Прескочи до съдържание

бързи въпроси Йордания - бързи въпроси


Worldismine
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Израел и Йордания. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Има ли влакове в Йордания?

- Какво е работното време за посещения на Петра?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кой квартал е най-подходящ за нощувка в Аман?

- Заслужава ли си топването в Мъртво море?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Здравейте, имам един един въпрос относно паспортите и Йордания. На някои хора от нашата група им изтича паспорта април 2019, а искаме да отидем края на Ноември. Някои има ли опит ако паспорта му изтича по-малко от 6 месеца от влизането в страната?

Връзка към мнение
преди 15 минути , t_petkov каза:

Здравейте, имам един един въпрос относно паспортите и Йордания. На някои хора от нашата група им изтича паспорта април 2019, а искаме да отидем края на Ноември. Някои има ли опит ако паспорта му изтича по-малко от 6 месеца от влизането в страната?

Passport validity

Your passport should be valid for a minimum period of 6 months from the date of entry into Jordan.

Наметих го тук https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/jordan/entry-requirements.

 

Връзка към мнение
1 minute ago, Nevena said:

Passport validity

Your passport should be valid for a minimum period of 6 months from the date of entry into Jordan.

Наметих го тук https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/jordan/entry-requirements.

 

Мда, аз звъннах на Йорданското посолство и те ми казаха, че още тук в България ще ни спрат, защото нямат поне 6 месеца валидност. Благодаря за помощта Nevena :)
 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Щастливеца
Преди 1 час, t_petkov каза:

Здравейте, имам един един въпрос относно паспортите и Йордания. На някои хора от нашата група им изтича паспорта април 2019, а искаме да отидем края на Ноември. Някои има ли опит ако паспорта му изтича по-малко от 6 месеца от влизането в страната?

Няма драма , добре, че си находчив и си обърнал внимание.

Аз го видях в Неделя , а в Понеделник на обяд заминавах. Или разбирай минус 250 лв  !!!

Редактирано от Щастливеца
Връзка към мнение
Just now, Щастливеца said:

Няма драма , добре, че си находчив и си обърнал внимание.

Аз го видях в Неделя , а в Понеделник на обяд заминавах. Или разбирай минус 250 лв  !!!

Спокойно, при мен се е случвало полетът ни да е в събота, хотелът ни да е от неделя. Познай, 250 паунда за смяна на дата на полет. 😛

Връзка към мнение
1 minute ago, Щастливеца said:

Не е ли е по-добре да си купиш още една нощувка просто?

Бяхме трима, в разгара на лятото. А и на следващия ден имаше една много интересна конференция, на която исках да присъствам. Нямаше правилно решение в ситуацията.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Щастливеца каза:

Няма драма , добре, че си находчив и си обърнал внимание.

Аз го видях в Неделя , а в Понеделник на обяд заминавах. Или разбирай минус 250 лв  !!!

 

Имахме  такъв случай с изтичащ паспорт по-малко от изискваните  шест месеца и не е имало драма,  никой никого не е спирал,  нито в Истанбул (откъдето летяхме за Акаба),  нито при пристигането в самата Акаба.  Хубаво,  че човекът не е от притеснителните,  но може и на късмет да е било 🙂

Правилата са си правила. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Щастливеца
преди 15 часа, stanimir каза:

 

Имахме  такъв случай с изтичащ паспорт по-малко от изискваните  шест месеца и не е имало драма,  никой никого не е спирал,  нито в Истанбул (откъдето летяхме за Акаба),  нито при пристигането в самата Акаба.  Хубаво,  че човекът не е от притеснителните,  но може и на късмет да е било 🙂

Правилата са си правила. 

Много добре , защото е имал късмет , аз писах във форума тогава с идеята да се пробвам и аз така обаче много хора ми разказаха за варианти дет не са ги пуснали на територията на съответната държава и реших да си ги дам 250 кинта и да ми е спокойно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
4 hours ago, baiKolio said:

Някой от купилите билети София - Акаба смята ли да ползва АСЕЗА виза?

Или смятате да ползвате "пас"-а?

