Прескочи до съдържание

Споделяне на впечатления от Йордания


Препоръчани мнения

преди 13 часа, luoni каза:

@Ради, колко парички ви блокираха по сметката и опитаха ли се да ви продадат тяхната застраховка на място?

И ние планираме ходене до Аман, Джераш, мървто море, абе направо все едно сме ви изкопирали програмата 😀

Колко време отделихте за мъртво море, и по кое време на деня отидохте? Ние се чудим трябва да е или рано сутрин или късния следобд.

Казваш, че се пътува доста бавно, вие за колко време го взехте разстоянието Аман - Петра?

 

 

Блокираха 500 $. Попитаха за застраховка , но им казахме че имаме и не настояваха.

На мъртво море бяхме около обяд. Не бяхме сигурни дали ще ходим до там , защото времето беше хладно в Амман . Тръгнахме към Мадаба и по пътя изгря слънце и температурите се повишиха. Реално около час  и половина , два изкарахме на мъртво море .Събраха се черни облаци и започнаха да гърми и се появи неприятен вятър, затова побързахме да си тръгнем. 

 Пътувахме от мъртво море до Петра  около 3 часа и нещо . Спяхме  и да зареждаме , че бензиностанциите не са много на често. А пътя след края на мъртво море става   планински с  изкачване и много завои.

Като цяло стремяхме се да пътуваме по светло  , макар че в Петра пристигнахме по тъмно, но то е малко градче и нямаше проблеми.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
11 hours ago, Ради said:

Блокираха 500 $. Попитаха за застраховка , но им казахме че имаме и не настояваха.

На мъртво море бяхме около обяд. Не бяхме сигурни дали ще ходим до там , защото времето беше хладно в Амман . Тръгнахме към Мадаба и по пътя изгря слънце и температурите се повишиха. Реално около час  и половина , два изкарахме на мъртво море .Събраха се черни облаци и започнаха да гърми и се появи неприятен вятър, затова побързахме да си тръгнем. 

 Пътувахме от мъртво море до Петра  около 3 часа и нещо . Спяхме  и да зареждаме , че бензиностанциите не са много на често. А пътя след края на мъртво море става   планински с  изкачване и много завои.

Като цяло стремяхме се да пътуваме по светло  , макар че в Петра пристигнахме по тъмно, но то е малко градче и нямаше проблеми.

Благодаря ти за изчерпателната информация, ако може да те попитам още някой други неща, че ти си първата която е скокнала към Аман.

В 5 часа сутринта много ли е тъмно или вече е започнало да се съмва? Ние в толкова ще тръгнем от Петра за Джераш.

А водата как беше в Мъртво море, ставаше ли да къпане, сигурно не е била много студена щом сте стояли толкова време. 

В Аман къде паркирахте? Ние сме си избрали хотел до цитаделата и другите топ атракции, струва ми се много кофти за паркиране обаче. 

И последно се сещам да попитам, вечер магазинчетата в колко затварят? Примерно след като затворят атракционите, ще става ли за шопинг? 

Връзка към мнение
преди 8 минути , luoni каза:

В 5 часа сутринта много ли е тъмно или вече е започнало да се съмва? Ние в толкова ще тръгнем от Петра за Джераш

В 5 сутринта е все още тъмно аз ставаю в 5.30 и някъде към 6 без 15- започва да просветлява.

 

преди 11 минути , luoni каза:

В Аман къде паркирахте? Ние сме си избрали хотел до цитаделата и другите топ атракции, струва ми се много кофти за паркиране обаче. 

Цитаделата е на едно от баирчетата и там не се сещам да има хотел най вероятно сте в Даунтауна.Чувала съм че има платен паркинг,но най добре се свържете с  хотела и ги питайте тях.

За кой магазинчета питаш в Аман?.В 5 вечерта вече е тъмно, но магазините работят ще те излъжа за Даунтауна ,но предполагам до 10 вечерта със сигурност мисля и моловете са поне до толкова .иначе отварят около 10 сутринта.Мини маркети започват от рано 7 сутринта 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
14 minutes ago, Nevena said:

В 5 сутринта е все още тъмно аз ставаю в 5.30 и някъде към 6 без 15- започва да просветлява.

 

Цитаделата е на едно от баирчетата и там не се сещам да има хотел най вероятно сте в Даунтауна.Чувала съм че има платен паркинг,но най добре се свържете с  хотела и ги питайте тях.

