Прескочи до съдържание

За туровете в пустинята Wadi Rum


Препоръчани мнения

преди 9 минути , ЕмиЖор каза:

Благодаря!

А на мен ми пишат това:

The 1 day/1 night all inclusive package is 65 JD per person and we also have a half day/1 night package is 55 JD per person.
I am happy to send you itinerary for which one you'd like, just let me know and thank you!
 
и след опит за искане на по-ниска цена това:
We appreciate you checking but out pricing is set pricing and is not negotiable, so we must decline your offer but hope you find a time in Wadi Rum for your budget and have a wonderful experience...Wadi Rum is an amazing place and you do not want to miss!
 
Нещо не ми върви в преговорите:angry:

Видели са, че са много търсени и веднага са вдигнали цената.

Договорката ми с тях е от 10.11.18.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 22.01.2019 г. в 18:24, Eti* каза:

Аз имам уговорка с Rum stars - тур с джип, нощувка+изхранване - 55JD на човек - само двама сме.

Ние бяхме преди седмица при тях и тази цена ни обявиха, ако сме двама.

Връзка към мнение

Rum Stars на мен ми отговориха следното:

 

Greetings ... (Ven62)

None of our tents have bathrooms, as we are in a UNESCO World Heritage Site, protected area, 11km out in the desert so we must comply with sanitation rules for environmentally protected area and bathrooms are separate building. Our tours are listed on rumstarts.com, if you wish to look and select one I am happy to assist you with your choosing. Thank you!
 
Вероятно са ме помислили за "кифла" и са преценили, че клиент дето иска баня и тоалетна е изгубен за тях.
 
Аз попорочетох тук-там. И на трите места, цитирани по-долу, описанието на туровете и настаняването е едно и също (copy/paste):
 
Цената е от 45 до 65 JD в зависимост от броя на туристите.
 
2. Тук:

на  @Щастливеца са му оферирали 45 JD (не съм проследил по мненията, за колко човека говори, но предполагам за 2-ма)

 

3. Тук: 

на  @Eti* са й казали - 55 JD

 

A на @ЕмиЖор обаче не отстъпват - 65 JD

 

Еми, какво да се прави. Или се попада на различни бедуини, отговарящи на мейлите или … така им го говорят звездите над Wadi Rum.

Ако аз държах да съм с тях, щях да подновя кореспонденцията от друг имейл и с друг първоначален подход.

Успех

И пишете тук, за да сме полезни и на следващите, вкл.  @Фил, @chandni, @Йосиф Милчов, @Дани Магелани, @lyusi  :wink::grin: .

 

 

 

 

Редактирано от ven62
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 11 часа, ven62 каза:

Rum Stars на мен ми отговориха следното:

 

Greetings ... (Ven62)

None of our tents have bathrooms, as we are in a UNESCO World Heritage Site, protected area, 11km out in the desert so we must comply with sanitation rules for environmentally protected area and bathrooms are separate building. Our tours are listed on rumstarts.com, if you wish to look and select one I am happy to assist you with your choosing. Thank you!
 
Вероятно са ме помислили за "кифла" и са преценили, че клиент дето иска баня и тоалетна е изгубен за тях.
 
Аз попорочетох тук-там. И на трите места, цитирани по-долу, описанието на туровете и настаняването е едно и също (copy/paste):
 
Цената е от 45 до 65 JD в зависимост от броя на туристите.
 
2. Тук:

на  @Щастливеца са му оферирали 45 JD (не съм проследил по мненията, за колко човека говори, но предполагам за 2-ма)

 

3. Тук: 

на  @Eti* са й казали - 55 JD

 

A на @ЕмиЖор обаче не отстъпват - 65 JD

 

Еми, какво да се прави. Или се попада на различни бедуини, отговарящи на мейлите или … така им го говорят звездите над Wadi Rum.

Ако аз държах да съм с тях, щях да подновя кореспонденцията от друг имейл и с друг първоначален подход.

Успех

И пишете тук, за да сме полезни и на следващите, вкл.  @Фил, @chandni, @Йосиф Милчов, @Дани Магелани, @lyusi  :wink::grin: .

