Прескочи до съдържание

Карта Curve


Препоръчани мнения

преди 8 часа, chandni каза:

Имам 8 транзакции (7 плащания и 1 възстановяване на сума)  с Curve през ДСК Галакси картата (ДСК Galaxy -> Curve -> Плащане на POS Lidl) на стойносто 100.19 лв. Излезе ми месечното извлечение и нямам начислени допълнителни такси. На 1157.29 лв по извлечение, имам начислен кешбек 11.62 лв, като не виждам допълнителна такса дори на върнатите 82 стотинки за верификация на картата в Curve.

Как и къде се активира Rewards,  четох, но не намирам това, което пише.

Връзка към коментар
9 hours ago, chandni said:

Имам 8 транзакции (7 плащания и 1 възстановяване на сума)  с Curve през ДСК Галакси картата (ДСК Galaxy -> Curve -> Плащане на POS Lidl) на стойносто 100.19 лв. Излезе ми месечното извлечение и нямам начислени допълнителни такси. На 1157.29 лв по извлечение, имам начислен кешбек 11.62 лв, като не виждам допълнителна такса дори на върнатите 82 стотинки за верификация на картата в Curve.

На тези транзакции които са върнати веднага (като твоите 82 ст.) и аз нямам такса на върнатите уми, но ако решите да ползвате back in time след няколко дена, на рефънднатата сума ще ви начисли такса - по този повод още не съм звънял на дск да изясня случващото се...

Връзка към коментар
преди 12 часа, Ilian359 каза:

Аз пак да питам за ДСК - има ли наказателни такси или кешбек?

Предполагам, че питаш за Револют? Чакам да ми дойдат последните точки и ще го пробвам

Връзка към коментар
преди 1 час, Zaro каза:

Как и къде се активира Rewards,  четох, но не намирам това, което пише.

Отивваш на "хамбургера" и после "Earn rewards" - See retailers.

Връзка към коментар
преди 16 минути , cybersimo каза:

Предполагам, че питаш за Револют? Чакам да ми дойдат последните точки и ще го пробвам

За Revolut съм го тествал - няма такса, но няма и кешбек. Между другото, при КК на ПИБ също е така.

Интересно ми е за Curve и според написаното от chandni, явно е същото.

Връзка към коментар
преди 6 минути , chandni каза:

Отивваш на "хамбургера" и после "Earn rewards" - See retailers.

И те са там някакви измислени. 

А търговците от този раздел:

Which retailers can I earn Curve Cashback rewards with?

 

Rewards points can be earned from transactions made at the following retailers:

Food & Drinks Starbucks Caffe Nero Pret a Manger EAT Nando's Itsu Pizza Express Deliveroo Just Eat Honest Burger Byron Leon Wahaca Foodora Groceries Waitrose Sainsburys Tesco Planet Organic Aldi Lidl REWE Markt Shopping John Lewis House of Fraser IKEA Zara ASOS Topshop / Topman H&M GAP The White Company Boots Media Markt TV-HiFi-El Saturn Electro Travel GETT TFL Trainline Virgin Train BP Shell Booking.com DB Bahn MVG Automaten BVG Lifestyle Netflix Spotify Cowshed Electric Cinema Tate Museum

Връзка към коментар
преди 31 минути , Ilian359 каза:

За Revolut съм го тествал - няма такса, но няма и кешбек. Между другото, при КК на ПИБ също е така.

Интересно ми е за Curve и според написаното от chandni, явно е същото.

Директно да заредиш Револют от ДСК карта е ясно, че няма такса и няма и кешбек. Аз ще тествам с ДСК карта закачена към Curve да заредя Револют. Да видим какво ще има и какво - не

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 42 минути , Zaro каза:

И те са там някакви измислени. 

А търговците от този раздел:

Which retailers can I earn Curve Cashback rewards with?

Ами в общи линии за БГ само IKEA, H&M и Lidl. Това са и търговците, които съм избрала. За Lidl гарантирано натрупва rewards в Curve (1%) и допълнително 1% от ДСК Galaxy.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
19 minutes ago, Loverboy said:

Някой знае ли като какви минават трансакциите през Curve - като в чужбина или като в БГ?