За кой магазинчета питаш в Аман?.В 5 вечерта вече е тъмно, но магазините работят ще те излъжа за Даунтауна ,но предполагам до 10 вечерта със сигурност мисля и моловете са поне до толкова .иначе отварят около 10 сутринта.Мини маркети започват от рано 7 сутринта 

Хотелчето ни се казва Arab Tower Hotel, не е точно до цитаделата малко по-надолу е. Там в района трябва да паркираме някъде, щом има безплатен паркинг до цитаделата ще го ползваме него сигурно.

Иначе питам за малки магазинчета или сергиики където се продават ръчно изработени неща или сувенири, например искам да си купя зехтин, сапуни, баклава, шал, някакви типично тамошни неща.

Връзка към мнение
преди 10 минути , luoni каза:

Хотелчето ни се казва Arab Tower Hotel,

Ние бяхме в същия хотел, спряхме на улицата, половината стояха в колата, другите отидоха до хотела. Едно от момчетата на рецепцията ни ни помогна за багажа и ни заведе до паркинга, безплатен. На другият ден едва намерихме място на същия паркинг, тръгнахме да тъърсим платен, има няколко, но бяха заети. За Цитаделата - ще ви покажат shortcut до там, за да не обикаляте, но се пригответе за стълби...

Собственикът е сириец, ще ви покаже къде да опитате сирийски сладолед, на нас много ни хареса. Близо е до Хабиба и Хашем...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
3 minutes ago, Ивайла said:

Ние бяхме в същия хотел, спряхме на улицата, половината стояха в колата, другите отидоха до хотела. Едно от момчетата на рецепцията ни ни помогна за багажа и ни заведе до паркинга, безплатен. На другият ден едва намерихме място на същия паркинг, тръгнахме да тъърсим платен, има няколко, но бяха заети. За Цитаделата - ще ви покажат shortcut до там, за да не обикаляте, но се пригответе за стълби...

Собственикът е сириец, ще ви покаже къде да опитате сирийски сладолед, на нас много ни хареса. Близо е до Хабиба и Хашем...

Благодаря много за информацията, нямам търпение да опитам сладоледа, дано и на нас ни го покаже къде е.

Връзка към мнение

Видях хотела и сте точно в сърцето на Даунтауна или както му казват Ал  Балад.Там е пълно с малки магазинчета , но не мисля че затварвт рано,винаги ходя през деня.Както  @Ивайла  спомена  има shortcut ot Цитаделата до даунтауна,който се намира почти срещу Римският театър ,но е по добре на място да ви се обясни, лесно е ,но трябва да го знаеш.

@Ивайла може би ти можеш да кажеш вечер до колко работят магазинчета.

Аз бих ви препоръчала  ако обикаляте Аман да използвате таксита ,за вас ще е по лесно и няма да търсите къде да паркирате.Много улици са еднопосочни и това не отбелязано в Google maps.

 

 

Редактирано от Nevena
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 15.11.2018 г. в 22:36, ZORI каза:

Чета Ви цените за таксита и рентакар и мог да кажа от личен опит. Ние за 4 дни от летището Акаба- Петра , Петра - Уади Рум, Уади рум- Акаба, Акаба- общо Летище за 4 човека сме дали съответно: 55+ 45+ 20+10 или общо 130 JD със бакшишите. Мога да кажа, че тази цена може още да се намали , ако се ползнва бус, вместо такси от Петра  до Уади рум, както ние не направихме. После до летището ни казаха, че  е 6 JD ние дадохме10, човека цял ден ни вози багажа и нямахме нужда да търсим гардероб, пък то и бездруго няма такъв. Така , че много бяхме доволни. Направете си сметката.   

