха, че чакали доставка на нови самолети колко поръчки имали и т.н стандартни глупости. Наблюдавам обаче, че от скоро сутрешната ротация Доха-София я изпълняват с А321 ,което много вероятно означава, че има сериозно търсене и не е съвсем изключено в скоро време да видим А330 до София, но май ще си остане само блян....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 44 минути , Георги Матеев каза:

Абсолютно. А особено груб беше начина, по който изведнъж обезцениха милите с около 40-50% БЕЗ да предупредят предварително и да дадат шанс за изхарчване при старите условия. С това подмолно орязване определено разочароваха точно най-лоялните си клиенти.

 

Аз съм може би най-големия поддръжник и фен на Qatar Airways във форума, но няма как да не отбележа, че в последната година свалиха нивото. Например, самолетите от/до София редовно са доста мизерни и стари, често дори без никаква мултимедия - което преди не се случваше. Мога да дам и други примери, но не ми се задълбава.

 

Факт е, че вече не държа да летя с тях на всяка цена, както беше доскоро, и често се оглеждам и за други опции.

 

Разбирам, че авиокомпанията изпитва трудности заради продължаващата блокада, заради споровете със САЩ и тн, но просто НЕ се прави така - със заплахи, извивания на ръце и поставяне пред свършен факт. Също така мисля, че ако напуснат Oneworld ще си вкарат сериозен автогол, особено в настоящата ситуация.

Сигурно си прав. Аз нямам мили с тях и този фактор не съм го отчитала.

 

Просто като сравнявам какво главоболене е с огромна част от авиокомпаниите - точно американски и английски - относно най-елементарното - запазване на места, което се превърна в лукс, освен ако не се разделиш с една нескромна сума на фона на общия билет - пример с British airways e £50, и нивото на обслужване и любезност от страна на персонала, а относно старите самолети няма го забравя последния си полет с British до Ню Йорк, бях потресена...

 

И на тази база като сравня полетите си с Катарците, искрено съжалявам, че не мога да ги ползвам по-честно. Иначе няма възвеличаване, а преценка value for money.

Моите скромни впечатления са, че при всички компании и икономически субекти има силен стремеж орязване на разходите и то не касае само авиобизнеса... 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Катарците от почти месец не са сменяли самолета  и разписанието за Банкок по Коледа. 😄  Ако сте си избирали места отпреди това, си ги проверете и изберете пак.  Аз си взех на втория етаж, ако мине Дядо Коледа да закача някой подарък. 😄 

Връзка към мнение

Имам следния въпрос: ако полетът ни е бил забавен с 2 часа, което е предизвикало по-късно пристигане и непредвидено наемане на хотел, полага ли ни се някаква компенсация?

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

В билета пише, че имам право на до 30кг. чекиран багаж, а в правилата им пише 2 по 23кг. кое е вярното за Economy Class?!

За сега видях то било до Бразилия 2 по 23кг.

През Budgetair.lv излиза най-евтино билета.

Редактирано от vinidj
Връзка към мнение

СЕО-то на групата IAG, Уили Уолш също е потвърдил, че е "твърде вероятно Катар да напусне алианса OneWorld":

http://atwonline.com/airlines/walsh-qatar-airways-highly-likely-leave-oneworld

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Какво намирам на сайта на нашето Министерство на външните работи - Забранено е внасянето на алкохол на борда на самолетите на Катарските авиолинии, пътуващи за Доха, независимо дали пътниците преминават транзитно през Катар.

Сега как да си занеса алкохолния подарък до Япония и трите ми литра винце, които лично ще ми трябват 😄

 

Връзка към мнение

Утре освен да звънна в офиса на катарците в София. Любезни са хората. И аз си мислех да си ги нося в чекирания багаж, но така написано излиза, че независимо дали е в чекирания багаж или в ръчния е забранено. 

Мале, мале, аз ще изперкам докато затръгвам 😄 

Сетих се и още нещо да питам - нещо трябва ли да правя след като купихме билетите или направо 2 дни преди полета да се чекнем?