 

 

 

 

Здравейте, ако може да ви помогне тази информация, която ви давам от нашия опит преди седмица. Защото аз също от тук проучих. В момента там не е сезона. Това ни каза Салем, който е брат на Ахемд, собственика на Рум Старс. Бяхме от 13 до 16 Януари. Общо 9 човека, ние сме двама и се присъединихме към група от тук, през форума, имахме сходна програма. Самолета беше пълен с такива, като нас. Аз също четох цените в сайта на Рум Старс и като се присъединихме към другата група платихме по 45 йод. Возиха ни в открит джип и духаше. Подгответе се. Времето се затопля вече, ние хванахме на-студеното. В Акаба е топло , но на вътре става хладно особено на сянка . През нощта беше студено в пустинята. За една нощ се преживява. Нямаше топла водя в банята. Но не е сезон, бяхме само  ние в кампа и едва ли ще топлят. Всъщност  това е пустиня, осветлението е на база слънчеви панели от през деня. Така че всичко има някакъв капацитет. Но е интересно да го преживееш. На тръгване питах Салем за цени за в бъдеще. Каза за двама по 55 за група по 45 йод. Това е. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз мисля да сменя лагера, ако не отстъпят. Има голям избор, слаб сезон е, редно е да са по-сговорчиви.

Ние сме двама и мисля да направим нощувката в пустинята на 4.2.19, ако има желаещи за комбинация за тура да пишат.

Редактирано от ЕмиЖор
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз бях писала някъде по темите (не знам къде сега след преструктурирането), но от този прехвален Рум Старс много ме изнервиха. Сговорчиви е последното, което бяха, а уж на сайта пишеше да се свържем, за да уточним програма. В момента, в който излязоха в първия мейл със стандартното инфо, започнаха да пишат рядко, кратко и очевидно изнервено. Освен това по онова време на сайта им пишеше за нашата група от четирима по 45 JD, а те поискаха май по 55. Вместо да си запазят добрите отзиви, явно повечето посещения по препоръка от тук ги възгорядаха ли, що ли. Така че ги зачеркнах и букнах друг камп. Не мога да препоръчам, защото още не сме ходили, но комуникацията ни беше много бърза и адекватна по месинджър - https://www.facebook.com/wadirumquietvillagecamp/. Цена по 45 JOD за нощувка, трите хранения, 8 часов тур. 

От Хасан се отказахме, защото искахме кампа да е вътре в пустинята. 

Редактирано от jul
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 13 часа, ven62 каза:

Rum Stars на мен ми отговориха следното:

 

Greetings ... (Ven62)

None of our tents have bathrooms, as we are in a UNESCO World Heritage Site, protected area, 11km out in the desert so we must comply with sanitation rules for environmentally protected area and bathrooms are separate building. Our tours are listed on rumstarts.com, if you wish to look and select one I am happy to assist you with your choosing. Thank you!
 
Вероятно са ме помислили за "кифла" и са преценили, че клиент дето иска баня и тоалетна е изгубен за тях.
 
Аз попорочетох тук-там. И на трите места, цитирани по-долу, описанието на туровете и настаняването е едно и също (copy/paste):
 
Цената е от 45 до 65 JD в зависимост от броя на туристите.
 
2. Тук:

на  @Щастливеца са му оферирали 45 JD (не съм проследил по мненията, за колко човека говори, но предполагам за 2-ма)

 

3. Тук: 

на  @Eti* са й казали - 55 JD

 

A на @ЕмиЖор обаче не отстъпват - 65 JD

 

Еми, какво да се прави. Или се попада на различни бедуини, отговарящи на мейлите или … така им го говорят звездите над Wadi Rum.

Ако аз държах да съм с тях, щях да подновя кореспонденцията от друг имейл и с друг първоначален подход.

Успех

И пишете тук, за да сме полезни и на следващите, вкл.  @Фил, @chandni, @Йосиф Милчов, @Дани Магелани, @lyusi  :wink::grin: .

 

 

 

 

И на нашата група от 4 човека ни взеха по 45 JOD . Мога да потвърдя добрите впечатления на форума от Рум Старс. Самия камп е направен с идеята да е максимално близко до бедуинските кампове и който очаква климатик , топла баня и т.н това не е неговото място. В палатките има достатъчно завивки за да е комфортно на човек и да не му е студено за 1 нощ без доп. отопление . Човека който "върти" бизнеса се казва Салем и по негови думи е класически бедуин.Като дете Салем 2 пъти е бил в Аман и 2 пъти след това  в Акаба и целия му живот досега е минал единствено в затвореното общество на пустинята. След вечеря Салем сам подканяше хората  да го питат всичко каквото ги интересува за пустинята , бедуините и т.н.  и разказваше доста увлекателно . Иначе на джипа си е студено и задължително шал и шапка .

Редактирано от Capitan Morgan
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Абсолютно са прехвалени тези Рум Старс, питах нещо конкретно, те пускат стандартен лист. Същото и при други хора. От Хасан камп отговарят веднага.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

и аз бях в Рум Старс бяхме 4-ма. Много сме доволни от кампа. Храната беше хубава. Палатиките вечерта беше мноооого студено 3 ката одеала едвам ме стоплихме (одеалата май не се перат след всеки гост). Сутринта навънка беше по топло от палатката. Имаше топла вода. Тока понеже е на слънчеви панели спира по едно време вечерта. Вратите на палатките не се заключваха. Беше много автентично преживяване и съм доволен. За една нощ се преживява студа. Едното момче от групата бе разочаровано че нямаше климатик и самостоятелна баян. Иначе платихме 45 jod за нощувка 8 часов тур с джип и 3 ядения. Кампа го препоръчвам. Но ако искате собствена баня, лукс, климатик и подобни не е за вас.

