Прескочи до съдържание

Какво да правим за 4 дни в Дубай?


Препоръчани мнения

Георги Василев

Съмнявам се някой да намери разлика между 400 и 430 метра, ма дубайците нали все трябва да са най-най :)

 

Естествено, че няма как да се усети, твърде е високо, а те са маниaци иначе, да....вярно всичко им е най :D

Връзка към мнение

 

За дрехите не се притеснявай много. И ние бяхме чели да не се държите за ръце и подобни, като отидохме там си беше като в Европа. Само не прекалявай с ултра къси поли и потничета и няма да имаш проблеми :) В религиозните обекти си е ясно, там ще ти дадат с какво да се загърнеш. 

 

Това за ръцете никога не съм го чувал.Даже може често да видите мъже да се държат за ръце и няма проблем.Смятали го май за жест на приятелство,ако не се лъжа.

За храната-заведения с арабска кухня има много в Дейра -старата част на Дубай.Цените са супер и на мен ми беше много вкусно.Иначе освен ястията,ако обичаш дюнери предполагам,че шавармите ще ти харесат много.Има ги навсякъде и цените също се ОК-горе долу като тук.Това е едно от нещата заради които бих се върнал в Дубай. :)

За кеша ти си прецени-няма да ви ги откраднат(в Дейра след полунощ спокойно си вадих пачка с пари без никакви притеснения на оживени улици) ,по скоро си прецини доколко са ти сигурни дисагите :) (препоръчвам само да не ги съхранявате всичките на едно място).Почити навсякъде може да пазарите с карта и когато плащате в обект би трябвало да е безблатно,но си проверете условията на картата все пак.

Редактирано от christuff
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това за ръцете никога не съм го чувал.Даже може често да видите мъже да се държат за ръце и няма проблем.Смятали го май за жест на приятелство,ако не се лъжа.

 

Аха, за мъжете е ок, но за двойка не е разрешено...на теория :)

Връзка към мнение

Не е прието да се демонстрират любовни жестове на близост на публично място между мъж и жена, каквото е и държането за ръка. При мъжете се приема за приятелски жест, не любовен, затова е прието. От друга страна пък хомосексуализмът не е приет.
Но все пак, това е Дубай, местното население е около 10%, видяхме млади двойки в традиционни арабски облекла да се държат за ръце също.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аха, за мъжете е ок, но за двойка не е разрешено...на теория :)

Хихи, това ми напомня за разговора с приятеля ми - обяснявам му, че любовните жестове са забранени, да го има предвид и той ми отвръща: сигурно ще ме арестуват, ако те целуна, но ако те набия, няма да е проблем и ще е нормално. Много се смяхме, това в кръга на шегата, разбира се.

Обичам много арабската кухня (в частност с ливанската съм по-запозната, де), така че в Дейра ще поразгледаме за такава. Предполагам, че са помислили за разхлаждащи опции за глезените туристи (аз съм ок, но мъжът ще омрънка света, не държи на топло хич)?

Връзка към мнение

Всичко им е климатизирано-дори спирките.Четох навремето ,че доста хора си взимали и връхни дрехи,защото в моловете им било студено. :) Ако си наемете кола пък си решавате кардинално проблема. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може ли да попитам за този хотел http://www.booking.com/hotel/ae/reflections.bg.html?aid=368032&sid=2ffac17b7fe9b17837fa07cf790dd346;dcid=1;checkin=2015-11-03;checkout=2015-11-06;ucfs=1;srfid=50abd0e9cdefc499d5478593b36a8012551c9c81X13;highlight_room=113291303

дали е на удобно място - поне виждам, че е близо до метро или да ползвам хотелите препоръчани в темата?

Благодаря предварително!

