Прескочи до съдържание

За туровете в пустинята Wadi Rum


Препоръчани мнения

Някой спал ли е в онези луксозните кампове с гигантските балони, в които спиш. Трябва да организирам нощувка на приятели, които ще са двама възрастни с 2 деца на 7 и 11г. , но в букинг има 2 варианта на страховите цени, а и не виждам дали може да са в една стая с двете деца. Отделно в букинг мисля, че в тази цена не се включва целодневния тур. Аз миналата година спах в обикновен лагер, но просто не ги виждам тях в такъв и затова им търся нещо хубаво макар и по-скъпо. Ще съм ви благодарен на отзиви.

 

Връзка към мнение
На 28.10.2019 г. в 13:52, tougherty каза:

Моля за някакви препоръки за добър еднодневен тур във Wadi Rum с нощувка за двама души и дете. Hasan е пълен, с quiet village се пазарихме 10 дена, докато накрая ми изтърси, че и там местата свършили. Някакви други изпробвани и одобрени?

Rum Stars пробва ли? Доста хора от форума ги бяхме ползвали, ок са си. Миналата година разширяваха базата с още една комунална палатка, така че вярвам че наличието на места няма да е проблем. 

 

 

Редактирано от Георги
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, силно се надявам някой да се включи и да ми помогне 🙂 
На 15ти декември с мъжът ми ще пътуваме към Акаба като директно ще се отправим към Wadi Musa и ще приспим там, а 16ти ще отделим за Петра. 
Идеята ни е на 16ти след Петра да отидем към Wadi Rum и да нощуваме в някой от камповете, за да направим дневен тур на 17ти. 
Като цяло четох и масово видях, че са отсядали в Хасан камп, но им писах за оферта на 3 номера копирани от тук и на фейсбук страницата, но няма отговор от нито един.. (всички съобщения са видяни) Не знам какво трябва да означава това, но определено нямам време, остават ми 6 дни за организация и ме е яд, че не мога да се свържа с тях..  

Та... в крайна сметка от единият номер (+962 7 7238 6420)  днес ми отговориха на Whats app с оферта от 40jd на човек за двойна обикновена стая със самостоятелна баня, дневен 6 часов тур, вечеря, обяд и закуска, при което аз дори не се пазарих.. в течение на разговора стана ясно, че човека отсреща се казва Али и не е от Хасан Камп, а от Rais camp... Спазарихме накрая за 70 jd на човек да спим в тези луксозните балони с всичко останало включено, нямам идея дали е много или малко, просто влиза в бюджета ни и честно казано ми се струва мнг вълнуващо да се спи в такъв балон. 
Но да си дойдем на въпросите.... 
1)Някой отсядал ли е в Rais Camp и ако да какво ви е мнението? 
2)РаБрахме се с този Али да ни вземе от паркинга при входа на Wadi Rum, но тъй като ние сме без кола според вас може ли да стигнем от Петра до тоЗи паркинг бързо и лесно пеша? 
3) Като цяло как процедирате и къде оставяте багажа си при напускане на хотела сутринта? Ние трябва да напуснем сутринта хотела във Wadi Musa ида отидем да разглеждаме Петра, но с 2 сака ни се струва кофти.. какво бихте ми предложили да направя, за да спестя мъкнене на багаж? 
4) Някой отсядал ли е в Sharah Mountains Hotel и доволен ли е? 
 

Благодаря предварително, ако някой се отзове... в главата ми е пълна каша, а остават 6 дни 😕 Това е номера на този Али -  +962 7 7238 6420

Връзка към мнение

2) Петра -Уади Рум са над 100км, т.е. не може пеша.

3) оставяш в хотела, където си спал

Като цяло планът ви не е най-най. Вечерята в кампа започва към 18.30 часа, което означава в 16.30 часа (трябват ви минимум 1.30 часа до Уади Рум, да купите билети по 5JD от визиторския център и към 30 минути от визиторския до кампа) да се тръгнали от Уади Муса към Уади Рум.

