Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Последен ъпдейт, на живо дет се вика…😀.

VOA визата може да се удължи легално само 7 дни и струва 1900 бата, за повече трябва да се излезе/влезе от Тайланд или да се плаща глоба по 500 бата на ден за от 8-ия ден нататък. Може и без въобще да удължавате, както е казала колежката отгоре, срещу 500 бата глоба дневно.

Кое е любопитното - казаха на приятелите ни - всички паспорти - руски, украински, европейски - удължаваме визата за 30 дена, българските - 7. Сори.

И понеже нашите приятели имаха самолетен билет (фалшив, естествено) за след 10 дена, в началото им отказаха виза и им казаха - отивайте на най-близката граница или сменете билета си за след 7 дена. Направиха второто. За около час бяха готови. 
Има и важна документация, която стриктно са и прегледали. Ето линк:

https://www.tratimmigration.com/how-to-extend-a-tourist-visa/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Привет,
Изчетох последните 10-15 страници мнения. Купихме билети (до Бангкок) за 28.02 - 23.03, (24 дни престой, т.е. повече от 15те за VOA), като планувахме да отидем до Камбоджа за 4-5 дни. Не бях проучвал за визата за Тайланд, като предполагах, че е нещо стандартно и се получава на летището само с паспорт... Е, съжалих, че съм взел билети... 😄

За VOA, доколкото разбирам, полета за връщане трябва да е не по-късно от 15 дни след пристигaнето(нещо, което не е така при нас).
Другото е - запазените хотели за престоя - планирахме да запазваме места за отсядане в движение. 
За туристическата виза има 23 раб. дни до излитането - по всяка вероятност няма да бъде издадена навреме и пак искат местата за отсядане за целия период...

За полета - само варианта със смяна на полета за връщане - например 14 дни след пристигнаето , после пак смяна на оригиналната дата на връщане ли имам? Би ми струвало някостотин евро - абсурдно ми звучи...
Валидно ли ще е да покажем полет за Камбоджа за сед 5 дни и така да покрием изискването за напускане на страта за VOA?

За престоя - трябва да запазя някой евтин хостел за целия престой и това да ми е доказателството? Пак - за да е валиден и да има плащане за престоя са няколкостотин евро...

При тези варианти визата ще излезе златна...

Има ли някой, който е минал през подобна на нашата програма (през последната година) и как се е справил с драмата с тези визи?
(Може и на ЛС, аз после ще добавя коментар с резюме на нещата)
 

 

Връзка към мнение

Първо, хотелите не са никакъв проблем, резервираш, правиш принтскрийн и отказваш, после прави каквото искаш. Второ, билета до Камбоджа трябва да свърши работа.

Връзка към мнение

Чак пък да съжаляваш, че си взел билети…, недей.

Така или иначе вече сте ги взели. Ще вмъкнете по средата или след 14-ия ден Камбоджа и готово. От БКК до Ангкор Ват си взимате една екскурзия и на връщане ви бият новата VOA.

Хотелите са ти най-малкия проблем - запази някой фалшив, скрийншот и сте ок. Обаче гледайте да има имената на всички (които ще взимате виза) в резервацията. Никой не проверява истинска ли е каквато и да е резервация. Било то самолетна или хотелска.

Преправяйте програмата и точка. Така или иначе не сте избрали хотели, така или иначе щом ще ходите до Камбоджа, ще имате две влизания и две визи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за бързите отговори.

Щом не искат документ за плащане на резервацията за отсядане - чудесно, така ще процедираме(с фиктивна, с имената на всички, за целия предиод).
Плануваме полета за Камбоджа да е ~4 дни след пристигането, с престой от ~5 дни в Камбоджа. Така ще останат 15 дни до връщането от Тайланд, за втората VOA.

Надявам се плътния (фиктивен) престой да не ги осъмни за първоначалното издаване на VOA.

На място на летището, за издаване на VOA, също искат документ за престой, нали?