П.С. Цената, която е посочена в Booking.com е висока, но съм го намерила на доста прилична цена със закуска за 3 нощувки на цена 428,00 лв. /ако от Bild не премахнат 20% - те процента отстъпка/ :-)

Връзка към мнение

Всичко им е климатизирано-дори спирките.Четох навремето ,че доста хора си взимали и връхни дрехи,защото в моловете им било студено. :) Ако си наемете кола пък си решавате кардинално проблема. :)

 

Наистина всичко на закрито е много добре климатизирано. Винаги си носех шал, с който да се понаметна, особено в моловете. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Василев

Може ли да попитам за този хотел http://www.booking.com/hotel/ae/reflections.bg.html?aid=368032&sid=2ffac17b7fe9b17837fa07cf790dd346;dcid=1;checkin=2015-11-03;checkout=2015-11-06;ucfs=1;srfid=50abd0e9cdefc499d5478593b36a8012551c9c81X13;highlight_room=113291303

дали е на удобно място - поне виждам, че е близо до метро или да ползвам хотелите препоръчани в темата?

Благодаря предварително!

П.С. Цената, която е посочена в Booking.com е висока, но съм го намерила на доста прилична цена със закуска за 3 нощувки на цена 428,00 лв. /ако от Bild не премахнат 20% - те процента отстъпка/ :-)

 

Според мен не е на много удобно място и ще губите време в допълнително придвижване, НО нека се произнесат и по запознатите от мен. Ние бяхме тук (линка) и бяхме на прекрасна ликация. Близо до метрото, близо до Дубай Марина, до плажа е 10 минути с такси. Метрото беше на 5 минути пеш, имахме магазини за храна и други неща, а с метрото на 10 от мола на емирите и на 20 от Дубай мол. :) Аз лично го препоръчвам, а и закуската му беше доста хубава :D

 

http://www.booking.com/hotel/ae/express-by-holiday-inn-dubai-interent-city.bg.html?aid=368032;sid=49680a3cfb10e10931f0725726b76653;dcid=1;checkin=2015-11-03;checkout=2015-11-06;dist=0;group_adults=2;sb_price_type=total;srfid=bc22b8626498c9b355f1f6e20b7bd7ecbbbda9ddX1;type=total;ucfs=1&

Редактирано от Георги Василев
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Отдалечен е. Виж в пътеписа на Roje хотелът, който е до Мола на емирствата. Не съм била там, но минахме покрай него и наистина е на много удобно място.

Връзка към мнение

Здравейте, приятели :)

Темата ми е изключително полезна (благодаря на Roje, който ми посочи този форум). От 4 до 11 септември ще бъдем в Дубай със съпруга ми. Поводът е първата ни годишнина от сватбата. Хотелът, който сме запазили е Ситимакс ал Барша. Ще постна примерната програма, която съм изготвила - приемам всякакви допълнения и корекции :) 

 

1 ден (петък) – пристигане с wizz, настаняване и посещение на Мола на Емирствата

2 ден (събота) – Easy bus – 4 часа (ето тази оферта http://www.groupon.ae/deals/easy-tour-1),следобед  - разглеждане на Дубай мол (фонтаните, мола).

3 ден (неделя) (Годишнината!) – сутрин - плаж, следобед – сафари.

4 ден (понеделник) – посещение на Абу Даби (цял ден + плаж на Абу Даби), вечерта Ибн Батутта (разглеждане на мола).

5 ден (вторник) – сутрин – плаж на Ал Мамзар, следобед - Дубай мол и фонтаните (няма да се качваме на Бурж Халифа - скъпо ни е), 22.30 Кавали клуб - Fairmont Hotel, Sheikh Zayed Road

6 ден (сряда) – сутрин –плаж на Марината, следобед - Madinat Jumeira, разходка до палмата с монорелсовото влакче, вечерта – Марината,

7 ден (четвъртък) – цял ден плаж на Ал Мамзар, вечерта – вечеря на арабска галера по Дубай Крийк, шоу на фонтаните

8 ден (петък) – плаж до Бурж ал Араб + Мола на Емирствата – около 17 часа тръгване към летището

 

Това е :)

 

Имам колебания с коя агенция да наемем сафарито и вечерята по Крийка. (най-добрите агенции знам кои са, но са твърде скъпи за нашия бюджет.) Насочила съм се към Дубайски сайтове за колективно пазаруване. Офертите, към които клоня са тези, ще съм благодарна на мнение 

http://www.kobonaty.com/desert-springs-tourism-adventurous-desert-safari-enjoy-dune-bashing-bbq-dinner-belly-dance-tanoura-dance-sand-boarding-camel-ride-henna-painting-shesha-unlimited-drinks-pick-up-drop-anywhere-dubai– 79 aed - Desert Spring Tourism.

