Прескочи до съдържание

Истанбул - конкретни въпроси


k_veleva

Препоръчани мнения

Хайде пак аз да се изкажа. :)

Да върви този автобус. Ето му разписанието и спирките: http://www.yoltarifi.com/iett-9ud-hareket-saatleri-sokak-sahinbey-dudullu-uskudar-istanbul-guzergahi--r

На отиване се слиза на спирка Kisikli, а на връщане или може същата спирка, или Turistik Camlica.

Подхода от тази страна на прака е доста стръмен.

Благодаря за отговора!Искам само да уточним:Това ли е парка от който има страхотна гледка към Босфора и мостовете/на картата ми изглежда,че е дооооста далеч от протока/,В него има много заведения и в една къщичка,/цялата остъклена/ 4-5 жени на живо ти правят гюзлемета,които ги купуваш срещу символична сума  :) .Ходили сме в този парк преди време ,но беше вечерта, с буса на туроператора/знам,че БГ туроператои много рядко посещават този хълм/ и не сме много сигурни за името.Останахме очаровани /както от всичко в Истанбул  :P /

Връзка към мнение

Благодаря за отговора!Искам само да уточним:Това ли е парка от който има страхотна гледка към Босфора и мостовете/на картата ми изглежда,че е дооооста далеч от протока/,В него има много заведения и в една къщичка,/цялата остъклена/ 4-5 жени на живо ти правят гюзлемета,които ги купуваш срещу символична сума  :) .Ходили сме в този парк преди време ,но беше вечерта, с буса на туроператора/знам,че БГ туроператои много рядко посещават този хълм/ и не сме много сигурни за името.Останахме очаровани /както от всичко в Истанбул  :P /

Мисля, че е точно този, защото имам спомен, че за съвсем кратко време някоя от фирмите предлагаше ходене до там. От този парк има почти 360 градусова панорама на Истанбул при хубаво време.

Връзка към мнение

Мисля, че е точно този, защото имам спомен, че за съвсем кратко време някоя от фирмите предлагаше ходене до там. От този парк има почти 360 градусова панорама на Истанбул при хубаво време.

Благодаря........задължително ще го посетим пак!!! :)

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Не е. Доколкото знам проектът е спрян. Оказало се е, че ремонтът ще е доста по-голям от очакваното, съответно - и финансирането. Не зная дали скоро ще я видим отремонтирана...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте на всички. :) Виждам, че повечето пътувате с автобус, самолет до Истанбул. Някой ходил ли е с автомобил и как стои въпроса с паркирането в града. Наясно съм, че като за 20 милионен град движението е ужас (буквално). Смятаме с приятели да пътуваме другия месец до там на кратка екскурзия и също търсим хотел в европейската част, може би с паркинг към хотела, та ако някой може да сподели опит, а ако е и близо до Капалъ Чаршъ ще е идеално (това е целта на пътуването) :) А мостовете над Босфора имат такса и каква е точно тя в момента? Искаме да ходим и до азиатската част и затова държим колата да е с нас.  Благодаря! 

Редактирано от Zelen Burgas
Връзка към мнение

До азиатската част спокойно можете да стигнете и без личен автомобил. :)

Сега сериозно- можете да си намерите хотел(най-ниски цени са в района между Синята джамия и морето. Паркирането обикновено е на улицата, но предварително го уточнете с хотела.

Утре ще напиша повече за пътуването с кола и таксите, ако ви интересува.

Връзка към мнение

Аз лично паркирам колата при хотела (има безплатен паркинг) и оттам нататък с трамвая. GPS или добро чувство за ориентация и предварително проучване как се стига до хотела.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

До азиатската част спокойно можете да стигнете и без личен автомобил. :)

Сега сериозно- можете да си намерите хотел(най-ниски цени са в района между Синята джамия и морето. Паркирането обикновено е на улицата, но предварително го уточнете с хотела.

Утре ще напиша повече за пътуването с кола и таксите, ако ви интересува.

Ще съм благодарен на всякакъв тип информация за такси, паркиране и т.н. А този техен пазар всеки ден ли работи? Някъде бях чел, че неделя е почивен ден.
Връзка към мнение

Ще съм благодарен на всякакъв тип информация за такси, паркиране и т.н. А този техен пазар всеки ден ли работи? Някъде бях чел, че неделя е почивен ден.

Такси за преминавате на мостовете на Босфора

 

Има ли нужда да обяснявам за Картата HGS, която се използва за плащане на таксите по магистралата и мостовете? 

 

Капалъ Чаршъ не работи в неделя. Работи Египетския пазар.

Връзка към мнение

Тук бяхме отсядали с голяма група приятели и с 4-5 автомобила, има паркинг, спирката на трамвая е на 100 метра. Метнахме колите и не ги пипнахме докато не тръгнахме обратно за България. Беше доста чисто и с приятно кафе в самия хотел.

http://www.booking.com/hotel/tr/city-wall.bg.html?sid=02b5a0af21d94ce3f526a08f9ef8756e;dcid=4

До азиатската част ходихме 3 пъти, но с обществен транспорт, за мен е съвсем излишно да се буташ с кола там...

