Прескочи до съдържание

За туровете в пустинята Wadi Rum


Препоръчани мнения

Ние не, но е абсолютно подходящо за деца. Въобще след всичко, което видях, съжалявам, че бяхме без децата. Нашите са на 10 и 13, а в лагера имаше на 2-3 г. едно и едно на около 10.

П. С. Сега прочетох, че сте са само за кратко. И аз като останалите мисля, че или трябва да наместиш нещо с преспиване, пък нека пак да е 2 часа тура, или да се откажеш - една торба с пари ще дадете и няма да усетите мястото. Руският гид е бедуин, говорещ руски, или как? Ако не е местен, силно ще се промени целия трип.... 

Редактирано от jul
Връзка към мнение

Предполагам,че е бедуин,утре ще разказвам. Днес разхождайки се по залез, видяхме 3 дами с които пътувахме на отиване. Прибираха се днес. Оплакаха се от пустинята-духало много,на Небо ги валял сняг....Аз дори не съм си взел обувки,дълъг панталон и яке:))

Утре го дават 22 градуса в пустинята..

Връзка към мнение

Бусчето тръгна от Хилтън в 14.05. Гида ни разказа интересни неща за Йордания. Около 15 часа спряхме пред локомотива. След 10 минути бяхме пред посетителският център. Не видях да плащаме такса. Бяхме 20 човека , а ни чакаха 3 джипа. Всички се настаниха и останаха 2 места за нас 4-мата. Гида плати 10 динара и се уредихме с 4джип. 15.30 тръгнахме. Първата спирка беше стръмен склон след около 35 Мин. Малкият се качи до върха по дюната. Следващата спирка беше при камилите. Оттам продължихме към каньона на Лорънс, където ни разказаха интересни факти  Към 17.30 се отправихме да наблюдаваме залеза. Около 18 пристигнахме в лагера . Извадиха месото от пясъка, овнешкото беше превъзходно. Имаше 4-5 вида салати, спагети,макарони абе тип шведска маса. След вечеря имаше Бедуински песни и танци. Лагера беше много чист,имаше бани,кафе, алкохол. Към 19.30 тръгнахме обратно. За мен лично 2.5 часов тур ми беше тамън. Вероятно доста неща не сме видели,но не ни е доскучало и за миг. Времето беше прекрасно, бяхме си взели якета и жилетки,които не влязоха в употреба. Вади Рум не може да се опише,трябва да се почувства. Аз успях да го направя.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 13.03.2019 г. в 16:01, jul каза:

Quiet village Wadi Rum препоръчвам с 2 ръце и аз, и ние бяхме с Мохамед 🙂 Супер точни бяха, много чисто, много добре организирано всичко. Нашата цена беше друга, но вероятно защото резервирахме по-рано и за 4-ма.

Мохамед, Салиим и другите гидове бяха супер спретнати, както и колите им. Пиша го, защото се разминахме с доста странни субекти от другите кампове. 

jul, имам въпроси за Wadi Rum Quiet Village. Първо - за тези става дума нали - https://www.facebook.com/wadirumquietvillagecamp/ ? Вторият е - с половинката сме притеснение, че на няколко места пише, че е доста близо до селото и се виждат много светлините от селото. Съответно заради светлинния шум не се виждали толкова добре звездите вечер. Тая работа така ли е или е малко преувеличено от мега запалени фотографи?

Връзка към мнение

За тези става дума, да. Въобще не е близо до селото, сред отдалечените лагери е - поне 5 км и няма пряка видимост към селото или към друг лагер. Абсолютен мрак беше (безлуние случихме) и наистна имаше милиони звезди. Съжалявам, че нямахме подходяща техника за снимане. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 17 минути , jul каза:

За тези става дума, да. Въобще не е близо до селото, сред отдалечените лагери е - поне 5 км и няма пряка видимост към селото или към друг лагер. Абсолютен мрак беше (безлуние случихме) и наистна имаше милиони звезди. Съжалявам, че нямахме подходяща техника за снимане. 

Благодаря ти много. Ей сега им пиша, че те са нашите хора. Че Wadi Rum Nature Tours нещо се изхвърлиха с едни цени от 80 JOD на човек за целодневен тур и нощувка. 

Връзка към мнение
преди 1 час, jul каза:

80 JOD на глава, това е двоен ръст за 2-3 месеца 🤔🤔🤔

Пиши какво е предложил Салиим, че ми стана интересно. 

 

Еми и на мен ми се стори доста и затова реших, че при такава стартова сума, няма смисъл да почваме да се пазарим дори. Салиим стартира на 60 на човек при двама човека и частен тур. Ако сме навити с други, сваля с по 10 на човек и с пазарлък и по-малко може. Ама сигурно ще го направим само за нас.

