Прескочи до съдържание

За туровете в пустинята Wadi Rum


Препоръчани мнения

На въпроса ти за обяда. Ние бяхме с Рум Старс и при нас включваше сух пакет - домат, краставица, пърленка, топено сирене, суха паста и банан май.

Препоръчвам ти 6 часовия тур.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние спахме в Wadi Rum Legend Camp със страхотна дюна отпред за 25 динара тройна стая със собствен санитарен възел и включена закуска. Много чисто и го препоръчваме. 

Дадоха ни оферта 40 динара с джип за 2-часов тур за целия джип, но предлагаха и по-дълги, но бяхме с деца, които нямаше да понесат по-дълъг тур. Не сме се пазарили, че в това не ни е силата... 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Може ли някой, който е правил тура в деня на обратния полет от Акаба към София, да препоръча 4-часовия ли е най-удачно да се направи, за да приключим ранния следобяд и да тръгнем по-навреме към Акаба? Идеята ми е да стигнем Акаба по светло, за да зърна поне за малко Червено море, да хапнем и да върнем колата без бързане и притеснение.

Преговарям с лагера на Хасан, но много трудно върви, отговаря непълно и лаконично. Не споменава обяд и вечеря, но от коментарите тук останах с впечатление, че са включени. Имахте ли обяд, ако тура е 4 часа и е след нощувката?

Държа на климатика, че се очертава студено (след 20 дни), затова се отказах от Rum Stars.

Връзка към мнение

Хора, здравейте и благодаря за отзивите. Полезни са: )

 

Искам само да попитам следното:

 

Ще сме голяма група - 10 души, Ще си вземем тур за 4 часа с джипове, без да спим в пустинята. С нас има хора над 60+ и кекави стомаси:)

 

По тези турове и спирки за чай има ли WC, или няма:):)

 

Благодаря:) 

Връзка към мнение
преди 2 часа, ProstoAZ каза:

По тези турове и спирки за чай има ли WC, или няма:):)

Аз забелязах тоалетна на една от спирките само...иначе зад някоя скала в пустинята. 🙂

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
  • 1 година по-късно ...

Здравейте, някой може ли да даде актуален контакт на hasan camp? До колкото разбирам от написаното тук - човек може да се дотътри до там на собствен ход?

Според вас каква би била нормалната цена за бунгало с баня, закуска, вечеря и 6 часов тур?  

Връзка към мнение

И аз се интереувам за  Вади Рум  и за тези "балони" със стъклен покрив, за гледане на звездите , дали си струва ? Изобщо не мога да реша, кое е подходящо за една нощ. Чета, че от самото място на настаняване предлагат храна и турове, но локацията има ли значение или всички в крайна сметка ги водят по едни и същи места? Палтка или  шатра с баня .... тези бани в повечето случаи нямало топла вода, но това не е толкова страшно. Някакви препоръки и насоки, ако някой може да сподели, ще съм много благодарна! Е и за Петра - хотел също трябва да намеря 🙂 Цялото ми пътуване ще е за 4 дена, доста сбита програма!

Връзка към мнение

За камповете може да обърнете внимание на няколко неща.

Едните са по-навътре в пустинята, съответно не се виждат светлини от населени места, а само звезди. Примерно ние като бяхме, се оказа, че е безлунна нощ, която фотографите са планували специално - наистина се виждаха милион звезди. Предполагам, че и чувството да си сред пустинята е някак по-истинско.

По-луксозни и по-обикновени - какво ви влече? Достатъчно приятно е да се седи край огъня и да се гледат звездите и нямах никакви нужди да ги броя цяла нощ от стъклен купол 🙃

Бяхме в шатра - много чиста и миришешеща на чисто. Не си представям да спя под някакъв миризлив юрган. Обща баня /също много чиста/, имаше топла вода, но през март примерно, когато бяхме, не бих се къпала по-късно от късния следобед, защото си беше студеничко. Но вода си имаше след опрашването с джипката да се изкъпем спокойно следобеда.

Безопасност - имаше кампове, които возеха туристи върху нещо като матраци на покривите и си правеха дрифтове. Никак не ми се видя ок.

Водачите - чисти, мърляви....

Та за такива неща бих гледала, като избирам. Не мога да препоръчам, понеже минаха над 2 години и може нещата да са се променили. Със сигурност ще има по-пресни отзиви, но за мен това са важните показатели.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 20 минути , Monika_Koko каза:

И аз се интереувам за  Вади Рум  и за тези "балони" със стъклен покрив, за гледане на звездите , дали си струва ? Изобщо не мога да реша, кое е подходящо за една нощ. Чета, че от самото място на настаняване предлагат храна и турове, но локацията има ли значение или всички в крайна сметка ги водят по едни и същи места? Палтка или  шатра с баня .... тези бани в повечето случаи нямало топла вода, но това не е толкова страшно. Някакви препоръки и насоки, ако някой може да сподели, ще съм много благодарна! Е и за Петра - хотел също трябва да намеря 🙂 Цялото ми пътуване ще е за 4 дена, доста сбита програма!