Можете ли да ми дадете контакти и повече информация за такситата.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,в неделя се върнах от Йордания и мога да ви разкажа от първо лице.Пристигнахме в Акаба на 28,11 вземахме си автомобила на литището  и преспахме в Акаба.Нямахме Jordan Pass, но и виза не сме плащали/доколкото съм запозната при повече от 3нощувки  и ако кацате и излитате от Акаба и не излизате от Йордания/.Сутринта отпътувахме за пустинята Wadi Rum,там бяхме през целия ден без нощувка.Излязохме  от пустинята към 17,30часа и отпътувахме към Wadi Musa.Към 20.00часа бяхме там,настанихме се  исе разходихме в градчето.Сутринта към 7,45 часа влязохме в Петра - ходихме до манастира/мисля че един ден е достатъчен за да се разгледа,но е и изморително/,много е красиво.Излязохме към 15,30 и продължихме към Аман.Пристигнахме около 20,30 часа -настанихме се излязохме да се разходим и да вечеряме.Сутринта отидохме на Цитаделата и Амфитеатъра и решихме след обяда да отидем до Мъртво море-изъпахме се и се прибрахме отново в Аман и на другата сутрин за Акаба .Далдисване  и плаж ивечерта обратно за София.Останаха ми 13JOD,ако някой ще пътува мога да му ги продам за да не ги връщам м бюро

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте мили хора благодаря че ви намерих от август си резервирах с агенция тъй като не говорим английски със съпруга ми но в последствие като четях този форум разбрах че съм в грешка платих и за децата си на 10 г и 12 г те говорят що годе английски от агенцията ни искаха 1250 евро за ексурзите но добре че ви намерих и знаех как вървят нещата се отказахме от екскурзиите и за около 500 евро бяхме 4 души за 5 дни просто страхотно никак не е толко скъпо колкото се пишеше на 28 ноември тръгнахме на 2 декември през ноща си бяхме в България по добре и отзивчиви хора не бяхме среща ли спяхме в вади рам за 110 динара като това е за 4 човека с тур закуски и вечери просто страхотно до мъртво море отидохме от Акаба за 100 динара отиване и връщане като ни чака таксито три часа предният ден същото такси ни кара и до вади рам за 50 динара отиване и връщане до Акаба много коректни се оказаха пропуснахме Петра тъй като детето ни беше със скорошно свален гипс но определено ще посетим пак тази страна искам да кажа че спокойно 4 човека се наяждахме с 25 до 30 динара даже с напитки в среден клас ресторант водихме се и на лодка за 20 динара за примата даже деца на с шнорхел плуваха а иначе ни искаха по 25 динара на човек такива посредници не се хващайте просто се по разходите и ще намерите много по евтино даже е по вълнуващо в малка лодка даже с прозрачно дъно просто невероятно останахме възхитени от тази страна в началото се притеснявахме и за парите но никак не е толко скъпо даже за кафе еспресо с фреш от нар платихме по 3 '50 динара добри и любезни хора със сигорно ще я посетим отново желая приятно прекарване на всички който са решили да я посетят 

На 25.11.2018 г. в 22:09, Nevena каза:

Ако питаш за входа за Петра деца до 12 години влизат безплатно.Мисля се отнася същото и за Уади Рум.

Благодаря 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

В неделя се завърнахме от Йордания.Изключително впечатлени от страната.Ще използвам тази тема,за да споделя впечатленията си,дано да са полезни на тези,на които Йордания тепърва предстои.

Имахме 4 нощувки,с полети сряда-неделя.Първоначално водихме доста интензивна комуникация с Jordan Beauty,с тяхна помощ съставихме програмата си,но след като почнаха полетите на Раян,някак отговаряха по-мудно и в един момент съвсем ни зарязаха.Горе-долу по това време прочетох,че не са взели туристи от летището и разбрахме,че не са нашите хора.Кола под наем не желаехме по принцип,така че разместихме програмата в движение.

След кацане в Акаба,взехме такси до хотела,бяхме 4 човека и цената беше 10 JOD.Хотелът Al Quidra,нищо особено,леко занемарен и с отвратителна  интернет връзка,но за нощувка става.Разходихме се в нощна Акаба и вечеряхме в Syrian Palace,храната беше изключителна,препоръчвам ресторанта с две ръце,както скарата,така и сока от лимон с мента,който е невероятен.Намериха ни и безалкохолна бира.Цените са съвсем разумни.

За следващия ден си купихме автобусни билети  до Аман по 8.6JOD на човек за нормалните им междуградски автобуси.Пътуването е изключително комфортно,автобусът е много чист,с работеща тоалетна и кетъринг по време на пътуването на съвсем нормални цени.Предлагат вода,чай,кафе,сандвичи.Интернет няма.За пушачите правят една пауза по средата на пътуването.Ние си носехме наши вода и снаксове.

За съжаление,Аман ни посрещна с мъгла и дъжд и се наложи да правим промени в програмата и в крайна сметка решихме да не ходим до Джераш,че за там прогнозата беше отчайваща,а да се потопим в Мъртво море.Заради мъглата пропуснахме и цитаделата.

