Прескочи до съдържание

Магеланска инвазия в Бали през Юли 2019


Христиан

Препоръчани мнения

Дани Магелани
преди 1 час, Цвете каза:

И аз това се чудя🤪

Спокойно! Ако я закъсате от към гид, Мая е там. Звъните и, натоварва ви всички на автобус и ви прави всеки ден различен тур, и то на български. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Прочетох последните страници и реших да споделя моите впечатления от "човек на Буда" ( дано не повтарям някое мнение на магеланец и въпросът да е обсъждан вече) . При моят престой в последния момент - вечерта преди планирания трип реших да ползвам услугите на Буда. Той  не можеше да реагира и ми изпрати негов човек - братовчед. Много усмихнат мъж с желание да ни осигури комфортно пътуване ( по програма направена от мен ), но с икзлючително лош и напълно неразбираем за цялата група английски. След няколко опити и усилия от наша страна останахме на ниво комуникация с усмивки и леки поклони. Препоръката ми е ако ви трябва гид , а не просто шофьор задължително изисквайте човек от екипа му с "добър английски" . 

Връзка към коментар
5 hours ago, gerido said:

Прочетох последните страници и реших да споделя моите впечатления от "човек на Буда" ( дано не повтарям някое мнение на магеланец и въпросът да е обсъждан вече) . При моят престой в последния момент - вечерта преди планирания трип реших да ползвам услугите на Буда. Той  не можеше да реагира и ми изпрати негов човек - братовчед. Много усмихнат мъж с желание да ни осигури комфортно пътуване ( по програма направена от мен ), но с икзлючително лош и напълно неразбираем за цялата група английски. След няколко опити и усилия от наша страна останахме на ниво комуникация с усмивки и леки поклони. Препоръката ми е ако ви трябва гид , а не просто шофьор задължително изисквайте човек от екипа му с "добър английски" . 

Това ми звучи като да е бил Mang? :))) 

Връзка към коментар
преди 7 часа, gerido каза:

Прочетох последните страници и реших да споделя моите впечатления от "човек на Буда" ( дано не повтарям някое мнение на магеланец и въпросът да е обсъждан вече) . При моят престой в последния момент - вечерта преди планирания трип реших да ползвам услугите на Буда. Той  не можеше да реагира и ми изпрати негов човек - братовчед. Много усмихнат мъж с желание да ни осигури комфортно пътуване ( по програма направена от мен ), но с икзлючително лош и напълно неразбираем за цялата група английски. След няколко опити и усилия от наша страна останахме на ниво комуникация с усмивки и леки поклони. Препоръката ми е ако ви трябва гид , а не просто шофьор задължително изисквайте човек от екипа му с "добър английски" . 

Днес му писах и в крайна сметка последно ми каза, че само първите 4 дни ще е с мен и след това ще съм с някакъв негов човек. Малко тъпо от негова страна, защото ако не го бях питал, щях да разбера чак на място, но какво да се прави... започва да прави български номера 😄

  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 8 минути , Христиан каза:

Днес му писах и в крайна сметка последно ми каза, че само първите 4 дни ще е с мен и след това ще съм с някакъв негов човек. Малко тъпо от негова страна, защото ако не го бях питал, щях да разбера чак на място, но какво да се прави... започва да прави български номера 😄

Прихванал е от клиентите си.😀.

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , Alexander каза:

И на мен ми се стори много скъпо 55 или 60 долара на човек до Нуса Пенида, ще ходим сами.

Това само за лодката или с трансфера до Санур?  При всички случаи цената е безумно висока, return ticket e около 300,000 Rp (около 20 евро).  Лодки има на всеки час (говоя за публичните лодки, игнорирайте всички частни компании и всички, които ще се опитват да ви продават билети за тях).  И където и да се намирате, с граб до пистанището в Сану ще ви излези поне двойно по-евтино.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
В момента, pikonio каза:

Това само за лодката или с трансфера до Санур?  При всички случаи цената е безумно висока, return ticket e около 300,000 Rp (около 20 евро).  Лодки има на всеки час (говоя за публичните лодки, игнорирайте всички частни компании и всички, които ще се опитват да ви продават билети за тях).  И където и да се намирате, с граб до пистанището в Сану ще ви излези поне двойно по-евтино.

Всичко

Връзка към коментар

@pikonio, или някой друг наясно с транспорта към Гилитата. Гледам онлайн билети от Паданг бей до Гили еър, вървят около 40+$ посоката, после сме Гили - Амед, там са малко по-надолу...

Та, мисълта ми е, да купувам ли предварително или да чакам да сме на място, примерно предните дни в Убуд?

Дали е като в Тайланд, на всеки ъгъл да има тезгяси дето продават екскурзии/трансфери/билети...

Връзка към коментар

Честно казано, вече не знам какви са номалните цени в Бали. Последно бях февруари / март и бях отвратена от безумното поскъпване на всичко (за сравнение, обявените цени на такситата бяха буквално двойни и ако само до преди година си намирах превоз от летището до санур за 100,000 Рп, сега това е абсолютно невъзможно).  Но то това май важи за всичко в Индонезия - вътрешните полети, лодки, коли...

преди 1 минута , baiKolio каза:

@pikonio, или някой друг наясно с транспорта към Гилитата. Гледам онлайн билети от Паданг бей до Гили еър, вървят около 40+$ посоката, после сме Гили - Амед, там са малко по-надолу...

Та, мисълта ми е, да купувам ли предварително или да чакам да сме на място, примерно предните дни в Убуд?

Дали е като в Тайланд, на всеки ъгъл да има тезгяси дето продават екскурзии/трансфери/билети...

