Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Искам да питам пристигналите скоро  с Е -виза  дали са им искали разпечатка от банковата сметка , защото я нямаше в платформата за визи,или е достатaтъчно да се покаже кеш(и колко е минимума)?

Връзка към мнение

Току що, след четири работни дни пристигна визата ми от Тайското Консулство във Франкфурт. Лично аз изпратих всички изискващи се документи и към румънците на 13. 12. 23  за наш човек от групата, която ще пътуваме заедно към Банкок. Трима българи подадохме  минала сряда и получихме днес визи, не знам с каква натовареност работят в румънското посолство, но ще  бъде интересно кога ще я пратят. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз подадох на 30.11.2023 резултат все още няма. След час-два май ще си купя билет за Куала Лумпур за няколко дни и после пак обратно на Пукет.

Това ми се струва най-икономичният вариант.

 

Чудех се дали няма ли по-скъпа виза която да е за повече от две седмици и да се издава на летището

🤔🫣🤔

Връзка към мнение

Няма такава, при пристигане е 15 дни.

 

Сега е най-натовареното време в годината и може да се бавят. 21 работни дни е официално. Минали са 18 с почивките. 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз подадох на 28.11 - ни вест ни кост все още. 
Вообще не очаквах, че ще отнеме толкова време, но има достатъчно дни до полета.
За жалост обаче останалите от компанията ще трябва да си вадят на място. 
Идеята ми беше първо аз да взема и да видя на бързо какъв е процеса и да пусна инфо към другите ама.... не е било писано.

Връзка към мнение

Много пъти тук е писано, че около НГ всичко живо (от цял свят) се втурва към Тайланд и че става трафик от молби в румънското посолство. Аз в момента съм на уж непознат за туризма тайски остров и пак е попренаселено. А е още 18.12., тоест не е почнала лудницата.

Та вадете визи по-отрано.

Има и една друга вратичка, но много хора биха подходили с недоверие тук. През българското консулство визата става доста по-бързо. Явно си имат някаква приказка с румънците. Справка - миналата година бързах, подадох документите в София на 06.11, че полетът ми беше на 29.11. и нямах 21 работни дена, както искат румънците. На 18.11. паспортът ми беше готов.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
On 12/16/2023 at 1:32 AM, Sun4o said:

- Виза никаква няма да ти трябва при смяна на полетите, нямаш престой и си вътре в летището. То и да искаш, няма на кой да я покажеш, ти въобще не стигаш до имиграционните.

- Прикачай всички билети, за които си писал на един jpeg файл. И билета до България наобратно.

- автобусни билети и  вътрешни полети не са им нужни

- или прикачаш всички хотели на един файл, или запази един хотел фиктивно за целия престой, скрийншот и после го освобождавай. За да не се мъчиш с 20 снимки. Името на жена ти задължително трябва да го има в резервацията на хотела. Нейната виза си е отделна от твоята.

- за куфарите добре си го решил, ние винаги така правим. В MBK има хубави цени, има и един МОЛ - на Пратунам маркета, като застанеш срещу Baiyoke Sky, вдясно. И се качете на King Power сградата. Вчера бяхме, уникално е. 880 бата вход, на човек. И аквариума в Siam центъра не е за изпускане.

Благодаря Sun4о. Прикачил съм документите и днес пуснах за виза. Дано да няма проблеми. 

 

ПС: Ще пусна и Визата на жена ми през моя профил, до колкото виждам е възмножно до 10 човека

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 18.12.2023 г. в 19:34, mig каза:

Току що, след четири работни дни пристигна визата ми от Тайското Консулство във Франкфурт. Лично аз изпратих всички изискващи се документи и към румънците на 13. 12. 23  за наш човек от групата, която ще пътуваме заедно към Банкок. Трима българи подадохме  минала сряда и получихме днес визи, не знам с каква натовареност работят в румънското посолство, но ще  бъде интересно кога ще я пратят. 

Немците мисля, че пътуват без визи, затова и нямат много работа визовите им отдели. Румънското посолство отговаря за държави с виза из региона и е нормално да имат повече работа. И съм почти убедена, че там работят по-малко хора, отколкото в Германия.

Стискам палци на вашите приятели бързо да вземат виза.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, DaBo каза:

Немците мисля, че пътуват без визи, затова и нямат много работа визовите им отдели. Румънското посолство отговаря за държави с виза из региона и е нормално да имат повече работа. И съм почти убедена, че там работят по-малко хора, отколкото в Германия.

Стискам палци на вашите приятели бързо да вземат виза.

Благодаря за подкрепата, все пак сме предвидили (надяваме се) достатъчно време. Немците пътуват без визи, но затова направихме този тест, да видим на тримата ни в един и същи ден от немско и паралелно подаване в румънското посолство, кога ще ги получим визите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вчера беше точно 1 час от нареждането на опашката до подпечатването на паспорт. 
 

Тук вече сме стояли 10 мин, докато влязохме в змейките:

 

IMG_7912.jpeg.35e4e61a82b9bab14b338de075a18a39.jpeg

 

Виза на пристигане - 5 човека, но на имигрейшъна зад тях, пускаха китайски групи и опашката пак изглеждаше да е към 1 час.


