Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 3 часа, Sun4o каза:

Започвам с последното - да, една резервация фиктивна направи. Аз така правя.

Самолетни билети искат от и до София да има. Няма значение откъде. Пиши, че е мултитрип. Аз също влизам от КЛ, пратих тези билети. Както и билета за излизането си от Тайланд. Важно е. Независимо докъде.

За останалите пътници - да, трябва да ги има в резервацията за спане. Те вадят отделни визи, няма как в посолството да знаят, че сте в една стая. Лесно се прави в букинг, дори и при направена резервация, имена се сменят/добавят.

Когато няма на английски, а само на тайски, влизам през друг браузер или компютър/таблет, тогава има. Случвало ми се е на таблета да не излиза, на лаптопа през Хрома да я има на английски.

Благодаря  много! Пуснах и сега чакам резултат 😇 Надявам се няма да е проблем, че събмитнах без да искам една апликационна форма, без да добавя имената на резервациите за хотелите и за всеки случай създадох нова форма, която платих вече. Другата след като отиде в Sumbitted и не може да се изтрие вече... 

Връзка към мнение
новобранец-магеланец
преди 7 часа, Sun4o каза:

Не разбрахме какво стана с визата на @новобранец-магеланец? Дойде ли?

За жалост не , влязох с VOA и ще ходя до Виетнам за туристическата.

След около 150 позвънявания най-накрая се свързах с посолството в Румъния и една много кисела и арогантна лелка ми каза, че въпреки че съм подал преди 26 дни, като не е спазен срокът от 21 работни нищо няма да получа :( Сега защо чакат точно на 21-вият работен ден да я прегледат ходи ги разбери, но са тотален срам за кралство Тайланд. 

  • Харесвам 1
  • Шок 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Да споделя след като вече съм на брега на Индийския океан:

Влязох на летище в Пукет за 3 минути с E-visa.

Препоръчвам горещо - просто се подгответе предварително във времето с документите и напрвете всико през сайта им и то само за 35 евра.

На летището /с много добра организация за разлика от някои европейски летища/ повечето пристигащи от няколко самолета се запътиха към гишетата за  VOA.

Граничарчето / опитващо се да говори и руски/ много любезно ни казва, че всичко е в системата и няма нужда от никакви разпечатки - само паспорт и на него му излизат данните, даже и датата на напускане /аз исках 1 ден повече/, която не може да промени. Та за сега съм "само" за 60 дни...

Успех на желаещите за топли морета през зимата...😁

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 4 часа, КОКО22 каза:

/азисках 1 ден повече/, която не може да промени. Та за сега съм "само" за 60 дни...

Успех на желаещите за топли морета през зимата...😁

Ако този ден ти е много важен, в най-добрият случай ще се направят на луди, в най-лошия ще платиш 500 бата глоба. 

 

Иначе можеш да удължиш при имиграционните с месец, ама за един ден да се занимаваш... 

Връзка към мнение

Да да аз ще удължавам, но бях го сметнал на следващия ден да се прибера към Пукет където има имиграционно бюро, че на другото място май че няма.

Както и да е ,предвидил съм си доп. разход от 500+500 бата. Е разбира се ще се направя на ударен първоначално... 🤫

Връзка към мнение

Добро утро. Сигурно върпосите ми ще прозвучат глупаво, за което се извинявам. Изчетох доста от тази тема, но от притеснение да не объркам нещо реших да попитам - ще кандидатстваме 4 човека за е-Виза за Тайланд:

1. Пътуваме през Сингапур, т.е. прикачвам билета до Сингапур, както и този Сингапур-Пукет, плюс билета за излизане от Тайланд? 

2. Относно резервациите правя скрийшот на всяко потвърждение и го качвам или трябва да са пдф формат?

 

Връзка към мнение

1. Да. Да. И полета до България също качваш, независимо откъде е. Пишете, че сте на мултитрип.

