Прескочи до съдържание

За туровете в пустинята Wadi Rum


Препоръчани мнения

Човекът, който наехме за трансферите, ни направи оферта за Хасан камп. Припомням, че имаме резервация в Рум старс. Обяснете ми какво точно значи, че Хасан е извън пустинята(гледах в maps-а, така е даден). В същото време гледам, че е кампът е разположен върху пясък. Наистина ще бъда благодарна на всеки един, който се включи с мнение.

Връзка към мнение

Намира се извън Защитената зона. Когато търсих агенция за да организирам тимбилдинг за колеги, всички ми предлагаха спане там, което ме кара да мисля, че има доста групи и навалица. Намаляваха с 25 долара ако искаме сами да си търсим камп. Доколкото помня, отбивката е няколко км преди Visitor centre. Но самите турове са в пустинята, просто се спи извън тази Защитена зона. Небето надали е различно...:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Миналия ден си дойдохме от Йордания. Изключително колоритна дестинация, въпреки, че културата и пиенето на чай го виждам през две седмици в Одрин 😄 Все пак избрахме Тур в пустинята за 4 часа и вечеря в Хасан камп. 
Таксито, което ангажираме ни организира всичко. Много сме доволни от човека. Говореше супер английски и нямаше проблем с комуникацията.
ОБАЧЕ какви лъжци са повечето думи нямам..  Последния ден имаме уговорка с шофьора да ни заведе до плажа на излизане от хотела ни налазват няколко таксиметрови и почват да ни тормозят да ни водят някъде. Аз им казах да се отдръпнат и ако искаме услугите им ще ги питаме. Предлагаха ни супер настоятелно и ни излъгаха. че нашето такси е заминало за Петра само и само да се качим при тях/това го разбрахме после/. И общо взето оговорите ли се с дадено такси, то си изпълнява ангажименти. Останалите чакали искат да ви заведат, където могат за да направят някои лев и те.
Нашето такси е Issam Baqaeen +962 799 30 83 57 има си Whats up. Препоръчвам го. Много е отговорен и приятен човек.
Тур за 4 часа с вечеря в Хасан камп - 70 за двамата с мъжа ми и детето.  
Всичко му платихме на предпоследната нощувка/остана трансфера до летището за другия ден, който изпълни в уговорения час/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 3.02.2019 г. в 19:05, Ивайла каза:

Намира се извън Защитената зона. Когато търсих агенция за да организирам тимбилдинг за колеги, всички ми предлагаха спане там, което ме кара да мисля, че има доста групи и навалица. Намаляваха с 25 долара ако искаме сами да си търсим камп. Доколкото помня, отбивката е няколко км преди Visitor centre. Но самите турове са в пустинята, просто се спи извън тази Защитена зона. Небето надали е различно...:)

Добре, че настоях да знам какво ми включва цената. Като казах какво очаквам, изведнъж цената стана 135 Jd за двамата. Няма как да им ги дам. Уговорката ми с Рум старс ме възпира да се занимавам с тези. Да се знае, все пак, че не комуникирам директно с Хасан камп, а това идва по линия на човека, който ще ни превозва по време на престоя.

Връзка към мнение

Eti, при нас за четирима беше по-евтино. Не сме яздили камили само, защото не искахме. 

Ние сме много доволни от условията в Хасан камп, а аз съм изключително доволна от вечерята. Само да ви споделя, че съм изключително капризна, придирчива към храната и мога и да не ям или да мина с някаква вафла и солети, ако реша, че нещо е "странно" и не изглежда добре за ядене.

Пак поради същата причина - Мис Каприз, - ми се стори, че чаршафите ми не са чисти. Отидох, казах им и ми ги смениха, без дори да ги гледат или да проверяват. Казаха ми "Сори", "Една минута, моля" и ми донесоха нови. Даже два пъти се върна момчето, защото първия път ми донесе два юргана. Беше помислил, че ни е студено. След което се върна с комплект спално бельо. 

 

До заминаването ми, не ми бяха отговорили от Хасан камп, но когато вече сме кацнали, по някое време бяха писали, но не съм видяла. Питаха ни по кое време горе-долу ще пристигнем. Нямахме нищо уговорено за вечеря. Така и не им бях върнала отговор по кое време ще сме там, но нямаше никакви проблеми с джипа и вечерята. Не сме се пазарили, защото цената ни устройваше.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да докладвам:

Бяхме в Hasan кампа. Условията в бунгалата са прилични - има баня и тоалетна, топла вода, ток, контакти, чисти чаршафи и хавлиени кърпи, безшумен климатик.

Одеялото ми напомни юргана на прабаба ми. Като се завихме с жена ми и няма мърдане - тежестта му е непреодолима.

Спахме, завити само с чаршаф, а климатика докара необходимата за целта температура.

Храната - супер.