Хотелът ни в Аман беше Gallery Guest House,в даунтаун,на пешеходно разстояние от цитаделата и амфитеатъра,на две минути от ресторант Хашем и сладкарница Хабиба.Последните препоръчвам с две ръце.Чудесна храна на символични цени.От многобройните магазинчета в района си купихме подаръците за в къщи.Останахме много доволни от хотела.Много чист,добре отоплен,с добра закуска,която донесоха в стаята.Комуникацията с тях върви леко,собственикът говори перфектен английски.От тях поръчахме кола с шофьор за прехода Аман-Мадаба-М.Небо-Мъртво море-Петра.Оферираха ни цена от 120 JOD,не сме се пазарили.Колата беше чудесна,а шофьорът голям образ,с базов английски,но научихме доста неща за страната,слушахме музика,пяхме,смяхме се.От комуникацията ми с хотел Рамада на мъртво море,знаех,че в петък се плащат 35 JODна човек за дневен достъп с обяд/през делничните дни цената е 25/,но нашият шофьор ни направи резервация по телефона и платихме по 25 JOD на човек.Изобщо изключително доволни останахме.

За Петра няма какво да кажа,всеки трябва да я усети сам.Влязохме към 8.00 и излязохме в 16.00.Времето ни стигна.Колкото по към Манастира се качва човек,толкова по-евтини стават и шаловете и сувенирите и толкова по-склонни на отстъпки са търговците.

Последната ни нощувка беше в пустинята.Писах на двата най-препоръчвани във форума лагера Rum Stars и Hasan Zawaideh.И докато с първите малко трудно комуникирахме,аз казвах какво ни трябва,те ми изпращаха стандартна информация с туровете си,вторите веднага отговориха с индивидуална програма и предложиха прилична цена.В крайна сметка резервирахме нощувка в Hasan Zawaideh.Предложиха ни цена от 60 JOD на човек за транспорт от хотела в Петра до лагера,нощувка в тента за двама,вечеря,закуска,шестчасов джип тур само за нас ,обяд и трансфер до летището в Акаба.От кемпа сме доволни,въпреки,че е по-скоро хотел,храната също,тура със Салваторе без забележки,но шофьорът им АЛИ категорично не препоръчвам.Колата му е хубава,чиста,но до там.Не ми се влиза в подробности,но пробва всички тарикатлъци,за които се сети,за да изкрънка някой лев,вкл.и да ни направи услугата той да плати входната такса за пустинята по 5 JOD на човек,че да не си губим времето,само да му ги дадем на ръка.По пътя към летището пък ни оферира да ни разхожда в Акаба и накрая направо взе да си проси външна батерия ако имаме.Разбирам,че е манталитет,но този си беше направо нахален и в крайна сметка остана единствения местен шофьор,който не получи бакшиш.

Ако сега трябваше отново да избирам кемп обаче,мисля,че бих избрала друг.Малко по-автентичен.Някак си не ми се вързаха изгрева и шума от климатиците.

 

 

 

  • Харесвам 15
  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

И нашето пътешествие приключи. Благодаря на всички магеланци, които споделяха информация. Ако не беше форума никога нямаше и да си помисля да отида там, даже и  с рент а Кар /за първи път ни беше/. 

Пътуването мина без никакви сериозни проблеми. Имаше малка драма с топлото  в стаята  в Petra gate hotel във Вади Муса, но на другия ден проблема беше решен и бяхме компенсирани от персонала с безплатна закуска.

При комуникациите с местните повечето от тях бяха положително настроени, отзоваваха се за съдействие и помощ. Имаше само едно изключение - паркирахме се в близост до визитър центъра за Петра. Един местен ни каза да преместим колата, защото там спирали таксита и да паркираме на неговот място /той тръгваше/. Аз го попитах дали е разрешено той каза, че няма проблеми. Късно след обяд като се върнахме при колата имахме бележка за глоба, която не сме заплатили при връщането на колата😉

Посетихме Монте Небо, река Йордан, Мъртво море, Петра, невероятно красивата пустиня Вади Рум и видяхме с лодка и Японкските градини в Червено море.

Но като цяло останахме много доволни и горещо препоръчвам дестинацията. ☺

P.S.

 

Редактирано от Mary
Обява за валута
  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 27 минути , Вероника каза:

 

И нашето пътешествие приключи. 