2. Не. Правиш скрийншот на билетите и ги качваш с фотошоп в един файл или една страница. Ако пратиш всички билети поотделно, ще ти искат да ги направиш в един файл всички.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Привет,

Някой може ли да сподели опит с издаването на визи за Тайланд през онлайн портала им.

Пусна заявка, платих таксата и вече над 2 седмици ми стой на статус "проверка на документи". 

Толкова бавно ли става или аз нещо съм карък?

Връзка към мнение

За визите за Тайланд има отделна тема. 

Аз чаках 4 седмици. А друг приятел сподели, че не са му издали виза за 21 дни /календарни/ и замина с VOA.

Мисля че си пише за срок от 21 -работни дни, но мен ме бяха забравили и аз им напомних на мейла...

Така че търпение. Сега е сезонът и не си дават зор в Букурещ... 😉

Връзка към мнение
преди 2 часа, dafigg каза:

Привет,

Някой може ли да сподели опит с издаването на визи за Тайланд през онлайн портала им.

Пусна заявка, платих таксата и вече над 2 седмици ми стой на статус "проверка на документи". 

Толкова бавно ли става или аз нещо съм карък?

В тази тема са визите за Тайланд, като прочетеш нагоре, ще видиш, че не си единственият такъв случай

Връзка към мнение
преди 4 часа, dafigg каза:
преди 4 часа, dafigg каза:

Някой може ли да сподели опит с издаването на визи за Тайланд през онлайн портала им.

Пусна заявка, платих таксата и вече над 2 седмици ми стой на статус "проверка на документи". 

Толкова бавно ли става или аз нещо съм карък?

Споделям опит. Подадени документи на 09.11.2023 в 11:35 часа, получени визи на 10.12.2023 в 21:25 часа (неделя) на посочения имейл. Също им писах след 21 календарни дни и веднага ми отговориха, че срокът е не по-малък от 21 работни дни. Посочиха и кога почиват в края на ноември и началото на декември.

 

Връзка към мнение

Топла информация от Бангкок - имиграционните ми поискаха хартиено копие на е-визата. Отговорих любезно, че затова е е-виза, да няма хартиени разточителства и подадох снимка на е-визата. Мина.

Но все пак си носете, това ми е съвета. Друг граничен служител може друго да мисли. 
 

На табелата за необходими документи над гишетата имаше и надпис -  Е-Visa paper (if any).

 

Иначе кочината на влизане, макар и в 01:30 ч. пак си беше същата. Лудница и час чакане.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 49 минути , Sun4o каза:

Топла информация от Бангкок - имиграционните ми поискаха хартиено копие на е-визата. Отговорих любезно, че затова е е-виза, да няма хартиени разточителства и подадох снимка на е-визата. Мина.

Но все пак си носете, това ми е съвета. Друг граничен служител може друго да мисли. 
 

На табелата за необходими документи над гишетата имаше и надпис -  Е-Visa paper (if any).

 

Иначе кочината на влизане, макар и в 01:30 ч. пак си беше същата. Лудница и час чакане.

Ужас. Това на Suvarnabhumi? Летим след седмица.

Връзка към мнение
преди 3 часа, DaBo каза:

Ужас. Това на Suvarnabhumi? Летим след седмица.

Да. То и на Дон Муеанг ще е така. Исках да си сменя полета с по-ранен, дори да е на друго летище и имаше 3 полета на Air Asia. Бяха пълни до ушите.

Да спомена само, че имахме и час закъснение от КЛ. Вие нали там сега живеете, та да знаете..

Връзка към мнение
преди 6 минути , Sun4o каза:

Да. То и на Дон Муеанг ще е така. Исках да си сменя полета с по-ранен, дори да е на друго летище и имаше 3 полета на Air Asia. Бяха пълни до ушите.

Да спомена само, че имахме и час закъснение от КЛ. Вие нали там сега живеете, та да знаете..