Връзка към мнение
преди 7 часа, Oldkozel каза:

2) Петра -Уади Рум са над 100км, т.е. не може пеша.

3) оставяш в хотела, където си спал

Като цяло планът ви не е най-най. Вечерята в кампа започва към 18.30 часа, което означава в 16.30 часа (трябват ви минимум 1.30 часа до Уади Рум, да купите билети по 5JD от визиторския център и към 30 минути от визиторския до кампа) да се тръгнали от Уади Муса към Уади Рум.

Леле 😮 Вие тотално разбихте моите представи.. Аз явно нещо съм де заблудила, че реално Wadi Musa e селцето и до него и Петра и Wadi Mur са близо.. 

Аз съм готова да сменя плана, въпроса е някой минал през това с подобен план да ми даде насока. Ще се радвам, ако споделите как според вас би било по-добре да направим, за да посетим Петра и Уади Рум. 
Само да попитам има ли таксита в Wadi Musa или някакъв транспорт от Wadi Musa до Wadi Rum, който може да използваме? 
Извинявам се за нелепите въпроси, явно от много четене пак не са ми станали ясни нещата. Благодаря за помоща 🙏🏼

Връзка към мнение

От Wadi Musa до Wadi Rum Village има автобус всеки ден в 6:30, цената е 7 или 8 JD. Ако решите да го ползвате, свържете се с хотела си в Wadi Musa и ги помолете да ви букнат билети. Автобусът минава по хотелите да си събира пътниците и се плаща на шофьора. Пристига около 8:30. Ако предпочитате такси - и хотелът ви в Wadi Musa , и тези, с които ще правите тур в пустинята, ще ви уредят. А също може да се пазарите и с някое от такситата в Wadi Musa. Цената , която аз знам за такъв трансфер , е 45JD за такси. За програма как да си подредите дните има изписано много, просто си изберете някой от вариантите.

Връзка към мнение
преди 15 минути , Ивайла каза:

От Wadi Musa до Wadi Rum Village има автобус всеки ден в 6:30, цената е 7 или 8 JD. Ако решите да го ползвате, свържете се с хотела си в Wadi Musa и ги помолете да ви букнат билети. Автобусът минава по хотелите да си събира пътниците и се плаща на шофьора. Пристига около 8:30. Ако предпочитате такси - и хотелът ви в Wadi Musa , и тези, с които ще правите тур в пустинята, ще ви уредят. А също може да се пазарите и с някое от такситата в Wadi Musa. Цената , която аз знам за такъв трансфер , е 45JD за такси. За програма как да си подредите дните има изписано много, просто си изберете някой от вариантите.

Много благодаря! Решихме да наемем такси, което да уговорим за всички дни. 
Сега остава въпроса с това къде да дуржим багажа... Ще се свържа с хотела да питам за варианти. 
Един страничен въпрос - взимането на Сим карта е 100% необходимо или не? 

Връзка към мнение

Ние не купихме симкарта. Навсякъде в хотелите имаше нет, в Петра и Wadi Rum също. Даже не усетихме липса.

Единствено имайте предвид да изтеглите офлайн навигация (maps.me се справи чудесно, изключая дето ни набутваше в еднопосочно чат-пат, ама вие не сте с кола).

За багажа освен хотела, питай и таксито. Някои се бяха уговорили да им стои в багажника на таксито и писаха, че е добър вариант.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Veronika197 каза:

Аз съм готова да сменя плана, въпроса е някой минал през това с подобен план да ми даде насока.
🙏🏼

Примерен план за три дни:

1 ден: Пристигане и веднага към Петра. Спане петра

2 ден: Разглеждане Петра. Спане петра

3 ден: ранно тръгване (6.30-7) към Уади Рум. Разглеждане Уади Рум и спане Уади Рум

