Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

До три дни преди влизането се попълва, а не точно три дни. Само в електронен вариант е. Най-вероятно е авиокомпанията да я изисква, така че се попълва предварително. Ако авиокомпанията не е изиска, то може и на място на летището. Има безплатен нет на летището в КЛ, поне на терминал 1.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Здравейте!

 

Престои и пътуване Истанбул-Краби през февруари. Относно електронната виза четох, че тръгването трябва да е от България, или да се предостави билет за автобус/самолет до държавата на тръгване т. е. Турция.

 

Относно "visa on arrival", издава ли се на летище Краби /тъй като на места пише, че не се издава, а другаде- че може/. Много ли се чака на летището за виза?

 

Моля, ако знаете, споделете, тък като за електронната се чак 21 дни, и трябва да побързам.

Благардаря!

Връзка към мнение

Здравейте,

 

Предстои ни пътуване на мен и съпругата до Пукет 10 нощувки от 14-24 януари, на 13ти летим. Подадохме заявления за електронна виза на 2ри декември, до сега ни вест ни кост.  21 работни дни изтичат на 8ми януари и ми се струва обречена кауза да ни издадат визите до 14ти.

 

Ако правилно съм разбрал за VОА е необходимо да се платят 2200 бата на място, като не може да се плати с карта и не може да се плати с евро или долари.

Ако горното е вярно, моля кажете ми от къде в България мога да купя тайландски батове?

Връзка към мнение
преди 16 минути , m.rupchanski каза:

Здравейте,

 

Предстои ни пътуване на мен и съпругата до Пукет 10 нощувки от 14-24 януари, на 13ти летим. Подадохме заявления за електронна виза на 2ри декември, до сега ни вест ни кост.  21 работни дни изтичат на 8ми януари и ми се струва обречена кауза да ни издадат визите до 14ти.

 

Ако правилно съм разбрал за VОА е необходимо да се платят 2200 бата на място, като не може да се плати с карта и не може да се плати с евро или долари.

Ако горното е вярно, моля кажете ми от къде в България мога да купя тайландски батове?

Тавекс, но курса е дърво.

Тавекс има в няколко мола в София, джумаята в Пловдив и Гранд мол във Варна.

Може да се поръчат и с куриер до офис или до адрес, ама допълнително се оскъпяват.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, m.rupchanski каза:

Здравейте,

 

Предстои ни пътуване на мен и съпругата до Пукет 10 нощувки от 14-24 януари, на 13ти летим. Подадохме заявления за електронна виза на 2ри декември, до сега ни вест ни кост.  21 работни дни изтичат на 8ми януари и ми се струва обречена кауза да ни издадат визите до 14ти.

Не знам как ще се броят работните дни по празниците, но мисля че има време. И при мен се бяха забавили с ден-два, но като писах мейл на консулския отдел в Букурещ и визите пристигнаха до вечерта. Изчакайте 9-ти и им пишете ако нямате поща до тогава...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, m.rupchanski каза:

Здравейте,

 

Предстои ни пътуване на мен и съпругата до Пукет 10 нощувки от 14-24 януари, на 13ти летим. Подадохме заявления за електронна виза на 2ри декември, до сега ни вест ни кост.  21 работни дни изтичат на 8ми януари и ми се струва обречена кауза да ни издадат визите до 14ти.

 

Ако правилно съм разбрал за VОА е необходимо да се платят 2200 бата на място, като не може да се плати с карта и не може да се плати с евро или долари.

Ако горното е вярно, моля кажете ми от къде в България мога да купя тайландски батове?

Ако си от София има две чейндж бюра с по-добри курсове от Тавекс. Това са Фактор И.Н. и Никар. И двете имат сайтове и можеш да сравниш котировките. Сега видях, че Фактор И.Н. имат 700 локации в над 160 населени места.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте,

На 22.11.23 сме подали за многократна виза и още нищо. А познат подаде на 07.11 и на 24.11 му искаха допълнителни документи - билети за поне още едно излизане/влизане в Тайланд, сметка с поне 60 000 THB. KOKO22 ти на кой мейл и какво писа на консулския отдел? 

