Прескочи до съдържание

Говорим си за: Доминиканската Република


гост

Препоръчани мнения

Валежите би трябвало да са до 1 час, независимо от времето в денонощието. Влагата обаче е доста висока, не че се усеща при дишане, но няма изсъхване на банските. Климатика в стаята трябва да е постоянно включен, спасява от комари и други бабалюги. Весело да си изкарате и да разкажеш. 🌴🍹🌞 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 17 часа, Eva eva каза:

Ето тук има и видео за попълване на формата  https://viajerodigital.mitur.gob.do/home-en/

 

Май времето няма да е перфектно по времето, когато ще сме там, но каквото-такова 🙂 Все пак се надявам валежите да са много кратки и то през нощта 🙂 

Хайде, лек път и много поздрави на Ива!

За времето, хич не се притеснявай, то си е летен, топъл дъжд, даже е приятно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Тръгнах да чета темата (отазд напред 🤣)  и като стигнах до разискването на бакшишите реших да пиша, дано не повтарям зададени въпроси ☺️

Плануваме живот и здраве ДР за края на януари и чуденките ми са:

1. Пунта кана или Ла романа? Искам спокойно море, без вятър 🙂, но и да има къде да се разхождаме, не мога да стоя затворена в хотела, искам пазарчета, молчета, магазинчета, разни интересни неща по улиците, статуи, забавни табелки, увеселителни паркове...... Също и ценово как са двата курорта?

2.От островите Саона или Каталина, какво интересно и различно има на всеки от тях. Гледам еднодневни екскурзии и нищо освен плаж и шнорхелинг не ракламират?

3. Scape park заслужава ли си 130долара като изживяване? Бяхме в xcaret тази година и много ни хареса 🙂 Дали този се доближава?

4.Цени на коли под наем от рецепция, онлайн или офис на място....кое е най-добре. За Санто Доминго определено го обмислям самостоятелно.

5.Тъй като ще сме в сезона на китовете, имало и е случай да не се види кит на екскурзията? 

Продължавам четенето на темата 😉

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

1. В Пунта кана освен един мол друго не видях. В Ла романа има пазарчета, магазинчета и молчета и др.

2. Няма никакво значение на Саона или Каталина. Има само плаж, шнорхелинг почти няма.

3. Моето мнение, не си заслужава.

4. Не сме били в ризорт, колите взимахме през собственици на къщи в които отсядахме.

5. Бяхме в сезона, но първия опит беше неуспешен. Втори  път видяхме китове. Назад в темата има и агенция, която ползвахме.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте!

 Края на другата седмица ми предстои пътуване до Пунта Кана за едно фирмено събитие. Ще ми е първото пътуване извън Европа, а и ще съм сам от България. Та съответно както звучи вълнуващо и интересно, съвсем естествено имам и известни въпросителни. Попрочетох голяма част от мненията за да се запозная с предишен опит и съвети, но все пак имам няколко питания/потвърждения 🙂

 До колкото разбрах, с $$$ спокойно може да се пазарува там, но е добре да има и местната валута? Тя предполагам най-добре е от летището да се обмени. Относно туристическите карти, четох съвет, че по-добре онлайн, защото на летището там може да отнеме 1-2 часа. Някъде били включени към самолетните билети, но в моя случая не мисля, че е така (летя от Москва между другото).

Някой беше казал нещо и за адаптори за контактите. Различават ли се от нашите, какъв точно тип са там (да не са като тези английските)?

Друг важен момент е за ваксините. Четох, че препоръчват за Хепатит А и Б, но при условие, че не се очертава да ходя много напред-назад и ще сме в хубав хотел (Paradisus Palma Real Golf & Spa Resort), не съм сигурен дали има смисъл. Евентуално за треска (някъде за тропическа съветваха, която не разбрах съвсем дали е като жълтата или са различни). Другото беше за малария, но там от това, което прочетох няма ваксини, но може превантивно с някакви хапчета.

 По принцип нямам нищо планирано, защото ще имаме и някакви тренинги в комплеска, пък и сме само за 5 дни. Като гледам в самия комплекс има интересен избор от активности включени в цената (Scuba Diving, Horseback Riding, Sailing, Windsurfing, Kayaks, Catamarans and Snorkeling, Daily Activities and Nightly Entertainment). Така че това, че няма да има вероятно пътувания по други места, можеби и намаля риска от зарази и т.н. Но все пак още не съм решил за въпроса с ваксините на 100%. Предполагам, че един репелент няма да е излишен, както и слънцезащитни кремове.   Ще се радвам да чуя мнения и от тези от вас, които вече са посещавали страната.

Относно Covid, последното инфо, което четох, че правят на случаен принцип тестове (независимо дали имаш ваксина или не?).

