Прескочи до съдържание

Какво да правим за 4 дни в Дубай?


Препоръчани мнения

Аз не съжалявам за сезона . Научил съм се , че ненапразно си има добри и лоши сезони за различните дестинации  , и съм склонен да плащам повече.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Аз не съжалявам за сезона . Научил съм се , че ненапразно си има добри и лоши сезони за различните дестинации  , и съм склонен да плащам повече.

 

Разбира се, всеки вариант си има и плюсове и минуси. В моят конкретен случай - аз отскачам до Дубай буквално между другото и просто не видях смисъл да плащам по-скъпо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, моля някой ако знае да сподели какво е положението по време на мюсюлманските празници. Имам в предвид Курбан байрям, който доколкото разбрах тази година е в началото на октомври 3-6.10. Без да съобразя това съм купила билети вече за 4.10 и подготвям пътуването до Дубай. Възможно ли е да възникнат някакви пречки и ще се окаже ли грешка.. Благодаря предварително!

Връзка към мнение

Здравейте, моля някой ако знае да сподели какво е положението по време на мюсюлманските празници. Имам в предвид Курбан байрям, който доколкото разбрах тази година е в началото на октомври 3-6.10. Без да съобразя това съм купила билети вече за 4.10 и подготвям пътуването до Дубай. Възможно ли е да възникнат някакви пречки и ще се окаже ли грешка.. Благодаря предварително!

 

По това, което чета не би трябвало да има никакви проблеми. Най-много малки магазинчета да са затворени, банки да не работят и т.н., но нищо страшно като цяло. По-скоро би било проблем, че са почивни дни за много хора, съответно се очаква да има повече тълпи, както в хотелите, така и по атракциите. От друга страна пък ще е празнична атмосфера, така че това е екстра. 

Връзка към мнение

Роже, от сърце благодаря за всичко, което споделяш! безценна информация, благодаря ти! имаш ли впечатления от аквапарка на Атлантис, както и за плуването с делфини? колко струва и т.н.?

Връзка към мнение

Otkachena :) , един от най-хубавите ни дни в Дубай беше точно в аква парка на Атлантис. Не е прекалено екстремен, но забавленията са разнообразни, а атмосферата уникална. Бил съм в някои от най-големите аква паркове в Европа и света като Порт Авентура в Испания и Adventure Cove Waterpark на остров Сентоса в Сингапур (единствения аква парк в Азия с хидромагнитни слайдове) но аква парка в Атлантис има екзотичното предимство на огромния океанариум, който е в него и през който преминават и част от слайдовете,  делфинариума, както и дългата плажна ивица на океана, с чадъри и шезлонги, цената на които влиза в стойността на входния билет.

Всъщност изключително подробно описание на аква парка с цени има във втората част от пътеписа ми, който може да прочетеш тук затова да не повтарям написаното.
Ето ти и линк към официалната страница на аква парка и цените за делфинариума, които почват от 425 дирхама.

http://www.atlantisthepalm.com/marineandwaterpark/dolphinbay/pricesandrules.aspx

 

А по-подробна информация за плуването с делфини в Атлантис може да ти даде НА ПЪТ, ако се включи в темата. ТЯ беше януари месец там и посетиха делфинариума.

Vasi, имай предвид, че по време на Рамазана според мюсюлманските обичаи не може да се консумира абсолютно нищо в светлата част на деня. Нито храна, нито вода, нито напитки. Само през нощта. Имайте го това предвид, че може да нямате възможност да консумирате на обществени места нищо. Там мюсюлманските обичаи и традиции са изключително строги и нарушаването им води винаги до неодобрение от страна на местните. По тази причина, независимо, че Дубай е с много освободени нрави в сравнение с останалите емирства под натиска на мюсюлмански организации и дружества бяха въведени допълнителни дни САМО ЗА ЖЕНИ на плажовете. Но пък ти казваш, че тогава е Курбан байряма. За него нямам представа какво се прави, и Георги може би е прав, че обстановката ще е по-празнична :)

