Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

25 minutes ago, T.E.Lawrence said:

Най-добрият вариант е Камбоджа на 15я ден и обратно пак виза. Не е желателно да се просрочва толкова много, освен ако не смяташ скоро да ходиш пак в Тайланд.

Благодаря за отговора.

Значи на 15тия ден отивам в Камбоджа и се връщам след 2 дни отново в Тайланд, за да ми издадът нови 15 дни престой и отново ми остават едни 7 дни висящи.За тях си плащам удължение или глобата която видях че е 500 бата на ден нали така?

Връзка към мнение

А защо не останете повече в Камбоджа? Невероятна страна, страхотни хора,кухня и има какво да се види: храмове, море и т.н Иначе за няколко дни, не е препоръчително, но става с глоба за Тайланд без последствия.

Връзка към мнение
преди 7 часа, T.E.Lawrence каза:

А защо не останете повече в Камбоджа? Невероятна страна, страхотни хора,кухня и има какво да се види: храмове, море и т.н Иначе за няколко дни, не е препоръчително, но става с глоба за Тайланд без последствия.

Сега на излизане (га плащах нашите😀) питах гр.полицай за глобите, понеже там видях табелка с наказанията и глоби.

До 90 дена (или 80, не помня) беше тази, която е само финансова, по 500 бата на ден. Та го питах какво става, ако остана 70. Каза ми - само глоба, като уточни че максимума е 20 000 бата, тоест след 40-ия ден си на промоция😀. Без други последствия.

След 90-ия ден вече започват санкциите със забрана за влизане за определен период.

И да кажа, пак от опит, че чакането за удължаване на виза в някои райони може да отнеме половин или цял ден.

Аз бих посъветвал колегата отгоре да прескочи до Малайзия. Няма виза, за разлика от Камбоджа и кеф му море (Ланкгави), кеф му Куала Лумпур..

Връзка към мнение
8 hours ago, T.E.Lawrence said:

А защо не останете повече в Камбоджа? Невероятна страна, страхотни хора,кухня и има какво да се види: храмове, море и т.н Иначе за няколко дни, не е препоръчително, но става с глоба за Тайланд без последствия.

Отиваме на да тренираме там на лагер и не искаме да изпускаме тренировки, за това гледам максимално малко време да отидем другаде колкото да напуснем страната за да няма проблеми.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
34 minutes ago, Sun4o said:

Сега на излизане (га плащах нашите😀) питах гр.полицай за глобите, понеже там видях табелка с наказанията и глоби.

До 90 дена (или 80, не помня) беше тази, която е само финансова, по 500 бата на ден. Та го питах какво става, ако остана 70. Каза ми - само глоба, като уточни че максимума е 20 000 бата, тоест след 40-ия ден си на промоция😀. Без други последствия.

След 90-ия ден вече започват санкциите със забрана за влизане за определен период.

И да кажа, пак от опит, че чакането за удължаване на виза в някои райони може да отнеме половин или цял ден.

Аз бих посъветвал колегата отгоре да прескочи до Малайзия. Няма виза, за разлика от Камбоджа и кеф му море (Ланкгави), кеф му Куала Лумпур..

90 дни само финансова?Значи мога на 15тия ден да не напускам ами да си стоя и накрая да си платя всичко. Нещо ми е много объркващо това цяло нещо с тези визи и глоби😆

Връзка към мнение

Щом е наложително, може да идете в имиграционните, дават 7 дни за напускане на страната след тези 15 или ако не са проблем тези 500 бата дневно, за седмица е ок. 

 

Аз не бих бил такъв оптимист за повече дни нарушение, като @Sun4o На теория е така, но тайландските имиграционни са особени, излизаш им в компютъра, ако си просрочвал, макар и с малко. Може да е повод за заяждане, за стриктна проверка, стриктно документи при следващо идване и т.н.

Връзка към мнение
преди 21 часа, T.E.Lawrence каза:

Щом е наложително, може да идете в имиграционните, дават 7 дни за напускане на страната след тези 15 или ако не са проблем тези 500 бата дневно, за седмица е ок. 

 

Аз не бих бил такъв оптимист за повече дни нарушение, като @Sun4o На теория е така, но тайландските имиграционни са особени, излизаш им в компютъра, ако си просрочвал, макар и с малко. Може да е повод за заяждане, за стриктна проверка, стриктно документи при следващо идване и т.н.

Принципно си прав, то си е и късане на пари да стоиш и да плащаш всеки ден след 4-тия, аз само споделям разговора с митничаря. А и щом го има написано черно на бяло, и то с голеееми букви и надписи, би трябвало да е така.
Иначе по правило граничните им полицаи са винаги намръщени и напрегнати, на мен и за двата дена закъснение пак си ме гледаха прекалено насериозно и без грам положителна емоция.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Въпрос за VOA, че леко се обърках от прочетеното тук и там: не е необхоодимо да се подава нещо онлайн предварително (за престой до 15 дни) - директно с паспорт, билети за отиване и връщане и доказателство за хотел на гишето на имиграционните?

Връзка към мнение
Преди 1 час, adreno каза:

Въпрос за VOA, че леко се обърках от прочетеното тук и там: не е необхоодимо да се подава нещо онлайн предварително (за престой до 15 дни) - директно с паспорт, билети за отиване и връщане и доказателство за хотел на гишето на имиграционните?

Да. Също така и по 1 снимка на човече. Четох, че може да искат да видят кеш и мед. застраховка, но на нас не ни искаха. Ето и този образец, може да го попълните тук, да не губите време при пристигане. https://www.thaiembassy.com/faq/application-form-for-visa-on-arrival

Нямаше никой, когато пристигнахме, минахме много бързо и избегнахме огромнага опашка на паспортен контрол. /февруари месец, кацане в Пукет/. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, adreno каза:

Въпрос за VOA, че леко се обърках от прочетеното тук и там: не е необхоодимо да се подава нещо онлайн предварително (за престой до 15 дни) - директно с паспорт, билети за отиване и връщане и доказателство за хотел на гишето на имиграционните?

Да, не е необходимо нищо.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.