Прескочи до съдържание

Истанбул - конкретни въпроси


k_veleva

Препоръчани мнения

Здравейте,скоро ще пътуваме за Истанбул и искаме да посетим новооткрития MALL OF ISTANBUL.Моля някой да ни инфомира подробно как /с какъв транспорт/ да стигнем до там от района на Лалели.Благодарим предварително на знаещите.........

Най-лесно ми се видя от Аксарай с автобус 146Т:

http://www.buradanoraya.com/istanbul/en/#route-from=12100-Aksaray&route-to=8231-Metali%C5%9F%20Sanayi%20Sit.%20(Ba%C5%9Fak%C5%9Fehir)&route-hour=19&route-date=2014-08-19&route-walking=0&route-less-changes=0&f=find-route

Предполагам до Аксарай ще се справите. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Най-лесно ми се видя от Аксарай с автобус 146Т:

http://www.buradanoraya.com/istanbul/en/#route-from=12100-Aksaray&route-to=8231-Metali%C5%9F%20Sanayi%20Sit.%20(Ba%C5%9Fak%C5%9Fehir)&route-hour=19&route-date=2014-08-19&route-walking=0&route-less-changes=0&f=find-route

Предполагам до Аксарай ще се справите. :)

Благодарим за предложението!Ако има и други такива, ще ги разгледаме най-внимателно и ще си изберем най-удобния маршрут   :clapping: 

Връзка към мнение
Пантелей пътник

Има подробно дадена информация от хората преди мен вече, така че само ще кажа, че напълно споделям варианта за пътуване до Истанбул да бъде само при САМОСТОЯТЕЛНА ОРГАНИЗАЦИЯ! Туристическите агенции и то не само за Истанбул, разбира се, дерат кожи и взимат н-пъти над цените за допълнителните екскурзии и т.н...а за Истанбул баш дерат:):)  Освен това така си спестяваш търчане от едно място на друго в уречен час с група и сами планирате деня и какво да се види изобщо в този необятен град..

 

Бон вояж!

Връзка към мнение

Можеш да я ползваш до Принцовите острови, даже за втория човек ще имаш отстъпка с Şehir Hatları.

Отстъпка ще имаш и при другите видове транспорт, ако се прекачваш например в рамките на десетина минути.

Здравей Mary сега гледах сайта за Истанбулкарт и видях че не може да се плаща с нея до Принцовите острови. предстои ми пътуване до там и ще сме няколко души и се чудя дали важи за островите и въобще дали да я купувам и зареждам.

http://skart.iett.gov.tr/Eng/NonPersonalizedCards.aspx?id=23

 щракни на  where to use и пише

  ŞH- ADA  not.jpg

Редактирано от kpkgf
Връзка към мнение

Здравей Mary сега гледах сайта за Истанбулкарт и видях че не може да се плаща с нея до Принцовите острови. предстои ми пътуване до там и ще сме няколко души и се чудя дали важи за островите и въобще дали да я купувам и зареждам.

http://skart.iett.gov.tr/Eng/NonPersonalizedCards.aspx?id=23

 щракни на  where to use и пише

  ŞH- ADA  not.jpg

В момента не работи сайта на точно тези корабчета, за да погледна какво пише там. 

По спомен наистина не важеше Истанбулкарт за едни от корабчетата, но мисля, че бяха експресните... 

Дори и случайно да не важи картата не е проблем - продават жетони/билети пред мястото от което тръгват корабчетата.

 

Ще проберявам и когато заработи отново сайта ще пиша пак.

Връзка към мнение

Истанбулкарт е задължителна за самостоятелни пътувания в Истанбул, според мен. Преди седмица се завърнах и 4 поредни дни не съм спирал да обикалям с обществен транспорт по всевъзможни направления и посоки в мегаполиса от Авджилар до Бостнаджи, вкл. и един цял ден с фериботите до азиатската част и до Принцовите острови. Навсякъде плащах с маркиране на Истанбулкарт и не съм имал проблеми. Само че я зареждах на няколко пъти ;). Не забелязах големи намаления, но със сигурност е много удобно, колкото и човека да сте. :)

 

 

post-735-0-26135600-1409406301_thumb.jpg

Това е "бързият" и "по-скъп" "морски автобус" до Принцовите острови.

 

post-735-0-99959700-1409406302_thumb.jpg

Изглед от остров Бургазада (в средата е корабчето, с което пристигнахме)

 

 

Дори си я запазих, а не я върнах, каквато опция има, за да има причина да дойда пак.  :P

Картата има валидност 2 години.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ходила съм в Истанбул с екскурзовод и самостоятелно (3  пъти). Определено е много по добре  сами. Има много интерсни места които не ни ги показаха от агенциите. Се га ги ползшам замо за пътя и спането :) . Ако някой не му се купува имам Истанбул карт (от миналата година) само трябва да си я зареди.  

Връзка към мнение

В момента не работи сайта на точно тези корабчета, за да погледна какво пише там. 