Редактирано от Тони
Връзка към мнение

Отсядали сме в този хотел:

 

Topkapi Inter Istanbul Hotel

 

Хотелът е добър и се намира на много добро място като локация при пристигане с кола в Истанбул. Има безплатен, охраняем паркинг. Намира се на 50 м. от трамвайната линия. Не препоръчвам обиколка на Истанбул, още по-малко пък посещение на азиатската част с личен автомобил. Ползвайте трамваи и градските фериботи...

Връзка към мнение

Колата я оставете на паркинг, използвайте обществения транспорт , удобен и изгоден е ,продават се карти с намаление ,предполагам пуснаха и вторият лъч на метрото под босфора -Мармара

Връзка към мнение

Някой който е ходил скоро да каже колко струва входа на Долмабахче и кулата Галата?

Цените за Долмабахче, можете да видите ТУК

За кула Галата по спомен...около 20 т.лири

Връзка към мнение

Mary, този STUDENT маршрутен билет само за турски студенти ли важи или и за европейски?

Връзка към мнение

Mary, този STUDENT маршрутен билет само за турски студенти ли важи или и за европейски?

Би трябвало да важи за всички, но...не съм тествала лично. :(

Можеш да си разпечатате ценоразписа и да се обяснявате на гишето. :)

Сега ще се опитам да намеря още инфо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако маршрутен билет означава общ билет за 3-те двореца, то това намаление е гигантско?!

Знам, че за деца не правят отстъпки, но със студентите са много ларж!  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Птичке, давам инфо: важи си намалението. Трябва карта ISIC, която се показва при закупуването на билета. 

Ето и инфо от сайта на картата ISIC за Долмабахче: https://www.isic.org/benefits/dolmabahe-palace/28878/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Как най-лесно се стига от кв. "Лалели" до бул. " Багдат" и къде според вас е най-атрактивната му част откъм изгодни заведения и магазини за дрехи? Четох, че някъде в началото има много уютни заведения за хранене, сладкарници, кафенета? Къде се предлага добро турско кафе, освен на терасата на Топкапъ?

Къде около европейския бряг /Зл.рог, Босфора/ има рибни или други заведения с вечерна /пък и дневна/ панорама и приемливи цени?

Чакам отговор и благодаря!

Връзка към мнение

С влак :) Общо взето в Истанбул на автобусните линии постоянно им сменят маршрутите и никога нямаш гаранция, че след 2 месеца инфото ще е актуално, а с питане на шофьора (доста са отзивчиви някои) не винаги става.

За това - метро, влак, трамвай или фери и трамбоване.

 

http://buradanoraya.com/ - дават доста добри маршрути.

Връзка към мнение

Къде се предлага добро турско кафе, освен на терасата на Топкапъ?

Къде около европейския бряг /Зл.рог, Босфора/ има рибни или други заведения с вечерна /пък и дневна/ панорама и приемливи цени?

Чакам отговор и благодаря!

 Любимото ми кафене, където не пропускам да се отбия, когато съм в Истанбул се намира в Баязид.

Входът му е малко скрит и е много лесно да го пропуснеш, но е разкошно място, което се посещава от туристи и от местни.

http://www.nargileneredeicilir.com/erenler-nargile.html/nggallery/page/1

Тук можеш да се насладиш на хубаво кафе, освежаващ чай и на наргиле в обстановка, която на мен лично ми се струва сякаш е като илюстрация на книгата "Приказки от1001 Нощ"

 

Другите места, където е приятно да се пие кафе/чай, ако времето е приятно, се намират в Азиатската част -  хълма Отатепе (Otağtepe)(май се казваше  Коч Парк) и хълма Чамлъджа (Çamlıca Tepesi).

 

За заведенията ми е трудно да отговоря - има толкова много заведения и аз се старая да не повтарям. До сега не съм се разочаровал. Вдигни глава нагоре и ще видиш толкова много покривни тераси с масички и сам си избери къде да седнеш.

Най-известните рибни ресторанти са под моста на Златния Рог.

Много от ресторантите имат "Викачи", които не са досадни, като на други места и ако се разприказвате можете да си спазарите отстъпка, безплатни напитки или нещо друго. В много от заведенията имаш десерт като подарък (парченце баклавичка или плод)

Редактирано от nikolaysto
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Как най-лесно се стига от кв. "Лалели" до бул. " Багдат" и къде според вас е най-атрактивната му част откъм изгодни заведения и магазини за дрехи? Четох, че някъде в началото има много уютни заведения за хранене, сладкарници, кафенета? Къде се предлага добро турско кафе, освен на терасата на Топкапъ?

Къде около европейския бряг /Зл.рог, Босфора/ има рибни или други заведения с вечерна /пък и дневна/ панорама и приемливи цени?

Чакам отговор и благодаря!

Да кажа моето мнение за пътуването то Лалели до бул."Баадат"

- най-бързо с Мармарай до последната спирка и после може пеша, може с метро(за една спика) и после с автобус 16

- аз лично бих отишла(пеша или с трамвая) до Еминьоню и от там с корабче до Кадъкьой и после с автобус 16.

Ето маршрута на автобус 16: http://www.yoltarifi.com/iett-16-hareket-saatleri-pendik-kadikoy-istanbul-guzergahi--r

 

Най-приятната част на булеварда е средната. Има и красив парк там - Göztepe

 

За кафето - варианти има безброй с гледки всякакви. Една от най-впечатляващите е от Сапфир, където също може да се пие кафе.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.