Връзка към мнение

Тюх, чудя се за виза при пристигане да променям ли имената в резервациите за хотелите или да ги оставя с едно име? В крайна сметка пише, че резервацията е за трима. 

Връзка към мнение
преди 3 минути , Eva eva каза:

Тюх, чудя се за виза при пристигане да променям ли имената в резервациите за хотелите или да ги оставя с едно име? В крайна сметка пише, че резервацията е за трима. 

Аз наскоро се разправях с подобни неща и видях, че букинг ми изписа да добавя повече от едно име със запетайка. Не знам къде е резервацията, но и това е вариант.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
2 hours ago, КОКО22 said:

Не знам как ще се броят работните дни по празниците, но мисля че има време. И при мен се бяха забавили с ден-два, но като писах мейл на консулския отдел в Букурещ и визите пристигнаха до вечерта. Изчакайте 9-ти и им пишете ако нямате поща до тогава...

Те си броят и Румънските празници и Тайландските.
Аз Подадох на 28 Нов. Пон. (8ми) ще са миналия 21 раб. дни. Като гледам как са мотат, не знам дали ще успея да оправя всичко навреме. Тръгваме на 16 вечерта след работа. Ако ми искат още документи, аз ще ги пратя веднага ама те дали ще са толкова бързи. Днес сутринта им писах 1 майл с надеждата нещо да върнат, но уви нищо засега. 
В краен случай ще се извади на място, но ще се набутам с още пари, което доста ме дразни. Нито ги бера по дърветата парите, нито говориме за някаква дребна сума.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, simona1444 каза:

Здравейте,

На 22.11.23 сме подали за многократна виза и още нищо. А познат подаде на 07.11 и на 24.11 му искаха допълнителни документи - билети за поне още едно излизане/влизане в Тайланд, сметка с поне 60 000 THB. KOKO22 ти на кой мейл и какво писа на консулския отдел? 

thaibuh@outlook.com 

 

Dear Consular chief ,
We applied for Tourist visa /TR/ on website more than 1 month ago.
Would you be so kind to give me more information about the process?...
 
и цитирах номера на апликацията ми за виза.
Но през този месец не са ми искали никакви допълнителни документи....
И както писах  след 6 часа направо ми изпратиха визите

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , КОКО22 каза:

thaibuh@outlook.com 

 

Dear Consular chief ,
We applied for Tourist visa /TR/ on website more than 1 month ago.
Would you be so kind to give me more information about the process?...
 
и цитирах номера на апликацията ми за виза.
Но през този месец не са ми искали никакви допълнителни документи....
И както писах  след 6 часа направо ми изпратиха визите

 

От вчера правя опити да им пиша на thaiembassy.BUH@mfa.go.th и visa.BUH@mfa.go.th. След няколко часа получавам служебен мейл от abv.bg, че имейлите не са доставени. Сега ще пробвам и на посочения от теб имейл.

Връзка към мнение

От abv.bg не получават. Ти получаваш от тях, но те от теб не. Пиши от друг мейл аз така направих когато ми искаха допълнителните документи. Между другото системата им за E-visa е ъпдейтната от 01.01.24 и когато ти искат допълнителни документи ги качваш през системата, не като отделен мейл.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 3.01.2024 г. в 16:03, msvv каза:

Здравейте!

 

Престои и пътуване Истанбул-Краби през февруари. Относно електронната виза четох, че тръгването трябва да е от България, или да се предостави билет за автобус/самолет до държавата на тръгване т. е. Турция.

 

Относно "visa on arrival", издава ли се на летище Краби /тъй като на места пише, че не се издава, а другаде- че може/. Много ли се чака на летището за виза?

 

Моля, ако знаете, споделете, тък като за електронната се чак 21 дни, и трябва да побързам.

Благардаря!

Щом е интернешънъл, ще се издава и VOA. И да има опашка, бързо минава всичко. Носете си снимки 2 бр, пригответе си в телефона резервации и обратен билет, носете батове, 2200 е визата.

 

На 4.01.2024 г. в 0:39, Eva eva каза:

Тюх, чудя се за виза при пристигане да променям ли имената в резервациите за хотелите или да ги оставя с едно име? В крайна сметка пише, че резервацията е за трима. 

