Прескочи до съдържание

Програма за Бали (лято 2019) - идеи и предложения


Христиан

Препоръчани мнения

Този тур го правих с шофьор от хотела, в който бях отседнала в Canggu с други гости, не тръгнахме прекалено рано, може би след 9, на Tanah Lot бяхме по залез. До водопада си има ходене, не помня вече колко, с мотопед те извозват до където може и оттам по стълби и пътеки надолу с местен гайд. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Привет! Споделям и нашата програма с молба за мнение.

Аз малко по-различно си я представях (да редуваме дните обикаляне и почивките), но гида си я сгласи така, че и на него да му е удобно. 😏 Беше ми предложил и няколко места, от които може да изкара по нещо (Batik/Celuk village), но реших да ги пропуснем и да се придържаме към моя списък. Били сме в подобни в Шри Ланка. Двата плажа са от малкото платени, но са по няколко лева.

На практика на 27-ми ако тръгнем сутринта, ще имаме време за разпускане в Убуд и ще го пазаря да тръгнем по-късно на 28-ми, и да минем през пазара на Убуд.

Основно ме притеснява как след дългия полет с дете на 5г. (то държи де 🙂) ще се юрнем на 22-ри. Първоначално ми беше сложил тур на 23-ти, а сега ми писал, че и тогава е празник и може да не работят някои места, не само на 24-ти..

Засега съм букнал 6 нощувки в Санур, 2 в Убуд и се кумя за последните 2.

 

Сложил съм и цените, ако могат да послужат за ориентир на някого.

21.07 Arrive at 19.30 - 200К
Dinner or takeaway food
Transfer to hotel in Sanur
22.07 Day trip - 600K
Coffe plantation
Tegenungan waterfall
Tegalalang rice terrace
Lunch
Tirta Empul Temple
Goa Gajah Temple
Back to hotel in Sanur
23.07 Free day - holiday in Bali; Sanur
24.07 Free day - holiday in Bali; Sanur
25.07 Day trip - 650K

Taman Ayun Temple
Ulun Danu temple
Lunch
Jatiluwih rice terraces
Tanah Lot Temple
Back to hotel in Sanur
26.07 Day trip - 500K
Pandawa beach
Padang Padang beach
Lunch
Uluwatu Temple
Back to hotel in Sanur
27.07 Day trip on the way to Ubud - 400K
Monkey forest
Check in at Ubud
28.07 Day trip - 900K
Lempuyang Temple
Tirta Gangga
Besakih Temple
Kintamani+lunch
Back to hotel in Ubud
29.07 Day trip from Ubud to Legian/Seminyak - 450K
Tibumana waterfall
Go to  hotel
30.07 Free time
31.07 Free time, airport transfer

 

Връзка към коментар

Публикувам и моята програма, за сравнение с останалите, както и ако някой има коментар, може и да претърпи промени.

Day 1 Arrival, transfer to Ubud - 5 nights

Day 2  Beratan temple – Coffee plantation – Aling Aling waterfall –Twin Lakes – Night in Ubud

Day 3 Lempuyang temple – Tirta Gangga water palace – Penglipuran – Tegallalang Rice terrace – Night in Ubud

Day 4 Besakih temple – Goa Gajah – Taman Saraswati temple – Kerta gosa pavilion – Night in Ubud

( Тук може би ще вмъкна и Tegenungan waterfall, а и Lake Batur ми изглежда близо до Besakih)

Day 5 Free day in Ubud

Day 6 Check out Ubud -  Bali bird park – Jatiluwih rice terrace – Tanah lot temple on sunset – Check in Canggu

Day 7 Free day Canggu

Day 8 Check out Canggu – Padang Padang – Uluwatu trmple and kechak dance – Jimbaran dinner – Check in Sanur

Day 9 Free day Sanur ( прочетох много хубав отзив в български блог за Taman Cultural park, но в ТрипАдвайзър има мнения, че парка е зле поддържан и скъп, така че не съм сигурна, може би ще е просто плаж и почивка този ден).

Day 10 Bali safari marine park and boat to Nusa Penida, night on Nusa Penida ( колебая се за 2те нощувки в Нуса Пенида или да е просто дневен тур от Санур в ден 11)

Day 11 Nusa Penida

Day 12  Check out Nusa Penida – Garuda Wisnu culture park – Flight

 

 

Връзка към коментар

Да си плесна и аз тук програмата, може пък някой да си намери и нещо полезно... или пък ако се засечем нейде да се комбинираме в туровете, примерно 🙂

17/07 - настаняване хотел Jimbaran beach, проверка на прословутите морски плажни ресторантчета ( ако има време и въобще сме в кондиция...)