Мони, кога пътувате? Аз взех билети за 15-19 декември, т.е. и при мен ще са 4 дни, но в последния няма време за нищо, тъй като полетът е по обяд.

Връзка към мнение
преди 54 минути , Спас. каза:

Здравейте, някой може ли да даде актуален контакт на hasan camp? До колкото разбирам от написаното тук - човек може да се дотътри до там на собствен ход?

Според вас каква би била нормалната цена за бунгало с баня, закуска, вечеря и 6 часов тур?  

Хасан го има в букинг /Hasan Zawaideh Camp/. С джениъс отстъпката нощувка със закуска ни е 40 дирхама на бунгало с баня. Отделно ми е писал, за да оферира цени за вечеря - 10 дирхама на човек, обяд - 7 пари на човек и турове. Копирам по-долу 

Dear guest,
I confirm your booking in our camp.
I would like to give you some general information:

At our camp we offer jeep tours, camel tours and hiking.
After your arrival I will give you more and detailed information about the different tours, show the routes on a map and you can choose which activities you want to do and book then.
Our jeep tours are all done with new cars and guided by well English speaking guides.

The prices for jeep tours are:
2 hours 35 JD
3 hours 50 JD
4 hours 65 JD
6 hours 80 JD
The prices refer to a car, not per person.

The camel tour we offer for 15 JD for 1 hour per person.

The breakfast is included in your booking. If you like you can book lunch for 7 JD and dinner for 10 JD per person after your arrival.

You can pay everything with credit card, master card and visa at our camp.

If you need further information about transportation or anything else we are happy to help.

Feel free to chat at Whats App
+962796318530

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

@lyusi Моите билети са 19.12 до 22,12.21. Точно следващата "смяна" след теб 🙂 . Мисля от Акаба директно да се отправим към Петра. Там 2 нощувки и 1 нощувка Вади Рум и после към Акаба за полета:) Нашият полет на 22.12.21  е към 8 вечерта. 

Връзка към мнение
преди 50 минути , Monika_Koko каза:

@lyusi Моите билети са 19.12 до 22,12.21. Точно следващата "смяна" след теб 🙂 . Мисля от Акаба директно да се отправим към Петра. Там 2 нощувки и 1 нощувка Вади Рум и после към Акаба за полета:) Нашият полет на 22.12.21  е към 8 вечерта. 

Е, на едно почистване на самолета се разминаваме. И аз мисля директно за Петра да поемем. Колебая се за втора нощувка там или директно към Вади Рум. Ако Илиян дойде с нас, може да вземем кола и теоретично става възможно след Петра да се спи някъде около Мъртво море, за да се топнем, и оттам към пустинята, където да е третата нощувка. Засега ми се дърпа , обаче, т.е. ако сме само двете с дъщеря ми колата отпада и ще сме Петра-Вади Рум-Акаба. Още не съм търсила трансфери. 

Връзка към мнение

Амбициозна програма, която и аз превъртях с колата под наем и мъртво море. Още не съм се отказала, но ми се струва много натоварваща и доста изпилена, като време. Обаче нали винаги искаме всичко 🙂

Връзка към мнение
преди 1 час, Monika_Koko каза:

Амбициозна програма, която и аз превъртях с колата под наем и мъртво море. Още не съм се отказала, но ми се струва много натоварваща и доста изпилена, като време. Обаче нали винаги искаме всичко 🙂

Натоварваща е със сигурност, затова и при мен е в графа "теоретични възможности."  По-вероятно е ако изобщо става за плаж и шнорхелинг да го направим в третия ден в Акаба, спим там и сутринта към летището. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние точно така направихме - с кола под наем към Петра за нощувка веднага след полета. На другия ден Петра и спане пак там, може да се пътува към Мъртво  море, има време. От там към УадиРум за нощувка и на другия ден тур в пустинята преди полета. 
Ние се шляхме в Акаба цял ден преди полета и ме е яд, че не форсирах нещата с Мърнво море. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз да метна нещо различно от Хасан. Преди 2 години бяхме във Wadi Rum Quiet Village Camp и останахме доста доволни. С малко пазарене за 60 техни пари (на човек) получихме частен целодневен тур с обяд, нощувка с вечеря и закуска.

 

Ok full day jeep tour to visit the highlights places in wadirum and overnight with dinner, breakfast, lunch box, mineral water, Bedouin tea by 60jd per person in private tour.