Редактирано от Roje
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ето ме. Включвам се с инфо за плуването с делфини. Ние платихме за Долфин фото фън, но това, което ще ти напиша важи за всички. Като гледам си плувала с делфини така, че усещането ти е ясно. Единственото нещо, което мога да добавя за Атлантис е възможността за снимки. Такава на практика е трудно. Има едно като тераска, до което има достъп всеки един посетител на парка, но вероятността да се паднеш точно пред тази тераска е малка. Плажната ивица е сигурно 300-400 м дълга и едновременно се правят поне 8 срещи с делфини. Едни плуват, други се снимат... Посетителския билет за долфин бей (мисля 200 дирхама беше и не го бъркай с посетителския билет за атлантис изобщо) дава право на придружителя ти да застане на плажната ивица пред самия басейн с делфините и ако си си взела плуване с делфини под каквато и да е форма имаш шанс да имаш снимки от собственото си фото. Долфин фото фън обаче се провежда малко на майната си и реално на поне 100 метра от мястото, а което може да седи (плажа). провежда се в групи от 6-8 човека. Пада се на еста стена, перпендикулярна на плажа и изтеглят групата максимално в дъното, че да не може да се снима от брега и да си купиш техните снимки. Всеки на практика има 2-3 минути с делфина - целувка от делфина, целувка от теб за делфина, танц с делфина и следващия... Цените на снимките са брутални, а качеството ми се стори ниско. В Долфин фото фън имаше включена една снимка в пакета, за останалото плащаш. Като цяло не се впечатлих особено - яко комерсиално, но пък децата искаха да гушнат делфин, та чекнах и това.

Връзка към мнение

 Когато всичко е Джумейра, Мол, Бурж или Ал "нещо си", като децата най-лесно схващам с картинки. Това ще ми е основния ориентир и е най-доброто на което попаднах. Лека за бързо зареждане и достатъчно шарена.

 

post-1495-0-10062700-1404024523_thumb.jpg

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

След като Roje си почине от италианската почивка се надявам да ми обясни като за мързеливец начините за придвижване от това място :

 

post-140-0-02507800-1409331513_thumb.jpg

 

 

Виждам най-близка  спирка  на :

 
Автобуси
93
93
F29
F30
F33
              , метрото май е на около 500 метра . 
 
 
 

 

Полета на Wizz е ясно каца в 20.30 часа.

Това ще позволи ли да се вместим в работното време на обществения транспорт ? 

Иначе прегледах внимателно подробните обяснения и снимките за автобуса от летището до мястото за връзка с метрото към града.

 

Та в общи линни придвижването до основните забележителности и Абу Даби  ?

Там където има спирки на метрото е ясно. Има ли такива до които се стига само с автобус ?

Колкото и да е евтино с такси предпочитам да съм наясно с всички опции за придвижване.

Връзка към мнение

Аз мога да ти кажа за Абу Даби, за да оставя обясненията за Дубай на истинския експерт - Роже. :)

До Абу Даби се стига от автогарата в Дубай. Автобусите са редовни и цената в едната посока беше 25 AED. Можеш направо да си заредиш с толкова NOL картата (картата, с която ползваш градския транспорт в Дубай), за да не губиш време. Зарежда се на автомат или гише на всяка метростанция. Ние тръгнахме сутринта, пътуването беше около 2 часа, като голяма част от тях са си в самия Дубай. Нищо интересно няма по пътя. Автобусът не беше препълнен. Интересно беше на връщане, когато се прибрахме от Аби Даби, на автогарата в Дубай опашката за автобуса за Аду Даби беше огромна и хората, които чакаха, определено не бяха туристи. Явно квартирите в Абу Даби са по-евтини и така работниците пътуват всекидневно до местоработата си Дубай. Поне аз така си го обяснявам. За връщане билетът си беше хартиен и се купува от автогарата, която всъщност е доста мизерна.