 Благодаря предварително!

Връзка към мнение
преди 2 часа, TheSeychelles каза:

Здравейте!

Здравейте,

 

не ни се наложи да обменяме тяхна валута, дори и в супермаркета в столицата приемаха долари. Една от нас плати с карта, без проблем. На летището не видях да има чейнч-бюро. За адапторите - нямам спомен. Имам адаптор с няколко накрайника и някой от тях стана, но не мога да се сетя кой точно. 

Никакви ваксини не сме си правили, няма такова изискване. Репелент не съм ползвала, но слънцезащита - да. Гори се там много, трябва да внимавате. 

 

Весело изкарване 🙂 Вълшебно е там - рай 🙂 

 

DSC_0140-2.jpg

 

20210403_130016-2.jpg

 

DSC_0790-2.jpg

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Според търсене в нета контактите са като американските, с две плоски крачета, 120 волта.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте, обмисляме втора почивка в Grand Bahia Principe - мега якия резорт....имат оферта в момента но нещо удрям на камък с билетите. Миналия път сглобих с tyifly.be доста добри цени, но сега започват от 500 евро... Може ли помощ, дали някой е попадал на някаква оферта било то от София, лондон, мадрид и т.н. За около 10ина дни от 20.11 до 10.12

 

Връзка към мнение
На 9.10.2021 г. в 18:16, TheSeychelles каза:


 По принцип нямам нищо планирано, защото ще имаме и някакви тренинги в комплеска, пък и сме само за 5 дни. Като гледам в самия комплекс има интересен избор от активности включени в цената (Scuba Diving, Horseback Riding, Sailing, Windsurfing, Kayaks, Catamarans and Snorkeling, Daily Activities and Nightly Entertainment). Така че това, че няма да има вероятно пътувания по други места, можеби и намаля риска от зарази и т.н. Но все пак още не съм решил за въпроса с ваксините на 100%. Предполагам, че един репелент няма да е излишен, както и слънцезащитни кремове.   Ще се радвам да чуя мнения и от тези от вас, които вече са посещавали страната.

Относно Covid, последното инфо, което четох, че правят на случаен принцип тестове (независимо дали имаш ваксина или не?).

 Благодаря предварително!

https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g147293-d2486335-Reviews-Don_Lucas_Cigars-Punta_Cana_La_Altagracia_Province_Dominican_Republic.html задължително място ако се интересуваш от пури :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Grishkata каза:

Grand Bahia Principe - мега якия резорт.

Да не ти охлаждам ентусиазма , но ризорта е доста доста далеч от подобно определение. По-добре някой лев повече и избери друг.

Връзка към мнение
преди 5 минути , Alexander каза:

Колко повече, този гледам е 800 долара на вечер.. сега знам, че има и по 8000+, ама все пак

Това за седмица ли е или гледаш някой друг техен ризорт ?

 

Стаите са ~100/150$ , хотела е доволно остарял и пред заслужен ремонт .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, stanislavpp каза:

Това за седмица ли е или гледаш някой друг техен ризорт ?

 

Стаите са ~100/150$ , хотела е доволно остарял и пред заслужен ремонт .

Вярно е. Не знам за кои дати вчера ми изкара такива цени, сега най-скъпите са по около 300+, масово както ти казваш.

 

Може да са сменяли цените точно, защото има дати от уж 600 долара, намалени на 300.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 12 часа, Alexander каза:

Колко повече, този гледам е 800 долара на вечер за двама.. сега знам, че има и по 8000+, ама все пак

Цените сигурно са подлудели! Или туристите. Гледам на Хавай - няма нощувка под 200 долара.

Връзка към мнение
На 11.10.2021 г. в 9:21, stanislavpp каза:

Да не ти охлаждам ентусиазма , но ризорта е доста доста далеч от подобно определение. По-добре някой лев повече и избери друг.

Бяхме в хотела преди 2г и всичко си му е супер, а аз съм супер капризен. Като цяло нямаше нещо за което да се хвана....а храната беше топ! Да наистина има оферта в момента за 120$ на стая което е супер цена, защото вървят по около 200-250

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 9.10.2021 г. в 20:26, Eva eva каза:

Здравейте,

 

не ни се наложи да обменяме тяхна валута, дори и в супермаркета в столицата приемаха долари. Една от нас плати с карта, без проблем. На летището не видях да има чейнч-бюро. За адапторите - нямам спомен. Имам адаптор с няколко накрайника и някой от тях стана, но не мога да се сетя кой точно. 

Никакви ваксини не сме си правили, няма такова изискване. Репелент не съм ползвала, но слънцезащита - да. Гори се там много, трябва да внимавате. 

