Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Мисля сега не е силен сезон. Пукет - Доха съм го летял на 777 с 412 места. Като беше пълен без свободна седалка. В бизнеса не знам как беше. Първоначално беше заложен 787, но той е със 160 седалки по - малко. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако се купува билет през посредник, където се иска дата на раждане, а лицето е под 18г., ще има ли проблем да се напише друга  година?  Нямам спомен дали се въвеждат тези данни при закупуване директно от сайта на Катар. Ще може ли да се коригира по телефона например или в офиса им?

Връзка към коментар

Другари, от последната промоция на катарците излиза София-Бангкок-Пукет-София за 480 евро за месеците 02-03.2019 година. Това добра цена ли е за полет по тези дестинации, доколкото прословутата януарска промоция от тази година даде по-високи цени? Та сега се чудя дали да скачам?

Връзка към коментар
преди 8 минути , Oldkozel каза:

Другари, от последната промоция на катарците излиза София-Бангкок-Пукет-София за 480 евро за месеците 02-03.2019 година. Това добра цена ли е за полет по тези дестинации, доколкото прословутата януарска промоция от тази година даде по-високи цени? Та сега се чудя дали да скачам?

Както и друг път съм казвала, добра цена е тази, която си склонен да платиш 🙂

 

Февруари 2017 летяхме с промо на йорданците Ларнака - Аман - Банкок - Аман - Рим за по 250€ на човек. С позициониращите ни излезе 315€ на човек от София, но първо ние летим само с ръчен багаж (някой ако чекира, разликата става малка), второ - не бяхме ходили в Ларнака и нощувката, която си направихме (без да е необходимо) беше бонус към пътуването. 

 

За мен 480€ е висока цена, ама... знам ли! Много се разглезихме с тези ниски цени... 😁

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здравейте!

 

Надявам се скоро да си купим самолетни билети до Токио с катарците за април 2019 г. В тази връзка имам следното питане - какви данни са необходими при закупуване на билетите? Аз и детето нямаме в момента паспорти, а приятелката ми ще си вади нов към края на годината. Сигурно зависи и от това от къде ще ги купим 🙄

 

Благодаря предварително!

 

 

Връзка към коментар

Техен билет съм си купила през януари само с име и фамилия, и дата на раждане. Нито паспортни данни, нито нещо друго.

Редактирано от patilana
Връзка към коментар

Здравейте, 

Имам следния проблем с катарците:

Зареждам София - Сингапур - София

Отиване: 18.12.2018 Връщане: 9.01.2019

след което премествам връщането с 1 седмица напред и за периода след 15.01 ми излизат билети за връщане по 472 лв. 

След това ако преместя отиването с 1 седмица напред и горната цена се заменя с над 700 за същия период 15.01 и нататък.

Имате ли обяснение защо би могло да бъде така и има ли възможност да се надхитри системата, че престои от 27 дни ми е малко дълъг 🙂

Благодаря Ви.

Връзка към коментар
преди 2 минути , Karik каза:

Здравейте, 

Имам следния проблем с катарците:

Зареждам София - Сингапур - София

Отиване: 18.12.2018 Връщане: 9.01.2019

след което премествам връщането с 1 седмица напред и за периода след 15.01 ми излизат билети за връщане по 472 лв. 

След това ако преместя отиването с 1 седмица напред и горната цена се заменя с над 700 за същия период 15.01 и нататък.

Имате ли обяснение защо би могло да бъде така и има ли възможност да се надхитри системата, че престои от 27 дни ми е малко дълъг 🙂

Благодаря Ви.

Вероятно премествайки отиването по-близо до Коледа качваш в по-горен клас, който не може да се комбинира с евтините класове на връщане. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Някой скоро буквал ли е безплатен хотел при стоповър в Доха? Става ли, ако резервацията не е без мултитрип както те го обясняват? Преди време го коментирахме тук и някой казваше, че не е задължилтелно.

 

Book a stop in Doha online


To avail the +Qatar offer when you book your ticket through qatarairways.com, you can manually add a stop in Doha to your itinerary (for 12 hours or more) through our multi-city booking option. 

Example: a round-trip from London to Mumbai with a stop in Doha (during the outbound journey) will follow the structure below, when booked through the multi-city option online:

Flight 1: London to Doha
Flight 2: Doha to Mumbai
Flight 3: Mumbai to London

Връзка към коментар

Ако обърнеш внимание, полетът от примера им не е мултисити, а Лондон - Мумбай - Лондон и просто го разбиват на мултисити с Доха между Лондон и Мумбай, за да използваш престой в Доха. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
1 minute ago, chandni said:

Ако обърнеш внимание, полетът от примера им не е мултисити, а Лондон - Мумбай - Лондон и просто го разбиват на мултисити с Доха между Лондон и Мумбай, за да използваш престой в Доха. 

Да, наясно съм с това, но когато го разделяш така цената е по-висока спрямо варианта да го букнеш ретърн.

Връзка към коментар
преди 4 минути , Jorro каза:

Да, наясно съм с това, но когато го разделяш така цената е по-висока спрямо варианта да го букнеш ретърн.

Когато букнеш ретърн Лондон-Мумбай-Лондон за 1 човек, имаш право само на 1 безплатен престой/хотел в Доха (или на отиване или на връщане).

Иначе полетите са 4 на брой. Просто примера не е изписан правилно.

Връзка към коментар
7 minutes ago, cybersimo said:

Когато букнеш ретърн Лондон-Мумбай-Лондон за 1 човек, имаш право само на 1 безплатен престой/хотел в Доха (или на отиване или на връщане).

