Прескочи до съдържание

Идеи за разни "шантави" комбинации и маршрути


Препоръчани мнения

преди 38 минути , Eva eva каза:

Три лайка 🙂 Това вече го приемам за знак 😄 

Ева, много ти е хубава идеята. 🙂

Не знам какво става, но цял форум прави шантави маршрути, а мен ме мързи и само гледам да се забия на едно място за 4-5 нощувки. 😁

 

П.п. Е, не е чак толкова зле положението. И аз имам някакви идеи за Майорка, но октомври/ноември с едни билети за  1евро на Волотеа Билбао -Майорка и после Майорка-Валенсия за по 0,40 евро от една промоция на Раян. Ама какво ще стане дотогава......

 

Ако се изкушите от пробния период на членството на Оподо, имайте предвид, че трябва много точно да спазите условията по отказването му, ако не искате да платите пълната такса за една година.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Eva eva каза:

3 нощувки в Палма се получават - 1 ден за Палма и 1 ден какво ще ми препоръчате?

Понеже знам, че си по преходите, ето ти един сайт с добре описани и показани преходчета около Soller

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 18 часа, Фил каза:

Понеже знам, че си по преходите, ето ти един сайт с добре описани и показани преходчета около Soller

@зВерчето също препоръчва района около Сойер за първо посещение на Майорка. Близо е до Палма, не се губи много време в придвижване, е там в северозападната част на острова са и най-високите и красиви планини, заливи, плажчета и крайморски градчета.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Да споделя и аз още един шантав маршрут - Варшава и Литва през октомври с полети от Бургас с 2 дни отпуск 😃. Така: 

На 7-ми октомври (четвъртък) летим вечерта от Бургас до Варшава Шопен с Ryanair - 20€Screenshot_20210905-215450.png.f7ffe44f62409d58e31a68c21ef3a215.png

Понеже полетът е късен може би най-добрият вариант е да се потърси хотел в близост до летището. 

На 8-ми октомври разглеждаме Варшава и в 17 и 50 хващаме автобус от автогара Zahodnia за литовския град Каунас - 14€. Нощувка в града

Screenshot_20210905-215649.png.d736c71f4f7ec6a7fc659140f69faf02.png

Каунас е вторият по големина град в Литва и е перфектното място за хората, които искат да видят Литва извън столицата Вилнюс 🙂. Градът има страхотен стар град със стари църкви и красиви сгради. Други забележителности на града са главната пешеходна улица Vilniaus, замъкът на града от 14-ти век и фуникулярът на хълма Aleksotas, откъдето се разкриват прекрасни гледки към града. Друго интересно място е и музеят на дявола, където са изложени български кукерски маски. Оставам няколко снимки за зарибявка: 

things-to-do-in-kaunas-lithuania-101.jpg.8962fc4f08d4effcb05f5559ba7ed100.jpgthings-to-do-in-kaunas-lithuania-92.jpg.1048bb3bbd41e0553b1c4d2138a320f0.jpgthings-to-do-in-kaunas-lithuania-89.jpg.e283bf1a641a22cef35dd261d736af7d.jpgthings-to-do-in-kaunas-lithuania-100.jpg.efd40e1828c68851e45048007eba3478.jpgthings-to-do-in-kaunas-lithuania-20.jpg.979d608869dc56225e1b9fc262011b83.jpgthings-to-do-in-kaunas-lithuania-88.jpg.4eae9da0f3b502b27796e7b16dc9192b.jpg

И понеже то не може само да обикаляме забележителностите и защото сме в Литва, е задължително да опитаме местните вкусотии 😁, които са цепелините и каунаските понички:

images.jpeg.1ac48ab4f074987ef46a1b4ee5ec6e80.jpeg63003967_.jpeg.2612cbd0fccae3149ad479bea4c951b1.jpeg

В 16 часа хващаме автобус за столицата Вилнюс от автогара Stotis. Автобусите вървят на всеки 20 минути и пътуват час и половина, но не мога да се в интернет за разписанието. 