Цената няма да е по-различна, ако купуваш сега или по-късно. Противно на очакваното, много познати са си купували много по-изгодни билети от хотелите, където са отсядали (или от агенции), отколкото онлайн. Та не ви пречи да разучите на място (навсякъде продават, да).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 30 минути , pikonio каза:

Това само за лодката или с трансфера до Санур?  При всички случаи цената е безумно висока, return ticket e около 300,000 Rp (около 20 евро).  Лодки има на всеки час (говоя за публичните лодки, игнорирайте всички частни компании и всички, които ще се опитват да ви продават билети за тях).  И където и да се намирате, с граб до пистанището в Сану ще ви излези поне двойно по-евтино.

Как се познават публичните лодки? И ние ще ходим сами до Нуса Пенида. 

П.С. Радвам се да те “срещна” пак 😊

Връзка към коментар
Преди 1 час, bungle каза:

Нашите цени от Буда са шарени -  повечето дни са по 45 USD, има един 55 и 60 и най-солено излиза 70 USD на човек до Nusa Penida 😄

Аз лично не бях доволна от организацията на трипа на Буда до Нуса Пенида. Ние се съгласихме на  предложението му  и се получи доста неприятно.Имахме сериозна разправия с него. В деня за Нуса Пенида , дойде шофьор( Буда го нямаше) и ни закара до пристанището, което беше на 10мин. от нашата къща. Качихме се на корабче/фери... нещо подобно и ни откара на острова. Там ни чакаше човек, който ни намята в джип ..... и това трябваше да пердставлява разходката из острова. Цял ден в джип из малките, тесни пътища почти неасфалтирани.... в жегата. Като разбрахме, какво ни предстои, настана голям скандал. Предварително бяхме уточнили, че искаме с лодка около Нуса Пенида и шнорхелинг. След някколко разговора с Буда по тел на висок тон..... ни намериха лодка и ни качиха в нея... разбира се накараха ни да платим по 200 000 на човек допълнително за удоволствието.  Обиколката с лодката и шнорхелинга бяха много добри. Върнаха ни на пристанището към 2ч. и същия джип ни чакаше и ни заведеоха на обяд и изпълниха съкратена програма на обиколката на Нуса Пенида. Като цяло денят беше чудесен, но е важно да уточнявате по няколко пъти и да настоявате за желанията си.  Така,че моят съвет: взимате си сами корабчето до Нуса Пенида и там на място се договаряте за триповете.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 19 минути , Monika_Koko каза:

Аз лично не бях доволна от организацията на трипа на Буда до Нуса Пенида. Ние се съгласихме на  предложението му  и се получи доста неприятно.Имахме сериозна разправия с него. В деня за Нуса Пенида , дойде шофьор( Буда го нямаше) и ни закара до пристанището, което беше на 10мин. от нашата къща. Качихме се на корабче/фери... нещо подобно и ни откара на острова. Там ни чакаше човек, който ни намята в джип ..... и това трябваше да пердставлява разходката из острова. Цял ден в джип из малките, тесни пътища почти неасфалтирани.... в жегата. Като разбрахме, какво ни предстои, настана голям скандал. Предварително бяхме уточнили, че искаме с лодка около Нуса Пенида и шнорхелинг. След някколко разговора с Буда по тел на висок тон..... ни намериха лодка и ни качиха в нея... разбира се накараха ни да платим по 200 000 на човек допълнително за удоволствието.  Обиколката с лодката и шнорхелинга бяха много добри. Върнаха ни на пристанището към 2ч. и същия джип ни чакаше и ни заведеоха на обяд и изпълниха съкратена програма на обиколката на Нуса Пенида. Като цяло денят беше чудесен, но е важно да уточнявате по няколко пъти и да настоявате за желанията си.  Така,че моят съвет: взимате си сами корабчето до Нуса Пенида и там на място се договаряте за триповете.

Всичко хубаво, ама защо не каза нищо досега. 😄 Аз си запазих трип до там като предварително ми каза, че няма да е той, а някакъв негов човек отново. Сега вече се замислям дали да не му кажа да го откаже този трип.

Връзка към коментар

Ние ще ходим към съседния остров на 21.07 сами. Тогава ще сме много близко до пристанището и ще ни е лесно. Когато стигнем Нуса Пенида ще търся лодка за час-час и половина за шнорхелинг и след това някаква обиколка на 4-те по-интересни места. Дали да не отворим  тема инвазия в Нуса Пенида?😀

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, baiKolio каза:

@pikonio, или някой друг наясно с транспорта към Гилитата. Гледам онлайн билети от Паданг бей до Гили еър, вървят около 40+$ посоката, после сме Гили - Амед, там са малко по-надолу...

Та, мисълта ми е, да купувам ли предварително или да чакам да сме на място, примерно предните дни в Убуд?

Дали е като в Тайланд, на всеки ъгъл да има тезгяси дето продават екскурзии/трансфери/билети...

Скачам във въпроса 🙂Стратегията на нашия скромен отбор е следната- летим до Ломбок  - билетите за самолет са много тънки от Бали - с посещение на салона ги избиваш 🙂 След това с трансфер до пристанището /предоставен от хотела в Гили Т/, но може и с такси и накрая с общака до Гили Т. Писаха ми /от хотела/, че лодките стартират от рано и тръгват като се напълнят /т.е. около 40 човека на лодка/. Така ще е по натурално, но ако не ви допадат - има и по-бързи и скъпи лодки. Хората с опит знаят повече от мен. Малко опит - за първи път не мога да запазя с booking хотел /за Gili T говоря/ с карта Visa и постоянно ми я реджекваше.  Пробвах с други карти - пак същото. Накрая писах директно на хотела и ми дадоха цена с 200 лв. по-евтино. Дадох данни на картата и си взеха депозита - без да давам CVV. Интересна работа......

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.