Посрещна ни Хасан. Щом разбра, че сме от БГ попита "Ракия ?".

Али така и не го видяхме.

 

Тура в пустинята - без забележки.

Гида ни беше един бедуин - Abd Rum     (по средата няма Ebn)   :wink:   Истински бедуин е - по време на тура видяхме къде живее.

тел. му е :  00962776839001   Имал и whatsapp

Според мен, ако с него се спазарите, 6 часов тур не би бил и 1/3 от цената, която би искал, който и да е от камповете.

 

Успех

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Здравейте, да се отчета и аз.

Тъй като не ми вървеше в преговорите с познатите и препоръчани във форума кампове, си букнах Um Sabatah camp на закуска и вечеря за двама на цена от 16JD.

Условията бяха супер за тази цена. Бунгало без климатик, но със споменатите вече две дебели одеяла, нямаше и нужда.

Тоалетна и душове общи, но нови и чисти. Храната както и останалите описани, печено месо, зеленчуци, салати, хумус, баклави, плодове. Повече от достатъчно. Хоста страхотен, мил и автентичен, викна и братовчеда да ни попее и посвири. Чудесна атмосфера.

 

Цените на туровете бяха не на човек, а на джип. Което при повече хора е супер. Ние платихме за тур от 10.30ч до 17.30ч 65JD за двама, с обяд в пустинята, готвен от бедуина на място, което беше уникално преживяване. Пали огън, вари нахут...с разни зеленчуци. Салати хумус, питки, чай. Страхотно.

При интерес мога да дам координати.

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
На 12.02.2019 г. в 17:51, ЕмиЖор каза:

Здравейте, да се отчета и аз.

Тъй като не ми вървеше в преговорите с познатите и препоръчани във форума кампове, си букнах Um Sabatah camp на закуска и вечеря за двама на цена от 16JD.

Условията бяха супер за тази цена. Бунгало без климатик, но със споменатите вече две дебели одеяла, нямаше и нужда.

Тоалетна и душове общи, но нови и чисти. Храната както и останалите описани, печено месо, зеленчуци, салати, хумус, баклави, плодове. Повече от достатъчно. Хоста страхотен, мил и автентичен, викна и братовчеда да ни попее и посвири. Чудесна атмосфера.

 

Цените на туровете бяха не на човек, а на джип. Което при повече хора е супер. Ние платихме за тур от 10.30ч до 17.30ч 65JD за двама, с обяд в пустинята, готвен от бедуина на място, което беше уникално преживяване. Пали огън, вари нахут...с разни зеленчуци. Салати хумус, питки, чай. Страхотно.

При интерес мога да дам координати.

 

Може ли телефон на кампа за контакт? 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Отчет след завръщането и от мен: 

Hasan Camp е с прилични условия - стаята ни беше с климатик, не сме усетили студ през нощта, даже напротив. Собствена баня с топла вода. Храната беше чудесна, приготвена под земята. Вегетарианци/вегани също има какво да похапнат - салатки, хумус, маслинки, туршии.

Има общо помещение, в което може да се пийва чайче и пуши наргиле. 

 

Турът ни беше с Али - беше много любезен и искаше да ни угоди всячески - нямам база за сравнение с други гидове, но останах с положителни впечатления. Сготви ни и обяд насред пустинята. Дали бяхме много гладни или заради обстановката, но чуден ни се стори 🙂

Имахме среща на визитър центъра, където платихме по 5 JD вход на човек и директно влязохме в пустинята за целодневна разходка. Вечерта ни съпроводи до Hasan Camp - до кампа се стига с обикновена кола (бяхме наели такава) - от основния път има отклонение по по-черен път, но достатъчно приличен за лек автомобил. Пред кампа има безплатен паркинг.

 

Ако на някого му предстои скорошно пътуване в пустинята - при обиколката с джип духа вятър и положението при нас (23.02.) беше за зимни якета с качулки. Когато спреш за разходка е топличко и може да посъблечеш някоя дреха. Бих препоръчала и слънцезащитен крем, тъй като от вятъра и слънцето лицата на приятелите ми поизгоряха доста (мен непланирано ме спаси фон дьо тена, но разбирам, че момчетата не могат да разчитат на този късмет) 🙂  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Vanya7 каза:

 

Ако на някого му предстои скорошно пътуване в пустинята - при обиколката с джип духа вятър и положението при нас (23.02.) беше за зимни якета с качулки. Когато спреш за разходка е топличко и може да посъблечеш някоя дреха. Бих препоръчала и слънцезащитен крем, тъй като от вятъра и слънцето лицата на приятелите ми поизгоряха доста (мен непланирано ме спаси фон дьо тена, но разбирам, че момчетата не могат да разчитат на този късмет) 🙂  

Да, това не е за подценяване.