 

Поправете ме ако греша, но нали имаме 2 възможност:

-Визата е безплатна, но входа само за Петра е 50 динара.

-Паса е 70 динара и включва Виза и Петра за 1 ден + 40 още атракции?

Връзка към мнение
преди 17 минути , t_petkov каза:

Поправете ме ако греша, но нали имаме 2 възможност:

-Визата е безплатна, но входа само за Петра е 50 динара.

-Паса е 70 динара и включва Виза и Петра за 1 ден + 40 още атракции?

Абе, тъй си е... ама аз си правя едни сметки за късно семейно море евентуално в комбинация с Петра... Малкото е под 12, входа му е безплатен, жената вече я влачих по Сик-а 🙂 , оставаме аз и голямото за билети. Т.е. ASEZA + 100 jod за Петра или 4х70=280 jod... На, такива са ми терзанията... 

Редактирано от baiKolio
Връзка към мнение

Може ли някой който е пътувал в Йордания да ми каже как се стига от Аман до Петра с междуградски транспорт? Ако има такъв🤔

Връзка към мнение
преди 21 минути , muchachote каза:

Може ли някой който е пътувал в Йордания да ми каже как се стига от Аман до Петра с междуградски транспорт? Ако има такъв🤔

Jett bus всеки ден 6.30 ам  

връщане Петра -Аман 17.00 в посока ти струва 11 JD.

Би било хубаво предварително да си купиш билета или да го резервираш има доста пътуващи да не останеш без билет.

http://www.jett.com.jo

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, Nevena каза:

Jett bus всеки ден 6.30 ам  

връщане Петра -Аман 17.00 в посока ти струва 11 JD.

Би било хубаво предварително да си купиш билета или да го резервираш има доста пътуващи да не останеш без билет.

http://www.jett.com.jo

 

Много благодаря! Ще го направя скоро. А автобусът от къде тръгва в Аман? Предполагам от някоя автогара, или......?

Връзка към мнение
преди 2 часа, muchachote каза:

автобусът от къде тръгва в Аман? Предполагам от някоя автогара, или......?

По добре да попиташ защото има няколко възможности  зависи от дестинацията .Едната възможност е Абдали а другaта  близо до 7 th circle.По скоро са нещо като импровизирани автогари

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

За рент а кар  в Йордания става ли с българската книжка ? В Дубай не съм взимал рент а кар , но доколкото бях прочел с българската книжка не ставало, а трябвало неква международна да се вади . Та който е ползвал да каже ,  да не стават изненади на място 🙂

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Аз съм била за Нова година в Акаба-празничната вечеря беше шведска маса в едно огромно помещение. Ние бяхме група( организирана екскурзия) и имаше две маси за нас запазени. На всяко място имаше оставен парти комплект( като за рожден ден) с шапка, свирка....не помня още какво, разни смешни неща. Отвориха блок масата към 22ч и стана огромна опашка. В заведението имаше и други групи, вкл. и азиатци. През цялото време има жива музика-диско , примерно. В полунощ загасиха лампите, отброиха до 12 и светнаха лампите :smile:. Ресторанта беше на брега на морето, през витрините се виждаха фойерверките в Ейлят (нещо, което на мен много ми липсва , когато посрещам Нова година на друго място) . Помня , че се прибрахме пеша до хотела, сами ( две жени) и нямаше никакъв проблем по улиците, имаше хора( мъже предимно) които просто си се разхождаха, т.е. не са празнували или нещо подобно- сигурно нощ, като всички други за тях.

С две думи -за мен не си заслужава. Разбира се, аз трябваше да проверя лично все пак :wink:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Stanislav Dimitrov

С БГ книжка става,даже и с бг кола беше ок 2008 :).Като зачетох темата се сетих за пътуването преди 10г. със старата Астра.Ето и една снимка,малко преди Wadi Rum

IMGP2367.JPG

IMGP2397.JPG

Редактирано от malkia
  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
  • Браво 2
  • Смея се 14
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Jordan pass за какво време горе долу пристига след покупка в нета? Все още не им вярвам на Раън дали няма да закрият линията до януари и 4 jordan passa за 700 пари ще си ги чукам в главата. 🤔

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.