Прескочи до съдържание

Летище Истанбул (Новото летище) - Istanbul Airport (Istanbul Havalimanı)


Mary

Препоръчани мнения

преди 5 минути , mitkobiker каза:

Започна яка сеч на полети за 06 април, та чак до 12-13ти.

За 6ти изобщо няма полети. На 7-8-9-10 са на половина от нормалното. Липсват и много от вечерните полети за 5ти.

Ако имате билети за този период с ТК си проверете резервациите и статусите на полетите.

Сеч в смисъл... отменени полети или просто сеч от/за летище Ататюрк и същите полети да са пренасочени към другите летища в Истанбул

Редактирано от montepinar
Връзка към мнение
В момента, montepinar каза:

Сеч в смисъл... отменени полети или просто сеч от/за летище Ататюрк и същите полети просто да са пренасочени към другите летища в Истанбул

Анулират полетите, алтернативите са премаршрутиране с други авиокомпании през други страни. Все още няма точни инструкции, как да се процедира.

Дано преместването да мине гладко и да е само този кахър.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
На 10.03.2019 г. в 18:43, mitkobiker каза:

Започна яка сеч на полети за 06 април, та чак до 12-13ти.

За 6ти изобщо няма полети. На 7-8-9-10 са на половина от нормалното. Липсват и много от вечерните полети за 5ти.

Ако имате билети за този период с ТК си проверете резервациите и статусите на полетите.

Да потвърдя от първо лице, че има голямо анулиране и разместване на полети!

Съветвам всички с полети между 5 - 20 април до/от/ през Истанбул да проверят резервациите си!

 

 

На 10.03.2019 г. в 18:51, mitkobiker каза:

Анулират полетите, алтернативите са премаршрутиране с други авиокомпании през други страни. Все още няма точни инструкции, как да се процедира.

Дано преместването да мине гладко и да е само този кахър.

Днес се очакват инструкциите.

Полетите към София на 7-ми и 8-ми април са препълнени с листа на чакащи около 30-40 човека.

Надяват се, че ще пуснат по-голям самолет, но все още не е ясно. До довечера трябва да има яснота.

 

На мен ми бяха променили полета - отивам сутринта и се връщам вечерта. :grin: Не ми пречи да отида да пия кафе на Босфора и да се върна, ама нe на цената на билетите с Търкиш! :ph34r: 

Засега преместиха полета ми както аз искам, но и това беше много трудно.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Много неприятна е ситуацията покрай това преместване и последващите анулации и размествания на полети, но е изключително наложащо да се преместят на новото летище час по-скоро. Сега минах през Ататюрк, станало е вече направо невъзможно там. Имахме 4 полета и 4-те с мноого големи закъснения. Бягащи напред-назад хора, поради същата причина, изнервен наземен персонал. За толкова години и полети с Търкиш, не бях виждала толкова груби и нелюбезни служители по гейтовете. На два от полетите ни смениха местата на самия гейт, сменените места се оказаха дублирани... да не описвам с подробности. Неработещи тоалетни или напълно занемарени такива и т.н. Иначе от самата авиокомпания оплаквания - йок! 😉

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
На ‎2‎.‎3‎.‎2019‎ г. в 14:03, epetkov каза:

Не разбирам всички ония, които искат да знаят предварително два-три месеца (не седмици) от кое летище ще летят.  Каква е практическата полза от  ранната информираност  от кое летище ще се лети  от логистична гледна точка?