Аз изгорях още в Петра и на следващия ден в пустинята лицето ми се сливаше с червения пейзаж.

На колегите обясних, че съм прекалил с кварцовата лампа в къщи.

  • Смея се 2
Връзка към мнение

От Rum Stars ми предложиха за другата седмица (11 март) полудневен тур от 13.00 ч. за трима с нощувка за 45 динара на човек. Слаб сезон ли е още? Че се чудя дали и как мога да смъкна още някой динар от цената. 

Връзка към мнение
На 4.03.2019 г. в 15:51, Lirea каза:

От Rum Stars ми предложиха за другата седмица (11 март) полудневен тур от 13.00 ч. за трима с нощувка за 45 динара на човек. Слаб сезон ли е още? Че се чудя дали и как мога да смъкна още някой динар от цената. 

45 динара според мен е достатъчно ниска цена. Все пак, и тези хора нещо трябва да изкарват, не само да ни слугуват 🙂 Ние бяхме в пустинята преди 3 дни, и беше голям студ - все още е слаб сезон.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да оставя и аз коментар за тура. Направихме го с Bedouin Adventures, и останахме много доволни. Единственото неприятно нещо беше студа, но това разбира се, не зависи от тях. Хората бяха изключително мили и учтиви, чакаха ни на паркинга без възражения, въпреки, че закъсняхме с повече от час. Причината да закъснеем беше лошото време, по пътя от Петра до Вади Рум заваля сняг, задуха страничен вятър, пътят беше заледен, и нямаше видимост заради мъглата. От паркинга ни взеха с джипа, и ни закараха в офиса, почерпиха ни с чай, помогнаха да си вържем шаловете, и тръгнахме. Нещото, което беше много вълнуващо е, че ни позволиха да се возим на покрива на джипа - четирима човека се качихме, и се радвахме като деца, досега не ни бяха превозвали така 🙂 Правихме различни спирки, имаше примитивен, но засищащ обяд, водачът беше много учтив и говореше английски супер. Разказа ни за живота в пустинята, за семейството му, за селото, в което наскоро са отворили училище и медицински център, чакаше ни търпеливо, и ни снимаше също. Нито залез видяхме, нито изгрев, заради облаците, но през нощта звездите се виждаха ясно! Вечерята също беше вкусна, после имаше и малко традиционни танци. Санитарните условия бяха доста задоволителни, въпреки че никой дори и не си помисли да се къпе в това време. В шатрата си беше студено, дадоха ни допълнителни одеала и спахме навлечени с всички дрехи и якета, които имахме. Предлагаха ни който иска да спи на пейките в помещението за храна, понеже то се отопляваше, но ние си предпочетохме ВИП ложата 🙂  Сутринта ни събудиха за закуска, и въпреки че се бяхме успали, ни изчакаха да се наядем преди да тръгнем. Лично аз бих ги препоръчал с удоволствие, цената беше 55 JOD all inclusive. Ето и няколко снимки.

CEF785F5-0B9D-4057-977E-18EB6333D44F.thumb.jpeg.b36955eb76fc5ba4a9cf4d04f6019dbf.jpeg

A75AD128-9015-40B3-9491-A1164AC3C38F.jpeg.6dbb816fe19f3073d35fd54338cfe277.jpeg

4A47339C-CF3A-4F33-BAA4-9A7AC0E80E4A.jpeg.e0269389f4fd5016995ffc41f48e569b.jpeg

CD21DF0B-C91F-4278-B537-EE7722339A65.jpeg.37e48c1c2fef31479be0436407d34f70.jpeg

7CEDA054-9505-4E44-A21D-6E6298F644DF.jpeg.ead64d3c0caf2c544b2e5d4e5d7a77d4.jpeg

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
На 4.03.2019 г. в 16:51, Lirea каза:

От Rum Stars ми предложиха за другата седмица (11 март) полудневен тур от 13.00 ч. за трима с нощувка за 45 динара на човек. Слаб сезон ли е още? Че се чудя дали и как мога да смъкна още някой динар от цената. 

За мен е много. Ние платихме 31 динара от Хасан за 5 часа трип, нощувка, закуска,вечеря. Стаите бяха с климатик и топла вода. Бяхме там на 24 Януари. Бяхме 4ма.

Редактирано от Rositsa88
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Отбелязвайте и за колко хора са офертите, че то това е май най-сериозната причина за преговори - дали сте 1, 2 или 5 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте

Dear Ivan,
 
We are fully booked on the 14th, 15th, 16th, 18th and 20th March. We could offer you a tour on the 17th or 19th March. Details of a 1/2 day tour with lunch are as follows:
 
Day one: Arrival in Wadi Rum at 10 am (depart Aqaba at 9 am). Meeting Point: Guest House, Rum Village.
 