 

http://www.dealgobbler.com/dubai/safari/dubai-deal-safari-glt-desert-safari-green-land-tourism-new.html#.VcCB9vOqqko– 79 аед - Green Land Tourism 

 

От офертите за вечеря на кораб се колебая между тези:

http://www.kobonaty.com/mermaid-cruise-dubai-creek-dhow-cruise-inlcudes-international-buffet-unlimited-soft-drinks-juice-henna-painting-tanura-dance–125 ЗА ДВАМА - Mermaid Cruise

 

http://www.kobonaty.com/rainbow-hotel-floating-restaurant-enjoy-luxurious-dhow-cruise-including-international-buffet-unlimited-soft-drinks-water-tanoura

 

http://www.dealgobbler.com/dubai/restaurant/dubai-deals-recreation-dinner-dhow-cruise-rayna-16372.html#.VcybSnGqqko

 

 

Друг въпрос, който имам е - някой предлага ли ваучери от entertainer book Dubai 2015? 

 

Благодаря :)

Връзка към мнение

С английския оправяте ли се? Хващай фирмите от ваучерите и потърси за мнения в интернет, че на теб в случая не ти е нужно 1-2 мнения, а някаква представителна извадка :) Просто имам съмнение, че тези които продават турове с ваучери избиват разликата в цената с повече народ, лошо обслужване и т.н. Да не стане така, точно на най-празничния ден да се изнервите...

 

Ето ревюта за втората компания: http://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g295424-d2437048-Reviews-Green_Land_Tourism-Dubai_Emirate_of_Dubai.html

Връзка към мнение

С английския оправяте ли се? Хващай фирмите от ваучерите и потърси за мнения в интернет, че на теб в случая не ти е нужно 1-2 мнения, а някаква представителна извадка :) Просто имам съмнение, че тези които продават турове с ваучери избиват разликата в цената с повече народ, лошо обслужване и т.н. Да не стане така, точно на най-празничния ден да се изнервите...

 

Ето ревюта за втората компания: http://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g295424-d2437048-Reviews-Green_Land_Tourism-Dubai_Emirate_of_Dubai.html

Привет, Георги :)

Прегледала съм доколкото можах коментарите за фирмите. След тази проверка останаха тези фирми... надявам се някои от вече ходилите да споделят впечатление. И пак да напомня за entertainer ваучерите... ако някой има.... :)

Връзка към мнение

Здравейте caressss

 

Мога на лична да дам координати на фирмата, която ние ползвахме за сафарито. Тя е една от най-добрите за сафари и имат собствен лагер в пустинята. С нея има намаление с ваучерите от entertainer book-а. Самите ваучери може да се вземат и от английската версия на ebay. Ние взехме три ваучера за сафарито за 12 евро. Доставката е макс 2 седмици.

 

Една идея за последния ден, ако имате багаж. Мола на емирствата е единственият с безплатно място за оставяне на багажа. Та сутринта преди плажа може да си оставите там багажа, после плаж и накрая преди летището минавате и си го взимате.

 

Никъде не сте включили разглеждане на Miracle garden. Мисля че си заслужава.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Миракъл гарден няма да работи в този период :( иначе тази градина беше за мен must see...

Пиши ми, моля те коя е вашата агенция за сафарито. Бих си закупила от тези entertainer ваучери, но до сега не съм поръчвала от ebay, затова ще съм благодарна ако някой от форума предлага такива :)

Връзка към мнение

Цялата книга с ваучерите може да се купи и в Дубай във всеки Карфур, но само за двама не знам дали си струва. Иначе с нея може да спестите доста, както за забавления така и за хапване.

Връзка към мнение

Мога на лична да дам координати на фирмата, която ние ползвахме за сафарито. Тя е една от най-добрите за сафари и имат собствен лагер в пустинята. С нея има намаление с ваучерите от entertainer book-а. Самите ваучери може да се вземат и от английската версия на ebay. Ние взехме три ваучера за сафарито за 12 евро. Доставката е макс 2 седмици.

А защо само на лични? :rolleyes: Нали тук идеята е всички да ползват опита на другите. ;)

Връзка към мнение

За да не е един вид реклама ето ги:

 

http://arabiannightstours.com

 

И ревюто в трипадвайзър.