Когато пристигнахме в Аби Даби, потърсих първо някакви автомати за билети за градски транспорт. Имаше такива, но не бяха влезли в експлоатация. Нашата цел беше джамията и аз си търсих спирката на автобус 54, за който знаех, че спира пред нея. Попитах един от работещите на гарата, докато се въртях по спирките да търся заветния номер, но след като разбра къде точно сме се запътили ни каза, че почти всички автобуси отиват до джамията и след кратко време се метнахме на някакъв друг номер автобус, шофьорът на който потвърди, че спира до джамията. Автобусът се оказа междуградски и струваше малко повече, но не е болка за умиране и поне връщаше ресто. Градският транспорт в Абу Даби не прилича на този в Дубай. Безкрайно странно е заплащането на билета, като парите се пускат в една метална кутия до шофьора. Няма билети, няма кой да види какво пускаш, няма кой да развали банкноти. Не е скъп изобщо, но се претъпква. Местните не ползват градски транспорт. Индийци, филипинки, пакистанци и ние.

Та, нашия междуградски автобус спря до заветната ми мечта - джамията и аз под 42 С с радост в сърцето и трепет се запътих щастливо към входа..Кратка радост, тъй като той се оказа заключен, защото е VIP и един въоръжен охранител от вътре в далечината с ръкомахане обясни, че трябва да се обикаля. За да уточня- това, което се обикаля е огромния заграден двор на джамията. Нагорещен асфалт, безпощадно слънце, тук-таме работници - пакистанци и единични дървета. Неописуемо изживяване! Разстоянието беше около километър, в който си мислех, че там си останахме, а дори понякога се замислях за един роман на Стивън Кинг  "Живата факла".

С две думи - или автобус 54, който спира пред входа за обикновени посетители, или такси! Такситата наистина са прекрасни и по-евтини от дубайските. Шофьорите с униформи, тарифите са хубави, дори за нас. На връщане от джамията, която е шедьовър, се качихме на автобус 54 до автогарата. От там - с такси до плажната ивица.

За съжаление, времето, както винаги, не ни стигна...

Ако някога отново се върна там, пак до джамията ще отида, но ще си оставя повече време за крайбрежието. :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Стенк, Desislavna чудесно ти е обяснила за Абу Даби :) .

За Дубай ще ти обясня всичко, което те интересува, но на първо време ми прати  на лични емейла си и ще ти изпратя разписанията и маршрута на всички автобуси, които ще са ти необходими в Дубай. Иначе разстоянието от най-близката спирка до хотела ти- Saleh Bin Lahej Building до метрото с един от автоубсите, които спират там 93,30,33,29 е точно 2 минути. Тя всъщност е спирката преди метро станцията. Но докато чакаш автобуса ще отидеш пеша за около 5-6 минутки. :) Още повече, че точно тази спирка не е климатизирана.

Иначе автобуси ще са ти необходими, защото най-общо казано забележителностите в Дубай са разположени на два успоредни булеварда. Шейх Зайед Роуд, по който се движи метрото и крайбрежния Джумейра Роуд, по който се движи автобус №8 и общо взето от Дейра до Дубай Марина може да пътуваш с него. А иначе от единия булевард до другия може да се движиш само с такси. разстоянието е много кратко с обикалянето по кръговите движения на булевардите е не повече от 3-4 км., но таксито ще ти взема минималната сума за ползване на такси в Дубай - 10 дирхама- 4лв.Толкова ти е и дневната карта за пътуване в Дубай с метро, автобуси и абри (водните таксита).

А иначе като видиш автобус с буквичката F пред номера да знаеш, че това са автобусите, които се движат като помощни до отделните метростанции.

Освен разписанията и маршрутите на основните автобуси+ тези, които са покрай теб- 93, F30, F29, F33 ще ти изпратя и карта на цялата транспортна схема на Дубай и ще можеш лесно да се ориентираш откъде какво можеш да хванеш, а като имаш и разписанията придвижването ще ти струва точно по 4лв. на ден.

Сравнено с 40те лв., които давах във Венеция просто си е без пари :)

Добре, че във Венеция бяхме наели апартамент точно на пиаца Сан Марко, че иначе си бяхме фалирали с транспорта :)

Редактирано от Roje
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Супер и аз планирам джамията , Ферари парка изобщо не ми е интересен  :)

 

Безкрайно странно е заплащането на билета, като парите се пускат в една метална кутия до шофьора. Няма билети, няма кой да види какво пускаш, няма кой да развали банкноти. 

