Прескочи до съдържание

бързи въпроси Йордания - бързи въпроси


Worldismine
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Израел и Йордания. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Има ли влакове в Йордания?

- Какво е работното време за посещения на Петра?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кой квартал е най-подходящ за нощувка в Аман?

- Заслужава ли си топването в Мъртво море?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 14 минути , Capitan Morgan каза:

Jordan pass за какво време горе долу пристига след покупка в нета? Все още не им вярвам на Раън дали няма да закрият линията до януари и 4 jordan passa за 700 пари ще си ги чукам в главата. 🤔

веднага

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Някой ползвал ли е Revolut в Йордания? И къде е най - добре да се обменят долари -   на летището, банка, обменно бюро?

Връзка към мнение
14 hours ago, Ивайла said:

Някой ползвал ли е Revolut в Йордания? И къде е най - добре да се обменят долари -   на летището, банка, обменно бюро?

Ние предпочитаме да теглим от банкомат в местната валута през кредитна карта. Но и сме карти, които не отчитат такси за тази услуга.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Masmiya каза:

Ние предпочитаме да теглим от банкомат в местната валута през кредитна карта. Но и сме карти, които не отчитат такси за тази услуга.

В УКБ ли бачкате  ? 😀🤔

Връзка към мнение
On 9/4/2018 at 8:56 AM, Щастливеца said:

В УКБ ли бачкате  ? 😀🤔

Не. Живея в чужбина и нямам български карти. 

 

Невена, ще ти пиша като наближи пътуването ни.  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Чудя се ще може ли да се направи удобно посещение на Йордания и специално Петра за няколко дни , но с полет през Ейлат на уизз? Нощувките ще са в Йордания, но се притеснявам за придвижването и минаването през границата до Акаба. Може би ще бъде и много по-скъпо или се бъркам. Цялото упражнение ще бъде за да избегнем поне единия полет с раян и пък и може да разгледаме по път Ейлат... Някой смятал ли е като разход колко ще излезе инзаслужава ли си предвид разстоянието до летището?

Връзка към мнение

Преди полетите на Раян до Акаба, магеланци посещаваха Петра и Йордания основно с полетите на Уиз до Тел Авив. Ако влизаш в Йордания от Израел плащаш изходяща такса. 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Присъединявам се към темата. Полет през ноември с две нощувки в Акаба и една в пустинята в бъбъл Full of starts. Това, което все още не ми е ясно как се стига до пустинята (предполагам с rent a car и то до някаква точка, от която те извозват с джипове).

Връзка към мнение
преди 1 час, iveto_i каза:

Присъединявам се към темата. Полет през ноември с две нощувки в Акаба и една в пустинята в бъбъл Full of starts. Това, което все още не ми е ясно как се стига до пустинята (предполагам с rent a car и то до някаква точка, от която те извозват с джипове).

Това е единият вариант,друг е като се свържете с кампа и да ги питате дали могат да ви осигурят транспор(ще бъде срещу заплащане) или с такси .При всички случай ще трябвс да се разберете къде да оставите рент а кар и да ви вземат с джип или ако сте с такси до къде да ви закара.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой знае ли как се стига от Акаба до Петра с обществен транспорт?

Редактирано от Happy_Traveler
Връзка към мнение
преди 7 часа, Happy_Traveler каза:

Някой знае ли как се стига от Акаба до Петра с обществен транспорт?

Има минибуси,които тръгват,когато се напълнят.Виж тук за информация.http://www.your-guide-to-aqaba-jordan.com/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

 

 

Трябва да уплатня половин ден в района около Петра и ще се радвам да го запълня , но не искам да се отдалечавам много.

В този ред на мисли някой може ли да сподели впечатления от Shobak Castle , Dana Biosphere Reserve, The Lowest Point on Earth Museum?

Редактирано от Щастливеца
Връзка към мнение

Шобак мен лично с нищо не ме впечатли. А дори още не бяхме ходили на Керак... В музея на Най-ниската точка има.... грънци и кокали. Абе всичко що са намерили в пещерата над музея от време оно когато е била обитавана. Малко история, малко легенди... те така.

Ако да го биете тоя път само за нея... не знам. 

Малката Петра? Само на 15-на минути път от Уади Муса е. Красиво е! Няма такса за вход. Няма почти никакви хора ( или поне ние като ходихме тарапаната беше приключила) . Има тук-там някой чаечерпец и търговец да завъртите алъш вериш. С пътя, разглеждането и чаепиене са си минали два часа ей така...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Dana Biosphere Reserve е повече място където да отседнеш за вечер две и от там да пообиколиш има трекове от 2 до 10 часа.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Щастливеца каза:

А в самия Уади Муса има ли нещо интересно ?

По мое лично мнение не видях нищо интересно няколко ресторанчета ,магазинчета и това е.

Връзка към мнение
преди 40 минути , Nevena каза:

По мое лично мнение не видях нищо интересно няколко ресторанчета ,магазинчета и това е.

Поне някое място където можем да се запознаем с бита и културата на местните ?

Връзка към мнение
Преди 1 час, ACM каза:

Някой потвърди ли лично теорията, че като се каца на AQJ не се плаща виза? 

 И аз искам да го чуя.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може ли някой, който вече е ходил до Петра, да каже дали има някакви ресторантчета или някъде от където може да се вземе храна/вода около визиторския център към 16-17 часа (тоест на излизане от Петра)? 

Връзка към мнение
преди 10 часа, ACM каза:

Някой потвърди ли лично теорията, че като се каца на AQJ не се плаща виза? 

 Не се плаща. 

преди 6 минути , Jody каза:

Може ли някой, който вече е ходил до Петра, да каже дали има някакви ресторантчета или някъде от където може да се вземе храна/вода около визиторския център към 16-17 часа (тоест на излизане от Петра)? 

Има,  освен това градчето е съвсем близо и може да отидете дотам. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 2.10.2018 г. в 14:13, Щастливеца каза:

А в самия Уади Муса има ли нещо интересно ?

При влизане в Wadi Musa от дясно има един извор. Легендата гласи, че Musa(Моисей) е ударил скалата с кола си, тя се е разцепила и вода е бликнала. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Включвам се по темата за виза за Йордания. Току що разговарях с консулството на Йордания в София и ме увериха, че визата за българси граждани не е отпаднала все още. Уведомиха, че може да бъде закупена на място и не била обвързана с престоя в страната (брой нощувки). 

 

Тъй като ми предстои пътуване до Акаба, ще следя темата с интерес. 

 

Връзка към мнение
преди 14 часа, Jorro каза:

 Водата поне чиста ли беше? Имаш ли снимки под водата да видя как е ?

Снимки има тук -

 

и още малко тук -

 

... в интерес на истината на мен ми беше леко хладно началото на април, ама то си е до човека... свикнал съм на по-топличко 😉

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.