@mig, вие качвахте ли се или слизате на Банкок? С коя компанията сте и на кой порт?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ок, ние сме с Норвийджън, но тръгваме всеки момент от същия порт. Имай предвид, че този порт е на 70 км. от летището и 130+ от Банкок. Днес пътувахме от Ройал Шератон на реката до порта почти 2:30 ч. Ако сте в хотел в Банкок от предната вечер, помоли в хотела да ти организират трансфер. На нас за луксозен мини ван за 4 човека ни взеха 75 евро, което за разстоянието си е направо нищо. От порта към града обаче е 90 долара за лека кола и 120 долара за мини ван. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Кацнахме на 20.12 в Банкок  към 6: 30-7ч. минахме изключително бързо и безпроблемно, визите извадихме за 10 - 15 мин.

Два дена и половина обиколки в Банкок на 23-ти летяхме за Пукет.

E-VOA все още виси на изчакване, най-вероятно няма и да излезе до края на разрешената ми виза на 03.01.2024 така че се питам някой има ли информация къде мога да отида на Пукет за да ми удължат визата до 15.01

Връзка към мнение
На 18.12.2023 г. в 16:27, lessa каза:

Аз подадох на 30.11.2023 резултат все още няма. След час-два май ще си купя билет за Куала Лумпур за няколко дни и после пак обратно на Пукет.

Това ми се струва най-икономичният вариант.

 

Чудех се дали няма ли по-скъпа виза която да е за повече от две седмици и да се издава на летището

🤔🫣🤔

Нещо повече, тази, която се издава на място, освен че е много по-кратка и се чака за нея по 1-2 часа понякога, е и с двайсетина евро по-скъпа.

Връзка към мнение
преди 10 минути , lessa каза:

Кацнахме на 20.12 в Банкок  към 6: 30-7ч. минахме изключително бързо и безпроблемно, визите извадихме за 10 - 15 мин.

Два дена и половина обиколки в Банкок на 23-ти летяхме за Пукет.

E-VOA все още виси на изчакване, най-вероятно няма и да излезе до края на разрешената ми виза на 03.01.2024 така че се питам някой има ли информация къде мога да отида на Пукет за да ми удължат визата до 15.01

Само в друга държава става. Примерно Камбоджа? Там хем е интересно, хем може да се изчака визата достатъчно евтино.

Връзка към мнение
преди 28 минути , Гост каза:

Само в друга държава става. Примерно Камбоджа? Там хем е интересно, хем може да се изчака визата достатъчно евтино.

За Камбоджа също трябва виза , която се вади предварително.

 

Връзка към мнение
преди 8 часа, T.E.Lawrence каза:

Няма как да се удължи с толкова. За VOA дават седем дни за напускане на страната.

Много жалко, значи трябва да се върна на първоначалния вариант с ходенето до Куала Лумпур, което ми се искаше да пропусна.

В самолета си говорих със съседа по седалка(музикант който явно пътува постоянно и често посещава Тайланд ) и той споделя че можело да се удължи престоя, та надеждите ми  възкръснаха.

 

Ако все пак е-визата  стане готова до 03.01 мога ли да продължа престоя си с нея, без да се занимавам с властите ?

Какво означава дават 7 дни за напускане с VOA, мога ли да напусна на 10.01 без черни печати и други по-тежки драми

Връзка към мнение

Съседът музикант сигурно е бил друга националност и без да иска те е подвел. За съжаление, почти целият свят пътува за месец без виза и престоят им се удължава с още месец на място без проблем, но ние с български паспорт и VOA не сме така. 

 

Можеш да напуснеш във времето, за което имаш виза без проблем, както и за ден-два повече без драма, но не е препоръчително да просрочваш.

 

Горе съветът с Камбоджа е много добър. Виза за Камбоджа се вади и на място веднага. Дори вече и снимка не искат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много благодаря за бързите и адекватни отговори.

И да, съседът музикант беше ливанец.

Ще разгледам вариантите и най вероятно ще сменя билета за прибиране, за да не се налага да се връщам до Тайланд 

Връзка към мнение
преди 20 часа, lessa каза:

 

 

Ако все пак е-визата  стане готова до 03.01 мога ли да продължа престоя си с нея, без да се занимавам с властите ?

 

Мисля, че не. За да е валидна тази виза, трябва да си влязла с нея. Твоята валидна е VOA. Другата ще стане валидна, ако излезеш и влизаш пак. Стига дотогава да е издадена. Камбоджа и Ангкор Ват са супер вариант за това. Близко е и е свръх запомнящо се като забележителност. КЛ също е много готин град за 2 дена.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Важно уточнение за всички подали в последния момент документи за виза и недочакали. Ако влезете с VOA в Тайланд, мачът приключва и апликацията за евиза се канселира! 

 

Единственият начин да получите evisa е да подавате документи навреме. Официално това са поне 21 работни дни от датата на подаване. Може да подавате до три месеца преди датата на влизане в Тайланд.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 16.12.2023 г. в 12:24, DaBo каза:

Най-бюджетно без виза е Малайзия. Сингапур също е без визи, но самата дестинация не е бюджетна. Камбоджа и Виетнам са с визи.

За Малайзия се попълва arrival card до три дни преди влизане в страната: https://imigresen-online.imi.gov.my/mdac/main

За Сингапур също се изисква такава карта, ако се спрете на него: https://www.ica.gov.sg/enter-transit-depart/entering-singapore/sg-arrival-card

За Малайзия (КЛ) може ли на място да се попълни или е задължително три дни преди влизането ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.