Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

@Sun4o, oтказах се вече от тази ходенка, но иначе ми харесват малки островчета, където можеш да снимаш изгреви и залези и да се кефиш на красотата на небето в комбинация с море и някоя палма. Освен това за известно време ще пътувам сама и ми се струва по-спокойно и безопасно на по-малките острови. Приемам съвети за такива за Малайзия, Камбоджа, Филипини. А лошото време си влияе лошо и на море и на настроение, да. 

Връзка към коментар
преди 19 минути , само Рени каза:

@Sun4o, oтказах се вече от тази ходенка, но иначе ми харесват малки островчета, където можеш да снимаш изгреви и залези и да се кефиш на красотата на небето в комбинация с море и някоя палма. Освен това за известно време ще пътувам сама и ми се струва по-спокойно и безопасно на по-малките острови. Приемам съвети за такива за Малайзия, Камбоджа, Филипини. А лошото време си влияе лошо и на море и на настроение, да. 

Аз за Филипините имам кофти мнение, от малко държави съм си тръгвал с кеф, а оттам дори с голям кеф.

Лангкауи ми е любим остров, за други не знам, на Перхентианските отдавна съм им хвърли мерак…

А иначе Лауренса беше пускал супер снимки от Ко Ронг на Камбоджа, ама ми беше кофти логистиката тази година, та го пропуснах. Същото се отнася и за Перхентианите де….

За сигурността си не бива да се притесняваш, доста жени съм ги гледал да пътуват сингъл из Азия, не е никакъв проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако идеята за малки острови е за безопасност, точно на малките острови в Тайланд (въпреки че страната е като цяло безопасна) са се случвали най-лошите неща. Вижте в нета за двойното убийство на Ко Тао, като набедиха бирмански работници за това.  Полицаят като ти е роднина, или си пиеш бирата с него всеки ден, теб ли да посочи, че си виновен. По големите острови нещата не се покриват така.

 

Това го казвам не да плаша, страната е една от най-безопасните, а че няма нужда да се търсят малки островчета за безопасност. Доволно много красиви острови имат, за да се търсят такива с най-кофти логистиките. 🙂

 

Ко Ронг и Ко Ронг Санлом са супер в Камбоджа. 

 

Филипините за мен хайлайта е основно Палаван района за острови. Тази година обикалях нарочно по по-нетуристически места, но и аз като Сънчо се напрегнах (въпреки че на него точно Палаван не му хареса). Това ми беше третото ходене до Филипините и, за разлика от палаванското, толкова ме изнервиха много неща, че не смятам поне скоро да ходя пак към тази държава. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Драстични промени за страните  и визите в Тайланд от 1ви юни. За съжаление всички тайландски и чужди медии са цитирали неясната пресконференция. 

 

Дано сме в този списък:

 

He said the number of countries eligible for visa-free entry would increase from 57 to 93. The 36 new countries included Albania, Cambodia, China, India, Jamaica, Kazakhstan, Laos, Mexico, Morocco, Panama, Romania, Sri Lanka and Uzbekistan.

 

Другият вариант е да сме пак при банановите републики:

 

The cabinet also approved visa-on-arrival for 31 countries, up from 19 countries previously.

Също се предвиждат и 5-годишни визи за дигитални номади и фрийлансъри и други опции...

 

Чакаме нови по-смислени новини скоро.

 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Излизаш и влизаш пак със самолет. Така е неограничено. По земя два пъти на година. Или вадиш виза за номади. 10к бата, престой 180 дни на влизане , мжое да бъде удължен веднъж с още толкова пак за 10к бата. И 15к долара че имаш в банката за номадската виза. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Нещо не разбирам. Защо след като сме в списъка за visa free туристически посещения за срок до 60 дни, присъстваме и в списък с visa on arrival за срок до 15 дни? Кой би си извадил виза при пристигане, aко може и без виза?