 

Махнах обявата за останали йордански динари. 

Тук не е място за подобни обяви. 

Предполагам можете да ги върнете откъдето сте ги купили. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Mary каза:

Махнах обявата за останали йордански динари. 

Тук не е място за подобни обяви. 

Предполагам можете да ги върнете откъдето сте ги купили. 

Не съм съгласна с теб, сумата е малка и не ми е цел печалбата каквато всъщност няма. Идеята ми беше да помогна на някой, който ще пътува до там и да му спестя търсенето на кеш на ниска цена.  Според мен е много добре да имаш известно количество местна валута в момента на пристигането в съответната страна. В темите  за Йордания съм срещала 2 -3 такива предложения. За мен лично е много по- лесно да направя смяната на място вместо да организирам трансфера на сумата. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Вероника каза:

Не съм съгласна с теб, сумата е малка и не ми е цел печалбата каквато всъщност няма. Идеята ми беше да помогна на някой, който ще пътува до там и да му спестя търсенето на кеш на ниска цена.  Според мен е много добре да имаш известно количество местна валута в момента на пристигането в съответната страна. В темите  за Йордания съм срещала 2 -3 такива предложения. За мен лично е много по- лесно да направя смяната на място вместо да организирам трансфера на сумата. 

Мисля, че не схванахте идеята. А тя не е дали търсите печалба. 

Форумът не е място за търговия с валута!

Това е което аз имам предвид. :smile: 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 3 часа, Вероника каза:

И нашето пътешествие приключи. Благодаря на всички магеланци, които споделяха информация. Ако не беше форума никога нямаше и да си помисля да отида там, даже и  с рент а Кар /за първи път ни беше/. 

Пътуването мина без никакви сериозни проблеми. Имаше малка драма с топлото  в стаята  в Petra gate hotel във Вади Муса, но на другия ден проблема беше решен и бяхме компенсирани от персонала с безплатна закуска. 

 

 

Понеже и ние сме в същия хотел в Вади Муса (Petra gate) кажи къде паркирахте и дай съвет да нямаме и ние някаква драма. С коя компания бяхте с кола под наем. Нещо особенно там ?

Връзка към мнение

Да добавя само още нещо по въпроса с валутата. Не става въпрос за това, че ви мислим за магураджии, които са тръгнали да изкарат 5лв от обмяна на 50-ина останали динара 🙂 Ни най-малко. Просто законите са много стриктни в тази област и точно за това е безумие да рискувам някакви санкции или глоби точно заради въпросните 5лв. За вас това може да е споделяне на информация и вършене на услуга за виртуален приятел, за мен е нещо, през което форума може много лесно да бъде атакуван, за вас е невинно, аз стоя с регистрирано юридическо лице, зад което е името ми, адреса ми и всички данни. Сигурно съм, че на тези от вас на които това ви изглежда параноично, най-вероятно е така защото рисковете не ги поемате вие. 

 

И да, възможно е в самото начало да сме пуснали временно между ушите си 1-2 подобни мнения преди да вземем категоричното решение, че просто ползата не си заслужава. Ако от тогава сте видели такова мнение, то просто е било в промеждутъка преди да реагираме. Динари се намират сравнително лесно в големите градове в България, още по-лесно се намират на място след кацане. Колкото и да е миниатюрен риска, просто не си заслужава ползите. 

 

Ако някой иска да продължи темата, нека ми пише лично съобщение. 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
Преди 1 час, Георги каза:

Да добавя само още нещо по въпроса с валутата. Не става въпрос за това, че ви мислим за магураджии, които са тръгнали да изкарат 5лв от обмяна на 50-ина останали динара 🙂 Ни най-малко. Просто законите са много стриктни в тази област и точно за това е безумие да рискувам някакви санкции или глоби точно заради въпросните 5лв. За вас това може да е споделяне на информация и вършене на услуга за виртуален приятел, за мен е нещо, през което форума може много лесно да бъде атакуван, за вас е невинно, аз стоя с регистрирано юридическо лице, зад което е името ми, адреса ми и всички данни. Сигурно съм, че на тези от вас на които това ви изглежда параноично, най-вероятно е така защото рисковете не ги поемате вие. 

