Прескочи до съдържание

Какво да правим за 4 дни в Дубай?


Препоръчани мнения

Има Evening Desert Safari и Overnight Desert Safari. Класическото е Evening Desert Safari. Към 8.30-9 вечерта си в Дубай отново.

За колата под наем трябва международна шофьорска книжка. Издава се в СБА доколкото помня срещу 15 лева. Трафика там обаче не е като тук. За хора с по-слаби нерви и без супер точна навигация не е за шофиране.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не видях метрото да стига до DWC летището? А колкото и да са евтини такситата, разстоянието до хотела все пак е 65 км.

оо

В същото време кола под наем за 4 дни струва около 70 евро, което е повече от приемливо.

 

Не съм кацал на DWC, но като рових видях, че има много евтина комбинация на автобус с метрото от там. Не, че те навивам да не рентваш кола де... За под 20 евро на ден да си имаш кола също не е зле.

 

Мен ако ме питаш, ако вземаш кола, отдели един ден да отидеш до голямата пустиня Руб ал Кали - има чудесен път до огромната дюна Тал Миреб, самата тя е "култивирана" - обработена е за съзтезания с драгстери нагоре по баира, но пейзажа по пътя е убийствен - планини от пясък, много по-високи от дюните около Дубай и много по-автентично пустинно преживяване. С обикновен седан нямаш проблем ако не излизаш от пътя да катериш дюни.

 

На връщане се отбиваш през Абу Даби да разгледаш шейх Зайед джамията, която е невероятна, особено по тъмно (страхотно осветление) и после ще се чудиш дали това не ти е бил топ деня в Емирствата. Ако тръгнеш сутринта и двете стават за един ден. Мисля, че съм качил по един албум от двете места тук на сайта.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Не съм кацал на DWC, но като рових видях, че има много евтина комбинация на автобус с метрото от там.

 

Дай за всеки случай повече инфо и за този вариант?

Връзка към мнение

Има Evening Desert Safari и Overnight Desert Safari. Класическото е Evening Desert Safari. Към 8.30-9 вечерта си в Дубай отново....

 

Но има и Desert Safari    http://www.arabiansafaridubai.com/desertsafari.html

което не виждам с какво се различава от Evening Desert Safari   http://www.arabiansafaridubai.com/eveningsafari.html

Съжалявам, ако ставам досаден, просто се чудя каква е разликата....

така или иначе си мисля, че и двете са ОК :good:

Връзка към мнение

Дай за всеки случай повече инфо и за този вариант?

 

Както писах по-горе не съм го правил, само съм го мяркал из нета. Ето при първи опит какво ми излезе на tripadvisor:

 

"You can take the whole trip for 1 Euro and 30 cents using the public transportation. Buy a NOL Silver Card and take the F53 Bus from the DWC airport to the Red line of the Metro, to IBN Battuta Station. The Red line will take you to Union Station where you can change to the Green Metro line and take only one stop. This is very cheap and convenient!"

 

"Съжалявам, че не съм видяла съобщението Ви по- рано :( Пътувахме с автобус F54 до Ibn Battuta и метро, и в двете посоки, всичко беше ОК, излиза около 6 лв или нещо такова...Автобусът няма други спирки по трасето и въпреки това пътува 45 минути в посока."

 

http://www.tripadvisor.ca/ShowTopic-g295424-i872-k6771801-o20-Dubai_World_Central_airport_transportation-Dubai_Emirate_of_Dubai.html

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Георги, сега ще ти обясня възможностите, които имаш за придвижване от летището.

За съжаление информацията в 2 та цитирани отзиви от трипадвайзър не е вярна. Независимо, че единият е от българка. Но Fly Traveler няма вина за това.

Самолетът Ви пристига в Дубай на летището вечерта по разписание в 19,20.

Имате възможност да хванете автобуса, който тръгва от летището и се движи до първата метростанция Ибн Батутта. А оттам да продължите с метрото. Това ви е най-евтиният вариант.