Ние ще летим с Малейжа, ама закъсненията са нон-стоп, заради времето. Нещо хич не го бива в последно време. Миналата седмица мъжът ми стояха в самолета близо 3 часа, докато излетят за Сингапур. А в момента какво е навън... не е за разправяне. Нашият полет ще е следобеден, така че сигурно пак ще има закъснение.

Връзка към мнение
Преди 1 час, DaBo каза:

Ние ще летим с Малейжа, ама закъсненията са нон-стоп, заради времето. Нещо хич не го бива в последно време. Миналата седмица мъжът ми стояха в самолета близо 3 часа, докато излетят за Сингапур. А в момента какво е навън... не е за разправяне. Нашият полет ще е следобеден, така че сигурно пак ще има закъснение.

Знам, нали оттам дойдох вчера. Небето щеше да падне. Токът спря и бариерата за Терминал 1 за шатъла от Т2 не можеше да се вдигне, едно момиче май си изтърва връзката за Бали. 20 мин. стояхме на място

  • Шок 1
Връзка към мнение

Здравейте, 

Планираме със жена ми да отидем до Тайланд и Камбоджа през месец Март 2024. Имаме закупени билети до Банкок през Истабул. Плана е следния:

 

06.03 - Излитане от София

07.03 - Кацаме с Банкок. Смяна на полетите директно на същото летище към Сием Реап (Камбоджа). 

09.03 - Излитаме от Камбоджа и кацаме отново в Банкок. От 9.03 до 20.03 оставаме в Тайланд (ще обикаляме различни места)

20.03 - Излитаме от Тайланд към София

 

Имам следните въпроси относно Визата:

 

- Мога ли да направя смяната на полетите в Банкок към Камбоджа без да използвам еднократната Виза за влизане в Тайланд (планирам на отиване да сме само с ръчен багаж, а ако има нужда от чекиран за връщане към София ще си купим един куфар от Тайланд)? Планирам да изкавам една eVOA предварително.

 

- Ако се наложи да я използвам при трансфера на полетите, трябва да се наредя на опашката за VOA. Колко време ориентирочъно отнема чакането, защото ще има следващ послет след това в същия ден? Четох някъде, че при излизането от Тайланд има гише Re-Entry permit, на което се полълва някакъв формуляр и се издава нова еднократна виза след заплащането на таска. Имате ли повече информация за това?

 

- При кандидатстване за eVOA  видях, че трабва да се прикачат документи за Самолетните билети и Хотелите. Кой билет да покажа - Този с който пристигам първия път в Банкок от София или втория път (2 дни по-късно) когато простигам в Банкок от Камбоджа? Или двата?

 

- Трябват ли им вътрешните полети/Автобусни билети вътрешно в Тайланд?

 

- Трябва ли да покажа всички хотелски резервации в различните градове в Тайланд (за всички нощувки)?

 

Извинявам се предварително за дългия пост

 

Поздрави

Иван

 

 

Връзка към мнение

- Виза никаква няма да ти трябва при смяна на полетите, нямаш престой и си вътре в летището. То и да искаш, няма на кой да я покажеш, ти въобще не стигаш до имиграционните.

- Прикачай всички билети, за които си писал на един jpeg файл. И билета до България наобратно.

- автобусни билети и  вътрешни полети не са им нужни

- или прикачаш всички хотели на един файл, или запази един хотел фиктивно за целия престой, скрийншот и после го освобождавай. За да не се мъчиш с 20 снимки. Името на жена ти задължително трябва да го има в резервацията на хотела. Нейната виза си е отделна от твоята.

- за куфарите добре си го решил, ние винаги така правим. В MBK има хубави цени, има и един МОЛ - на Пратунам маркета, като застанеш срещу Baiyoke Sky, вдясно. И се качете на King Power сградата. Вчера бяхме, уникално е. 880 бата вход, на човек. И аквариума в Siam центъра не е за изпускане.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Благодаря за съветите на T.E.Lawrence как да си спретна документи за е-визата, за жалост нямам късмета да получа виза за 12 дни и  имам проблема на новобранец-магеланец. 