 

И да, възможно е в самото начало да сме пуснали временно между ушите си 1-2 подобни мнения преди да вземем категоричното решение, че просто ползата не си заслужава. Ако от тогава сте видели такова мнение, то просто е било в промеждутъка преди да реагираме. Динари се намират сравнително лесно в големите градове в България, още по-лесно се намират на място след кацане. Колкото и да е миниатюрен риска, просто не си заслужава ползите. 

 

Ако някой иска да продължи темата, нека ми пише лично съобщение. 

Най- малкото което искам да навредя по някакъв начин на форума. Поднасям извинения. 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 1 час, Damb каза:

Понеже и ние сме в същия хотел в Вади Муса (Petra gate) кажи къде паркирахте и дай съвет да нямаме и ние някаква драма. С коя компания бяхте с кола под наем. Нещо особенно там ?

Паркирахме до тротоара до хотела на първото свободно място. Там нямаше  проблем. Тъй като до Петра е около 30 минути пеш, решихме да ползваме колата. Там паркирахме на място, което ни посочи местен и се оказахме с глоба. Дали ще я платим не знам, тъй като още не ни е освободен депозита. Резервирахме през rentalcars .Избрах най- ниската оферта на Europcar.  В резервацията беше опция ful to ful.  На място обаче резервоара беше на една четвърт. Връщането стана много бързо. Огледаха колата за секунди и я приеха без никакви коментари. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте! Преди седмица се върнахме от Йордания - 4 дни с полет на Райън, сряда до неделя. Спахме  4 нощи в хотел Afnan, Акаба, препоръчан тук. Доста приличен, на крайбрежния булевард, близо до центъра, на улица с магазини и хора през деня, но вечер всичко утихва.

 

Бяхме чели доста отзиви, но малко преди тръгване получихме контакт с Fajer Abbadi, син на българка и йорданец, който ни посрещна на летище, говори български много добре и ни организира всичко по най-добрия начин. Много сме щастливи, че го послушахме, кое е хубаво и кое не  от това, което се предлага от камповете в пустинята, джип туровете и лодките в Акаба.

 

Първи ден направихме Петра,бяхме 6 човека с хубав бус, пратен от него който ни взе сутринта към 8.30 и ни чакаше към 17ч.да тръгнем наобратно. Пътува се 2 часа в посока Много комфортно пътуване - излезе ни някъде 24-25 JOD човек/двупосочно (рейса е 18JOD) .Това ни спести бързането на връщане в Петра, защото ходенето до Манастира  отнема време и не е лесно да се върнеш за рейса в 16ч.

 

Втори ден - Вади Рум.Кола ни взе в 12 ч. от Акаба. От паркинга в пустинята с джип ни закараха в камп

Rahayeb Desert CAMP

много хубаво място, който желае там може да спи, ние останахме само за вечеря. Пихме чай, разгледахме, снимки  и към 14,30 тръгнахме на обиколка с джип за 2,30 часа. Това беше абсолютно достатъчно, спирахме на няколко места, докато стана време за залеза, закараха ни на  избрано място - дюна, на която се събухме да усетим пухкавия,мек пясък. След залеза ни чакаха две камили и за около 40 мин. ни върнаха в лагера, където се стоплихме, вечеряхме традиционна храна-много вкусно! и погледахме звездите. Върнахме се късно в Акаба с кола, която ни чакаше. Беше незабравим ден, благодарение на Fajer и това,че го послушахме, кое е добре за нас!

Струваше ни за 4 човека по 45-50JOD всичко това!

 

Трети ден на хубава лодка на два етажа ,с прозрачно стъклено дъно. Три часа и половина, купон,гледки през прозорците на потъналия кораб и японските градини -коралов риф, шнорхелинг за който желае - всеки да си прецени възможностите, облякоха ни с неопрен- костюми, дават плавници, шнорхели...има чисти хавлии на излизане. Екипът е подготвен,има супервизия.

Имаше вкусно барбекю след това със салати и купонът продължи до прибиране. 25 JOD/човек. Определено си беше лукс преживяване!

 

Може да сте много подготвени, изчели всичко за организация и цени, но това,че имахме човек, който да се грижи за нас - ни даде много спокойствие и бонуси за парите,които бяхме предвидили. Ще ви помогне и за пътуване до Аман,Мъртво море и др.

 

Ако решите,потърсете Fajer Abbadi - фейсбук,пишете на messenger; или тел. 00962 791178515 в whats up. Той говори и чете български добре.

Кажете,че препоръката е от Таня - той ще се сети за нашата програма.