 

Весело изкарване 🙂 Вълшебно е там - рай 🙂 

 

DSC_0140-2.jpg

 

20210403_130016-2.jpg

 

DSC_0790-2.jpg

Mного благодаря, Ева!
 
Действително само с $$$ е напълно достатъчно да се оправи човек. Аз лично си взех и  банкноти от тяхната валута понеже колекционирам.

За адапторите са с американски стандарт наистина, бях си взел 2 такива от Практикер, които свършиха добра работа. Напрежението там наистина е по-малко 110 мисля, че беше, но повечето лаптопи и зарядни устройства нямат проблем да работят.  Комари само веднъж видях.. в стаята, но нямах охапвания. Слънжезащитното олио задължително.

Като цяло много ми хареса, въпреки че нямах възможността като други колеги да отида седмица по-рано за да може да се разгледа и извън хотела и да се придобие по-голяма представа за страната. Имахме си разни събития с колегите в хотела, и единственото ми излизане беше до един спортен комплекс където играхме мач 2 пъти и до едни магазинчета в града за сувенири. Но нищо тъкмо още един повод да се посети, този път с половинката и за повече време :)



 


 

IMG_20211017_162626, similar one already posted I believe but from the morning.jpg

IMG_20211017_182848, already posted I believe.jpg

IMG_20211017_203148.jpg

IMG_20211017_203422.jpg

IMG_20211022_100508.jpg

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
На 16.10.2021 г. в 12:35, Grishkata каза:

Бяхме в хотела преди 2г и всичко си му е супер, а аз съм супер капризен. Като цяло нямаше нещо за което да се хвана....а храната беше топ! Да наистина има оферта в момента за 120$ на стая което е супер цена, защото вървят по около 200-250

Още един голям плюс за Бахии-те.Били сме и ма Гранд-а в Пунта Кана който включва 7 “подризорта” в различен клас и с изключение на Тюркеса всички са супер и три от тях реновирани последните две години.Отделно този на ЛаРомана в частта само за възрастни също е страхотен,а плажа там е в много скрит залив и водата е като в басейн “кротка” 

Били сме и в лакшъри ерията на Мелия,бих казала че е много малка разликата с която и да е Бахия adult only.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, началото на януари или началото на февруари е по-доброто време за Доминиката?  Обмислям пътуване през Лондон с пакет полет плюс хотел от Tui.

Англия е в червена зона и при влизане в Доминикана от UK се изисква PCR от неваксинираните /пътуваме с дете под 12 години, за което ще трябва PCR/. Дали тест от България ще бъде признат или трябва да се направи в Англия? Къде мога да проверя това? 

Харесала съм Hilton family resort и не го намирам през испанска агенция. Иначе предпочитам полет през Мадрид. 

 

Връзка към мнение
На 22.11.2021 г. в 6:02, Mile каза:

Харесала съм Hilton family resort и не го намирам през испанска агенция

Защо искате да е през испанска агенция ? 
 

Ризорта е топ в този ценови сегмент, не мога да сетя за нещо , което да не беше на премиум ниво , аплодисменти за персонала там. Не е уберлуксозен, но е доста качествено настаняване в средният ценови диапазон (300$-500$).Ако пък търсите ултра лукс , Хаят Зива и Хаят Зилара са по-добрите варианти.

Изобщо всички ризорти на собствениците от  playaresorts са на високо ниво и повечето се менажират от Хаят и Хилтън . До 2019г  курорта е La Dreams , след което се сменя собствеността и след реновация е брандиран на Hilton La Romana.

 

https://www.playaresorts.com

 

п.п. Ще напиша ревю тези дни на хотела.

 

п.п2.Винаги е по-добре да резервирате директно , особено ако се надявате на ъпгрейд. Ако имате Хилтън точки през тях , с кеш през сайта на плаяризортс. Сега имат и намаления -25%.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

stanislavpp, много благодаря за линка. 🙂 През него излезе прилична цена. Досега не успявах да открия отделна цена на настаняването, която да по-изгодна от пакет през агенция. Обмислям отиване през Барселона и връщане през Брюксел. 

Обаче ме човърка дали е възможно да се съчетае с някоя друга страна в района, за да е по-разнообразна и предизвикателна програмата. Че простите планове не ми се отдават 🙂  Прочетох в началото на темата за варианта Мексико+Хавана. Дали е възможно нещо интересно през Доминикана да се измисли. 

Връзка към мнение

Няма нищо по-хубаво от съчетаването на две дестинации в едно пътуване . Виж в flightconnections или flightsfrom за удобни директни полети и се радвай на избора си. 
 

За Хилтънският ризорт по-горе :

премиум стаите дават достъп до премиум басейн, където безплатните алкохолни напитки са само с вносен алкохол .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.