 

Точно така е организиран градския транспорт в Япония и Хонконг , та изобщо не ми е странно  :)

В японските градски автобуси има и машинка която разваля банкноти на монети ( дори  банкнотите по 10 000 йени - около 100 щатски долара).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А не фалирахте ли с тоя апартамент на Сан Марко ? Видях и снимките от най-обирджийското кафене в света  :P

Хаха, не фалирахме :) . Излезе ни на цената на хотелската стая в хотел, пак на Сан Марко. Но разликата бе огромна- 15кв.м. стая срещу хол, кухня, спалня, свободно WiFi, и всички удобства, свързани с това да си в центъра на Венеция. Изпратих ти разписанията- 15 файла са. Ако нещо не ги получиш, ми пиши.

Георги, ще се опитам да ги прикача разписанията. Но само някои от тях биха били полезни за всички. Примерно на метрото, маршрута и разписанието на автобус №8. Маршрута на Биг буса в Дубай и Абу Даби, защото дава добра представа за основните забележителности в двата града и човек лесно може да си направи програмата. Ще кача и карта на цялата транспортна схема в ДУбай, всички автобуси и метрото.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Roje, защо направо не ги прикачиш тук разписанията? Ще са полезни и за други хора :)

Ето карта на метрото, което се движи по Шейх Зайед Роуд. С него се придвижвате из целия град. От първата спирка- Ибн Батутта Мол, до която се стига с автобуса от летището, до Дубай Марина и от която можете да хванете автобус до Абу Даби ако е близо до хотела Ви, Мола на емирствата, Дубай Мол и Бурж Халифа, Бурж Дубай, Дейра и другото летище.METRO.pdf

Ето карта на маршрута на автобус №8, който се движи по крайбрежния булевард Джумейра Роуд, втората основна пътна артерия на Дубай след Шейх Зайед роуд. С него стигате до плажовете Джумейра, Бурж Ал Араб, Мадинат Джумейра, пазарите в Бурж Дубай и Дейра, централната автогара на Дубай, от която тръгват автобусите за Абу ДАби 64_Map for Route8.pdf

Ето и разписанието на автобус №8

64_TT for Route 8.pdf

С метрото по Шейх Зайед Роуд и с автобус №8 практически можете да обиколите почти всичко по значимо в Дубай. От Дейра до Дубай Марина.

Ето карта и на цялата транспортна схема в Дубай. С нея спокойно можете да се движите из целия град, ползвайки тези превозни средства, които са Ви необходими

FullBusNetwork_sm.pdf

Ето карта и на Биг Буса в Дубай. По нея можете да се ориентирате за всички забележителности в града.

BIG BUS.pdf

Ето карта на Биг Буса в Абу Даби, за да се ориентирате и за забележителностите в столицата на ОАЕ

ABU DHABI.pdf

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

 

Имате възможност да хванете автобуса, който тръгва от летището и се движи до първата метростанция Ибн Батутта. А оттам да продължите с метрото. Това ви е най-евтиният вариант.

Автобусът е номер F55.

Ето и снимки на стоянката  на автобуса на летището и самият автобус. Тръгва на всеки час.

10271556_10202360251265536_3372290327172

 

10155906_10202360248225460_7774473421069

На летището си купувате или билети, или nol silver карти за пътуване. С карти Ви е най-евтино придвижването в Дубай, защото важат за цялата автобусна мрежа и метрото. Максималната стойност, която можеш да похарчиш на ден с картата е 14 дирхама, около 5,40лв.независимо от броя на пътуванията Ви. Тоеаст можеш цял ден да обикаляш нон стоп Дубай за 5 лв., Гишето за билети е преди изхода от сградата, там където са гишетата за коли под наем. А автобусът спира пред терминала за заминаващи, вляво от изхода на пристигащи.

Автобуса ще Ви свали директно на метро станция IBN Battuta, която е на 20 км. от летището.Пътят е 40 минути. Спирката на автобуса е на 30 метра от входа на станцията. Ето снимка на метростанцията, хората най-вдясно отиват към нея точно от автобусната спирка.

 

10288787_10202360272266061_2724341629745

 

Ето табелата и разписанието на автобуса към летището, ако решите на връщане да се върнете по същия начин.