4 ден: Уади Рум - Акаба - летище

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Толкова съм ви благодарна за бързите и адекватни отговори и на тримата. Благодаря и за снимката със тарифите за превоз. 
Oldkozel бихме избрали този план, но за съжаление на 15ти пристигаме и полета е на 18ти в 20ч за връщане. Нямаме възможността да спим 2 нощувки в Петра, ако искаме да нощуваме и в Уади рум, и в Акаба. Оптимално сме разпределили времето, за да може да видим поне малка част от богатствата на Йордания. 
За Сим картата сме по склонни да пропуснем закупуването щом има интернет на повечето места, но определено ще свалим офлайн карта. 
Отново ви благодаря за полезните съвети! 
Има ли някой новозавърнал се, за да каже все пак времето какво е? Гледам прогнози и в пустинята май си е за дълги и по-топли дрехи дори и през деня. (За нощите ясно, че е студено)

В Акаба се каним да отделим време за гмуркане, но нямам идея дали водата в момента е подходяща темперетура... 

Поздрави и лека вечер! 🤗

Връзка към мнение

Според мен планът ми е идеален за вас. Не ви трябва спане в Акаба (там повече от 2 часа няма какво да се прави - една крепост и една джамия). Последният ден от Уади Рум палите джапанките към Акаба Саут бийч (пътят е около час и в 10 може да сте на плажа) и там шнорхелинг няколко часа (повече ще ви е студено вече). Аз правих дайвинг с неопрен и 2 часа шнорхелинг с фланелка за плуване и ми беше достатъчно. Вероятно вече си трябва нещо по-термо за плуване. За пустинята си носете задължително ветровки, че духа неприятно и почти постоянно. СИМ не ти трябва. Сваляш maps.me и си готова с навигацията. Цяла Петра я има.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз се гмурках в района на Японските градини, около 30 евро мисля , че беше. Много красиво, много повече ми хареса от Хургада.Също бях с неопрен, според мен е въпрос на късмет времето какво ще бъде.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега пак ще премисля плана и може да отпишем нощувката в Акаба, просто ме притеСняваше да не стане някакво тичане и бързане точно преди полета.. 

Да ви кажа Хасан най-накрая ми отговори и тъй като се интвресуваме от Марсианските тенти (балони) офертата му беше 120jd за нощувка (с включено ядене) и 65 jd за 4 часов тур, това е цена на джип, не на човек. Каза, че може да го споделим с други хора и ние сме съгласни, защото смятаме, че ще бъде по-забавно дори. Въпроса е че не ми гарантира дали ще има други хора с които да споделим, а ако платим самостоятелен тур 65 jd + марсианската шатра 120jd ни идва доста... 

Както вече споменах отгоре Rais Camp ми дадоха оферта за 70 jd на човек за спане в такава Марсианска шатра обяд, вечеря, закуска и 6 часов споделен тур. 
Та.. притеснението е дали ще има други хора изобщо за споделяне на нашият тур при Хасан? Според тези, които са били в Хасан Камп какво мислите, голяма ли е вероятноста да се намерят други гости за споделен трип? 
Или вариянта е да си избера Rais Camp, която оферта идва по-изгодна и сигурна? 
 

Връзка към мнение

Ако вие букнете цял джип Хасан няма интерес да вкарва някой при вас, за да шервате цената на джипа, а според мен ще ги вкара в друг джип срещу заплащане (джипове имат много) 🤔

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Понеже се ровя и чета темата, малко да я актуализирам. Вече тези пазарлъци през уотсеп не става, този Хасан ми изпрати директно линк на сайта им и там да си избера какво точно искам, цените съответно са фиксирани. Пускам линковете, дано са от полза

 https://wadirumquietvillage.camp/de/classic-one-day-tour-de/

 

https://www.rumstars.com/one-day-one-night-jeep-tour-classic-bedouin-tour/

 

Т.е. цената за класически тур с джип и с нощувка е 60 или 65 динара на човек при 2 души. 

Връзка към мнение
преди 3 часа, rumiana georgiew каза:

Понеже се ровя и чета темата, малко да я актуализирам. Вече тези пазарлъци през уотсеп не става, този Хасан ми изпрати директно линк на сайта им и там да си избера какво точно искам, цените съответно са фиксирани. Пускам линковете, дано са от полза

 https://wadirumquietvillage.camp/de/classic-one-day-tour-de/

 

https://www.rumstars.com/one-day-one-night-jeep-tour-classic-bedouin-tour/

 

Т.е. цената за класически тур с джип и с нощувка е 60 или 65 динара на човек при 2 души. 