Връзка към мнение
Преди 1 час, ivailo_radev каза:

Еми и на мен ми се стори доста и затова реших, че при такава стартова сума, няма смисъл да почваме да се пазарим дори. Салиим стартира на 60 на човек при двама човека и частен тур. Ако сме навити с други, сваля с по 10 на човек и с пазарлък и по-малко може. Ама сигурно ще го направим само за нас.

Направете го само за вас. Не искам после във видео клипа да ми се шматкат някакви други. :wink:

И се пазари до 40-45.

Успех.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знам дали ще свали от 60. Ние бяхме четирима и се бяхме спазарили още ноември - декември за 45. На място видях, че цената беше 60. И дума не отвориха, както беше уговорката, така си остана. 

П.с. В лагера имаше 2 чехкини, които бяха заредили техниката да снима през минути, страхотни звезди и Млечен път имаше! Не знам как ще е, луна ако има. 

Между другото ми се виждаше скъпо, преди да направим пътуването. Като почнах да гледам си мислех, че примерно 35-40 е нормално. Изведнъж всички кампове взеха да вдигат цените и си казах брех, тез бедуини, големи търговци... Видяха наплив и айде да вдигаме цените. Там обаче много си говорих с водача ни. Мохамед ни обясняваше как имат 4млн! бежанци и правителството постоянно им налага нови данъци и такси, за да ги издържа. But what can we do, ако не подслонят и хранят тези хора, те ще умрат в собствените си държави. И вече някак другояче гледах на вдигането на цените. 

Редактирано от jul
Връзка към мнение
преди 7 часа, jul каза:

Не знам как ще е, луна ако има. 

Ми няма звезди 🙂 Или поне не различен брой от колкото си виждал и друг път. Но пък силуетите на скалите са доста призрачно и мистично осветени. Представям си, че гледката е много по-различна в пълна тъмница, но и така си имаше чар. Няма да е разочарование при всички положения. 

Редактирано от Георги
Връзка към мнение

Ние бяхме в лошо време. В началото нямаше въобще звезди. Към 23ч. се изчисти небето, но очаквах повече.

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
Йосиф Милчов

Извинявам се ако се повтаря някъде въпроса ми. Колко е нормалната цена за тур в пустинята? От кампа на Хасан ми изпратиха тези цени:

The prices for jeep tours are: 2 hours 35 JD 3 hours 50 JD 4 hours 65 JD 6 hours 80 JD The prices refer to a car, not per person.

The camel tour costs 15 JD for 1 hour per person.

Питам за да знаем дали са норамлни цени или подлежат на пазарлък и смъкване. Другият въпрос ми е, колко според вас е добре да е продължителността на тура в пустинята? 2 часа ми се виждат малко на мен, а 6 прекалено много.

Връзка към мнение
преди 12 минути , Йосиф Милчов каза:

... 6 hours 80 JD The prices refer to a car, not per person.

 

...

Според мен 6 часа т.е. цял ден е най-добре.

За цената - вижда ми се доста скъпо. На нас точно Хасан лагера ни взе почти толкова за тура (цял ден, само аз и жена ми в джипа) спане в самостоятелно бунгало с баня, вечеря и закуска.

Опитай да се свържеш с този бедуин:

https://magelanci.com/forums/topic/13932-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%B2-%D0%BF%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D1%8F%D1%82%D0%B0-wadi-rum/?do=findComment&comment=345314

 

Много е свестен и съм сигурен, че с джипа си ще те вземе от където се разберете.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Извинявам се ако се повтаря някъде въпроса ми. Колко е нормалната цена за тур в пустинята? От кампа на Хасан ми изпратиха тези цени:

The prices for jeep tours are: 2 hours 35 JD 3 hours 50 JD 4 hours 65 JD 6 hours 80 JD The prices refer to a car, not per person.

The camel tour costs 15 JD for 1 hour per person.

Питам за да знаем дали са норамлни цени или подлежат на пазарлък и смъкване. Другият въпрос ми е, колко според вас е добре да е продължителността на тура в пустинята? 2 часа ми се виждат малко на мен, а 6 прекалено много.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

На нас, през януари т.г., от Wadi Rum the Second Time ни взеха 45 JD, за двама, след малко хаотични пазарлъци по мейл ( първо ни потвърди резервацията, после се оказа, че я е дублирал, накрай прати негов братовчед и ни намали малко от първоначално обявените 50 JD ), за 4 - часов тур, с включен обяд; турът продължи малко повече от 4 часа и ни беше достатъчен; камили можеш да си добавиш след тура - при нас офертата за тях беше същата, но не се качихме; таксито от Акаба беше 20 JD, пак изпратено от бедуина с тура. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Йосиф Милчов

@ven62 благодаря за контакта с Abd. Оказа се доста разбран наистина. Разбрахме се за 6 часов тур с обяд за 100 долара. Много ли е малко ли е не знам, но е по добра цена от този която ми даде кемпа на Хасан.