Иначе полетите са 4 на брой. Просто примера не е изписан правилно.

Всичко е полетите е ясно. Проблема е, че цената например на полет София- Мале-София букнат като ретърн е по-ниска от цената на полет София-Доха

Доха-Мале ( разделен на отиване за да се ползва нощувката) и връщане Мале-Доха-София.  

Та въпроса ми е, ако просто при ретърн полет избера не първата опция с най-кратък престой, а някоя от следващите ще имам ли право да букна нощувка?

Връзка към коментар
преди 12 минути , Jorro каза:

Всичко е полетите е ясно. Проблема е, че цената например на полет София- Мале-София букнат като ретърн е по-ниска от цената на полет София-Доха

Доха-Мале ( разделен на отиване за да се ползва нощувката) и връщане Мале-Доха-София.  

Та въпроса ми е, ако просто при ретърн полет избера не първата опция с най-кратък престой, а някоя от следващите ще имам ли право да букна нощувка?

Няма нужда да делиш полета на отиване на два билета, за да ползваш нощувката. Можеш да я ползваш и като букнеш заедно София-Мале-София ретърн, където цената ти е най-ниска. Няма значение какъв престой ще избереш в Доха, ако е по-голям от 12 часа - ти се полага една нощувка. Но, ако и на отиване и на връщане е повече от 12 часа - пак ти се полага само една нощувка, защото при резервация на нощувката се използва номера на билета, който е само един ако букнеш София-Мале-София.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
On 2/15/2018 at 1:53 PM, Eva eva said:

Здравейте!

 

Имам следните въпроси и ще съм благодарна, ако ми отговорите.

 

- някой ползвал ли е тази обиколка, доволни ли сте?

https://www.qatarairways.com/en/offers/doha-city-tour.html 

- в самолета хич ли не дават алкохол, дори вино, бира?

- за визите разбрах, че са безплатни и се дават на летището. На сайта на външно министерство пише друго. Кое е вярното?

 

Предварително благодаря за отговорите.

да дават всичко

визите на летището

сити тура за тези никакви пари си струва

но си го запазете онлайн предв

особено жечерния е много яко

но като цяло за убиване на време е обиколката е прилична за придобиване на представа за града

стоп за снимки

още един до ферари и ролс ройс и един на пазара

но дрябла добре да си сметнете времето

1 час преди тура да сте на сборния пункт защото излизането ни взе точно около час 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
6 minutes ago, cybersimo said:

Няма нужда да делиш полета на отиване на два билета, за да ползваш нощувката. Можеш да я ползваш и като букнеш заедно София-Мале-София ретърн, където цената ти е най-ниска. Няма значение какъв престой ще избереш в Доха, ако е по-голям от 12 часа - ти се полага една нощувка. Но, ако и на отиване и на връщане е повече от 12 часа - пак ти се полага само една нощувка, защото при резервация на нощувката се използва номера на билета, който е само един ако букнеш София-Мале-София.

При това положение, защо са го написали в условията, че трябва да се направи през мулти трип

Връзка към коментар
преди 1 минута , Jorro каза:

При това положение, защо са го написали в условията, че трябва да се направи през мулти трип

Според мен нещо е объркано. Може да се ползва и без да е multi-city

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, Jorro каза:

Някой скоро буквал ли е безплатен хотел при стоповър в Доха? Става ли, ако резервацията не е без мултитрип както те го обясняват? Преди време го коментирахме тук и някой казваше, че не е задължилтелно.

 

Book a stop in Doha online


To avail the +Qatar offer when you book your ticket through qatarairways.com, you can manually add a stop in Doha to your itinerary (for 12 hours or more) through our multi-city booking option. 

Example: a round-trip from London to Mumbai with a stop in Doha (during the outbound journey) will follow the structure below, when booked through the multi-city option online:

Flight 1: London to Doha
Flight 2: Doha to Mumbai
Flight 3: Mumbai to London

Става без мултисити, тествано преди 2 седмици.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 12 часа, Jorro каза:

При това положение, защо са го написали в условията, че трябва да се направи през мулти трип

Защото в началото когато въведоха опцията за безплатни хотели това беше задължително условие. В последствие отпадна, но явно не са си ъпдейтнали сайта.

 

Буквай смело по-евтиния ретърн билет. Със сигурност ще вземеш хотел без никакъв проблем. Тествано многократно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
17 minutes ago, Георги Матеев said:

Защото в началото когато въведоха опцията за безплатни хотели това беше задължително условие. В последствие отпадна, но явно не са си ъпдейтнали сайта.

 

Буквай смело по-евтиния ретърн билет. Със сигурност ще вземеш хотел без никакъв проблем. Тествано многократно.

Това е добре, защото аз миналия август ползвах тази опция и тогава питах в кол центъра и изрично ме предупредиха, че трябва да е мултисити, явно са го променили, браво.

Връзка към коментар

Нямат добър синхрон с уеб поддръжката. Много често и за промоции се случва - те са свършили, седят навсякъде банери и реклами, или обратно - промоцията още я има, пише, че е свършила.

Връзка към коментар

Тук са условията на промоцията , която е от 28. 12. 2017 до 30.12.2018. :https://discoverqatar.qatarairways.com/us-en/plusqatar

На чист английски пише, че билета трябва да е от  Qatar airways и да има повече от 12 часов престой в Доха.Имате право на една безплатна нощувка на билет.

Когато буквате хотела трябва да ви излиза цена USD0. Това е.

И както казва Матеев, много са любезни по телефона.

Редактирано от patilana
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.