В 17 и 30 пристигаме в литовската столица и отиваме на разходка в Стария град, където може да разгледаме Катедралния площад, църквата ,,Света Ана", кулата Гедиминас, откъдето се разкрива прекрасна гледка към града,  и скритите улички на града. Нощувка 

9-ти октомври - ставаме рано сутринта, за да видим Стария град без туристи, а след това разглеждаме Gate of Dawn, квартал Uzupis, старите църкви, които във Вилнюс са много, тъй като градът е наричан ,,Вторият Йерусалим" или ,, Йерусалим на Севера", камбанарията на катедралата ,,Свети Джон", откъдето също се разкрива хубава гледка 🙂. Малко снимки: 

Gediminas-Castle-Tower.jpg.48220cfe6f9690cbf59f351d44d44692.jpgVilniusCathedralSquare01-1360x900.jpg.0e97b6b7f28524d243a160cd8b4b0843.jpg1475817074573.jpg.85693ebffe86283c4e3430cf27c430d6.jpgthings-to-do-in-vilnius-lithuania-10.jpg.bb8e0fbbed6d74dcf94677bc0206d88c.jpg

Нашата литовска обиколка ще завърши със следобедно посещение на замъка Тракай - според мнозина, най-голямата забележителност на страната! Ще хванем автобус от автогарата във Вилнюс - 2€ на посока. След това следват около двайсетина минути вървене до замъка. Тракай е старата столица на Литва и е бил столица на страната по време на Средновековието. Замъкът е с готическа архитектура и се намира на езерото Galve. Другата забележителност на градчето са старите къщи от караимската култура, чийто център е именно Тракай. TRAKAI-1-of-43-1024x683.jpg.2d1d3474c677cbc741d36b459a72b3a1.jpgtrakai-houses.jpg.e36634f19615847c7195c123afea02ce.jpg

В късния следобед се връщаме във Вилнюс и нощуваме там. 

10-ти октомври (неделя) - хващаме полет за Дортмунд  в 13 часа с Уиз - 10€. Следва полет за Будапеща в 16 и 30 отново с Уиз - 17€ и завършваме с полет за Бургас с Раян в 20 и 10 - 11€. Screenshot_20210905-225010.png.b0a6070aa5396941de276c8a8864ee79.pngScreenshot_20210905-225047.png.d0adb5be572c610c0b0eb9c4c5049479.pngScreenshot_20210905-225203.png.7016e176f54824a8227f49d6ace1ca9a.png

И равносметката - 3 града в 2 държави за 4 дни за 75€ 🙂

Приятно пътуване или казано на литовски - Geros kelionės 😃

Забележка: предполагам, че цените на полетите могат да паднат през сайтовете, но не съм проверявал. Посочените цени са с ръчен багаж, но имайте предвид, че по тези географски ширини през октомври може да е доста студено! 

Ковид рестрикции: в Полша и Литва се влиза с приетия европейски сертификат. Ваксинираните туристи влизат без ограничения. За влизане в Литва е необходимо да се попълни онлайн декларация. 

  • Харесвам 28
Връзка към коментар
преди 10 часа, Kristian Desev каза:

Да споделя и аз още един шантав маршрут - Варшава и Литва през октомври с полети от Бургас

На 15 септември затварят хотелите в Слънчев бряг.Тези полет от Бургас може да ги отменят.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 5.09.2021 г. в 15:15, master_of_germs каза:

@зВерчето също препоръчва района около Сойер за първо посещение на Майорка. Близо е до Палма, не се губи много време в придвижване, е там в северозападната част на острова са и най-високите и красиви планини, заливи, плажчета и крайморски градчета.