ако нещо ти говори всяка транзакция има вида : CRV*XXXXXXX, London, GB.  където ХХХХХ е обекта на транзакцията, който се появява ако директно ползваш друга карта.

Връзка към коментар
преди 2 минути , georgebg каза:

ако нещо ти говори всяка транзакция има вида : CRV*XXXXXXX, London, GB.  където ХХХХХ е обекта на транзакцията, който се появява ако директно ползваш друга карта.

Дам, ще видя как ще излезе в извлечението. Защото преди време така и примерно като плащам на Йелоу такси първоначално в смс-а ми пише, че е в чужбина плащането (заради MyPos), но после в крайното извлечение излиза в София и ми начислява кешбек. 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Loverboy каза:

Някой знае ли като какви минават трансакциите през Curve - като в чужбина или като в БГ?

преди 50 минути , chandni каза:

Правят. ПИБ ми начисляваха 0.25% такса за плащане на чужд ПОС и 0.5% кешбек за плащания в Lidl през Curve.

Отчитат се като плащене на ПОС в чужбина.

 

Връзка към коментар
На 23.03.2019 г. в 10:16, georgebg каза:

На тези транзакции които са върнати веднага (като твоите 82 ст.) и аз нямам такса на върнатите уми, но ако решите да ползвате back in time след няколко дена, на рефънднатата сума ще ви начисли такса - по този повод още не съм звънял на дск да изясня случващото се...

При добавяне на КК кодът на Curve се появи (почти) веднага в ДСК директ, верифицирах картата и нямаше допълнителна такса за връщане на сумата. При добавяне на дебитната обаче, кодът така и не се появи през първите 3 дни и го поисках от call центъра им, верифицирах и на 4-ия ден кодът се появи, а сумата беше върната, но имаше и допълнителна такса за връщане на сума по карта.

 

Вчера теглих пари от банкомат на ДСК през Curve с дебитната карта отзад... Засега няма такса за теглене на банкомат и транзакцията се изобразява като плащане на ПОС, но ако настъпи промяна, ще докладвам.

 

Друг интересен факт е, че Curve не ми позволи да добавя виртуалния МС.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
24 minutes ago, chandni said:

При добавяне на КК кодът на Curve се появи (почти) веднага в ДСК директ, верифицирах картата и нямаше допълнителна такса за връщане на сумата. При добавяне на дебитната обаче, кодът така и не се появи през първите 3 дни и го поисках от call центъра им, верифицирах и на 4-ия ден кодът се появи, а сумата беше върната, но имаше и допълнителна такса за връщане на сума по карта.

 

Вчера теглих пари от банкомат на ДСК през Curve с дебитната карта отзад... Засега няма такса за теглене на банкомат и транзакцията се изобразява като плащане на ПОС, но ако настъпи промяна, ще докладвам.

 

Друг интересен факт е, че Curve не ми позволи да добавя виртуалния МС.

Забравих да пиша - тегленето на банкомат Curve-ДСК Wizz  минава като ПОС и начислява кешбек, само доколкото четох политиката на Curve, тегленето кеш от КК да е 1 път на месец, след което могат да начислят такса ,май 2%, тегленето към дебитни карти е неограничено (т.е. май до 10 тегления)

Връзка към коментар

От вчера и аз съм в клуб Curve. 

Две неща да споделя:

  • Някъде назад в темата беше писано, че първото плащане трябва да бъде с PIN код. При мен стана и безконтактно - първото ми плащане беше в Била.
  • Днес реших да си добавя картата към акаунта в ePay. Получих си кода от банката за плащане от 2 лева и го въведох в ePay. Изписа ми, че всичко е ОК, но картата остана непотвърдена - с триъгълниче, а не със зелена отметка. Съответно, не можах да платя с нея през системата им. Звънях на поддръжката и оттам обясниха, че картата се разпознава като такава от чужда банка. Необходима била проверка, която щяла да отнеме от 2 до 5 работни дни. Чакаме. За сравнение - в сайта на EVN плащането мина без проблеми, без оторизации, без проверки и без излишни телефонни разговори.
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 минути , georgebg каза:

Забравих да пиша - тегленето на банкомат Curve-ДСК Wizz  минава като ПОС и начислява кешбек, само доколкото четох политиката на Curve, тегленето кеш от КК да е 1 път на месец, след което могат да начислят такса ,май 2%, тегленето към дебитни карти е неограничено (т.е. май до 10 тегления)

Цитат
ATM credit card withdrawal fair use

Curve strongly discourages using an underlying credit card in order to withdraw cash. Please note that your underlying credit card issuer may charge you fees for making such transactions with your Curve card.

