Прескочи до съдържание

Какво да правим за 4 дни в Дубай?


Препоръчани мнения

Sill, колко са синовете и снахите :) .

Ако са двама сина и две снахи мъжете вземат едната стая, а момичетата другата.

Пък кой в коя стая ще спи никой нито гледа, нито ще разбере.

Ако обаче е само една стая за двама и двамата нямат свидетелство и сключен брак, в този хотел  не могат да останат.

Анулирай резервацията по тази причина и ще ти намерим нов апарт хотел пак в този район. Има и други евтини хотели.

А и до ноември има достатъчно време :)

Връзка към мнение

Двама сина и две снахи са, ;) 3 стаи ще вземем, ама да не стане да ни пипнат /пък няма да се крият, като ученици, я/ и да ни натирят в нищото...  :lol:  Хората са си го записали ясно! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, хората са си го записали :) .

Затова анулирай резервацията и резервирай нов хотел, в който е разрешено пребиваването на двойки, без сключен граждански брак. Такива има колкото искаш.

За да не спамим темата ако искаш на лични ми напиши точно датите, до колко пари и колко стаи и ще ти предложа други варианти :) .

Връзка към мнение

Да, хората са си го записали :) .

Затова анулирай резервацията и резервирай нов хотел, в който е разрешено пребиваването на двойки, без сключен граждански брак. Такива има колкото искаш.

За да не спамим темата ако искаш на лични ми напиши точно датите, до колко пари и колко стаи и ще ти предложа други варианти :) .

 

Няма такова нещо като спамене на темата, стига да не е супер лично пишете всичко тук за да е от полза и на други хора :)

Връзка към мнение

посетители не се допускат в стаите.

Познайте синовете и снахите, дали имат граждански бракове...  :lol:  И сега как да постъпя? Дайте съвети, моля!

 

Здравей, 

върнахме се преди 2 седмици от Дубай от хотел, в който пише, че не приемат двойки без брак със следният текст - Single travelers are welcome, but due to security reasons, only family members can visit their rooms upon presenting an ID at the front desk. 

 

Преди да резервирам обаче намерих мейла на рецепцията и си им писах директно - двойка сме, но нямаме брак ще има ли проблем? Те ми отговориха веднага с въпрос дали сме от една националност, като им отговорих положително ми казаха, че няма проблем. За всеки случай си запазих кореспонденцията на телефона, но не ми потрябва.

 

Хотела беше този - линк

 

Успех и не се плаши чак толкова.

Редактирано от Георги
оправено форматиране
Връзка към мнение

Здравейте,

Някой може ли да ми каже дали този хотел  е с добро местоположение  за обикаляне на основните места, за които чета в Дубайските теми?

 

https://www.booking.com/hotel/ae/najd-apartments.bg.html?aid=368032;sid=ed27bf087b26103ea8b88fa471eec0fa;dcid=1;checkin=2016-01-28;checkout=2016-02-02;ucfs=1;srfid=7b61f4d9f54fce2a3aee91c62fc4d21646ea1fcfX1;highlight_room=7563301#map_opened-show_id75633

Връзка към мнение

Здравейте,

Някой може ли да ми каже дали този хотел  е с добро местоположение  за обикаляне на основните места, за които чета в Дубайските теми?

 

https://www.booking.com/hotel/ae/najd-apartments.bg.html?aid=368032;sid=ed27bf087b26103ea8b88fa471eec0fa;dcid=1;checkin=2016-01-28;checkout=2016-02-02;ucfs=1;srfid=7b61f4d9f54fce2a3aee91c62fc4d21646ea1fcfX1;highlight_room=7563301#map_opened-show_id75633

 

По-добре изчакай Roje да се включи, но според мен е чудесен. Пеша до метро и близо до Mall of Emirates си е супер. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Василев

Здравейте,

Някой може ли да ми каже дали този хотел  е с добро местоположение  за обикаляне на основните места, за които чета в Дубайските теми?

