Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 9 минути , petinka_la каза:

Може ли някакъв телефонен номер или адрес на катарците в София?

Qatar Airways (Q.C.S.C.) - Sofia

Prestige Business Center

Sofia, Bulgaria

49, Patriarch Evtimii Blvd., fl. 5, Sofia

Връзка към мнение

Здравейте!

 

Имам следните въпроси и ще съм благодарна, ако ми отговорите.

 

- някой ползвал ли е тази обиколка, доволни ли сте?

https://www.qatarairways.com/en/offers/doha-city-tour.html 

- в самолета хич ли не дават алкохол, дори вино, бира?

- за визите разбрах, че са безплатни и се дават на летището. На сайта на външно министерство пише друго. Кое е вярното?

 

Предварително благодаря за отговорите.

Връзка към мнение
преди 2 минути , Eva eva каза:

- в самолета хич ли не дават алкохол, дори вино, бира?

Дават си всичко. Има няколко авиокомпании - като саудитската, които имат такива рестрикции. 

 

http://zilzarlife.com/7-major-airlines-that-do-not-serve-alcohol/ 

Връзка към мнение
преди 35 минути , Eva eva каза:

Благодаря много за отговорите! А какво означава това  Burgundy? Не разбирам какво означават тези права?

image.png.484b942373919323a1427c5f8e346941.png

Това са нивата на членство в програмата за бонуси на авиокомпанията. Всяко следващо дава допълнителни екстри. Бургунди е стартовото.

Връзка към мнение
преди 12 минути , Eva eva каза:

Да, разбрах, че това са някакви екстри. Не разбирам, обаче, какво точно означават?

Ето тук е обяснено по-подробно за всяка от привилегиите на нивото ( отварящ стрелките надолу за повече информация )

https://www.qatarairways.com/en-bg/Privilege-Club/member_benefits.html#poi-tab-CZD2Q

 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Не че е ново, но не видях да е коментирано. А си е опция за част от живеещите на юг от София (и не само)

https://www.qatarairways.com/en/press-releases/2017/nov/new-service-to-thessaloniki.html

От 27.03 полети Солун-Доха.

Връзка към мнение

Qatar Airways to launch flights to 16 new destinations in Europe and Asia!

  • Cardiff, United Kingdom
  • London Gatwick, United Kingdom
  • Tallinn, Estonia
  • Lisbon, Portugal
  • Malaga, Spain
  • Thessaloniki, Greece
  • Mykonos, Greece
  • Valletta, Malta
  • Antalya, Turkey
  • Da Nang, Vietnam
  • Davao, Philippines
  • Langkawi, Malaysia
  • Cebu, Philippines
  • Luxembourg
  • Bodrum, Turkey
  • Hatay, Turkey

 

Много нови възможности за OJ и по-добри цени. :)

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 3 часа, Doctor Who каза:

Qatar Airways to launch flights to 16 new destinations in Europe and Asia!

  • Luxembourg

:)

 

Не мога да не изразя радостта от тази дестинация :) Ние живеем в Люкс, където потокът е основно от бизнес пътници, и групата на Луфтханза държат високи цени за полети през техните хъбове. Тази Доха от Люксембург направо отваря половината свят, на една спирка разстояние. Със и без катарците възможностите изглеждат коренно различни :) 

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
On 2/15/2018 at 1:53 PM, Eva eva said:

Здравейте!

 

Имам следните въпроси и ще съм благодарна, ако ми отговорите.

 

- някой ползвал ли е тази обиколка, доволни ли сте?

https://www.qatarairways.com/en/offers/doha-city-tour.html 

- в самолета хич ли не дават алкохол, дори вино, бира?

- за визите разбрах, че са безплатни и се дават на летището. На сайта на външно министерство пише друго. Кое е вярното?

 

Предварително благодаря за отговорите.