По спомен наистина не важеше Истанбулкарт за едни от корабчетата, но мисля, че бяха експресните... 

Дори и случайно да не важи картата не е проблем - продават жетони/билети пред мястото от което тръгват корабчетата.

 

Ще проберявам и когато заработи отново сайта ще пиша пак.

Mary аз съм го гледал тоя сайт ,сега не работи нещо спомням си че пишеше редовна цена ,акбил и някакви студентски намаления.акбила е електронен билет нали го заместиха с Истанбулкарт?

 

сега се разрових и в този интресен пътепис разбрах че може да се ползва картата до принцовите острови  с шехир хатларъ

http://kornitsa.com/forum/o-aeee/5-eaam-ta/

Редактирано от kpkgf
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

какво мислите за престой в Аксарай, близо до спирката на метрото. На мен ми се стори удобно и вече резервирах апартамент, идеята е да се разхождаме повече и да се мотаем, била съм вече с Истанбул, обаче някакви хора ме убеждават , че мястото е кофти и се чудя какво да правя ...

Връзка към мнение

какво мислите за престой в Аксарай, близо до спирката на метрото. На мен ми се стори удобно и вече резервирах апартамент, идеята е да се разхождаме повече и да се мотаем, била съм вече с Истанбул, обаче някакви хора ме убеждават , че мястото е кофти и се чудя какво да правя ...

Ако вече е резервиран апартамента, просто прави планове за разходка. :)

Не е лошо мястото, но винаги има и нещо по-добро. Като сложиш на кантара местоположението от едната страна и цената от друга страна, е важно да те устройва лично теб.

Мястото е с удобен транспорт от автогарата/летището. Предполагам до Нова година ще сасвързани и двете метра.

Редактирано от Mary
Връзка към мнение

Здравейте!

Много моля, имам нужда от помощта ви! В петък пътуваме група за Истанбул. И тъй като казах, че нямаме нужда от екскурзовод и че можем да се оправим сами, сега всички чакат на мен. А на мен главата ми е каша. Моля ви, помагайте!

1. Интересува ме дали вече е отворена метро станция Vezneciler?

   Хотелът ни е Sahinler и според мен тази спирка на метрото ни е удобна ако работи. 

 

2. Тъй като някои от групата имат желание да посетят Капълъ чарши, според вас нужно ли е да се качваме на трамвай за една, две спирки? Имате ли представа дали са дълги разстоянията между трамвайните спирки?

 

3. И в тази връзка да ви попитам, виждам, че хотела е близо до трамвайната спирка Laleli Universite, дали там наблизо има / разбира се, ако някой знае района / павилион, от който можем да си купим Истанбулкарт?  И знаете ли с една карта до колко човека могат да се таксуват за едно качване?

 

4. Имаме желание да се разходим до Принцовите острови. Видях, че по-близо ни е да се качим на корабче на Еминьоню, но за съжаление са на рядко, затова ще трябва да стигнем до Кабаташ. И тъй като след това може би ще отидем до МОЛ Сапфир, въпросът ми е дали е далече пристанището на Кабаташ от метро станцията? Най вероятно ще ползваме услугите на Sehir Hatlari.

 

5. И последен въпрос - ако решим да си направим разходка по Златния рог, къде се намира офиса на фирма Sehir Hatlari на пристанище Еминьоню? И според вас сложно ли е да се стигне до кафенето Пиер Лоти?

 

Извинете ме за многото въпроси, но четох, четох и сега в главата ми е хаос, а много се притеснявам, защото не отивам само аз, а цяла група.

Предварително искам да ви благодаря за помощта!

Връзка към мнение

Здравейте!

Много моля, имам нужда от помощта ви! В петък пътуваме група за Истанбул. И тъй като казах, че нямаме нужда от екскурзовод и че можем да се оправим сами, сега всички чакат на мен. А на мен главата ми е каша. Моля ви, помагайте!

1. Интересува ме дали вече е отворена метро станция Vezneciler?

   Хотелът ни е Sahinler и според мен тази спирка на метрото ни е удобна ако работи. 

 

2. Тъй като някои от групата имат желание да посетят Капълъ чарши, според вас нужно ли е да се качваме на трамвай за една, две спирки? Имате ли представа дали са дълги разстоянията между трамвайните спирки?

 

3. И в тази връзка да ви попитам, виждам, че хотела е близо до трамвайната спирка Laleli Universite, дали там наблизо има / разбира се, ако някой знае района / павилион, от който можем да си купим Истанбулкарт?  И знаете ли с една карта до колко човека могат да се таксуват за едно качване?

 

4. Имаме желание да се разходим до Принцовите острови. Видях, че по-близо ни е да се качим на корабче на Еминьоню, но за съжаление са на рядко, затова ще трябва да стигнем до Кабаташ. И тъй като след това може би ще отидем до МОЛ Сапфир, въпросът ми е дали е далече пристанището на Кабаташ от метро станцията? Най вероятно ще ползваме услугите на Sehir Hatlari.