Комуникацията беше добра и хората бяха много мили. Салем даже подхвана вечерта да говори за чувствителни политически теми край огъня (Израел, ДАЕШ, Кашоги и други)

Ето малко снимки

50875329_2338919149454346_67629807111682

50451877_2338949282784666_22464776233560

50751780_2338946099451651_33524964787727

50695613_2338916726121255_87483048538406

Редактирано от ivelin1012
  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение
На 24.01.2019 г. в 11:36, jul каза:

. Не мога да препоръчам, защото още не сме ходили, но комуникацията ни беше много бърза и адекватна по месинджър - https://www.facebook.com/wadirumquietvillagecamp/. Цена по 45 JOD за нощувка, трите хранения, 8 часов тур. 

От Хасан се отказахме, защото искахме кампа да е вътре в пустинята. 

Ние бяхме в този камп. Чакаха ни в уговорения час, направихме тура, гледахме залеза и после в кампа. Ние бяхме ноември и през нощта не беше студено , но имаше по 2  дебели одеяла на легло. Има контакти в шатрите , но английски стандарт , като и много бърз Wifi. Много чисти баня и тоалетна и  имаше топла вода.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

ivelin1012

Ние също сме 4 човека група и точно ще му пиша на  WhatsApp на този Ahmed Salem /кое му е първото име и кое фамилията/да запазим места за кампа му за 03.04.2019. За целодневен тур с джип и нощувка за четирима ще му предложа по 45 JOD на човек и дано се съгласи . Вие с кола ли бяхте и от къде ви взеха сутринта ?  Плащахте ли по 5 JOD входна такса ?

Връзка към мнение

В четвъртък бяхме в Хасан. Взеха ни 31 динара на човек за спане, вечеря, закуска и тур в пустинята (около 5 часа). Доста сме доволни. Бяхме 4 човека(в стая по 2ма).

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

 Също отидохме директно в кампа с колата под наем и даже не сме плащали за вход в пустинята - нито на трипа с джиповете , нито в кампа...малко ми се стори странно

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 26.01.2019 г. в 16:28, mik66 каза:

ivelin1012

Ние също сме 4 човека група и точно ще му пиша на  WhatsApp на този Ahmed Salem /кое му е първото име и кое фамилията/да запазим места за кампа му за 03.04.2019. За целодневен тур с джип и нощувка за четирима ще му предложа по 45 JOD на човек и дано се съгласи . Вие с кола ли бяхте и от къде ви взеха сутринта ?  Плащахте ли по 5 JOD входна такса ?

Нашата кола я спряха на входа точно за тази такса от 5 Jod , но бяхме с Jordan pass и минахме без да плащаме .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 26.01.2019 г. в 18:28, mik66 каза:

ivelin1012

Ние също сме 4 човека група и точно ще му пиша на  WhatsApp на този Ahmed Salem /кое му е първото име и кое фамилията/да запазим места за кампа му за 03.04.2019. За целодневен тур с джип и нощувка за четирима ще му предложа по 45 JOD на човек и дано се съгласи . Вие с кола ли бяхте и от къде ви взеха сутринта ?  Плащахте ли по 5 JOD входна такса ?

взе ни от селото във вади рум. минахме с таксито през псоетителския център, платихме 5 динара и после към селото кдъето ни чакаха. Майс е казваше ахмед човека с който комуникирахме за резеравацията иначе Салем ни настани, Ахмед не го видяхме

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте 🙂 аз съм нова във форума. Намерих го покрай пристигането ни в Акаба 😂 Днес писах с Ало/Хасан 2. Даде ни цена за двама възрастни и дете на 2 години 50 динара/4 часов тур в пуснинята/ . Дали е възможно 😂 с такива цени ни замерят тук, че направи се чудя. И се пазарим и пак цените са с поне 20 отгоре от това, което чета засега. 

Надявам се някои да има поглед над туровете. 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Деннн каза:

Здравейте 🙂 аз съм нова във форума. Намерих го покрай пристигането ни в Акаба 😂 Днес писах с Ало/Хасан 2. Даде ни цена за двама възрастни и дете на 2 години 50 динара/4 часов тур в пуснинята/ . Дали е възможно 😂 с такива цени ни замерят тук, че направи се чудя. И се пазарим и пак цените са с поне 20 отгоре от това, което чета засега. 

Надявам се някои да има поглед над туровете. 