18/07 - Бали запад - половин ден за Petitenget Temple, Tanah Lot, Pura Jagatnatha Templе,  и следобед Pura Luhur Uluwatu, Kecak dance (тук с противоречивите отзиви от форума съм в чуденка дали да не си го спестим ?? ) , и клише за завършек - вечеря по залез - Jimbaran Bay Beach restaurant 😉

( мислех Tanah Lot да е предиобед, но като гледам таблицата с отливите май ще е по-добре да ги обърна...)

19-20-21/07 - такси, grab или нещо си до автобусния терминал Ubung, автобус до Banyowangi ( Jember ) , настаняване.

тук прослушах фирмата която @peter118 беше ползвал за трип до Ijen, свестни хора се оказаха... стиснахме си ръцете за Ijen (с включен вход, гид, джип, маски, вода и някакъв водопад за бонус), трансфер до Cemaro Lawang и логистиката до Бромо (но без входната такса), и трансфер до Yogyakarta. Всичко за 1 100к на калпак... по мои  груби сметки ако аз го организирах щях да спестя около 18, мах 20 usd на човек... реших, че не си заслужава, а и врътките бяха солидни - влакове, автобуси, бусчетата от Проболинго до Бромо... в крайна сметка по техните уверения и разписания даже пристигаме в Джогджа по-рано от всички мои възможни варианти... 1:0 за тях 😉

22/07 - Ява ден4 - Borobodur temple, Prambanan temple .... ставане рано и обиколка до 13:00,  времето не е много, но колкото-толкова... , в 15:30 полет JOG-DPS... трансфер до Убуд

23/7 - Бали център -  Pura Batukaru, Puri Saren Royal Palace, Saraswati temple, Tirtha Empul, Gunung Kawi Sebatu temple, Tagallalang rice terrace, Pura Pusering Jagat 12 часов тур - 50usd

24/7 - национален празник ... шофера с който си комуникирах ме увери, че ще е на линия и предвид оскъдното ни време решихме да оползотворим половин ден за - Beratan lake, Pura Ulun Danu Bratan, оризови полета Jatiluwih

пък, ако някак си се окаже, че живота не спира на този ден може да се пробваме и за един рафтинг по препоръка на @mililia - https://ayungriverrafting.net/ayung-rafting-sharing-transport.html

25/7 - Бали изток - Pura Goa Lawah, Pura Lempuyang Karangasem, Tirta gangga water palace, Pura Besakih. Искаше ми се да включим и Kintamani Vulcano,Batur Lake, Kuil Gunung Kawi обаче се оказа че 12 часовият тур няма да ни стигне. Но пък може да имаме още един шанс последните дни...

26/7 - Трансфер Убуд - Паданг бей - Гили Еър. Дебаркираме около 11:00. Настаняване. Надявам се тия костенурки и екзотични риби дето ги разправят не са само заради полу-легализираните халюциногенни гъби на острова 😉

27/7 - Гили - айляк... плажинг... шнорхелинг и т.н.

28/7 - Гили...програмата както по-горе 🙂

29/7 - Сутрешно бързо фери Гили - Амед. Пристигане около обяд, настаняване.

И на Амед ще се мъчим както на Гилитата... *отметка - да навестя останките от потопени кораби от WWII...

30/7 - Амед, а ако преценим да се пробваме с Batur Lake. Както дойде...

31/7 - Амед до следобед и трансфер към DPS. В 21:00 си фащаме фърчилото на ТК и към дома...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Хе хе, аз си мислех, че съм единствената луда, която мисли да обиколи Борободур и Прамбанан за половин ден! 🙂 

На 24.07. и 25.07. ни се засичат горе-долу програмите...

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , dechy каза:

Хе хе, аз си мислех, че съм единствената луда, която мисли да обиколи Борободур и Прамбанан за половин ден! 🙂 

На 24.07. и 25.07. ни се засичат горе-долу програмите...

А, доста са го правили... не сме ний само лудите 🙂 

И от форума има хора, които бяха ходили с местна агенция със сутрешен полет DPS-JOG и обратно с вечерният. 

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 46 минути , baiKolio каза:

Да си плесна и аз тук програмата, може пък някой да си намери и нещо полезно... или пък ако се засечем нейде да се комбинираме в туровете, примерно 🙂

17/07 - настаняване хотел Jimbaran beach, проверка на прословутите морски плажни ресторантчета ( ако има време и въобще сме в кондиция...)