 

5. И последен въпрос - ако решим да си направим разходка по Златния рог, къде се намира офиса на фирма Sehir Hatlari на пристанище Еминьоню? И според вас сложно ли е да се стигне до кафенето Пиер Лоти?

 

Извинете ме за многото въпроси, но четох, четох и сега в главата ми е хаос, а много се притеснявам, защото не отивам само аз, а цяла група.

Предварително искам да ви благодаря за помощта!

 

Хайде да се пробвам по точките:

1. Да.

2. Не. Можете и пеша.

3. Точно на тази спирка има такъв павилион. Няма ограничения на хората, но не можете да заредите повече от 150 лири.

4. Не е далече, но мноооого стръмно. Можете да ползвате фуникуляра до Таксим.

5. Мисля, че точно в тази тема писах за това, но пак ще кажа - като застанете с лице към моста Галата, крайния в ляво(зад автогарата). Изключително лесно е с корабче и с автобус.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Много ти благодаря, Mary!

А случайно да знаеш дали има по-ранни фериботни линии по Златния рог? В разписанието на Sehir Hatlar видях, че започват от 10.30ч. Само в неделя има по-рано. Гледах, гледах, но не видях, а пък на мен ми се иска да отидем някъде около 8 - 8.30ч.

Връзка към мнение

Много ти благодаря, Mary!

А случайно да знаеш дали има по-ранни фериботни линии по Златния рог? В разписанието на Sehir Hatlar видях, че започват от 10.30ч. Само в неделя има по-рано. Гледах, гледах, но не видях, а пък на мен ми се иска да отидем някъде около 8 - 8.30ч.

От няколко дни вече работят със зимното разписание... Не видях по-ранен час. Можете да отидете с автобус, а да се върнете с корабче.

Връзка към мнение

Здравейте, дали продават Истанбулкард на централната автогара?

Да.

Не забравяйте да проверите за съпътстващ превоз(шатъли). Повечето превозвачи предлагат такъв до опеделени места в Истанбул.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря, Mary.

Ползвала съм Метро плюс и преди, и с автобисчетата съм се придвижвала до Таксим. Сега ще отидем до Аксарай, но оттам ще ми трябва трамвай предполагам, защото хотелът е близо да Синята джамия.

Благодаря ти още веднъж за отзивчивостта :)

Редактирано от desislavna
Връзка към мнение

Mary, много ти благодаря! Златна си! Благодаря, ти!

 

Ха-ха, хайде за да заблестя още повече да кажа, че има автобус от новата станция на метрото VEZNECİLER до Еюп(за Пиер Лоти).

http://www.yoltarifi.com/iett-86v-hareket-saatleri-eyupsultan-vezneciler-istanbul-guzergahi--r

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря, Mary.

Ползвала съм Метро плюс и преди, и с автобисчетата съм се придвижвала до Таксим. Сега ще отидем до Аксарай, но оттам ще ми трябва трамвай предполагам, защото хотелът е близо да Синята джамия.

Благодаря ти още веднъж за отзивчивостта :)

Последния път го взех пеш в обратната посока - от Синята джамия до Аксарай ...не е далеч , но с трамвая разбира се е по-бързо :)

Метро имат шатъл от гарата до Аксарай.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ха-ха, хайде за да заблестя още повече да кажа, че има автобус от новата станция на метрото VEZNECİLER до Еюп(за Пиер Лоти).

http://www.yoltarifi.com/iett-86v-hareket-saatleri-eyupsultan-vezneciler-istanbul-guzergahi--r

Супер динамичен град.Може би няма друг голям град в Европа който да се развива с такива бесни темпове.

Мерси много, Стенк :)

Аз всъщност взех пеш Таксим- Аксарай ...имах цяла вечер за убиване на връщане от Тел Авив. Обичам да отсядам на Таксим и оттам карам почти само пеша между Таксим и Стария град.

Метро/автобус само за страничните места.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте......искам само да уточня:В момента валиден ли е номера на автобуса 9Ud от Юскюдар до Чамлъджа,на коя спирка се слиза и колко време се пътува?На връщане със същия номер ли се прибираме до Юскюдар?Благодаря предварително.....

Връзка към мнение

Здравейте......искам само да уточня:В момента валиден ли е номера на автобуса 9Ud от Юскюдар до Чамлъджа,на коя спирка се слиза и колко време се пътува?На връщане със същия номер ли се прибираме до Юскюдар?Благодаря предварително.....

Хайде пак аз да се изкажа. :)

Да върви този автобус. Ето му разписанието и спирките: http://www.yoltarifi.com/iett-9ud-hareket-saatleri-sokak-sahinbey-dudullu-uskudar-istanbul-guzergahi--r

На отиване се слиза на спирка Kisikli, а на връщане или може същата спирка, или Turistik Camlica.

Подхода от тази страна на прака е доста стръмен.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.