Връзка към коментар
преди 2 часа, angel tomov каза:

Нещо не разбирам. Защо след като сме в списъка за visa free туристически посещения за срок до 60 дни, присъстваме и в списък с visa on arrival за срок до 15 дни? Кой би си извадил виза при пристигане, aко може и без виза?

То не е лесно за разбиране. Доколкото аз успях да измъкна логическа връзка, ние не сме в тези без виза (visa waiver), а по-скоро с VOA (visa a on arrival), която е печат. Съответно срокът на VoA се удължава на 60 дни за нас.

Поне за момента това е статуса в https://www.thaievisa.go.th/

А информацията на английски в сайта на Външното им министерство (https://www.mfa.go.th/) е стара.

На страницата на тайланското посолство в Лос Анжелис има по-разбираема схема, но предполагам и тя е стара:

https://thaiconsulatela.thaiembassy.org/en/publicservice/visa-exemption-and-visa-on-arrival-to-thailand

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Има много повтарящи се страни от VOA при Visa exemption - Русия, Узбекистан, Киргистан, Бутан, Индия и т.н.

Както винаги при тайландците, трябва да ги изчакаме финално да нагласят нещата.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 56 минути , cck каза:

То не е лесно за разбиране. Доколкото аз успях да измъкна логическа връзка, ние не сме в тези без виза (visa waiver), а по-скоро с VOA (visa a on arrival), която е печат. Съответно срокът на VoA се удължава на 60 дни за нас.

Поне за момента това е статуса в https://www.thaievisa.go.th/

А информацията на английски в сайта на Външното им министерство (https://www.mfa.go.th/) е стара.

На страницата на тайланското посолство в Лос Анжелис има по-разбираема схема, но предполагам и тя е стара:

https://thaiconsulatela.thaiembassy.org/en/publicservice/visa-exemption-and-visa-on-arrival-to-thailand

Точно във visa waiver сме и ние според графиката, visa exemption, което е същото. Thaievisa разбираемо не е ъпдейтнат, защото тепърва ще се обнародва в държавен вестник и ще се бистри откога. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 16 часа, Пламен Л каза:

Ето го списъка - без виза на пристигане и с право до 60 дни

Списък без визи

Е хубаво, ама досега бяхме с 15-дневен престой, не с 30. Пак неясноти, явно ще трябва да се почака още малко, докато стане ясно…

Връзка към коментар
преди 8 часа, Sun4o каза:

Е хубаво, ама досега бяхме с 15-дневен престой, не с 30. Пак неясноти, явно ще трябва да се почака още малко, докато стане ясно…

И ако не се бъркам бяхме с 15 дена "виза он ърайвъл" а не "стамп".

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Приятели още няма официална информация.

Ето какво получих тези дни на мейла си:

 

On May 28, the Thai government announced significant changes that will make it easier to visit Thailand for short and longer stays. If you’re planning a vacation or are interested in working remotely in Thailand for up to a year at a time, learning .....or in need of extended medical treatment please read on to learn about three, important changes. Please note that formal adoption by the Thai government is still in process so please stay tuned for further updates.

Търпение...

Връзка към коментар

Изненадащ развой за туристическата такса за Тайланд. Измислиха я преди ковида да се плаща от всеки, влизащ по въздух в страната, отлагаха я неколкократно заради него и възстановяването на туризма... Сега топ новина от днес, отказали са се да я въвеждат.

 

https://www.pattayamail.com/latestnews/news/the-long-threatened-thai-tourist-tax-finally-bites-the-dust-462864

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 11.06.2024 г. в 14:34, T.E.Lawrence каза:

Изненадащ развой за туристическата такса за Тайланд. Измислиха я преди ковида да се плаща от всеки, влизащ по въздух в страната, отлагаха я неколкократно заради него и възстановяването на туризма... Сега топ новина от днес, отказали са се да я въвеждат.

 

https://www.pattayamail.com/latestnews/news/the-long-threatened-thai-tourist-tax-finally-bites-the-dust-462864

Ти и тайски вестници ли четеш сутрин с кафето бре…😀

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.