 

за завършек - вечеря по залез - Jimbaran Bay Beach restaurant 😉

 

 

Туристически капани са, но е хубава атмосфера и красив залез. Съветвам те да вземете готово меню с фиксирана цена

 Има снимки, за да посочиш. Алтернативата е да си избереш риба от аквариума, която се тегли и готви за теб, избираш и гарнитура. Излиза два пъти по-скъпо.

Не видях планувани масажи. По мое скромно мнение, балийските са номер 1 в Азия.

 

 

Цитат

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Дани Магелани каза:

 

Туристически капани са, но е хубава атмосфера и красив залез. Съветвам те да вземете готово меню с фиксирана цена

 Има снимки, за да посочиш. Алтернативата е да си избереш риба от аквариума, която се тегли и готви за теб, избираш и гарнитура. Излиза двойно по-скъпо.

 

 

 

Знам Дани, и ти благодаря !

Изчетох в трип-а на първите в топ10 ревютата. Подготвен съм. Заради атмосферата и заради гледката сме 🙂 

Надявам се да не ми развалят хубавия спомен от една вечеря на свещи в подобен ресторант на плажа на Ко Тао....

Връзка към коментар
преди 13 минути , Дани Магелани каза:

Не видях планувани масажи. По мое скромно мнение, балийските са номер 1 в Азия.

 

 

 

Аууу, ей за тоя пропуск, ако ме усетят, директно ме разжалваха.... 😉 

Честно, тоя момент го бях пропуснал. 

Обещавам да се поправя! 🙂 

Може би в Убуд, или по Гилитата... щото ако я разглезя още първия ден в тоя Jimbaran Bay Beach Resort & Spa , после не мога я накарам да ги катери с мене тия баири 😉😉 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 13 минути , baiKolio каза:

Аууу, ей за тоя пропуск, ако ме усетят, директно ме разжалваха.... 😉 

Честно, тоя момент го бях пропуснал. 

Обещавам да се поправя! 🙂 

Може би в Убуд, или по Гилитата... щото ако я разглезя още първия ден в тоя Jimbaran Bay Beach Resort & Spa , после не мога я накарам да ги катери с мене тия баири 😉😉 🙂 

След баирите, 90 минути крака /рефлексотерапия/ и 90 минути класически ойл масаж и си готов за нови подвизи. Гледай да го правиш в щастливия час (между 11 и 15 ч) , че да ти излезе с 40-50% по-тънко. Последният път на Бали бях много зле здравословно, но ме вдигнаха на крака за определен период, та можах да се прибера в София

 Дадох над 1 милион за масажи (ха ха милионерка) и всяка стотинка си струваше. Опитай и мссаж на 4 ръце. 

За балийското ( не лувак) кафе и шоколада с мача сигурно знаеш - много са добри. Иска ми се да съм там! 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, baiKolio каза:

 

24/7 - национален празник ... шофера с който си комуникирах ме увери, че ще е на линия и предвид оскъдното ни време решихме да оползотворим половин ден за - Beratan lake, Pura Ulun Danu Bratan, оризови полета Jatiluwih

пък, ако някак си се окаже, че живота не спира на този ден може да се пробваме и за един рафтинг по препоръка на @mililia - https://ayungriverrafting.net/ayung-rafting-sharing-transport.html

 

Аз съм букнала рафтинг за този ден. Увеприха ме, че ще работят. Взимат ни в 9 от хотела и към 14 ни връщат обратно. На 23 се местим към Убуд и може да се засечем на някои от местата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , Bellaero каза:

Би ли споделил агенцията, моля! Аз нещо не мога да си организирам Иджен-а, а ще сме на 20км от пристанището. За нощен тур ми искат по 1400к на човек. 

whats app +6281331720049, на мен само за тура на Иджен от Banyuwangi  ми обявиха цена 300к на човек с включени транспорт/ забиране от хотела в  Banyuwangi, водач, маски, вода, фенер и входната такса...

Предполагам, ако сте доста по-далече от града може да има разлика в цената, но в никакъв случай няма дори да доближава това което са ви поискали...

Прослушайте ги!

 

 

 

Връзка към коментар
преди 51 минути , Bellaero каза:

Благодаря! В Пемутеран ще сме. И на мен много ми се виждат 200$ за няколкочасов трип. 

О, вие сте на Бали...

Това поставя нещата в друга светлина, на мен със забиране от Бали ми бяха дали цена с 350к отгоре на човек за големия тур ( Иджен, Бромо, Джогджа).