 

В очакване на електронна виза съм от 30.11, а  летим във вторник с угасваща надежда да я получа навреме.

 

Явно има проблем да влезна с VOA и да си изчакам е-VOA, май ще трябва да прескачам до съседна държава което се надявах да избегна.

 

Моля да ми препоръчате  по бюджетни дестинации (сам.билет) за които не се налага предварително вадене на виза.

Усмихнат ден 😀

 

Връзка към мнение
преди 9 минути , lessa каза:

Благодаря за съветите на T.E.Lawrence как да си спретна документи за е-визата, за жалост нямам късмета да получа виза за 12 дни и  имам проблема на новобранец-магеланец. 

 

В очакване на електронна виза съм от 30.11, а  летим във вторник с угасваща надежда да я получа навреме.

 

Явно има проблем да влезна с VOA и да си изчакам е-VOA, май ще трябва да прескачам до съседна държава което се надявах да избегна.

 

Моля да ми препоръчате  по бюджетни дестинации (сам.билет) за които не се налага предварително вадене на виза.

Усмихнат ден 😀

 

Най-бюджетно без виза е Малайзия. Сингапур също е без визи, но самата дестинация не е бюджетна. Камбоджа и Виетнам са с визи.

За Малайзия се попълва arrival card до три дни преди влизане в страната: https://imigresen-online.imi.gov.my/mdac/main

За Сингапур също се изисква такава карта, ако се спрете на него: https://www.ica.gov.sg/enter-transit-depart/entering-singapore/sg-arrival-card

Връзка към мнение
преди 2 минути , DaBo каза:

Най-бюджетно без виза е Малайзия. Сингапур също е без визи, но самата дестинация не е бюджетна. Камбоджа и Виетнам са с визи.

За Малайзия се попълва arrival card до три дни преди влизане в страната: https://imigresen-online.imi.gov.my/mdac/main

За Сингапур също се изисква такава карта, ако се спрете на него: https://www.ica.gov.sg/enter-transit-depart/entering-singapore/sg-arrival-card

Аз нищо не попълвах, а влизах два пъти в Малайзия за последния месец….

Връзка към мнение

От 1.12. е врътката с картата. Авиокомпаниите я изискват за бординг. Не знам защо и как вас са ви пропуснали, иначе имиграционните не я търсят в момента. Тоест на някой я искат, на други не. От разговори с приятели тук работата в момента е 50/50. Със сигурност Турските авиолинии, Батик еър, Малейша и Сингапурските авиолинии не чекират без тази карта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, DaBo каза:

От 1.12. е врътката с картата. Авиокомпаниите я изискват за бординг. Не знам защо и как вас са ви пропуснали, иначе имиграционните не я търсят в момента. Тоест на някой я искат, на други не. От разговори с приятели тук работата в момента е 50/50. Със сигурност Турските авиолинии, Батик еър, Малейша и Сингапурските авиолинии не чекират без тази карта.

Търкиш не ми искаха, Филипинските и те.

Приятел по нашия маршрут летя с Батик и той не е попълвал.

Връзка към мнение
преди 24 минути , Sun4o каза:

Търкиш не ми искаха, Филипинските и те.

Приятел по нашия маршрут летя с Батик и той не е попълвал.

Ок, съгласна съм. Нашите приятели не ги чекираха с Търкиш без картата, а нас с Батик, че и имахме лек скандал на летището в Сингапур. Съпругът ми се кара вече с Малейша и Сингапурските, ние сме от изключенията за тази карта, но визата в паспорта явно не е достатъчна за авиокомпаниите.

Всеки да решава сам за себе си дали да попълва или не, изискването за картата е официално от 01.12.2023. В краен случай ще се наложи да го прави на летището.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.