Какво има да се чудиш, става за секунди през резервацията ти в букинг промяната на имената. Визата е индивидуална и ако не минавате тримата заедно, тогава? Отделно, че си е правило😀

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

При VOA искали ли са ви документ за наличност на сума по сметката, преведен на английски?

И ако да- за семейство става ли с един документ/ само на единия/ със сума над 60000 бата левова равностойност?

 ЦКБ иска 36 лв за такъв документ, а другите банки как са?

Връзка към мнение
преди 33 минути , msvv каза:

При VOA искали ли са ви документ за наличност на сума по сметката, преведен на английски?

И ако да- за семейство става ли с един документ/ само на единия/ със сума над 60000 бата левова равностойност?

 ЦКБ иска 36 лв за такъв документ, а другите банки как са?

Не съм ползвал VOA, но за е-туристическа виза от Букурещ си разпечатах извлечение от депозита ми /в ПИБ го има и на английски/ и отидох до офис, за да ми сложат печат без да плащам. Това го приложих и за жена ми. За VOA би не би трябвало да е по-строго

Връзка към мнение

Извлечение от банкова сметка вече не искат стандартно за никой вид виза. За VOA като изискване никога не го е имало. 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 5.01.2024 г. в 13:20, T.E.Lawrence каза:

Извлечение от банкова сметка вече не искат стандартно за никой вид виза. За VOA като изискване никога не го е имало. 

Здравей T.E.Lawerence март искам да прескоча пак до Патая за 15 дни.Мога ли да  си извадя виза Visa on Arrival на летището в Bangkok.?

Връзка към мнение
преди 12 часа, Iskren Nikolov каза:

Здравей T.E.Lawerence март искам да прескоча пак до Патая за 15 дни.Мога ли да  си извадя виза Visa on Arrival на летището в Bangkok.?

Да кажа само, ако не знаеш де, че на Патая плажът и морето са пълна боза. Във всякакъв смисъл.

Виж за други дейности, да. Определено да😀.

Връзка към мнение

Да се похваля и аз - попълних документи за виза на 5 Декември и ей сега тамън ми пратиха мейл, че визата ми в одобрена. Не са ми искали допълнително документи - с пейнта направих резервациите за самолетите и на хотелите на по една страница .jpg, а за снимка за визата се снимах сама с телефона. Сега в крайна сметка това, което са ми пратили го разпечатам и съм готова ли? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И една прясна информация, няма да кажа откъде, но е 100% достоверна, цитирам:

 

Ако си с VOA, но искаш да останеш 10-на дни повече, отиваш в местното районно (трябва да има имиграционна служба обаче) и показваш новия си самолетен билет и изтъкваш някаква причина - влюбих се, бях болен и нищо не видях от Тайланд, искам да купя един апартамент тук или нещо подобно.

Разрешавали без проблем.

Вече кой ще има нерви да го прави, е друг въпрос.

Но я имало тази вратичка.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ох и аз съм да се опитат всички отворени или затворени вратички, ала нали помниш как ти влезе и как аз влязох - всичко си зависи от граничния служител...

Но и аз съм 'ЗА' да се тестват всички възможности. На 7-ми може да докладвам и моята проба с имиграционната служба 😃

А това със снимката на Pepi Popova също е ново - при мен определено не сработи през м. септември и трябваше да вадя стари спомени....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 16.01.2024 г. в 4:22, Sun4o каза:

И една прясна информация, няма да кажа откъде, но е 100% достоверна, цитирам:

 

Ако си с VOA, но искаш да останеш 10-на дни повече, отиваш в местното районно (трябва да има имиграционна служба обаче) и показваш новия си самолетен билет и изтъкваш някаква причина - влюбих се, бях болен и нищо не видях от Тайланд, искам да купя един апартамент тук или нещо подобно.

Разрешавали без проблем.

Вече кой ще има нерви да го прави, е друг въпрос.

Но я имало тази вратичка.

Втория вариант плащаш си по 500 бата на ден и си тръгваш след една-две седмици в моя случай 11 дни.

Няма драми, само пиха ще се връщам ли в Тайланд, казах им евентуално догодина.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.