In addition to the above fees, Curve may charge you an additional 2% for withdrawals above £200 (or currency equivalent) per calendar month, when using a credit card as the underlying card. Please note that this not a limit per credit card, but a cumulative for all credit card withdrawals using your Curve card in a calendar month. This charge does not apply to ATM debit card withdrawals.

Our platform uses third-party systems to identify whether the Funding Source is a debit or credit card. If you believe your card has been incorrectly defined you should contact us at: support@curve.app, where you will be required to provide evidence as such in order for your case to be investigated.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Единственото ограничение е дневния лимит,няма никакви такси при многократно теглене от КК,има кешбек.

Незнам доколко е удачно да продължаваме да нищим темата във форума,да не се окаже изведнъж,че плащанията към ПОС към Curve станат паричен трансфер със съответните такси

Редактирано от imarev
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
9 minutes ago, imarev said:

Единственото ограничение е дневния лимит,няма никакви такси при многократно теглене от КК,има кешбек.

Незнам доколко е удачно да продължаваме да нищим темата във форума,да не се окаже изведнъж,че плащанията към ПОС към Curve станат паричен трансфер със съответните такси

Темата е чувствителна 🙂 и аз бих се съгласил ако модераторите "маскират" последните мнения ...

Връзка към коментар

И аз моля за маскиране :))) 

 

иначе Curve ще пускат достъп до LongeKey - обещават по 15-20 паунда на посещение, което ако се транслира в 15 евро за европейските потребители, ще е сериозна конкуренция на Дайнърс България, където след 12 посещения се таксуват по 15 евро.

 

 https://community.curve.app/t/lounge-key-update/5120/5

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Loverboy каза:

което ако се транслира в 15 евро за европейските потребители

 

преди 3 минути , Loverboy каза:

ще е сериозна конкуренция на Дайнърс България, където след 12 посещения се таксуват по 15 евро

И как 15€ на посещение с Curve биха били "сериозна конкуренция" на 15€ с Diners...? 

Връзка към коментар
преди 5 минути , chandni каза:

 

И как 15€ на посещение с Curve биха били "сериозна конкуренция" на 15€ с Diners...? 

Например, LoungeKey има по-голяма мрежа от салони от Дайнърс и ако трябва да избираш, може да предпочетеш първото.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
21 minutes ago, Loverboy said:

обещават по 15-20 паунда на посещение, което ако се транслира в 15 евро за европейските потребители

Ето това ако го можеш наобратно да намирам едни 150к EUR да ми ги транслираш в 150-200к GBR  🙂 

 

А по темата - няма как да стане, такива "транслации" никога не съм виждал, само такива от рода 200$->200EUR->200 GBR

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 1 час, Фичо каза:

За колко време е обичайно да пристигне картата, че вече нещо 10-тина дни не идва... :rolleyes:

На 25.01.2019 г. в 15:18, chandni каза:

На 16.01.2019 г. Първата ми беше също на 28.12, но след като не пристигна, им писах и изпратиха новата.

На 5.02.2019 г. в 13:33, chandni каза:

Току-що ми пристигна и втората карта... Тази, която преиздадоха на 16-ти януари. Писах на съпорта им да видим дали може да се добави и тя и да имам две паралелни карти, макар, че се съмнявам.

 

P.S. Всъщност, тази, която сега получих явно е първата, тъй като валидността ѝ е до 11/21, а получената на 25-ти януари е с валидност до 12/21.

 

П.С. От известно време (явно скоро е минал ъпдейт на приложението) вече иска идентификация с пръстов отпечатък при всяко стартиране на приложението. Преди искаше само при показване на ПИН кода, но можеше спокойно някой да ти разглежда транзакциите или дори да смени активната карта зад Curve без ПИН и пръстов отпечатък.

Редактирано от chandni
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.