Връзка към мнение

На място, щом сте с VOA няма къде другаде да ги покажете. Спокойно може да направиш 2 фиктивни престоя - без дните, когато сте в Камбоджа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Антон каза:

Благодаря за бързите отговори.

Щом не искат документ за плащане на резервацията за отсядане - чудесно, така ще процедираме(с фиктивна, с имената на всички, за целия предиод).
Плануваме полета за Камбоджа да е ~4 дни след пристигането, с престой от ~5 дни в Камбоджа. Така ще останат 15 дни до връщането от Тайланд, за втората VOA.

Надявам се плътния (фиктивен) престой да не ги осъмни за първоначалното издаване на VOA.

На място на летището, за издаване на VOA, също искат документ за престой, нали?

Документ за престой, самолетен билет за излизане от Тайланд, 600 евро поне кеш, 2 снимки малък формат. Това са задължителните, но освен самолетния билет и снимките, другото рядко го гледат. Писано е многократно назад в темите. Не бойте се, никой не са върнали.

В Камбоджа също има VOA - 25-30 долара.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Бих искала да попитам - нали не е необходимо всяко човече от групичката да има отделен пакет документи? Имам предвид да не разпечатвам всички резервации за хотелите и полетите по три пъти?

Връзка към мнение

Изискване е всеки пътуващ да има комплект документи. Не знам обаче дали и какво биха поискали на VOA. Като цяло са доста по-лежерни последно време с визата на пристигане. Аз лично бих ги разпечатала.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Eva eva каза:

Бих искала да попитам - нали не е необходимо всяко човече от групичката да има отделен пакет документи? Имам предвид да не разпечатвам всички резервации за хотелите и полетите по три пъти?

Принципно трябва за всяко човече. Макар въобще да не ги гледат.

Но…ако сте на различни опашки или нещо се случи и не сте заедно на гишето?

А може и на телефона да имат всичко необходимо, не ксерокопия.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, msvv каза:

За Voa 6*4 см ли трябва да е снимката?

Или може 3.5*4.5 см?

Може, поне аз така минах миналата година. Двамата с жена ми бяхме с различни формати. Все пак си зависи и от служителя де. Но досега не съм чул на някой да не му харесат размера (на снимката😀)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Включвам се, за да споделя неудачния си опит за "електронно"  удължаване за туристическа виза с още 30 дни.

След разглеждане на сайта  www.immigration.go.th  реших да се възползвам от услугата за електронно подаване на документите срещу 500 бата.

Не можах да попълня едно от безумните им изисквания /имаше графи само на thai и след размяна на 5-6 мейла бях направо в IMMIGRATION бюрото на BlueTree в Пукет.

Отказаха ми и ме пратиха в централното IMMIGRATION бюро в стария Пукет. Там имахме 2 часа консултации и разговори даже и с Бангкок и отново препращане към бюрото на BlueTree. На другия ден получих документи на мейл в последния момент/без да попълвам нищо повече/ и взех удължена виза.

Знам че малко от вас ще попаднат точно в този казус, но съвета ми е 

НЕ ползвайте VFS Global (vfsevisa.com) за посредници. Това са частна фирма и в IMMIGRATION бюрото в началото не искаха изобщо да чуят за тях въпреки официалния им сайт.

Същевременно като усетих че нещо не е на ред с посредниците и не ги ползвах за визата на жена ми. При посещенията на бюрото на BlueTree 4 младежи + 2ма офицера работеха много услужливо и тя имаше печат за 30 минути срещу нормалните 1900 бата. Горещо препоръчвам...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, някой има ли опит с електронно заявена туристическа виза за Тайланд? Заявихме такива в края на миналата седмица и си стоян на Pending Document Check. Чудя се какви са им стандартните срокове, някой запознат ли е? Благодаря!
И още един въпрос - какво съотношение на кеш/плащане с карта да подготвим за там?