@Eva eva, със Сойер (Soller) и Порто Сойер може да се съчетае и селцето Валдемоса. Пътя между Сойер и Валдемоса през планината Трамунтана предлага спиращи дъха гледки.  Във Валдемоса освен красивите гледки към планината, средновековните каменни къщи и тесни улички, се намира и картезианския манастир, с красиви градини и двореца на майорския крал Санчо. В манастира зимата на 1938-1939 година прекарват  Фредерик Шопен със Жорж Санд. Шопен отива по препоръка на лекари заради благоприятния климат, тъй като е болен от туберкулоза, но за съжаление точно тази зима е студена и дъждовна и не му се отразява добре. Все пак пише някои известни творби там, а Жорж Санд пише "Зима в Майорка". Килиите на манастира, които са обитавали са музей с някои лични вещи и мебели, а в двореца има концерти на пиано на живо с негови творби (почват на всеки половин час). Има и многобройни пекарни и кафета, където се предлага типичния сладкиш Коко де патата ( прилича на поничка, тестото се прави с картофено пюре,много е мекичък и върви с кафе и шоколад. Иначе мисля, че един ден ще ти стигне за разглеждане на Палма, ние ходихме няколко пъти за по няколко часа, но се мотаем, ходим и по мазнини и ядем - основните забележителности в Палма са готическата катедрала la Seu, двореца алказар до нея, арабските бани, пасажът Борн,  замъкът Белвер, може да се изгубиш и в малките улички, също и да се разходиш по пристанището. Ние ходихме и до пещерата Драк, но тя е в друга посока от Сойер. Близо до нея е Порто Кристо, което също е приятно на кратка разходка. Самата пещера е много красива, има езеро в нея, влиза се на групи на кръгъл час и също изнасят концерти (класическа музика, продължава 10 минути, музикантите са в лодка, която плува по езерото, плюс две други лодки,  красиво осветени са и има добра акустика, преди и туристите са ги разхождали с лодка по езерото, но сега заради ковид - не). Има и хубав аквариум, за който проявява интерес към подобни неща, но не мисля че ще имаш време и желание и за него. На мен ми допада много острова, има за всеки по нещо и една спокойна и лежерна атмосфера. Може да кача като се върнем снимки, че имам проблем с единия телефон и снимките ми са пръснати къде ли не и ми е трудно да ги организирам.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@Бръмбар, благодаря ти много за детайлното описание. Радвам се, че ти харесва острова и изкарвате добре 🙂 Ще се радвам, ако качиш снимки, когато ти е удобно 🙂  Благодаря и на другите, които се включиха с предложения по моето шантаво пътуване 🙂

Кацаме и излитаме от Палма съответно късно и рано, затова мисля настаняването да е в района на Playa de palma, малко след аквариума. Няма да имам възможност за голям багаж и съответно преходите отпадат. Те и другите от компанията не са фенове на преходите. На практика имаме два дни чисти. Първият ден ще ни е плаж до някое време, след това ще отидем до Палма в ранния следобяд, с автобус № 25. Белвер отпада за посещение, точно понеделник не работи. Ще се помотаем около катедралата, пристанището, пасажът Борн. Втория ден ще отидем до Валдемоса (много ми хареса по снимките, които гледах) и след това до Сойер. Тук проучих, че се пътува с автобус № 230, но е доста нарядко по разписание. Не знам дали ще има време и за града и за пристанището в Сойер, ще го мисля на място къде да слезем 🙂 Нямам търпение 🙂 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Една идея с включен 22 септември в нея. 🙂

 Събота 18.09. полет с Раян до Загреб.

image.png.4c0ef12f75c15e702f67db9261a62f72.png

Нощувка, следващият ден експресно разглеждане на Загреб и по обяд хващаме автобуса до Любляна:

 

image.png.f54651dd642efca6d738e0c5269d8a6b.png

Имаме половин ден и една сутрин за словенската столица и от там се мятаме на розово-виолетовата машинка, която ни кара в Белгия.🛬

image.png.c68942ae04d1f806aff073600a346ff6.png

Там вече волна програма според предпочитания до 22.09, когато се прибираме в София така:

 

image.png.b89909f2e3b36b5b95af4f14c2f16a6a.png

Този маршрут може да се съкрати до разтеглен уикенд, ако в понеделник се вземе пак късният полет от Шарлероа до София. Има достатъчно време да се отиде до очарователния Namur, да речем. ☺️ Снимката е от нета.

image.png.adedd90a684be4bc03e86a3bdc167c00.png

Цените на Уиз са с WDC. През октомври маршрута ще излезе и по-евтино.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 27 минути , iMari каза:

Има достатъчно време да се отиде до очарователният Namur, да речем.  Снимката е от нета.

С малко уточнение, че снимката е от съседния на Намюр и също така очарователен Динан - градчето на Адолф Сакс, съответния музикален инструмент и абатската бира Leffe.  :smile3:

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Извинявам се, редактирах. Всъщност търсих варианти за Динан, но няма удобен транспорт до там за тези няколко часа, затова и посочих Намюр. До него има влакове на всеки час. Явно съм объркала снимките. 🙂

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 9 минути , ДиянаВ каза:

Мога ли да попитам кога е слънчево в Белгия?😄 Аз ли тук само на мрачни снимки попадам или е така? 

Миналата година @mary_shery и @Monika_Koko бяха в Белгия точно за същите дати, за които пише сега @iMari и имаха само слънчево време.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 12 минути , ДиянаВ каза:

Мога ли да попитам кога е слънчево в Белгия?😄 Аз ли тук само на мрачни снимки попадам или е така? 

На 30.09.2019 г. в Шарлероа беше слънчево. 😄

 

20190930_083556.jpg.6b422110d6755de76b92966afbff4074.jpg

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Благодаря, успокоих се, че не е само сивеещо, а ми е по принцип в полезрението🙂 Зачудих се, че от България има редовни и евтини полети, а не присъства често в темата В момента съм, с изключение на живеещите там или наоколо. Може и паметта да ме лъже🙂

Връзка към коментар

И аз да си разкажа за "шантавата" комбинация, която сътворих, да е по-ясно, ако някой се интересува 🙂 Може да се направи в периода 18-22.09, така ще ви се наложи да ползвате само 2 дни отпуск. Цените на самолетните билети са през https://www.opodo.co.uk/, Prime версията. Гледам ги в момента, вчера бяха една идея по-изгодни (Бергамо-Палма-Бергамо двата билета ги взех за общо 16 лв.). Внимавайте, 30 дни след закупуване на билетите трябва да се откажете от членството! След като вземете билетите ще получите мейл и ще се наложи да направите проверка на билетите (въртите си главата наляво-надясно, хилите се и подобни за скромната сума от 0.70 ст. на билет 🙂). Тази проверка може да се направи и на гише на летището безплатно, но реших да я направя сега. Та, по същество:

1 ден (събота) - рано-рано с полет на Ryanair летим към Болоня за 9.81 лв. Кацаме около 10:15 ч. и се придвижваме към града. Разглеждаме централния площад Piazza Maggiore, Archiginnasio, „Двете кули“ Гаризенда и Азинели и харчим спестеното от магеланските хватки по Виа Индипенденца 🙂

2 ден (неделя) - закусваме и в 08:10 ч. с влак за 20.12 лв. отиваме до Верона. Мотаем се из града и разглеждаме - Piazza Bra, Arena di Verona, Casa di Giulietta, Piazza delle Erbe, Torre dei Lamberti, Piazza dei Signori. В 14:45 ч. продължаваме с влак към Бергамо (22.36 лв.). Ако сте ходили във Верона може да отиде директно до Бергамо, много приятен град, определено има дух. Там можете да се почерпите в "магеланската" пицария и да се снимате от високо 🙂 Ако пък не ви се прави нито едно от изброените и имате още спестени пари отивате директно в мола срещу летището 🙂 На летището сме около 17:00 ч. и малко по-късно летим за Палма де Майорка за 11.79 лв. отново с Ryanair 🙂 Настаняваме се в хотел в Палма или наоколо, например на Playa de Рalma и ... нощта е наша 🙂