Редактирано от Eva eva
Връзка към мнение
преди 18 минути , Eva eva каза:

Какво намирам на сайта на нашето Министерство на външните работи - Забранено е внасянето на алкохол на борда на самолетите на Катарските авиолинии, пътуващи за Доха, независимо дали пътниците преминават транзитно през Катар.

Сега как да си занеса алкохолния подарък до Япония и трите ми литра винце, които лично ще ми трябват 😄

 

Сложи ги в бутилки  от сок или вода 🙂

Връзка към мнение

Нищо не съм правила. Чекирах се като получих SMS за отворен чек - ин. Никак не болеше.

Наистина са много любезни служителите им в България.

Пък ти да не вземеш да им кажеш на летището, че си скрила нещо в багажа !

То на нашето Външно не може да му се има много доверие, ама така е още по - лошо. Не знаеш кога са прави.

преди 10 минути , Eva eva каза:

, аз ще изперкам

Аз пък накарах и  служителите на КLM да изперкат покрай мен. Не се гордея с което, ама като ни продават билети за такива мечтани места, сами са си виновни.:wink:

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , Eva eva каза:

Утре освен да звънна в офиса на катарците в София. Любезни са хората. И аз си мислех да си ги нося в чекирания багаж, но така написано излиза, че независимо дали е в чекирания багаж или в ръчния е забранено. 

Мале, мале, аз ще изперкам докато затръгвам 😄 

Сетих се и още нещо да питам - нещо трябва ли да правя след като купихме билетите или направо 2 дни преди полета да се чекнем?

Пак са се изказали неподготвени, по-скоро неточно. 

Alcoholic drinks

You can take up to 5 litres of alcoholic beverages between 24% - 70% alcohol volume in either hand baggage (if purchased in the airport duty free shop) or checked baggage.

  • Alcoholic drinks with less than 24% alcohol volume are not quantity limited. 
  • Alcoholic drinks with more than 70% alcohol volume are not permitted.  

http://www.qatarairways.com/jba/ba/en_GB/index.html?banned 

Връзка към мнение

Има и митнически ограничения, предполагам, не се увличайте 😃

Все пак не отивате в мюсюлманска страна та да се презапасявате

  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Никъде не намирам срокове за изтичане на QPoints? За милите виждам, но за точките, с които се надгражда Tier - не.

 

http://www.qatarairways.com/PrivilegeClub/qpoints+new.page?mid=4&sid=2

 

От тази таблица разбирам, че ако си Burgundy status - не би трябвало да изтичат изобщо, докато не станеш Silver. Така ли е?

Връзка към мнение
преди 18 минути , cybersimo каза:

Никъде не намирам срокове за изтичане на QPoints? За милите виждам, но за точките, с които се надгражда Tier - не.

 

http://www.qatarairways.com/PrivilegeClub/qpoints+new.page?mid=4&sid=2

 

От тази таблица разбирам, че ако си Burgundy status - не би трябвало да изтичат изобщо, докато не станеш Silver. Така ли е?

За upgrade се гледат само точките от последните 12 месеца, а за renewal на съответния статус се гледат точките от последните 12 или 24 месеца. Таблицата показва, че не са ти необходими точки за Burgundy статус, в смисъл по default си Burgundy и трябва да събереш 150 точки от последните 12 месеца, за да достигнеш Silver статус.

Редактирано от zhivko7
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ако ти трябват малко за ъпгрейд, гледай в какъв клас си купуваш билета. Понякога едни 30-40 лева стигат, за да го хванеш и оттам бонуси - при първо ставане силвър ъпгрейдват безплатно бизнес + безплатно посещение на лаунджовете по отсечката и две покани годишно за други хора. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте! Да попитам - за полет до Токио ще ни дадат ли възглавничка /travel pillow/ или да си нося 🙂  Няма да сме в бизнес класа 🙂

Редактирано от Eva eva
Връзка към мнение

Всичко ще ви дадат- одеала, четки, пасти, маска за очи...ама възглавничките са малки и обикновени. Така че си вземете ваши.

Редактирано от Тони
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.