За мен има значение да знам дали ще кацна на Ататюрк или Новото летище Истанбул.
На връщане самолета ми каца в Истанбул 21,05 часа. Ако кацне на Ататюрк, Хващам такси за Ж.П. гара Halkali и хващам влака в 22,40 за София. Веднъж съм го правил, времето е достатъчно, стига да знаеш къде е ticket office на гара Halkali.
Ако самолета ми кацне на новото летище Истанбул, с Автобус няма да ми стигне времето да хвана влака в 22,40 от Ж.П. гара Halkali за София. С такси теоретично може и да има някакъв шанс, но на практика едва ли. Следователно при този вариант трябва да прекарам нощта в Истанбул. Агонията и / или разходите се увеличават. Затова в този случай има смисъл да обмисля варианта за полет Истанбул - София.
Има голяма разлика да си търсиш билет за самолет 1 седмица преди полета и 2 месеца преди полета. До колкото съм чувал , най-евтини са самолетните билети точно 2 месеца преди полета. Това е "логистичната" разлика за мен. Благодаря на всички писали по темата за новото летище. За мен е много полезна. От вас разбрах че има ново летище и че мен ме засяга кога ще започне да функционира.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 29 минути , Vassil77 каза:

На връщане самолета ми каца в Истанбул 21,05 часа. Ако кацне на Ататюрк, Хващам такси за Ж.П. гара Halkali и хващам влака в 22,40 за София. Веднъж съм го правил, времето е достатъчно, стига да знаеш къде е ticket office на гара Halkali.
Ако самолета ми кацне на новото летище Истанбул, с Автобус няма да ми стигне времето да хвана влака в 22,40 от Ж.П. гара Halkali за София. С такси теоретично може и да има някакъв шанс, но на практика едва ли. Следователно при този вариант трябва да прекарам нощта в Истанбул. Агонията и / или разходите се увеличават. Затова в този случай има смисъл да обмисля варианта за полет Истанбул - София.

С кацане в Истанбул в 21,05 и варианта за полет е труден - няма полети за София по това време. Ако си на един билет от Х до София с престой през нощта в Истанбул, ще ти дадат хотел, ама ще е за няколко часа само, а си е разправия и чакане.

Вариант е да се пробваш за автобуса в 23ч., особено ако има подходящ шатъл по това време и не попадне в задръстване.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Mary каза:

Ако си на един билет от Х до София с престой през нощта в Истанбул,

Няма как да е  с общ билет, тъй като кацането от Казахстан е със "Скат".  И понеже предполагах, че @Vassil77 е добре запознат с автобусите от Истанбул до София, реагирах с недоумение относно "логистичната гледна точка".  Не можех да приема, че човек пътуващ от/до Казахстан през Истанбул  би заложил единственно на удобството на нощния влак Истанбул-София.

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Цитат

We would like to share with you the list of the flights that are cancelled due to Istanbul Airport Moving Operation.

PLEASE FIND ATTACHED DETAILED INFORMATION FOR INVOLUNTARY PROCEDURE FOR OTHER AIRLINES

 

 