Автобусът е номер F55.

Ето и снимки на стоянката  на автобуса на летището и самият автобус. Тръгва на всеки час.

10271556_10202360251265536_3372290327172

 

10155906_10202360248225460_7774473421069

На летището си купувате или билети, или nol silver карти за пътуване. С карти Ви е най-евтино придвижването в Дубай, защото важат за цялата автобусна мрежа и метрото. Максималната стойност, която можеш да похарчиш на ден с картата е 14 дирхама, около 5,40лв.независимо от броя на пътуванията Ви. Тоеаст можеш цял ден да обикаляш нон стоп Дубай за 5 лв., Гишето за билети е преди изхода от сградата, там където са гишетата за коли под наем. А автобусът спира пред терминала за заминаващи, вляво от изхода на пристигащи.
Автобуса ще Ви свали директно на метро станция IBN Battuta, която е на 20 км. от летището.Пътят е 40 минути. Спирката на автобуса е на 30 метра от входа на станцията. Ето снимка на метростанцията, хората най-вдясно отиват към нея точно от автобусната спирка.

 

10288787_10202360272266061_2724341629745

 

Ето табелата и разписанието на автобуса към летището, ако решите на връщане да се върнете по същия начин.

10157369_10202360254945628_5408538037479

 

1797495_10202360254665621_52716795278287

Ако искате да спестите разкатаването по автобуси и метро хванете такси още  от летището. Но то няма да се движи по-бързо от автобуса до метростанцията. А пък от метрото още по-малко, защото има огромни задръствания в града. Всъщност ако ми кажеш кой е хотела Ви ще ти кажа колко точно ще ти излезе пътуването до него.

Иначе имаш 20 дирхама начална такса от летището ( само тя ви е повече от 14 те дирхама, които са ти на ден с карта :) )и по1,71 дирхама на километър. Ако хотела Ви е в Бур Дубай или Дейра това са над 60-70 км. и сметката за такси ще Ви е доста голяма. Най-бързият транспорт в Дубай е метрото. Ако искаш мога да ти пратя на мейл схема на метрото и ако ми кажеш хотела Ви разписанията и маршрутите на автобусните линии, които ще Ви са най-необходими за престоя Ви в Дубай.

Редактирано от Roje
  • Харесвам 12
Връзка към мнение

... Ако искаш мога да ти пратя на мейл схема на метрото и ако ми кажеш хотела Ви разписанията и маршрутите на автобусните линии, които ще Ви са най-необходими за престоя Ви в Дубай.

 

Roje, ще съм ти много благодарен, ако направиш това за мен :)      vladostojanov@abv.bg

AURIS METRO CENTRAL HOTEL APARTMENTS. Мерси.

И още нещо - идеи за места за покупка на сувенири извън Дейра?

Връзка към мнение

Владо, изпратих ти нещата, които искаше на мейла.

Схема на метрото, карта на маршрута на Биг Буса, за да се ориентираш за основните забележителности, маршрут и разписание на автобус №8, който се движи по крайбрежния булевард Джумейра Роуд от Дубай Марина та чак до Бур Дубай. Практически с него и метрото, движещо се по успоредния булевард на Джумейра Роуд Шейх Зайед Роуд имаш достъп до всяка точка на Дубай.

Сувенири извън пазарите на Бур Дубай и Дейра можеш да купиш от пазара на Мадинат Джумейра и пазара в  Downtown Dubai (срещу Бурж Халифа, до фонтаните на Дубай Мол) Souk Al Bahar. Както и в сувенирните  магазини в Моловете. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Владо, изпратих ти нещата, които искаше на мейла.