Освен това може да коментирате и цени, зависи какво искате и колко човека сте.

 

Желая прекрасно пътуване! За нас беше приказка! 🙂

 

 

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Здравейте! Ние доста бяхме чели, така, че не бяхме склонни да плащаме повече от споделеното тук.

Ако не бяхме се съгласили на неговото предложение, бях намерила Beduin camp, които предлагат 6 ч. джипове за 35JOD / човек с box lunch, а той ни каза,че това е много и като цена и като часове в пустинята. Два часа и половина някъде беше ок за джипа, гледаш залеза и после камили, ако искате - за тях се плаща някъде 15 JOD или на него или бедуина, ако искате допълнително...както ние добавихме една камила.

 

Той на нас ни правеше някаква комплексна цена - в която казва, влиза ви кола (такси до пустинята трябва да си пазарите - някъде 50-60 ЙОД двупосочно),джип тур, вечеря.....кампа в който ни закараха беше страхотен, нямаше да го открием, там спите ,ако искате...ние само хапнахме,много вкусно. Сами нямаше да си го организираме толкова добре, и ни излезе цена на човек, почти като предвиденото....но с бонуси....така,че е добре с вътрешен човек.

 

Пишете му на messenger -Fajer Abbadi ...какво искате и той, ще ви направи предложение,може да коментирате цена...повече хора,единичната цена пада.

 Лодките са към фирмата, за която работи...определено си струва...25 ЙОД/човек -пак влизаха много неща - ядене,шнорхелинг,стъклено дъно и гледка...

 

Кола до Петра е много добре,ако сте повече хора,ще ви излезе като автобуса...

Препоръчвам го,защото нашето пътуване без него нямаше да е същото... 🙂

 

фажер.jpg

Връзка към мнение
преди 33 минути , taniast_bg каза:

Здравейте! Ние доста бяхме чели, така, че не бяхме склонни да плащаме повече от споделеното тук.

Ако не бяхме се съгласили на неговото предложение, бях намерила Beduin camp, които предлагат 6 ч. джипове за 35JOD / човек с box lunch, а той ни каза,че това е много и като цена и като часове в пустинята. Два часа и половина някъде беше ок за джипа, гледаш залеза и после камили, ако искате - за тях се плаща някъде 15 JOD или на него или бедуина, ако искате допълнително...както ние добавихме една камила.

 

Той на нас ни правеше някаква комплексна цена - в която казва, влиза ви кола (такси до пустинята трябва да си пазарите - някъде 50-60 ЙОД двупосочно),джип тур, вечеря.....кампа в който ни закараха беше страхотен, нямаше да го открием, там спите ,ако искате...ние само хапнахме,много вкусно. Сами нямаше да си го организираме толкова добре, и ни излезе цена на човек, почти като предвиденото....но с бонуси....така,че е добре с вътрешен човек.

 

Пишете му на messenger -Fajer Abbadi ...какво искате и той, ще ви направи предложение,може да коментирате цена...повече хора,единичната цена пада.

 Лодките са към фирмата, за която работи...определено си струва...25 ЙОД/човек -пак влизаха много неща - ядене,шнорхелинг,стъклено дъно и гледка...

 

Кола до Петра е много добре,ако сте повече хора,ще ви излезе като автобуса...

Препоръчвам го,защото нашето пътуване без него нямаше да е същото... 🙂

 

фажер.jpg

Хубаво е, че сте изкарали добре, но хайде да не объркваме хората и да ги оставим да правят каквото им харесва при тяхното си пътуване.😀

Друг да ми казва, дали повече от 2 часа са ми много за пустинята, е меко казано неприемливо. Това е минимума и от тук на там всеки следва да си организира тура, както и колкото му харесва.

Ние правихме 8 часа тур и едва към 7 час почна да ми писва, но само защото духаше много.  Имаше и хора с двудневен тур. Със сигурност не бих си правила труда да ходя до пустинята за два часа само, защото за това време не се влиза навътре. На нас пък от кампа ни взеха 45 динара, което включваше 8 часов тур, закуска, обяд и вечеря, а също и нощувка. Организирахме си го сами и не е нужен посредник между кампа и вас, защото цените са си такива. 

Аз лодка не съм правила, но останалите правиха и всички се бяха спазарили за 10 динара на човек. Вярно, че беше без храна, но пък за един-два часа не виждам смисъл от такава.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.