Al

FlNo

Date

Day

Orig

STD

STA

TK

1030

5-Apr-19

FRI

SOF

21:40

23:05

TK

1028

6-Apr-19

SAT

SOF

10:00

11:25

TK

1030

6-Apr-19

SAT

SOF

21:40

23:05

TK

1032

6-Apr-19

SAT

SOF

16:00

17:15

TK

1028

7-Apr-19

SUN

SOF

10:00

11:25

TK

1030

7-Apr-19

SUN

SOF

21:40

23:05

TK

1030

8-Apr-19

MON

SOF

21:40

23:05

TK

1032

8-Apr-19

MON

SOF

16:00

17:15

TK

1028

9-Apr-19

TUE

SOF

10:00

11:25

TK

1030

9-Apr-19

TUE

SOF

21:40

23:05

TK

1028

10-Apr-19

WED

SOF

10:00

11:25

TK

1032

10-Apr-19

WED

SOF

16:05

17:20

TK

1032

11-Apr-19

THU

SOF

16:00

17:15

TK

1028

12-Apr-19

FRI

SOF

10:00

11:25

TK

1028

13-Apr-19

SAT

SOF

10:00

11:25

TK

1028

14-Apr-19

SUN

SOF

10:00

11:25

TK

1030

14-Apr-19

SUN

SOF

21:40

23:05

TK

1032

16-Apr-19

TUE

SOF

16:00

17:15

TK

1028

17-Apr-19

WED

SOF

10:00

11:25

TK

1028

18-Apr-19

THU

SOF

10:00

11:25

TK

1032

18-Apr-19

THU

SOF

16:00

17:15

TK

1028

20-Apr-19

SAT

SOF

10:00

11:25

TK

1030

20-Apr-19

SAT

SOF

21:40

23:05

Има анулирани полети чак до 20 април. Подобна е ситуацията не само със София.

  • Харесвам 3
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , mitkobiker каза:

Има анулирани полети чак до 20 април. Подобна е ситуацията не само със София.

Доста неприятно!

А тази табличка откъде се вижда?

Връзка към мнение
преди 11 минути , Mary каза:

От страницата на летището снимка с информация за времето на преместване:

 

2233.png

 

Защо ли септември? 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , desislavna каза:

Защо ли септември? 

Ха ха - защото те са бляли, като са го писали, а и аз като го гледах - само денят и часът гледах. Вече са го махнали от страницата във Фейсбук, но на сайта им има това:

 

duyuru_EN2.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 18 часа, Mary каза:

Вариант е да се пробваш за автобуса в 23ч., особено ако има подходящ шатъл по това време и не попадне в задръстване.

 

преди 18 часа, epetkov каза:

И понеже предполагах, че @Vassil77 е добре запознат с автобусите от Истанбул до София, реагирах с недоумение относно "логистичната гледна точка".  Не можех да приема, че човек пътуващ от/до Казахстан през Истанбул  би заложил единственно на удобството на нощния влак Истанбул-София.

1.Според сайта на автобусния транспорт:
Линия IST-3 (shuttle) от Новото летище до Автогарата пътува (ще пътува) 90 мин.
Линия H-3   (shuttle) от Новото летище до Ж.П. гара Halkali пътува (ще пътува) 75 мин.
Следователно: 90 мин до 23,00 часа е същото като 75 мин до 22,40 часа 

 

2. Преди година и половина пътувах по същия начин и съм проучил варианта с Автобус от Истанбул до София.
Самолета ми кацна на Ататюрк около 20,30 часа. Обадих се на автобусната компания "Метро". Те ми казаха че за автобуса в 23,00 часа за София няма никакви места.
Очаквам и този път да бъде така. За Влака  Халкали - София  има места, тъй като няма много пътници, почти сигурно че ще си сам в двойно спално купе, и няма нужда предварително да си купуваш билет.


3. Единствената особеност за влака Halkali - София е че ако искаш да си купиш билет директно от Halkali (без да ходиш до Сиркеджи) трябва да знаеш къде е "ticket office" на "Halkali", няма табели и указания.
Намира се на малката уличка от която тръгват автобусите за Сиркеджи. Има един малък паркинг, от другата страна на уличката има 2 сгради с двор пред тях. "ticket office" e в една от двете сгради, на 2 етаж.
Служителката говори само турски, но това което трябва да кажеш е за къде искаш билет и в какво спално купе искаш 2 или 4 легла.

 

4. Комфорта на Спалното купе е несравним с "Агонията" 9 часа на седалка в автобус.

 

5. Ако се наложи бих пътувал са Автобус, но това е краен вариант за мен. Бих предпочел самолет на другия ден, ако си намеря билет на прилична цена.

 

Благодаря на Всички за информацията за новото летище. Дано Май месец да е приключило прехвърлянето и да мога да го разгледам на живо 🙂

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Здравейте, бих искала да помоля за съвет.

Имам полет на 7.04 - 23:20 за Ереван, който засега все още е от Ататюрк. До Истанбул ще пътувам с автобус от Варна. Мислех да е дневният -който по разписание пристига в 20:00. За Ататюрк има метро и ще успея, но ако все пак изместят полета се чудя дали ще стигна навреме до новото...не разбрах особено какви са вариантите за придвижване.