Схема на метрото, карта на маршрута на Биг Буса, за да се ориентираш за основните забележителности, маршрут и разписание на автобус №8, който се движи по крайбрежния булевард Джумейра Роуд от Дубай Марина та чак до Бур Дубай. Практически с него и метрото, движещо се по успоредния булевард на Джумейра Роуд Шейх Зайед Роуд имаш достъп до всяка точка на Дубай.

Сувенири извън пазарите на Бур Дубай и Дейра можеш да купиш от пазара на Мадинат Джумейра и пазара в  Downtown Dubai (срещу Бурж Халифа, до фонтаните на Дубай Мол) Souk Al Bahar. Както и в сувенирните  магазини в Моловете. :)

 

Благодаря!

Връзка към мнение

Roje, в деня на обратния полет за България ще имам доста свободно време, но както знаеш трябва да освободя хотела по обяд. Според теб ще ми разрешат ли да си оставя багажа там и ако не - има ли изобщо гардероб някъде или друго подходящо място? Хотела ми  е Auris Metro Central Hotel Apartments. Поздрави!

Връзка към мнение

Ще е странно ако някъде по света има що-годе читав хотел който не позволява да си оставиш багажа.

Аз поне не съм виждал.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ще е странно ако някъде по света има що-годе читав хотел който не позволява да си оставиш багажа.

Аз поне не съм виждал.

Сигурно си прав, просто аз нямам много опит с хотелите по света, та реших да попитам за всеки случай :)

Връзка към мнение

В моловете има стая за багаж. В Емирейтс безплатно до 2бр. багаж на човек.Вижте в сайтовете на моловете.

Емирейтс е удобен,че е близо до метрото. Не би трябвало и в хотела да е проблем.Въпросът е да е на удобно място заради разстоянията.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Всъщност ако ми кажеш кой е хотела Ви ще ти кажа колко точно ще ти излезе пътуването до него.

 

Хотел Ramada Deira на бул. Salahuddin Road в Дейра. За всеки случай избрах хотел, който е до метростанция, тъй като още не съм решил за колата.

 

Каква е твоята препоръка за по-удобно и бързо придвижване - кола под наем или метро?

Връзка към мнение

В моловете има стая за багаж. В Емирейтс безплатно до 2бр. багаж на човек.Вижте в сайтовете на моловете.

Емирейтс е удобен,че е близо до метрото. Не би трябвало и в хотела да е проблем.Въпросът е да е на удобно място заради разстоянията.

 lesy, благодаря за инфото. Със сигурност най-удобно ще е багажът да остане в хотела, ама знам ли дали ще са отзивчиви. Вариантът с моловете също ме устройва :yes: А случайно да знаеш кои са дните, в които плажовете са само за жени и деца - за Ал Мамзар, Джумейра Бийч Парк и Джумейра Пубклик Бийч?

Връзка към мнение

Георги, за удобно и бързо предвижване е по-добре кола под наем. Винаги ти е под ръка, не ходиш пеша, можеш да се разхождаш по места, които са далеч от градския транспорт и т.н.

С метрото и градския транспорт в Дубай също е удобно пътуването. Дори спирките на автобусите са климатизирани. Автобусите нямат нищо общо със софийските. Метрото е изключително бързо, но тъй като разстоянията в града са големи пътуването си е доста време.

Най-голямото предимство на метрото и автобусите, които можеш да ползваш е ниската цена. На ден цената ти е 5 лв. ако щеш да пътуваш от 5 сутринта до 12 през нощта.

Рентакара си има доста по-висока цена. Мисля, че Уиз еър предлагат най-ниската цена на ден- около 27лв.

На летището имат офиси доста рентакар компании. Като цените им са  по-ниски ако резервираш на място при тях.

Освен цената за наема, плащаш и 1000 дирхама-400лв. гаранция, които ако не ти ги удържат накрая за неплатени такси, глоби или нещо друго ти ги връщат след 2-3 седмици :) .

Горивото е евтино там, затова че това не е проблем.