 

https://www.booking.com/hotel/ae/najd-apartments.bg.html?aid=368032;sid=ed27bf087b26103ea8b88fa471eec0fa;dcid=1;checkin=2016-01-28;checkout=2016-02-02;ucfs=1;srfid=7b61f4d9f54fce2a3aee91c62fc4d21646ea1fcfX1;highlight_room=7563301#map_opened-show_id75633

Ние щяхме да сме там през април тази година, но отпадна, защото намерихме много добра оферта за Холидей ин в Интернет сити. Бях чел отзиви и коментари за този и бяха все хубави. Няколко пъти прохождах разстоянието от хотела до метрото с помоща на google street view :) Около 15 минути ще е до метрото, като се минава през мола, може и да го заобиколите, но пътя е скучен. Спирката на Биг Бус е точно в паркинга. От към локация е добре. Общо взето това ще ти е отправната точка към навсякъде. Всичко в Дубай, което е близо до метро е на добра локация. Ние бяхме една спирка след мола на емирите, посока Дубай Марина и мога смело да заявя, че не сме имали никакви проблеми с транспорт и предвижване. От нас до Мол Дубай бяха 20 минути с метрото + 2 дни с Биг Бус, бяхме обезпечени от транспорт. Единственото, което в букинг не ми харесва е, че в 90% от хотелите цените не включват 10 % такса за обслужване , 10 % данък, което според зависи от сумата може и да са още около 100 евро + на място по още приблизително около 3-4 евро на човек на вечер местна такса и то сумата къде отиде. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

Някой може ли да ми каже дали този хотел  е с добро местоположение  за обикаляне на основните места, за които чета в Дубайските теми?

 

https://www.booking.com/hotel/ae/najd-apartments.bg.html?aid=368032;sid=ed27bf087b26103ea8b88fa471eec0fa;dcid=1;checkin=2016-01-28;checkout=2016-02-02;ucfs=1;srfid=7b61f4d9f54fce2a3aee91c62fc4d21646ea1fcfX1;highlight_room=7563301#map_opened-show_id75633

Георги вече ти е отговорил на питането. И е точно така както той казва :) .

На чудесно място, в близост до Мола на Емирствата: 100-150метра. На първа линия до Мола. На 2-3 мин. пеша от него по права линия. В Гугъл мапс не е дадено правилно местоположението на хотела и затова по-добре е да не го търсиш по име, защото ще те прати на около километър от него. Със стрийт вюто можеш да го видиш, само ако знаеш приблизителното му местоположение.

На първия скрийншот е втората сграда вляво, вижда се логото на хотела, а отпред е Мола на Емирствата и ски пистата му.

post-662-0-44609200-1435058242_thumb.png

Ето и втори скрийншот, този път гледан от Мола, който е вдясно. Хотелът е най-лявата сграда на снимката. Вижда се надписа на покрива му.

post-662-0-16994400-1435058648_thumb.png

В Najd hotel  си близо до всичко в Дубай. До теб е метро станцията в мола на емирствата, Мола на емирствата, супермаркети - Карфур и Лулу, заведения, автогарата за летището и Абу Даби, Шейх Зайед Роуд. Бурж Ал Араб, Мадинат Джумейра и цялото крайбрежие са ти на 4-5 км. и 10дирхама, около 5 лв. с такси. Дубай Мол и Бурж Халифа са ти на 2 спирки, 15 минути с метрото в едната посока, а Дубай Марина на три в другата. Въобще много добро  съотношение между цена, местоположение и качество. А и Ал Барша е един от най-новите и най-предпочитани от туристи квартали на Дубай, което съвсем не е маловажно за първи престой и първи впечатления от Дубай. :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

 

 

 

"А и Ал Барша е един от най-новите и най-предпочитани от туристи квартали на Дубай, което съвсем не е маловажно за първи престой и първи впечатления от Дубай. :)"

 

Разполагайки с кола под наем,един ден след пазар в Лулу-то(между другото много готин супермаркет и много евтин) тръгнахме на обиколим въпросният квартал-Ал Барша.Четно казано там бях доста по впечатлен от някой от познатите и известни атракции в Дубай.Може би защото за тях бяхме подготвени,а това ни дойде като бунус изненада. :) Изключително красиви,големи и предимно нови къщи в техен си стил с интересни автопаркове всяка.Препоръчвам на хората с коли под наем да направят по една обиколка там.

Редактирано от christuff
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Писах до хотела, както посъветва kupe. А иначе, пътуването ще е в седмицата между 21 и 29 ноември за 7 нощувки. Резервацията и за двата хотела за 3 стаи ми излиза под 3000 лв., което много ме устройва. В този хотел ми харесва, че има и кухн. бокс, не че ще готвим там, ама е винаги по удобно да има къде да се съберем на по питие с мезе, за разбора преди лягане. Нямаме сутрин закуска и кафето можем да си направим и изпием там. Мястото е супер комуникативно. А ние главно ще щъкаме по обиколки из Дубай. На плаж ще отидем в един, най-много в два от дните, щото в плановете са и аквапарк. Още се чудя, кой аквапарк да изберем, този до Бурдж ал араб или този на палмата... Преди години съм ходила в първия и много ме впечатли. 