3 ден (понеделник) - релакс на плажа до ранния следобяд, когато отиваме в град Палма, столица на испанската автономна област Балеарски острови. Разглеждаме пристанището, катедралата „Ла Сеу”, посветена на покровителя на града свети Себастиан. След това пешеходно през Passeig del Born отиваме до Plaça Major.

4 ден (вторник) с  автобус № 203 може да се отиде до Валдемоса, където разглеждаме Двореца на крал Санчо и Манастира Ла Картояса. Със същия този автобус отиваме и до градчето Сойер. Връщаме се и вечерта се раздаваме като за последно 🙂 

5 ден (сряда) - ами колкото и да е хубаво нашето шантаво пътуване е време да приключи. В 10:35 ч. имаме полет Палма – Бергамо за 11.79 лв. отново с Ryanair. В 15:05-18:05 ч. с Wizzair – полет Бергамо – София за 10.02 лв.

И като отидете четвъртък на работа и колегите ви попитат - какво прави тези два дни отпуска, кажете - нещо там на село зимнина затваряхме 🙂  Че кой ще ви повярва какви сте ги свършили 🙂 

  • Харесвам 16
  • Браво 1
  • Смея се 11
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 46 минути , Eva eva каза:

И като отидете четвъртък на работа и колегите ви попитат - какво прави тези два дни отпуска, кажете - нещо там на село зимнина затваряхме 🙂  Че кой ще ви повярва какви сте ги свършили 🙂 

Като се връщам от моите пътувания и има едни колежки, които редовно не ми говорят. Такаааааа ли!? Връщам се от Испания - бяхме на язовир. Идваме си от Малдиви - "Супер беше на Пампорово". И така никой не завижда... и колежките с малките души си говорат с мен. Чудеса правят малките лъжи.. 😄

  • Харесвам 4
  • Смея се 17
Връзка към коментар
преди 9 минути , Pantelej Putnik каза:

Като се връщаме от моите пътувания и има едни колежки, които редовно не ми говорят. Такаааааа ли!? Връщам се от Испания - бяхме на язовир. Идваме си от Малдиви - "Супер беше на Пампорово". И така никой не завижда... и колежките с малките души си говорат с мен. Чудеса правят малките лъжи.. 😄

😄 Те моите не смеят да не ми говорят, по-скоро ме гледат странно 😄 Вече се притеснявам, да не ми излезе име 😄 Всъщност не ми пука особено 🙂  Иначе с часове ми се налага да слушам колко хубаво било на Созопол или на Варвара (това е новия хит) и какви хубави кръчми имало там 🙂. И нали се опитвам да съм социална, слушам ги, радвам се, че са щастливи хората 🙂 

  • Харесвам 6
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , Eva eva каза:

😄 Те моите не смеят да не ми говорят, по-скоро ме гледат странно 😄 Вече се притеснявам, да не ми излезе име 😄 Всъщност не ми пука особено 🙂  Иначе с часове ми се налага да слушам колко хубаво било на Созопол или на Варвара (това е новия хит) и какви хубави кръчми имало там 🙂. И нали се опитвам да съм социална, слушам ги, радвам се, че са щастливи хората 🙂 

Моите не говорят с мен, за да не ми дадат шанс да разкажа. А аз обичам да разказвам. А и много обичам разкази от тях, когато те ходят някъде. Обичат да разказват значи, а не искат да слушат. Ех, как в малка душа да поберат чужда голяма радост?!? 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Моите колеги като ме попитат, няма да ми повярват, че съм посветил няколко дни на свещения казан с лютеница, въпреки, че отрано съм ги подготвил за 18-22 септември. Ама все ще мислят, че съм ги преметнал, а ще съм бил примерно по чукари в Карпатите 😄 И ето моята шантава комбинация. София-Варна в събота сутрин (може и в неделя, че е само за 8 евро, но пък нали ще се правят врътки с оподо, та тия 19,19 евро за събота ще се намалят... 