Има платени пътища. Примерно основният булевард Шейх Зайед Роуд е платен. 5 дирхама на преминаване под  някой от 4 те  мостове (тол гейтс), които са разположени на булеварда. Автоматично ги начислява на колата и накрая като я връщаш ще ти ги удържат.

Паркирането е в повечето случаи безплатно. Моловете имат огромни паркинги. Ако е платен паркинга обикновено е 2 дирхама на час.
Необходима ти е и задължително навигация, защото без нея няма да се оправиш. Там движението е обикновено в 6-7 еднопосочни платна и понякога, за да обърнеш посоката на движение ще трябва доста да пообиколиш. недай си боже ако си разсеян и пропуснеш....

Така че сам си прецени кое искаш. Но ако ще си само в града и плащаш за 1 човек не си заслужава. Още повече, че и такситата са изключително евтини. Цената им на километър е по-евтина отколкото в България- 1,71дирхама- 0,66лв. на км.

Владо, женските дни на Джумейра бийч са неделя и сряда, а на Ал Мамзар- понеделник. Тогава мъже не могат да влизат :) В тези дни или на обществените плажове като Джумейра пъблик бийч или на Дубай Марина.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Георги, сега видях в кой хотел ще си. На много хубаво място е точно до метро станция Салах Ал дин в най-добрия район на Дейра. точно срещу Рийф Мол и на 200 метра от един нов изключително луксозен търговски комплекс. При последното ми ходене в Дубай през декември бяхме отседнали в съседния апартмънт хотел на твоя. Точно до тях е и спирката на автобуса, с който се ходи до най-добрия плаж в дубай- Ал Мамзар. Всъщност тъй като бяхме отишли до Дубай за една седмица на плаж  затова и избрах този хотел в район, в който не бяхме отсядали до тогава.  Но не съжалявам, защото района е много читав. Има много магазини, заведения за хранене, метрото и автобусите са до тебе. Ето и снимка от хотела ти. Точно до спирката на метрото и срещу Рийф Мол.

 

10247327_10202366418899723_5103989912689

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хотел Ramada Deira на бул. Salahuddin Road в Дейра. За всеки случай избрах хотел, който е до метростанция, тъй като още не съм решил за колата.

 

Каква е твоята препоръка за по-удобно и бързо придвижване - кола под наем или метро?

Ха, и аз съм резервирала същия хотел :):rolleyes:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тъй като си направих резервация за Бурж Халифа с чужда дебитна карта /с моята не ставаше колкото и да опитвах/, някой знае ли дали ще ми направят проблем за това на място?

Редактирано от vladostojanov
Връзка към мнение

Здравейте, трябва ми съвет. 

Купих си билети с уиз за дубай за мен и моята приятелка за юни, но проблема е там че не сме женени и сме с различни фамилии естествено. Преди да си купувам хотел може ли по запознатите да ми дадат съвет какво да правя. Има ли някой със същата ситуация преди?

Връзка към мнение

Здравейте, трябва ми съвет. 

Купих си билети с уиз за дубай за мен и моята приятелка за юни, но проблема е там че не сме женени и сме с различни фамилии естествено. Преди да си купувам хотел може ли по запознатите да ми дадат съвет какво да правя. Има ли някой със същата ситуация преди?

 

На теория не е позволено да спите на едно място, ако не сте женени. На практика хиляди хора го правят всеки ден и освен, ако не се забъркате в някакви неприятности няма да е никакъв проблем. 

Връзка към мнение

Здравейте, трябва ми съвет. 

Купих си билети с уиз за дубай за мен и моята приятелка за юни, но проблема е там че не сме женени и сме с различни фамилии естествено. Преди да си купувам хотел може ли по запознатите да ми дадат съвет какво да правя. Има ли някой със същата ситуация преди?

Аз не мисля, че е чак такъв проблем - все пак това е туристическа дестинация :) ! Най-добре като си избереш хотел се свържи с тях и ги попитай приемат ли неженени двойки.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.