Прескочи до съдържание

Говорим си за: Доминиканската Република


гост

Препоръчани мнения

преди 14 часа, t_petkov каза:

Здравейте, имам следното конкретно питане. Някой има ли мнение за Barcelo Bavaro Palace Hotel? И съответно плажът пред хотела как е? 🙂

Не, че си го спомням кой е точно този хотел, но той плажът си е един и същ пред всички хотели. Разлика може да има единствено в поддръжката, която предполагам е добра, ако хотелът е хубав

Връзка към мнение

Когато търсих хотел, четох много добри отзиви за Barcelo Bavaro Palace. Плажът си е хубав, зависи кой месец ще ходите, защото лятото спасение от водораслите няма. Чистят работниците по цял ден, но в морето пак си има. 

Връзка към мнение
17 hours ago, ivelina666 said:

Когато търсих хотел, четох много добри отзиви за Barcelo Bavaro Palace. Плажът си е хубав, зависи кой месец ще ходите, защото лятото спасение от водораслите няма. Чистят работниците по цял ден, но в морето пак си има. 

Защото се колебаем между него и Majestic Colonial Punta Cana. Гледам, че има мааалко по-висока оценка, а сега е горе-долу същите пари.

Връзка към мнение

Аз бих избрала Барчело Баваро. Но пак си провери и двата, защото когато аз избирах няколко от хотелите имаха планирани реновации, строителни дейности и трябваше да мисля други варианти за хотели, в които не текат ремонти по време на престоя ми. Все пак не е приятно да се вдига шум и прахоляк, докато почиваш. Във форума на Трападвайзър даваха много полезна информация за всеки хотел.

Връзка към мнение
преди 21 часа, t_petkov каза:

Защото се колебаем между него и Majestic Colonial Punta Cana. Гледам, че има мааалко по-висока оценка, а сега е горе-долу същите пари.

Ние бяхме миналия февруари в Мажестик Елеганс.В един ареал са трите Мажестика-Колониал,Елеганс (той е по средата) и най-новия Мираж.Можеш да се разхождаш и ползваш басейните и плажа и на трите,или да гледаш вечер шоу примерно не в твоя,а в театъра на съседния хотел и т.н. И трите Мажестика са с чудесна колониална архитектура и много добре поддържана територия,но за мен най-красива е тази на Елеганс,където бяхме.Басейните,алеите,градините,всичко е планирано във великолепна хармония и пространството е оползотворено наистина много добре,защото като цяло комплексът от трите Мажестика не е огромен,както са по принцип повечето и трябва да ползваш влакчета и голф колички,за да си стигнеш от стаята до плажа,тук няма такова размотаване,от рецепция до плажа са ти 5 минути разходка.Аз съм изключително доволна от избора си и го препоръчвам.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

И от мен плюс за Мажестик. При Барчело може да очаквате винаги да затворят половината ресторанти, ако не е пълен хотела. Отварят ги през уикенда и в понеселник - изненада...

 

 

 

Връзка към мнение

Бих избрал Барчело Палас заради джакузито на терасата, изглежда ми нелоша идеята да си пийвам , мезя и т.н., в  собствено джакузи на терасата..

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нашето джакузи беше в стаята. Понеже бяхме в крилото за възрастни се полагаха допълнителни екстри,една от които при желание да ти подготвят ваната пълна,ароматна и разпенена.Аз никога не бих се потопила в джакузи или вана в хотел.

Връзка към мнение

Е, всеки си има приоритети. Но предупреждавам за затварянето на ресторанти сериозно. Изпитано е и честно разваля изживяването. Беше ми второ пътуване до Пунта Кана и трети път не е имало вече шеста година.... не съм супер претенциозна, но да те правят на идиот си е неприятно. И още по-лошото е че изживяването на мои приятели е подобно. И там било все нещо не работи под претест , че ще ремонтират нещо. И изведнъж през уикенда се оправя без никакво имитиране на ремонт поне. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами в крайна сметка намерих евтино в edreams оферта за полети с хотел Barcelo Bavaro Palace и ги взех. Надявам се да имаме късмет. А и успях цената да я сваля още малко с cashback. Надявам се всичко да е безпроблемно и да ни хареса. 🙂 Благодаря на всички за отзивите 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От 11 ресторанта в мегаризорта , дори и няколко от тях да са затворени, едва ли наруши почивката ви. Дано да сте резервирали стая с джакузи на терасата (разликата в цената е минимална) , няколко пъти съм бил в хотели с басейни/джакузи на терасата, и гледките/изживяванията не могат да се сравнят май с нищо.

 

Предполагам си сравнил цените с барчело.ком, но при директно резервиране освен безплатен нет (който иначе се доплаща) , се получават и разни кредити за харчлък.

 

 Цените са много добри тази година, има отлив от грингоси заради десетината случаи на смърт  на амер. туристи през миналата година , и кампанията от някои медии да не се избира ДР за почивка.