Пробвай и на имейла на Румстарс: rumstarscamp@yahoo.com . Може и да не стане нищо, но може и да успееш да свалиш  5-10 динара на човек. Хасан и на нас миналата година ни поиска по 65 динара.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тези които са били при Хасан какво представлява обяда там? За вечерята четох...

Аз букнах от букинг при него 1 нощувката със закуска за 4-ма за общата сума от JOD 61 /с Genius и с ъпгрейд на две 3-ни стаи/

На след като букнах на имейл получих и следните цени за турове, както и за обяд и вечеря:

The prices for jeep tours are:
2 hours 35 JD, 3 hours 50 JD, 4 hours 65 JD, 6 hours 80 JD
The prices refer to a car, not per person.
The camel tour we offer for 15 JD for 1 hour per person.
The breakfast is included in your booking. If you like you can book lunch for 7 JD and dinner for 8 JD per person after your arrival.

 

Получено на човек ми се струва добра цена... 🙂

Благодаря ви, че пишете и споделяте, за да подготвя набързо и моята програма за Йордания!

Връзка към мнение

Чета, че цените във Вади Рум са се повишили, в сравнение с миналата година, но за JOD 61 би могла да си уговориш целодневен тур в пустинята+нощувка със закуска, обяд и вечеря. Съветвам те да пишеш директно на имейла на някой камп.

Връзка към мнение
преди 4 минути , Eti* каза:

Чета, че цените във Вади Рум са се повишили, в сравнение с миналата година, но за JOD 61 би могла да си уговориш целодневен тур в пустинята+нощувка със закуска, обяд и вечеря. Съветвам те да пишеш директно на имейла на някой камп.

Благодаря, но разбивката при мен на човек излиза 15.25 JOD /нощувка със закуска + 16.25 JOD /за 4 часов тур/ + 7 JOD /обяд/ +  8 JOD /вечеря/ = 46.5 JOD, което като чета е една много добра цена

Връзка към мнение
преди 4 минути , woman_in_white каза:

Благодаря, но разбивката при мен на човек излиза 15.25 JOD /нощувка със закуска + 16.25 JOD /за 4 часов тур/ + 7 JOD /обяд/ +  8 JOD /вечеря/ = 46.5 JOD, което като чета е една много добра цена

Явно шампанското още ме държи... Аз реших, че за цена на човек говориш. 47 JOD е много добра цена на човек. Пропуснала съм изречението The prices refer to a car, not per person.

Връзка към мнение
преди 3 минути , woman_in_white каза:

Благодаря, но разбивката при мен на човек излиза 15.25 JOD /нощувка със закуска + 16.25 JOD /за 4 часов тур/ + 7 JOD /обяд/ +  8 JOD /вечеря/ = 46.5 JOD, което като чета е една много добра цена

Доколкото разбирам сте 6 човека и за толкова цената беше 45 JOD без пазарлъци. Ети, дава цена за двама. И аз бих ти препоръчала да пробваш и на имейл. Ще минете като група и ще сте заедно. Иначе плановете им ще се наредят покрай запазилите директно при тях, а вие може да запълвате дупки в другите коли. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , mililia каза:

Доколкото разбирам сте 6 човека и за толкова цената беше 45 JOD без пазарлъци. Ети, дава цена за двама. И аз бих ти препоръчала да пробваш и на имейл. Ще минете като група и ще сте заедно. Иначе плановете им ще се наредят покрай запазилите директно при тях, а вие може да запълвате дупки в другите коли. 

4-ма сме, и цената е за наемане на кола.

The prices for jeep tours are:
2 hours 35 JD, 3 hours 50 JD, 4 hours 65 JD, 6 hours 80 JD
The prices refer to a car, not per person.

Може би като им пиша за уточняване на часа изрично ще го попитам и това.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.