Така че, Roje, ако можеш да дадеш и други идеи за хотели в този район, с подобен бюджет и условия /комуникативност на първо място/ и аз предпочитам да го направиш тук, а не на лични. Защото на мен винаги са ми били полезни твоите съвети и насоки, които даваш на други хора, та предполагам и на друг ще са интересни повече опции от опитен човек, като теб.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Ето какво ми отговориха от този хотел  :lol: Тези хора, по-скоро имат предвид предотвратяването на протитуиране в хотелите си, като се замисля. Така че, остава той за сега... ако не излезе нещо супер по-добро  :)

 

"Dear Ms. Silvya.

 

Warm Greetings from La Villa Hospitality!

Thank you for the interest you have shown in La Villa NAJD Hotel Apartments, Dubai!

 

We would like to take this opportunity to thank you for trusting our service.

 

With reference to your email please note that the same nationality can stay together in one room but different nationality are not allowed to stay in one room.

 

Please feel free to contact us for any further assistance or information and we will be glad to assist you."
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Привет, привет! Следя темата много усърдно. Вече няколко пъти тръгвам да резервирам почивка в Дубай и все се отказвам, но ето днес вече купих билетите и букирах в Ситимакс. Имам опция за безплатна анулация, така че се оглеждам за нещо друго като вариант, но понеже бг мамите го препоръчват реших да букна за всеки случай. Пътуваме в началото на Октомври. Малко ме е шубе в самолети и 2ч в Европа едва ги издържам та 5 до Дубай ще ми се увидят, нооо какво да се прави кефа иска жертви....

Аз обичам да усещам местата, където пътуваме и да се сливам с местните, така че моля за идеи къде да отидем например да хапнем нещо местно и вкусно. Да идем някъде на зеленчуков пазар и т.н. (то малко къде ти небостъргачи къде ти пазар, но знам че има старинна част). Мъжа ми е фотограф и ще му е интересно да идем да пощракаме на някъде не толкова комерсиални места.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Привет и от мен, летим за Дубай идния понеделник. Знам, че е горещо, но като гледам температурите, не се различават особено от родния ми град, а и реално дестинацията не предлага архитектурни шедьоври на открито. Успях да си закупя билетите точно на рд на Wizz, когато вторият билет е безплатен. Поради новината, че чакам бебе, резервирахме хотел наблизо до центъра, в по-скъпия ценови диапазон, а и да има баланс за самолетния билет (Taj Dubai Dountown) :) За който каца на летище Ал Мактум, поне на нас ни се падат 50-на км, ще ползваме бус+метро май, линк от официалния сайт на транспортната им фирма, много е удобен - въвежда се дестинация и  дори точен час и дата http://wojhati.rta.ae/dub/XSLT_TRIP_REQUEST2?language=en. Гледам онлайн билетите за качване на Бурж Калифа, в колко часа е най-подходящото време за посещение? Също така, взех билети и за Аквариума в Мол Дубай. Чудя се, някой ходил ли е на разходка с лодка по езерото с фонтаните, видях, че има, дали си заслужава? Ще се радвам, ако споделите идеи какво още може да се види наоколо (сафарито отпадна, поради горната причина). Благодаря предварително.

Връзка към мнение
Георги Василев

За Небостъргача....повечето хора искат да хванат и светло и тъмно. Когато аз се качих, април тази година, се качих изцяло на тъмно и беше страхотно. Преди това беше около 39 градуса и имаше мъраня и според мен нищо не се е виждало. Има и друг момент. Като си толкова на високо ти се губи представата за високо и ниско и всъщност.....абе не знам....аз лично препоръчвам по тъмно, демек от 19:00 нататък. Хем е по-евтино, хем си заслужава. Ще видите и фонтаните отгоре. За да хванеш и тъмно и светло, цената е почти двойна.