Връзка към мнение
2 minutes ago, stanislavpp said:

От 11 ресторанта в мегаризорта , дори и няколко от тях да са затворени, едва ли наруши почивката ви. Дано да сте резервирали стая с джакузи на терасата (разликата в цената е минимална) , няколко пъти съм бил в хотели с басейни/джакузи на терасата, и гледките/изживяванията не могат да се сравнят май с нищо.

 

Предполагам си сравнил цените с барчело.ком, но при директно резервиране освен безплатен нет (който иначе се доплаща) , се получават и разни кредити за харчлък.

сравнявах, но най-евтино ми излезе през edreams.co.uk. All inclusive и самолетните билети със 7 нощувки беше 855 британски паунда на човек.

Връзка към мнение

Нямам представа как са самолетните билети като цени, но предполагам си видял, че на сайта им , стаите за месец май с включени данъци са под 200$ на вечер и около 200$ ( с джакузи на терасата), включен нет и кредит.

Връзка към мнение
1 minute ago, stanislavpp said:

Нямам представа как са самолетните билети като цени, но предполагам си видял, че на сайта им , стаите за месец май с включени данъци са под 200$ на вечер и около 200$ ( с джакузи на терасата), включен нет и кредит.

Това за интернетът признавам не съм предполагал, че в такъв огромен 5 звезден комплекс ще е с доплащане. Ще го видим, предполагам, че ще трябва да го доплатим. Самолетните билети като цяло не са много скъпи, но ако трябваше отделно да се купуват от хотела ми даваше, че багажът е много скъп. 

Връзка към мнение

Здравейте,
аз съм нов в този форум и бих искал да задам някой въпроси.
Вкрая на март сме резервирали 10дневна ваканция в Самана.
Бихте ли помогнали, какви атракции и забележителности има наоколо и как стои въпроса с комарите и болестите.

Връзка към мнение
преди 39 минути , da4oto каза:

Здравейте,
аз съм нов в този форум и бих искал да задам някой въпроси.
Вкрая на март сме резервирали 10дневна ваканция в Самана.
Бихте ли помогнали, какви атракции и забележителности има наоколо и как стои въпроса с комарите и болестите.

 До края на март имате шанс да гледате китове с което е най известна Самана . Преживяването обикновенно е много клатещо и мокрещо  🙂. Нямам спомен за фирмата .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, da4oto каза:

Здравейте,
аз съм нов в този форум и бих искал да задам някой въпроси.
Вкрая на март сме резервирали 10дневна ваканция в Самана.
Бихте ли помогнали, какви атракции и забележителности има наоколо и как стои въпроса с комарите и болестите.

Китовете са едната атракция там да.  Другото е острова Cayo Levantado. Нашия тур ги покриваше и двете в един ден, но нямахме много време да си поседим там.

Не знам 10 дни дали няма да ви писне там, че градчето е малко, но пък ако си имате кола и да обикаляте по плажовете наоколо може да си сътворите приятни изживявания. Damajagua, това са едни водопадчета, по които може да се пускате като по водни пързалки и е нещо, което не съм виждал другаде по света (без претенции да съм пътувал по много дестинации). За жалост са далече от Самана, но може да направите нощувка близо до тях.

El salto del Limón това е друг водопад, близо до самана. Много е готино и там и е задължително, ако ще седите там 10 дни 🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, da4oto каза:

Бихте ли помогнали, какви атракции и забележителности има наоколо и как стои въпроса с комарите и болестите.

Към вече споменатите бих добавила и парка Лос Аитисес (Los Haitises), стига да си падате по по-природни места. Придвижването е предимно с лодка. Гледат се 2 индиански пещери, минава се през мангрова джунгла, има много птици. Никъде не сме имали проблеми с комари или други гадинки.

 

27747621_10156103955087118_8049931178421487463_o.jpg.72cf5b6dae292ad028d5cbe290bb67c2.jpg

 

27788453_10156103953832118_5523020156031958645_o.jpg.718f3ffcf83a1dbb8fd210063f86ed4d.jpg

 

27787987_10156103950452118_7642952681916045030_o.jpg.d7abebef715035a1decd158be25a9900.jpg

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 14 часа, ivooo каза:

 До края на март имате шанс да гледате китове с което е най известна Самана . Преживяването обикновенно е много клатещо и мокрещо  🙂. Нямам спомен за фирмата .

 Да ,благодаря,а как се свързваме с гидовете и колите под наем?

Връзка към мнение
преди 57 минути , da4oto каза:

 Да ,благодаря,а как се свързваме с гидовете и колите под наем?

    Обикновенно чрез хотелите е най лесно , не винаги е най евтино обаче . Но пък ако като нас не обичаш планове и действаш импулсивно е добър вариант .   Както и ако не си сигурен какво ще е времето и колко ром ще си изпил предишната вечер 🙂 .