Връзка към мнение
преди 1 час, Йосиф Милчов каза:

@ven62 благодаря за контакта с Abd. Оказа се доста разбран наистина. Разбрахме се за 6 часов тур с обяд за 100 долара. Много ли е малко ли е не знам, но е по добра цена от този която ми даде кемпа на Хасан.

Много е. Натисни го още.

Кажи, че имаш друга оферта за XX и че аз (негов клиент, едва ли ме помни, но че сме му "гостували" в палатката, запознал ни е с майка си и жена си, дрън, дрън) съм ти го препоръчал и че искаш много да си с него, но другата цена е толкова изкушаваща и ако той е съгласен на YY.

А и какви долари са това? Йордански или американски. Ако са йордански е наистина доста скъпо.

Аз бих му казал 60 USD (общо за двама ви) че ми предлагат и че той ако е готов за 70 - супер, щото знам че е много готин и т.н.

 

В моята тема има две снимки (от обяда, който ни спретна и двете му палатки) прати му ги, кажи му, че много го рекламираме в България и клиентите ще завалят и … но цените му трябва да са адекватни...

Успех!

 

  • Благодаря 1
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Йосиф Милчов

Дадоха ми следната оферта за 140 JOD

1. Трансфер от Акаба до Уади Рум

2. Нощувка със закуска и вечеря в кемп в Уади Рум.

3. 6 часов тур в пустинята с обяд

4. Трансфер от Уади Рум до Петра

Ще се радвам на мнения какво мислите и дали цената е добра. Благодаря.

 

 

Връзка към мнение
преди 23 минути , Йосиф Милчов каза:

Дадоха ми следната оферта за 140 JOD

1. Трансфер от Акаба до Уади Рум

2. Нощувка със закуска и вечеря в кемп в Уади Рум.

3. 6 часов тур в пустинята с обяд

4. Трансфер от Уади Рум до Петра

Ще се радвам на мнения какво мислите и дали цената е добра. Благодаря.

 

 

Извинявам се, ако някъде си споменал.

Това цена за двама човека ли е?

Ако да, и ако трансферите общо са 40-50 JOD вероятно т.е. според мен,  тази цена е ОК.

Но това не пречи да се пазариш. Нямай скрупули, това е част от тяхната култура. Пазариш се с араби, не с холандци … да речем за екскурзия по каналите в Амстердам.

:biggrin:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

 На запитване от моя страна за нещо по-спешъл, от Quiet village Wadi Rum ми отговориха така:

 

Dear ........

 
We are happy to know that you are planning to visit wadirum and we welcomes you in advance. 
 
Fullday jeep tour with overnight cost like 50jd per person for three persons total cost will be 150jd. It includes your accommodation, meals and transportation charges to pick you up from parking area to camp site and again drop you there. 
 
In full day jeep tour you can able to visit most beautiful and highlited places in the wadirum desert like Lawrence springs, sand dune, khazali canneyon, small bridge, mashroom rock, burdha rock, fourth rock, Lawrence house and khashpa canneyon where you can enjoy sanbording, highking and tracking in canneyons. 
 
During this tour we also provide you an English speaking guide and drinking mineral water. 
 
We will do our best to make your tour memorable and provide you proper Bedouin hospitality. Hope to hear from you soon. 
 
With regards from saleem 
 
Т.е. същата цена като в сайта им, нищо спешъл. Като гледам цените които сте писали по-горе, мисля че това е г.д. цената и мисля да запазвам.
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Моля за някакви препоръки за добър еднодневен тур във Wadi Rum с нощувка за двама души и дете. Hasan е пълен, с quiet village се пазарихме 10 дена, докато накрая ми изтърси, че и там местата свършили. Някакви други изпробвани и одобрени?

Връзка към мнение
На 6.08.2019 г. в 16:17, Йосиф Милчов каза:

Дадоха ми следната оферта за 140 JOD

1. Трансфер от Акаба до Уади Рум

2. Нощувка със закуска и вечеря в кемп в Уади Рум.

3. 6 часов тур в пустинята с обяд

4. Трансфер от Уади Рум до Петра

Ще се радвам на мнения какво мислите и дали цената е добра. Благодаря.

 

 

От кой camp са предложили тая цена?

Връзка към мнение
преди 7 часа, zhivko7 каза:

От кой camp са предложили тая цена?

Кампа е нов и не му знам името. Арабина отговаря на What's Up. Номера му е +962779092175, казва се Hisham. Свържи  се с него и се пазарете.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.