 

http://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g295424-d1416619-Reviews-Arabian_Nights_Tours_LLC-Dubai_Emirate_of_Dubai.html

 

Мога да издиря и коирдинатите на шофьора, тъй като беше уникален и човек може да свърже и да поиска той да ви вози. Човека има и whatsup и може да го разпитате, каквото Ви вълнува.

Редактирано от Калин Цеков
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте пътешественици, прекрасен форум и много полезна информация. Адмирации на Роже, който е винаги на линия за съвети и помощ. Аз съм планирала пътешествие до Дубай с приятелка и моята и нейна дъщеря от 14 до 21.11.2015г. След доста четене и информация се откацахме от агенция и решихме да организираме сами пътуването. За сега имаме самолетни билети и резервация за хотел с безплатна анулация. Хотела ни е Sity stay inn hotel, като следим ако излезе нещо по-добро да се прехвърлим там. Желанието ни е за  огпаниченото време да видим и усетим максимално неща от Дубай. За сега сме се спрели на Бурж халифа, Абу Даби, Easy bus и сафари в пустинята. Приемам всякъкви идеи и съвети от всички посетили Дубай. Момичетата много искат разходката с делфини но останах с впечатление, че по-скоро е комерсиално от колкото емоционално.Предварително ви благодаря.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравей doneta, от това което ние правихме бих те посъветвал да добавиш разходка из Bastakia (и да пресечете с абра), аквапарка на Атлантис - много ни хареса, фотаните са задължителни, според мен си заслужава и да отидете на плаж, ние ходихме на Ал Мамзар, тъй като около този на Джумейра имаше ремонти. Със сигурност трябва да разгледате няколко мола, когато ходите до Burj Khalifa ще разгледате и Dubai Mall, ние включихме Mall of Emirates, но не бих казал, че е нещо супер впечатляващо, доста повече ни хареса Ibn Batuta Mall, който посетихме докато чакахме градския транспорт, за да отидем на летището, вие като сте 4 не знам дали не е по-добре да ползвате такси.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Препоръчвам кола под наем,особено както виждам ,че ще ходите и до Абу Даби.Получавате цена,независимост и спасение от жегите.Mall of Emirates ми беше точно толкова интересен или безинтересен колкото и Dubai Mall с разликата ,че на едното място можеш да видиш пингвини ,а на другото риби.Огромни са.  :)

Въпреки че много охора отричат Дейра(старата част на Дубай) аз силно я препоръчвам.Има хубави доста евтини места,където може да ядете.Моловете също са с по-прилични цени там,а и там е мястото за купуване на сувенири.

Препоръчвам и разходка или круиз по канала или Марината(тук е по-хубаво и по-скъпо съответно). Има и водни таксита по два дирхама,но са затворени и гледката не е на ниво.Ако искате да снимате все пак вратите могат да се разтворят леко и да снимате от лодката ,а и цената е в пъти по-добра от круизите.Като цяло Марината е хубаво да я посетите както и JBR.

За сафарито-препоръчвам да си намерите фирма със собствен камп.В общите кампове е лудница доколкото съм чувал.

Madinat Jumeira-някой много го харесват ,други не.Аз няма да коментирам-хубаво е сами да си го изживеете.

Дори да решите да не ходите на аквапарка в Атлантис вижте поне хотела.Интересен е.На входа му продаваха сладолед (не се сещам как се казваше веригата) и единия от продавачите го мяташе и подхвърляше преди да ни го даде.Интересна атракция.Нямам идея дали работи там още.

Фонтаните задължително ги включете даже не една вечер. :)

Редактирано от christuff
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

...На входа му продаваха сладолед (не се сещам как се казваше веригата) и единия от продавачите го мяташе и подхвърляше преди да ни го даде.Интересна атракция.Нямам идея дали работи там още.

...

Да се изкажа за сладоледа. :)

Мммм .... много ми е любим.

Веригата е Cold Stone Creamery.

Освен, че сладоледа е много вкусен, и начина на приготвянето е интересен.

Ето и едно кратко видео:

https://www.youtube.com/watch?v=gLKCb3j12Xg

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Това са нашите клипчета от там и пича като гледам е същия.

 

Редактирано от christuff
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.