  • Смея се 1
Връзка към мнение

По препоръка на @Здравко Ангел за гледане на китове ползвахме тази фирма

kim.beddall@usa.net

kim@whalesamana.com

Много сме доволни, организацията  е на високо ниво. Първия ден не можахме да видим китове и ни оставиха на Cayo Levantado да си почиваме. След 2 дни повторихме безплатно и видяхме китове. За колата помолихме хоста, от когото взимахме вила под наем в Лас Теренас, направо я докараха във вилата и от там я взеха.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 часа, Marisha каза:

По препоръка на @Здравко Ангел за гледане на китове ползвахме тази фирма

kim.beddall@usa.net

kim@whalesamana.com

Много сме доволни, организацията  е на високо ниво. Първия ден не можахме да видим китове и ни оставиха на Cayo Levantado да си почиваме. След 2 дни повторихме безплатно и видяхме китове. За колата помолихме хоста, от когото взимахме вила под наем в Лас Теренас, направо я докараха във вилата и от там я взеха.

А какви са цените на колите за ден?

Връзка към мнение

Не помня точно вече. Взехме джип 4х4, че ходихме по малки пътища и пясък. Излезе май около 30$ на ден с пълна застраховка. Колата беше от местна фирма.

Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

Здравейте, предстои ми следващата седмица доста непланирано посещение на Доминикана - летя София - Мадрид - Доминикана, хотелът е Iberostar Domicana: https://g.page/iberostar-dominicana?share , чрез туроператор е всичко. Имам следните практически въпроси:

- За Santo Domingo има възможност за екскурзия, ама няколко човека ми казаха, че е доста опасно там - какво мислите по въпроса?

- Паспортите и парите да ги оставя ли в сейфа в хотела през целия престой? Имаме почти всеки ден разни екскурзии до острови, водопади и гмуркания и не ми се струва добра идея да мъкна с мен 2 паспорта + доста кеш? Миналата година в Тайланд бях на подобни екскурзии, там си го носех в багажа с мен, ама беше доста треперене всеки път да проверявам дали са там. Предполагам, че на тези ексурзии няма да ни искат паспортите, че да ги нося с мен?

- Чрез туроператора има възможност за еднодневни екскурзии, но ми се струва висока цената им. Предполагам, защото имаме извозване от и до хотела. Гледах и други, по-евтини екскурзии, знаете дали е практика като в Тайланд - да те взимат директно от хотела с ван до мястото на потегляне? 
- За валута - обменил съм американски долари, казаха ми и четох, че и с тях мога да се разплащам. Местна валута - Доминиканско песо, има ли смисъл да обменям и къде е най-изгодно (освен летището и хотела, май няма друг вариант за смяна)?

- Бакшиши оставят ли се на камериерките или някъде другаде?

Връзка към мнение
преди 5 часа, andongatev каза:

Здравейте, предстои ми следващата седмица доста непланирано посещение на Доминикана - летя София - Мадрид - Доминикана, хотелът е Iberostar Domicana: https://g.page/iberostar-dominicana?share , чрез туроператор е всичко. Имам следните практически въпроси:

- За Santo Domingo има възможност за екскурзия, ама няколко човека ми казаха, че е доста опасно там - какво мислите по въпроса?

- Паспортите и парите да ги оставя ли в сейфа в хотела през целия престой? Имаме почти всеки ден разни екскурзии до острови, водопади и гмуркания и не ми се струва добра идея да мъкна с мен 2 паспорта + доста кеш? Миналата година в Тайланд бях на подобни екскурзии, там си го носех в багажа с мен, ама беше доста треперене всеки път да проверявам дали са там. Предполагам, че на тези ексурзии няма да ни искат паспортите, че да ги нося с мен?

- Чрез туроператора има възможност за еднодневни екскурзии, но ми се струва висока цената им. Предполагам, защото имаме извозване от и до хотела. Гледах и други, по-евтини екскурзии, знаете дали е практика като в Тайланд - да те взимат директно от хотела с ван до мястото на потегляне? 
- За валута - обменил съм американски долари, казаха ми и четох, че и с тях мога да се разплащам. Местна валута - Доминиканско песо, има ли смисъл да обменям и къде е най-изгодно (освен летището и хотела, май няма друг вариант за смяна)?

- Бакшиши оставят ли се на камериерките или някъде другаде?

- за опасното в Санто Доминго не го мислете така. Не е опасно, естествено, ако не се завирате по някакви съмнителни кварталчета. В центъра и покрай забележителностите всичко си е наред.

- парите аз винаги съм разделял и съхранявал на няколко различни места, така ако загубя или ми откраднат едната част ми остават другите. Ако ще ги мислите по цял ден вместо да се забавлявате по забележителностите, направете така, че да ви е най-спокойно.

- екскурзиите по-добре на място си ги организирайте, по-евтино ще е отколкото през интернет предварително. Различно е от къде тръгват екскурзиите, при нас в единия случай беше от офиса на фирмата, но той беше наблизо до хотела ни, в другия случай ни дадоха място за сборен пункт където да чакаме близо до хотела и ни взеха от там.

- задължително си обмени някакви Песо да имаш, за местата където ще си поръчвате коктейлчета, улична храна, сувенири и такива работи, иначе в долари ще ви гърбят с курса...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.