Ще има кой да ни посрещне и даже да ни остави кола, така че ни ви трябва рент-а-кар, ни обществен транспорт. Отправяме се към дебрите на Добруджа и ви стоварвам на готварски мастърклас от мастъра. 1) печене на пиперки в троен чушкопек; 2) белене на пипера; 3) палене на огън 4) бъркане на лютеницата в казана (останалите продукти, домати и патладжан, примерно, съм ги вече обелил, смлял и затворил и замразил във фризера при предното ходене, за да ви спестя работа). 5) затваряне на буркани

Прибиране на 22 септември с удобен обеден полет Варна-София за по 8 евро (без врътки)

НАстаняването е по желание - в битова селска къща за пълно аграрно удоволствие (вкл. външна тоалетна) или обзаведен и неизползван апартамент в центъра на Каварна с гледка към фонтана на центъра за тези, дето искат да усетят аромата на есенното море.  Бонус скрити и непознати за широкия свят плажчета, дето само местните си ги знаем. Който има сертификат, може и до северна Добруджа да скокнем, тъкмо да заредим, че в румъния горивото е по-евтино 😉 

МАни тая Майорка, честно ви казвам! 😉 😄 

  • Харесвам 9
  • Браво 3
  • Смея се 4
Връзка към коментар

В началото на март 2022 г. има доста добри цени от София до Бергамо и обратно. В комбинация с почивния ден и намалението от оподо, се получава почти подаръчна опция за пътуване. Освен това часовете на полетите в тези дни позволяват спокойно много допълнителни възможности с прекачване.

 

image.png.7b4bd54adcc5e81dbbe770ebdeb0b6c3.png

 

image.png.d3803654857401abc4d02aa8ea5b0093.png

 

Една подходяща комбинация при текущите цени е до Португалия. Възможно е например следното продължение:

 

image.png.48aab15d7ebb7da01ce7bfa9046ee0e0.png

 

image.png.95fadf6e356de14292030dd2bbe11445.png

 

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 13 часа, Eva eva каза:

 Внимавайте, 30 дни след закупуване на билетите трябва да се откажете от членството! 

 

преди 28 минути , IvanNavi каза:

....  намалението от оподо  ... 

 

Имам някакъв спомен да беше коментирано, че има нещо тегаво при отказването от това членство по време на гратисния период (едва ли не да върнеш сумата от отстъпките, които си ползвал), та да помоля за разяснения дали има някакви особености при това отказване, освен че трябва да се направи в срок. 

Връзка към коментар

До момента съм закрил 3 такива абонамента и няма никакъв проблем или опит за изтегляне. Има опция в акаунта. Кликваш и си готов.

 

image.png.20fcc58a6bdf93928a8ae4f9a578f1ad.png

 

За да не се повтарят имената в сметките могат да се регистрират например на Иван Илиев, което покрива всички с малки имена Иван, Ивана, Иванка и произволна фамилия, както и всички с произволно име и фамилия Илиев и Илиева например. Просто Ryanair разрешава в първите 24 или 48 часа да се сменя цялото име или цялата фамилия + два символа от другото.

  • Харесвам 13
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , IvanNavi каза:

няма никакъв проблем или опит за изтегляне. Има опция в акаунта. Кликваш и си готов.

Благодаря за разяснението! :smile3:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 19 минути , Eva eva каза:

Странно - опитвам да видя какви цени ще ми даде OPODO.CO.UK за полети с Раян, но изобщо не излизат полети с тях.  

при мен си излизат:

image.png.868d907b530b46e35ff1c76166eedb9e.png
 

  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.