Връзка към мнение

Е много бе коментирано миналата есен - официално 21 работни дни за получаване на визата... а може и повече

Както казва T.E.Lawrence - КЕШа в Тайланд е царя. Аз плащам и с Револют, но има ограничения някъде /мин. 200 или 500 бата/, а някъде искат и 3% добавка

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз много се надявам това да промени нещата. За съжаление, за момента са фокусирани на бройката туристи и решенията ги взимат на парче. Премахнаха перманентно за Китай, Индия сега е в новините, има и натиск и техните визи перманентно да махнат.

 

За момента положителното е, че тъй като останахме шепа туристи с VOA, обикновено си сам и става веднага. Дори на Пукет е плюс, защото там след визата нямаш проверки и отиваш директно за куфара и не чакаш с другите по опашки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, IPBurov каза:

 На мен ми е интересно, дали има шанс за отпадане на визите, след приемането ни в Шенген ? 

Няма лошо човек да е оптимист😁.

Ала те ни намалиха тази година престоя с VOA от 30 на 15 дни, така че не очаквай... А и има една гнила ябълка в БГ, наречена консулство........

Връзка към мнение

То много хубаво, че VOA е без чакане, ама вече е 2200 бата, което към днешна дата е 56.50 евро, а важи само за 14 дни. Да не говорим, че колкото и да не са стриктни  момента, трябва да си приготвиш една камара документи, че и застраховки, и пари в брой.... И са променили изискването за пари в брой, вече искат 15 000 бата, а не 10 000. И ги искат за всички, включително и за гражданите на АСЕАН региона, в който пътуват без визи помежду си. Малайзия също е в него и сега навсякъде по медиите тръбят да носят тези пари с тях.

 

Връзка към мнение

Със сигурност по-добре да няма VOA, но 2200-2400 е плюс рушвета, според където влизаш и колко си податлив, иначе 2000. Пари в брой, наскоро влизахме и не са ни искали нищо такова (двама бяха с VOA). Иначе го намирам за положително, да не страдат после като не им приемат картите за плащане. 15 000 за 15 дни си е нищо.

 

Застраховките са пожелателни, скоро ще бъдат калкулирани към таксата вход.

 

Между другото, има една идея повече затягане с Малайзия като най-удобна с полет да прескочиш да удължаваш престоите  и да стоиш дълго в Тайланд без виза. Опитват се да те накарат да вадиш виза. та идващите оттам има по-голяма верятно да ги карат да показват пари и други документи.

Връзка към мнение

Последно в Пукет искаха 2200, няма тън-няма мън. Документи не искаха, ама все трябва да ги имаш, че не ги знаеш кой в какво настроение е. 
Значи, ще вземат и пари за застраховка, така ли? Хайде пак….

Дано ни отпаднат визите!

Иначе с Малайзия положението е взаимно, много местни работници пресичат границата с Тайланд, за да си удължат визите. 

Връзка към мнение

Застраховката е във връзка с туристическата такса, която я отложиха заради ковида, възстановяването и т.н., но идва на дневен ред скоро. Ще се плаща към билета и част от парите ще отиват за застраховка, защото имат много проблеми с размазани бекпекъри без застраховка ,които не могат да си платят болничните сметки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, имам следния казус и не знам какво да правя, ще ви бъда благодарна ако помогнете.

Подадох си документите за виза на 8ми февруари, а излитам за Тайланд на 7ми март и следователно това са по-малко от 21 работни дни и много ме съмнява да излезне визата  то тогава. Престоят ни е до 14 Април, това са 38 дни.

Без тази 30дневна виза какви са ми вариантите?

На летището да си изкарам 15дневна и след това да я удължа още 7 дни и останалите дни да платя глоба ако изобщо го има като вариант.

Или на 15тия ден трябва задължително  да напусна страната и да излетя до другаде.Примерно Камбоджа с престой 2 дни и отново връщане в Тайланд?😢😢

 

Връзка към мнение

Най-добрият вариант е Камбоджа на 15я ден и обратно пак виза. Не е желателно да се просрочва толкова много, освен ако не смяташ скоро да ходиш пак в Тайланд.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.