Once you have arrived we will get organised and then when you are ready you will head into the desert by Jeep. Ta king my  1 / 2   Day   Jeep   tour  which visits the best and most beautiful areas of Wadi Rum,  at each stop you have the opportunity to hike and scramble, and explore in your own time :
1.   Lawrence Spring Walk up through rocks and boulders to find the water (and a lovely fig tree to rest under).  During spring time you are greeted by the heady smell of herbs.. The view across the Wadi from here is legendary! Optional one hour hike
2.   Khazali Canyon This canyon was once used by the local Bedouin to rest in the shade, especially in the hot summer.  You can easily imagine how it would have looked with Bedouin tents, family's resting, drinking tea, and children playing.  You can find on the canyon walls many ancient rock inscriptions (See if you can spot the inscriptions of feet, and the Orynx). 15 minute hike
3.   Red Sand Dunes This area is very beautiful with many differing colour's of rock and sand. You can climb up the sand dune for the wonderful view at the top.  Then we like to jump off it & run down it (some silly people also like to roll down it!). 10/15 minute hike
4.   Anfishieh Inscriptions Rock inscriptions on the Anfishieh Jebel from the Thamudic and Nabatean periods. Inscriptions
5.   House of Lawrence a Nabatean structure that Lawrence of Arabia according to hearsay he used during the Great Arab Revolution to store weapons.  But without lingering on the possible academia of this site there is a wonderful view from here.. Archaeological interest/ viewpoint
6.   Um Frouth Arch For some scrambling (or scrambling watching).  This is a natural rock bridge, created by many years of water and wind.  You can climb to the top… as long as you are not afraid of heights! 10 minute scramble
7.   To the Village: The tour finishes in the village at approx 2.30-3.30 pm. The return journey to Aqaba is about 1 hour.
 
As requested we would include lunch on the tour at the appropriate time, in a nice place.
Prices: 4 People (2 children: 15 & 10 yrs). Private Tour
1/2 Day Jeep Tour: 30JD p.adult, 25JD for 15 yr old, 15JD for the youngest (100JD) 
Lunch: 5JD p.p (20JD)
TOTAL: 120JD 
 
Тази цена ми се вижда доста височка , някъде бях чел , че ако се появя в посетителският център мога да си наема тур за 15JD на човек . Някой ходил ли е без резервация?
Поздрави
Връзка към мнение

Здравейте,

Препоръчвам Quiet village wadi room! Страхотни са,най-вече гайда Мохамед. Целодневен тур, нощувка и храна 60JOD.

 

За тези които искат удобствата на Hasan Camp: Али не работи вече за тях. Пишете на Уатсъп на номер: 00962779479113.

 

 

Редактирано от J0MBI
Връзка към мнение

Quiet village Wadi Rum препоръчвам с 2 ръце и аз, и ние бяхме с Мохамед 🙂 Супер точни бяха, много чисто, много добре организирано всичко. Нашата цена беше друга, но вероятно защото резервирахме по-рано и за 4-ма.

Мохамед, Салиим и другите гидове бяха супер спретнати, както и колите им. Пиша го, защото се разминахме с доста странни субекти от другите кампове. 

Връзка към мнение

Въпросче: Малко битовизъм , ама да попитам. Багажа на паркинга в колите ли си го оставяте и вземате малка раничка за навътре или как ? За последните които са били времето как е, че ние пътуваме в неделя и зимно якенце трябва да си имаме май или?

Връзка към мнение

Багаж взехме с нас, което не ни трябваше остана в колата. Хич не беше малка раничка, куфарчетата си взехме 🙂Безопасно е на паркинга, няма проблем. 

На слънце и вятър е хем топло, хем се изгаря. Ей сега скалпа ми почва да се бели, него нямаше как да намажа. Тъй че шапка или кърпа, дори да ви се струва, че няма нужда. 

Топли дрехи за на сянка и през нощта. Не зимно яке, но бяхме край огъня с 3 в 1 - туристическо яке, полар, термоблуза и ни беше ок. 

Облеклото е тип зелка - ту разлистваш, ту обличаш 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Букнах тур през руска агенция , точно срещу Хилтън. 40$ на човек.25$  дете.  Включва транспорт.вход.2 часа тур,залез, вечеря,транспорт Тръгваме 14 часа от Хилтън,прибираме се в 20 часа. Руски гид.

Връзка към мнение
На 16.03.2019 г. в 12:05, Ивайла каза:

Вие си преценявате най - добре, но за 2 часа в пустинята не знам дали ще усетите това, за което всички говорят...

Не мисля, че за два часа си струва ходенето там, но в крайна сметка, може би по-добре от нищо 🙂 Всеки си преценява, да 

Връзка към мнение

Колко от вас ходиха с деца? Първоначално изобщо не планирах wadi rum. После прецених,че този тур е най - удачен. По вкус и по цвет товарища нет.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.