10157369_10202360254945628_5408538037479

 

1797495_10202360254665621_52716795278287

 

Roje, абе снимките, които си поствал тук нещо са зачезнали, а ми се щеше да ги прегледам, особено тази на разписанието на автобус F55. По принцип ще ни вземат и върнат до DWC с кола, ама аз винаги си подготвям резервни варианти в случай, че нещо се обърка. Би ли ги качил отново тези снимки, сигурно и на други хора ще свършат работа?

 

Еднократен билет за автобус F55 + еднократен билет за метро по-евтино ли излиза от nol silver карта (примерно за един възрастен и дете на 6 години)?

 

Благодаря предварително!

Връзка към мнение

FlyTraveler, на този сайт  в долната част избери  Downloads for Service можеш да въведеш номера на автобуса, който те интересува и да видиш картата или разписанието: Ето го за F55

 

Роже, сигурно ще помогне с цените на билетите - аз съм ползвала само нол карта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

FlyTraveler, на този сайт  в долната част избери  Downloads for Service можеш да въведеш номера на автобуса, който те интересува и да видиш картата или разписанието: Ето го за F55

 

Роже, сигурно ще помогне с цените на билетите - аз съм ползвала само нол карта.

 

Мерси, значи :)

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

здравейте,

 

предстои ми екскурзия до Дубай следващият месец. Бихте ли ми казали какво си заслужава да посетя и да видя.

Много интересни неща пишете и смятам, че ще ми помогнете.

 

Това което знам е че ще ползваме рента кар и ще отседнем в апарт хотел.

 

предварително ви благодаря.

Връзка към мнение

здравейте,

 

предстои ми екскурзия до Дубай следващият месец. Бихте ли ми казали какво си заслужава да посетя и да видя.

Много интересни неща пишете и смятам, че ще ми помогнете.

 

Това което знам е че ще ползваме рента кар и ще отседнем в апарт хотел.

 

предварително ви благодаря.

 

Ами в тази тема и другите дубайски има доста предложения :) За да сме по-конкретни може да разкажеш повече какъв стил пътуване ти допада - плаж, молове, екскурзии в пустинята, имаш ли намерение да се качваш на Бурж Дубай. Ориентировъчен бюджет също би помогнал, Дубай може да се изкара сравнително икономично, но може и да е безкрайно скъп. Сподели да не гадаем :)

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Roje, благодаря за стойностния пътепис и за цялата информация, в която се раздаваш на 100%!

По твой съвет букнах този хотел за края на ноември в букинг.

Цитирам:

https://www.booking....html?aid=368032

В Najd hotel  си близо до абсолютно всичко освен плажа Ал Мамзар и затова на плаж ще може да ходиш или на Джумейра Бийч или на Дубай Марина. До теб е метро станцията в мола на емирствата, Мола на емирствата, супермаркети, заведения. Бурж Ал Араб, Мадинат Джумейра и плажовете са ти на 4-5 км. и 10дирхама, около 4 лв. с такси.
Дубай Мол и Бурж Халифа са ти на 2 спирки, 15 минути с метрото, а Дубай Марина на три.

Може спокойно да пренущуваш поне 1 нощ в Абу Даби. Градът е много по-човешки от ДУбай. С много зелени площи и същата футуристична архитектура. А и спокойно ще разгледаш всичко. пътят до там е час и половина. За 5 лв. отиваш.

Въобще там транспорта е толкова евтин, че просто не го слагай в перо разходи. Цял ден може да обикаляш Дубай за 5лв. 14 дирхама ти е максималната сума на ден, която ще ти се таксува на картата, независимо от броя пътувания с метро, водни таксита или автобуси.

Храната също е изключително евтина, а в супер маркетите си е направо без пари.

Примерно в Карфур цяло пиле на грил ти излиза 3,60лв.  :)"

Само че вижте, какво прочетох със ситните букви най-отдолу: La Villa Najd Hotel Apartments е фамилен хотел и несемейни посетители не се допускат в стаите.

Познайте синовете и снахите, дали имат граждански бракове...  :lol:  И сега как да постъпя? Дайте съвети, моля!

Редактирано от si111
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.