 

По тъмно

 

post-2956-0-43404800-1438692046_thumb.jpg

 

post-2956-0-82770500-1438692056_thumb.jpg

 

 

Разходката с евро през април беше около 6 евро и бая се чудих, но в последствие забелязах, че не е баш такова какво си мислех. Те заобикалят целия фонтан и отиват в единия край лодките. Не се доближават много до самите струии, защото са много мощни. Наблюдавах внимателно трасето и мисля, че няма нужда да се дават пари за това нещо, предвид, че фонтана е огромен и се вижда перфектно отвсякъде. Един приятел е там в момента и не е толкова фраш с туристи, предвид жегите, така че може да ги гледате от където поискате и все ще им се радвате :)

 

За аквариума, пропуснахме този в мола и посетихме този в Атлантис. Голям, голям, колко да е голям. Хубаво беше, макар, че не си падам много по риби. Ако все пак влизате в аквариума на мола, вземете лодка с прозрачно дъно....било любопитно :) 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Гледам онлайн билетите за качване на Бурж Калифа, в колко часа е най-подходящото време за посещение? 

 

Около залез, ама не съм сигурен дали си заслужава по-високата цена. На теория може да видиш изгледа и през деня, и по залез и вечер. На теория, защото няма място за сядане и особено ако си в по-напреднала бременност бързо ще се умориш от висене.

 

Тук хората като цяло предпочитат вечерното качване май, макар че аз лично предпочитам през деня, виждат се доста по-отчетливо палмите. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря Ви, като гледам и адаши :), за отзивчивите отговори. И аз си мисля за вечерен час, макар че може да е комбинирано някак. Четох, че се стъмва към 19 ч, на официалния сайт на Бурж Халифа цените са 125 дирхама до 16:30, после стават на 200 от 17 до 19 ч и след 19:30 ч пак стават на 125. Надали ще се прехласна особено, била съм на подобни местенца като Сиърс Таур и Джон Хенкок в Чикаго (където ме спечелиха, предвид готин и достъпен лаундж с коктейли), Емпайъра в Голямата ябълка, а най ми хареса на "сеир терасата" на Сапфир в Истанбул, че имаше едни скрити стълбички и се качихме на открито без никакви решетки с приятен ветрец. Затова гледам тези цени, че има, доколкото виждам и няколко етажа по-нагоре "sky" на 148 ниво срещу вече 300 или 500 дирхама, според часа, докато "at the top" е на 124 ниво...Ако някой е ходил на по-високото, да сподели, че пише, че имало и времево ограничение от половин час за по-високото място.  

Прочетох в предишните страници по темата, че рентването на кола е достъпно, значи може и за ден до Абу Даби и евентуално палмовите острови да се посетят. Ферари парка да се пропусне ли? (била съм в Маранело). Не съм "много" бременна, но гледам да приемам умерени рискове (е, миналата седмица направих едно планинско пътешествие, но това друга тема :)

Връзка към мнение
Георги Василев

За най-горното ниво нищо не мога да кажа, но както казах и по горе....124 ниво е най-високата точка в сграда в света (така ми казаха) така че и до там да стигнеш, пак си се качила на най-високото. За колата ти трябва специален документ, за да я караш. Вади се от тук ( http://www.uab.org/home/) става на място, струва 20 лева и важи за срок от година. 

 

Относно ферари парка...за мен специално си заслужаваше само и единствено влакчето на формула 1 ( Formula Rossa ) - див фен съм на увеселителните влакчета, но в твоя случаи изобщо не препоръчвам да пробваш. Животът е пред теб, другият път се качи :) Останалите атракции са на 90% симулатори под формата на коли, седалки и т.н. Заслужава си, само ако си фенка на фомулата или високите скорости, иначе просто от любопитсво не си заслужава ходенето. За Абу Даби се отделете ден :)

Редактирано от Георги Василев
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За най-горното ниво нищо не мога да кажа, но както казах и по горе....124 ниво е най-високата точка в сграда в света (така ми казаха) така че и до там да стигнеш, пак си се качила на най-високото. За колата ти трябва специален документ, за да я караш. Вади се от тук ( http://www.uab.org/home/) става на място, струва 20 лева и важи за срок от година. 

 

Относно ферари парка...за мен специално си заслужаваше само и единствено влакчето на формула 1 ( Formula Rossa ) - див фен съм на увеселителните влакчета, но в твоя случаи изобщо не препоръчвам да пробваш. Животът е пред теб, другият път се качи :) Останалите атракции са на 90% симулатори под формата на коли, седалки и т.н. Заслужава си, само ако си фенка на фомулата или високите скорости, иначе просто от любопитсво не си заслужава ходенето. За Абу Даби се отделете ден :)

За Ферари парка е точно както казва Георги Василев.Влакчето е единственото ,което си струва ,ако не си фен,но не е за теб сега. :)

Аквариума в Мола можеш да си го гледаш безплатно.Плаща се само,ако искаш да минеш през тунела.Ти си реши дали си заслужава.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

По мое мнение, не си заслужава двойната цена за небостъргача по залез. Ако има мараня се губи ефекта.

