Прескочи до съдържание

Какво да правим за 4 дни в Дубай?


Препоръчани мнения

Иначе извън темата с визите, вече съм напред с проучването за Дубай и нещата, които искам да видя, защото пътуването ми е след 2 седмици, та ако някой има въпроси за цени/маршрути/карти съм насреща :) .

И аз си мислех че съм много напред с проучването с Дубай и всичко беше планирано до последните минути GPS-и и карти с подробни описания на маршрути и локации до като не отидох там и много неща ме изненадаха и промениха всичко замислено. Там разстоянията са огромни и често за предвижване се преминава за 1 км примерно около 20. А за едно място за което мислиш че се намира някъде там по адрес често става въпрос за друго което е по подразбиране защото там уж има улици но описанията са винаги по друг начин. Примерно офиса до сградата на ндата до кръстовището на оня квартал.

Често зададените параметри на таксиметровите шофьори са интерпретирани както те си ги решат. Примерно greatest gardens шофьорите те закарват към американ гарденс което е на 20-30 км. Или ако спреш на последната спирка на метрото не можеш да хванеш такси и трябва да се върнеш четири спирки назад и да хванеш тогова такси или горните за метро как те изненадват когато без да искаш или случайно не маркираш в автобуса после ти наковават целодневна глоба и как ако не си вземеш алкохолна бира от безмитния на летището после можеш да пиеш само безалкохолно бира и т. н.

Да има неща които да се проучат но много ще ви изненадат

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

doni92, няма да имам изненади, надявам се. На мен не ми е сефте Дубай. Била съм и преди за 9 дни. Тогава преживях шока с разстоянията, таксиджиите и т.н. Сега пък и няма какво да правя и от 2 месеца само за Дубай чета... Дет се вика ще стигна и ще ми е скучно от такава бетонна подготовка. Иначе принципно не съм съгласна, че това не е париж. Според мен за париж ще отнеме повече време човек да се подготви, отколкото за дубай. Въпрос на преценка. А и за мен има съществена разлика в обслужването. Не е все едно дали ще си българин, обслужван от парижанин в париж или ще си европеец, обслужван от пакистанец в дубай :lol: .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Правиш си резервация он-лайн.Не изискват кредитна карта за гаранция.Принтираш я,на място вземаш такси,с резервацията те пускат през портала и на входа на хотела.Влизаш разглеждаш,правиш снимки и просто не ходиш в ресторанта,за където ти е резервацията.Ние си бяхме направили за суши то,защото беше най-евтино-80евро на човек.След нас ходиха едни приятели и пробваха схемата-нямаше никакви проблеми.

Който го е страх,просто да пропусне Бурж Ал Араб-няма да загуби много.

Между другото,бяха ни казали,че е забранено снимането вътре и не посмяхме да вземем голям фотоапарат.Като влязохме една девойка ни посрещна и ни подкани да разгледаме и да си направим снимки.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Правиш си резервация он-лайн.Не изискват кредитна карта за гаранция.Принтираш я,на място вземаш такси,с резервацията те пускат през портала и на входа на хотела.Влизаш разглеждаш,правиш снимки и просто не ходиш в ресторанта,за където ти е резервацията.Ние си бяхме направили за суши то,защото беше най-евтино-80евро на човек.След нас ходиха едни приятели и пробваха схемата-нямаше никакви проблеми.

 

Много добра схемичка, мисля да се възползвам от нея - благодаря за идеята :)

 

Къде се прави тази резервация за ресторанта?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

За тези резервации обаче искат данни от кредитна карта. Да не стане после за 80 евра си направих снимка във фоайето :lol: .

 

Е Емил ясно е написал: "Не изискват кредитна карта за гаранция"?

Връзка към мнение

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=645985.msg26351453;topicseen#msg26351453

Ей тука се обсъжда обратното писмо с искане за данни от кредитна карта. Има и копирано едно такова писмо за потвърждение, номер на заявка и искане на данните. Има подобно инфо и във всички останали теми в мамата, но това ми излезе първо в търсачката. Надали някой спами с подобни писма само списващите в другия форум... Иначе ти пробвай. От опит глава не боли. Като не им изпратиш данни ще отменят резервацията и толкова. Не е болка за умиране

Връзка към мнение

Началото на миналата година минаваше,сега не знам.

То така или иначе ще си направиш снимки за 80 евро,ако не смяташ и едно ядене,което изобщо не впечатли.

Връзка към мнение

Много добра схемичка, мисля да се възползвам от нея - благодаря за идеята :)

 

Къде се прави тази резервация за ресторанта?

Те са повече от един ресторантите.

Ето линк за резервация на маса в някой от тях.

http://www.jumeirah.com/en/hotels-resorts/dubai/burj-al-arab/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

За приятел , че ме мързи да ровя , а съм чува

л противоречиви мнения.

Какво количество е разрешеният алкохол който човек може да внесе безмитно или да закупи от безмитен магазин при пристигане на летището ?

Връзка към мнение

Алкохол в Дубай могат да внасят само пълнолетни лица, които не са мюсюлмани. Разрешеното количество е до 2 литра концентрат и 2 литра вино на човек :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз така мисля!!! :) Особено ако ходят в близките месеци, когато от жегата в пустинята мозъкът ти е толкова размекнат, че последното нещо, за което ти идва на ум е твърд алкохол... и то в количества :yahoo: Макар че възможностите на българина са неограничени :biggrin: та знае ли се... може и да им е малко...

Редактирано от Roje
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На място в Дубай ще имате толкова голям избор, че няма никакъв смисъл от тук да правиш резервации и да търсиш агенции. Туристически агенции и бюра, организиращи сафари има на всеки ъгъл и във всеки читав хотел. :)

Но ако се притесняваш и желаеш по от рано да си направите програмата ето една проверена и читава агенция в Дубай-

http://www.arabiansafaridubai.com/

Връзка към мнение

На място в Дубай ще имате толкова голям избор, че няма никакъв смисъл от тук да правиш резервации и да търсиш агенции. Туристически агенции и бюра, организиращи сафари има на всеки ъгъл и във всеки читав хотел. :)

Но ако се притесняваш и желаеш по от рано да си направите програмата ето една проверена и читава агенция в Дубай-

http://www.arabiansafaridubai.com/

Чувал съм, че цената на място е значително по-висока и затова проучвам онлайн варианта отсега
Връзка към мнение

Има ли смисъл да се взима кола под наем в Дубай, как мислите?

 

Такситата са евтини, ако не смяташ да ходиш някъде извън града, според мен - не.

Връзка към мнение

Такситата са евтини, ако не смяташ да ходиш някъде извън града, според мен - не.

Има и удобно метро.

А ако обмисляш да отскочиш до Абу Даби - да. Защото и наемите са евтини.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Има и удобно метро.

А ако обмисляш да отскочиш до Абу Даби - да. Защото и наемите са евтини.

 

Не видях метрото да стига до DWC летището? А колкото и да са евтини такситата, разстоянието до хотела все пак е 65 км.

 

В същото време кола под наем за 4 дни струва около 70 евро, което е повече от приемливо.

Връзка към мнение

Roje, на сайта за сафари, който ми препоръчваш се предлагат  Desert Safari и  Evening Desert Safari, които ми изглеждат еднакви - включително и по отношение на часовете, в които се провеждат /независимо, че едното е Evening/ . Би ли ми казал кое е сафари е "класическото", ако може така да се нарече :) и изобщо има ли разлика между двете?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.