Програмата включваше следното:

- Nabatean Temple - Lawrence Spring - Sand Dunes - Khazali Canyon - Little Bridge - Um Frouth Rock Bridge - Lawrence House - Burdah Rock Bridge/Burdah Arch - The Mushroom - The White Desert

 

Па даже и едно видео ще приложа, промоция 😄

 

  • Харесвам 18
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Тъй като няколко дена си писах с различни лагери да кажа моя опит. Програмата ни е пристигане към 15:00 с два часа сафари, за да хванем залеза в лагера и на другия ден още два часа сафари сутринта. И си тръгваме. Първите, които питах ми предлагаха цени от 45 до 55, след още няколко опита имаше няколко, които предложиха 35 и избрахме един. Уведомих другите и им пожелах всичко най-хубаво и веднага няколко ми писаха да намалят цената. Единия предложи 25 на човек, което е доста евтино за четири часа сафари и нощувка. В крайна сметка вече се бяхме договорили и останахме на мястото, което договорихме за 35. Все пак имайте предвид, че може да смъквате цената като казвате, че ще се насочите другаде. Като се върна ще споделя и за нашия лагер впечатления. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

@Krum4ov, аз не разбрах, как точно си избра мястото за нощувка и тур? Аз гледам в букинг и там има нощувка, закуска и вечеря. Туровете се договарят допълнително с мястото за нощувка. Ти от къде си избра кампа? Сега съм точно на етап резервация и не съм на ясно кое първо да направя.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Monika_Koko, не питаш мен, но да си кажа 🙃

Разгледай камповете в букинг, трипа и където намериш и си харесай по отзиви. После си пишеш директно с тях на месинджър или уотсап и се спазарявате. 

Миналия път така направихме и мисля, че е по-удачно по много причини. Хората са супер точни и ако се притесняваш дали сте си стиснали ръцете виртуално без гаранция от някоя платформа и без предплащане - няма никакви проблеми.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 29.11.2021 г. в 21:58, Monika_Koko каза:

@Krum4ov, аз не разбрах, как точно си избра мястото за нощувка и тур? Аз гледам в букинг и там има нощувка, закуска и вечеря. Туровете се договарят допълнително с мястото за нощувка. Ти от къде си избра кампа? Сега съм точно на етап резервация и не съм на ясно кое първо да направя.

Най-удобно е в Гугъл мапс да разгледаш кемповете. Мен ме интересуваше и местоположението да е удобно за залез и да не е баш до селото, а може би малко по-далече. Там са отбелязани и когато кликнеш на някой от  тях ти излизат в повечето случаи отзиви и снимки и сайт и телефон. Добавяш телефона в WhatsApp и им пишеш изискванията си. На сайтовете им има цени на туровете с различна продължителност, с нощувка или без. Тези цени не са фиксирани, но ориентировъчно могат да те насочат. Най-лесно е да напишеш едно подробно съобщение с изисквания и просто да го копираш на всички, които си харесала. И ако ти се струва скъпо директно казвай, че се отказваш без да обясняваш. Те в повечето случаи ще намалят цената 😀

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Привет! Мога да ви препоръчам кемпа във Wadi Rum, от който останахме много доволни- за 45 джиди получихме нощувка, закуска, вечеря и Wifi. Мисля, че за тур се доплаща 5 джиди. Много приятно и уютно! 

 

В Петра мога да ви препоръчам да спите в една пещера в самата Петра. Там платих 45 отново, но си спиш при семейство, супер чисто и хубаво. По принцип нямам навика да давам такива пари за нощувки, но това буквално си беше all inclusive, а и супер автентично.

 @Monika_Koko или @lyusi виждам, че скоро пътувате. Дали може някоя от вас да ми вземе един шал, който си забравих Петра? От Индия ми е и ми е много любим. Мога да се отплатя с карта за 45 гб интернет, която така и не ползвах 🙏

 

Връзка към мнение
преди 1 минута , milenita каза:

Привет! Мога да ви препоръчам мпсто във Wadi Rum, от което останахме много доволни- за 45 джиди получихме нощувка, закуска, вечеря и Wifi. Мисля, че за тур се доплаща 5 джиди. Много приятно и уютно! 

 

В Петра мога да ви препоръчам да спите в една пещера в самата Петра. Там платих 45 отново, но си спиш при семейство, супер чисто и хубаво. По принцип нямам навика да давам такива пари за нощувки, но това буквално си беше all inclusive, а и супер автентично.

 @Monika_Koko или @lyusi виждам, че ското пътувате. Дали може някоя от вас да ми вземе един шал, който си забравих Петра? От Индия ми е и ми е много любим. Мога да се отплатя с карта за 45 гб интербет, която така и не ползвах 🙏

Аз  пътувам утре. Ако ми кажеш къде да го търся и кога си го забравила, няма проблем да попитам - ако ми го дадат с удоволствие ще ти го взема и донеса. Бих се възползвала и от картата, ако успеем да се разберем как да се видим до утре, че времето ни е малко.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@milenita ,Разбира се ще се постарая да взема шала ти. Само пиши от къде точно и кого да търся. Дано успея! Ако пък, не успея... то това ще е пповод да отида до Индия 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.