По тъмно беше страхотно! Любопитно е да се видят фонтаните отгоре, но не е толкова очароващо както ако си ги гледаш долу.

При следващо ходене в Дубай би ми било интересно да се кача на небостъргача по светло.

Гледката от Сапфир в Истанбул за мене беше много по впечатляваща и интересна. :)

 

За ходенето до Абу Даби препоръчвам да си вземете кола. Много по-удобно е и имате пълна свобода, без да се съобразявате с графика на рейсовете. Така ние успяхме да видим Джамията и по светло и по тъмно. Заслужава си!  :) И пред Джамията и пред Емирейтс палас си има свободни паркинги. Василев вече е споменал за международната книжка, която трябва да имате. :)

 

За Ферари парка бих казала, че ако не си фен на Ф1, няма смисъл да си губите времето там, още повече че вече си била в такъв парк. А и Формула Роса (единственото, заради което си заслужава паркът) за теб не е опция в момента.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря и на Вас, Marmorina & Christuff за изчерпателните отговори! Последни въпроси, преди да стана съвсем досадна: имам ли необходимост от носене на много кеш, че се чудя колко да обменя, предполагам, няма проблем за плащане с кредитна карта? Също, препоръчайте ми някакви местенца с автентична кухня в района на небостъргача и Дубай Мол, не държа на някакъв ултра лукс, а да е вкусно, както и колко е възпитано да се оставя бакшиш?

А, също и много ли са стриктни в туристическите части относно облеклото? Няма да се пускам по Евино облекло, разбира се, но предвид градусите, ще съм с по-оскъдни дрехи, има ли проблем? :) За религиозните обекти, е ясно.

Връзка към мнение

За най-горното ниво нищо не мога да кажа, но както казах и по горе....124 ниво е най-високата точка в сграда в света (така ми казаха) така че и до там да стигнеш, пак си се качила на най-високото. 

 

Абе това не е съвсем така. Отварачката в Шанхай имаше по-висока платформа, въпреки че самата сграда е по-ниска. Предполагам от тогава е задмината допълнително :) Ето я подредбата, ще видиш, че долното ниво го няма в класациите: https://en.wikipedia.org/wiki/Observation_deck#Timeline_of_world.27s_highest_observation_decks

 

Благодаря и на Вас, Marmorina & Christuff за изчерпателните отговори! Последни въпроси, преди да стана съвсем досадна: имам ли необходимост от носене на много кеш, че се чудя колко да обменя, предполагам, няма проблем за плащане с кредитна карта? Също, препоръчайте ми някакви местенца с автентична кухня в района на небостъргача и Дубай Мол, не държа на някакъв ултра лукс, а да е вкусно, както и колко е възпитано да се оставя бакшиш?

А, също и много ли са стриктни в туристическите части относно облеклото? Няма да се пускам по Евино облекло, разбира се, но предвид градусите, ще съм с по-оскъдни дрехи, има ли проблем? :) За религиозните обекти, е ясно.

 

Недей да носиш много кеш, а ако носиш може да носиш долари. Смятахме преди време, че специално за Дубай излиза най-изгодно да купиш долари тук, които да сменяш там, вместо да купуваш дирхами тук. Странно, но факт, през две превалутирания ти излиза по-изгодно. 

 

За дрехите не се притеснявай много. И ние бяхме чели да не се държите за ръце и подобни, като отидохме там си беше като в Европа. Само не прекалявай с ултра къси поли и потничета и няма да имаш проблеми :) В религиозните обекти си е ясно, там ще ти дадат с какво да се загърнеш. 

 

За храната нямам впечатления, ние ядохме по моловете където завърнем. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Василев

Георги, съгласих се, но до другите може и никога да не стигна, склонен съм да преглътна тези 30 метра разлика от 124 етаж :D Благодаря за корекцията!

Връзка към мнение

Георги, съгласих се, но до другите може и никога да не стигна, склонен съм да преглътна тези 30 метра разлика от 124 етаж :D Благодаря за корекцията!

 

Разбира се, че забележката е от чисто буквоядско естество. Съмнявам се някой да намери разлика между 400 и 430 метра, ма дубайците нали все трябва да са най-най :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.