Ние правихме обиколката миналата година. Трябваше да се редим предварително (ние бяхме там за първата рано сутрин) защото ни казаха, че местата са ограничени. Разходиха ни из града, спряхме на няколко места, пуснаха ни за час някъде да се разходим сами на един пазар и после обратно към летището.  Според мен си заслужава.

Връзка към мнение
On 2/15/2018 at 1:53 PM, Eva eva said:

 

- в самолета хич ли не дават алкохол, дори вино, бира?

- за визите разбрах, че са безплатни и се дават на летището. На сайта на външно министерство пише друго. Кое е вярното?

 

Предварително благодаря за отговорите.

 

- Има и уиски, и вино, и бира. Виното не беше хубаво.

- Визите са безплатни и се получават на гише "Миграция", мисля. За съжаление може да се почака доста, ние висяхме поне час на опашката. Дано вие имате по- голям късмет.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Пак съм аз :)

 

Чудя се какво означава "No show"? Излиза при закупуване на билет.

Също така пише "Hand baggageOne piece, not to exceed 7 kg". Това означава ли, че нямам право на друг багаж?

Гледам цените за "Economy saver".

 

Благодаря предварително.

 

Връзка към мнение

Означава да не се появиш за полета. Катарците са мега ларж на багаж спокойно. Можеш и чекиран естествено, както и тези килограми на ръчния да са повече, никой не го тегли.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
3 hours ago, Eva eva said:

Пак съм аз :)

 

Чудя се какво означава "No show"? Излиза при закупуване на билет.

Също така пише "Hand baggageOne piece, not to exceed 7 kg". Това означава ли, че нямам право на друг багаж?

Гледам цените за "Economy saver".

 

Благодаря предварително.

 

През ноември пътувахме с чекиран багаж, ръчен багаж до 7 кг и ръчна дамска/мъжка чанта, която в моя случай обикновено побира лаптоп и една камара несесери, паспорт, пари, телефони, сгъваем чадър и пр. и тежи поне 3 кг. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Доколкото разбирам, катарците рязко са вдигнали цените на наградните билети (с мили) - с около 60%. Освен това добавят $25 booking fee на сектор (за икономична класа), т.е. отиване и връщане с прекачване през Доха - $100.

Сравнително поносими остават цените за билети с партньори от oneworld. 

Връзка към мнение

оф, верно 😞 Необходимите точки рязко са скочили. Иначе booking fee си я имаше същата и преди, или поне за една отсечка плащах по толкова. 

 

А за отсечката, която ме интересува основно Сайгон - Пном Пен милите са станали от 7к на 17к. 😮

Редактирано от T.E.Lawrence
Връзка към мнение
Георги Матеев

Малко са попрекалили по някои отсечки - вдигането на цените в мили варира от 20% до 140%, в зависимост от маршрута.

 

Доста дразнещо и неприятно, но тази промяна е в тон с прецакването на наградните програми на повечето големи авиокомпании. Безплатен обяд няма 🙂

Редактирано от Георги Матеев
Връзка към мнение

Привет, може ли малко съдействие за най-добра цена за София-Делхи-София за дати 30.09 - 12.10. През каяци и momondo ме прехвърля към търсачки, които или не работят или цената е с някакви платежни системи, подобни на пейпал, но не работят с бг банки, естествено. Полетът, който искам да букна е на катарците 😞

Връзка към мнение

Преди две седмици летях най-накрая с дриймлайнера им. Полупразен самолет, никой в бизнес класата и имаше проблем мултимедията и карахме на тишина. Затова пък бяха подбрали някакви топ стюарди, дето мажеха с комплименти и извинения през целия път. Направо бяха готови за топ политиката. 🙂

  • Смея се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Преди две седмици летях най-накрая с дриймлайнера им. Полупразен самолет, никой в бизнес класата и имаше проблем мултимедията и карахме на тишина. Затова пък бяха подбрали някакви топ стюарди, дето мажеха с комплименти и извинения през целия път. Направо бяха готови за топ политиката. 🙂

Коя отсечка си летял?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.