Благодаря предварително на отзовалите се!

Връзка към мнение
преди 14 минути , alex_vt каза:

Здравейте, бих искала да помоля за съвет.

Имам полет на 7.04 - 23:20 за Ереван, който засега все още е от Ататюрк. До Истанбул ще пътувам с автобус от Варна. Мислех да е дневният -който по разписание пристига в 20:00. За Ататюрк има метро и ще успея, но ако все пак изместят полета се чудя дали ще стигна навреме до новото...не разбрах особено какви са вариантите за придвижване.

Благодаря предварително на отзовалите се!

Полетът няма как да бъде от Ататюрк това вече стана ясно. Свържете се с компанията и попитайте.

Засега не виждам вариант да ползвате шатъл-автобус от Автогарата до Летище Истанбул - последният, който тръгва от автогарата е в 19.30, но това е към днешна дата.

Силно вероятно е да пуснат още автобуси, предвид големия поток, който ще бъде към новото летище.

Погледнах и другите отправни точки - и от там няма в късните часове автобуси.

Ще има промяна, а като видя, ще пиша тук.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 18 минути , alex_vt каза:

Здравейте, бих искала да помоля за съвет.

Имам полет на 7.04 - 23:20 за Ереван, който засега все още е от Ататюрк. До Истанбул ще пътувам с автобус от Варна. Мислех да е дневният -който по разписание пристига в 20:00. За Ататюрк има метро и ще успея, но ако все пак изместят полета се чудя дали ще стигна навреме до новото...не разбрах особено какви са вариантите за придвижване.

Благодаря предварително на отзовалите се!

@Mary е посочила вариантите за первоз от автогарата до летището /новото/ по-напред в темата. Това е разписанието на автобуса от автогара до летище https://www.iett.istanbul/tr/main/hatlar/İST-3/OTOGAR - İSTANBUL HAVALİMANI-İETT-Otobüs-Sefer-Saatleri-ve-Durakları

На Ваше място аз не бих рискувала, щом сте с автобус от България. Всичко се случва, а и се преминава граница. Ако там има голяма опашка или в автобуса има хора с проблемни документи, отмена много време.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 28 минути , alex_vt каза:

 Май все пак ще пътувам с нощния автобус -който пристига в 6:00 сутринта. Имате ли отзиви за Метро или Нишикли?

И двете фирми стават. Изберете според часове или цена.

Връзка към мнение
преди 33 минути , Щастливеца каза:

Някъде има ли инфо за Бизнес салоните на новото летище ?

Не съм срещнала такава информация, но силно се надявам да преместят и салоните, че си бяха хубави.

Който лети скоро от там ще сподели и тук надявам се.

Ако искаш можеш да ги попиташ на този мейл: info@igairport.com

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, alex_vt каза:

Здравейте, бих искала да помоля за съвет.

Имам полет на 7.04 - 23:20 за Ереван, който засега все още е от Ататюрк. До Истанбул ще пътувам с автобус от Варна. Мислех да е дневният -който по разписание пристига в 20:00. За Ататюрк има метро и ще успея, но ако все пак изместят полета се чудя дали ще стигна навреме до новото...не разбрах особено какви са вариантите за придвижване.

Благодаря предварително на отзовалите се!

Според мен, си вземи нощния автобус, за да не стане някой гаф. Ние всяка година през април пътуваме за Истанбул. По- миналата година, имаше такова задръстване, на влизане в Истанбул, че автобусът на Метро закъсня с 2,5 часа и един младеж си изпусна самолета. На автогарата, вместо в 18, пристигнахме почти в 21.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, Mary каза:

Не съм срещнала такава информация, но силно се надявам да преместят и салоните, че си бяха хубави.

Със сигурност ще има салони, но може да не са им приоритет сега в юруша

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.