Цената е на кола и броя хора няма значение. Официалните цени за 4 часов тур са 67 динара, но както виждаш може и по-евтино да се намери. Ние бяхме вчера 5човека на такъв тур за 45.

Връзка към мнение

 

На 26.01.2019 г. в 18:28, mik66 каза:

ivelin1012

Ние също сме 4 човека група и точно ще му пиша на  WhatsApp на този Ahmed Salem /кое му е първото име и кое фамилията/да запазим места за кампа му за 03.04.2019. За целодневен тур с джип и нощувка за четирима ще му предложа по 45 JOD на човек и дано се съгласи . Вие с кола ли бяхте и от къде ви взеха сутринта ?  Плащахте ли по 5 JOD входна такса ?

Прочети още  

взе ни от селото във вади рум. минахме с таксито през псоетителския център, платихме 5 динара и после към селото кдъето ни чакаха. Майс е казваше ахмед човека с който комуникирахме за резеравацията иначе Салем ни настани, Ахмед не го видяхме

 

 

Всичко е уредено за Rum Stars Camp  Човека се казва Ахмед Салем

Редактирано от mik66
Връзка към мнение
На 28.01.2019 г. в 10:34, Rositsa88 каза:

В четвъртък бяхме в Хасан. Взеха ни 31 динара на човек за спане, вечеря, закуска и тур в пустинята (около 5 часа). Доста сме доволни. Бяхме 4 човека(в стая по 2ма).

 

На 28.01.2019 г. в 10:42, Rositsa88 каза:

 Също отидохме директно в кампа с колата под наем и даже не сме плащали за вход в пустинята - нито на трипа с джиповете , нито в кампа...малко ми се стори странно

Rositsa88, не сме плащали вход, защото имахме директен път от магистралата до кампа, където си паркирахме колите. Другите лагери нямат  паркинг и взимат гостите си от Визитор центъра.

Хасан е от "луксозните" лагери -  с баня, топла вода, климатик в шатрата и собствен паркинг в пясъците 🙂. Ние си бяхме направили лято в нашата шатра и през нощта се наложи да спрем климатика, защото не се дишаше. Естествено, че одеалата не се перат след всеки гост. 

Освен това не беше студено - през деня в пустинята бяхме по къси ръкави. 

Джиповете са открити и духа. Вземете си връхни дрехи, защото шофьорите карат бързо и след няколко часа "проветряване" върху джипа, може да ви стане и хладно.

Ние платихме по 29 JD на човек за палатката, закуска, вечеря (за мен уникално вкусна!) и 4 часа тур с джип. Двата дни в пустинята бяха едни от най-приятните за целия ни престой в Йордания. Хората от персонала на лагера бяха много мили. Много сме доволни!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Изобщо не отговарят от Хасан Камп. 24 часа нищо. Писах на Уатсъп на номера на,който завършва на 20, чете ги и не отговаря. Писах и във ФБ и там нищо. Как се свързвате с тях. Всички други кампове ми отговарят в рамките на час, но цените са доста по-високи от споделените. 60-65 JOD на човек за целодневен тур с хранене и спане.

Редактирано от J0MBI
Връзка към мнение
17 minutes ago, J0MBI said:

Изобщо не отговарят от Хасан Камп. 24 часа нищо. Писах на Уатсъп на номера на,който завършва на 20, чете ги и не отговаря. Писах и във ФБ и там нищо. Как се свързвате с тях. Всички други кампове ми отговарят в рамките на час, но цените са доста по-високи от споделените. 60-65 JOD на човек за целодневен тур с хранене и спане.

Ние комуникирахме точно на номера, завършващ на 20 и отговаряше доста бързо (в 3 поредни дни). Възможно е да има нещо извънредно - липса на обхват например..

Останах с впечатление, че останалите канали за връзка са още по-ненадеждни, така че най-голям шанс за връзка си остава WhatsApp.

Връзка към мнение
2 hours ago, Vanya7 said:

Ние комуникирахме точно на номера, завършващ на 20 и отговаряше доста бързо (в 3 поредни дни). Възможно е да има нещо извънредно - липса на обхват например..

Останах с впечатление, че останалите канали за връзка са още по-ненадеждни, така че най-голям шанс за връзка си остава WhatsApp.

След 2 дни чакане и въпрос,как мога да се свържа с тях, просто ми прати другия номер ( уж по-не надежния) и нищо все още.

Връзка към мнение

Ако искате нощувка в средата на пустинята, без ток, без wifi, на огън, с малко шатри и много всеотдаен водач препоръчвам Али - +962772386420 wadi room the second time. За храната не беше богата, затова мисля, че може да се пазарите и за по-евтино. Ние платихме за 4 по 40 динара на човек. Питайте за 25-30. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.