Защо не се дислоцирате за ден в Банюванги? Някакво бюджетно настаняване където да отдъхнете след трансфера до полунощ, когато тръгват туровете за Иджен. 

Връзка към коментар

Тъй като си водих доста пространствена кореспонденция с тях ги прослушах и по вашия въпрос... обявиха цена от 700к на човек с вземане от Пемутеран.

Другия вариант би бил граб до пристанището може би около 100-150к, фери за 6500/човек, таксито до Банюванги бях чел, че е 100к и някакъв бюджетен хотел да разпуснете до вземането... ама после тия пари за прибирането до Пемутеран пак ше ги дадете... и то стана същото. Поне ще ви спестят главоболията по логистиката.

преди 2 часа, Bellaero каза:

Би ли споделил агенцията, моля! Аз нещо не мога да си организирам Иджен-а, а ще сме на 20км от пристанището. За нощен тур ми искат по 1400к на човек. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много ти благодаря, Бай Кольо! Свързах се веднага с Деде, така ми се представи. Уговорихме цена по 700 на човек, което е наполовина от другата фирма. Много смешно нещо се получи, изгубени в превода. Същият ден ми звъняха, че шофьорът ни чака пред хотела от 15 минути. Дано на определената дата да дойде 😂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На ‎11‎.‎6‎.‎2019 в 14:42, nestinarka каза:

Включвам се и аз в темата с трансферите. Като цяло не обичам да пиша, а само да ,,попивам'' вашата информация. В случая си позволявам да пиша, защото от цитирания по-горе сайт си резервирах трансфер за 18.18 долара за двама - от летището до Санур. И друг път съм споменавала за сайта ??https://www.holidaytaxis.com/en/

?

С риск (отново) да бъда нападната, че по някакъв начин имам ,,изгода'' от неговото публикуване, първо проверете вариантите за трансфер и цените и на двата сайта и ги сравнете. При мен вторият сайт ми даде цена от 13 евро за двама с автомобил до същото място, но вече си бях закупила от klook, които искат верификация за плащането. Лично ние сме пътували през holidaytaxis в Доминикана и във Фуертевентура и сме нямали никакви проблеми. Пиша всичко това, защото лично аз малко се ядосах за по-високата цена, която платих и ще се радвам, ако някой успее да си спести 10-тина лева. ? Писах и на klook, че искам да канселирам резервацията, защото съм намерила по-евтин вариант (още не съм верифицирала плащането), да видим какво ще стане. Надявам се да съм била полезна! 

Сега проверявах двете фирми за една и съща дата, час и брой хора и при  klook излиза доста по-евтино, разликата е над 40%. Явно не винаги са по-изгодни холидей или са вдигнали цените.

 

Holiday

holy.JPG.dd58bd8574ec4de3794f3c249434aa47.JPG

 

klook.JPG.975af31a74b563c80c65a46e8b2b0a9f.JPG

 

Klook

 

Връзка към коментар

Здравейте! Животът е това, което се случва, докато кроим планове за него. За съжаление съфорумка отпада от ваканцията на Бали. С нея се бяхме разбрали да си поделим Буда за трансфера до Санур след кацането и за следващия ден - 20.07.

Има ли някой да се комбинираме, или да търся друг вариант за придвижване? За да останем с Буда. Ще я тагна тук - @tenchi

Връзка към коментар

@bai kolio, сори, че пак те тагвам, но да ти покажа нещо. От Амед да скокнете до Туламбен, ей тези са на тамошния плаж. От миналата седмица е снимката. То пък и таг не се получи 🙂

FB_IMG_1563035335658.jpg

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Втори ден на Бали видяхме доста в района на Убуд. Не съм забелязала в програмата, че утре ни е свободен . Освен самия град Убуд какво друго друго да разгледаме без гид? Или по-точно какво има за гледане в Убуд?

Вдруги ден се местим към Санур и там друг колега на Буда ще ни поеме за 2 дни.

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 45 минути , silvia_b каза:

Втори ден на Бали видяхме доста в района на Убуд. Не съм забелязала в програмата, че утре ни е свободен . Освен самия град Убуд какво друго друго да разгледаме без гид? Или по-точно какво има за гледане в Убуд?

Вдруги ден се местим към Санур и там друг колега на Буда ще ни поеме за 2 дни.

В близост са маймунската гора и оризовите тераси, а също и храма на водата. Не мога да ти дам координати, но шофьорите на такситата ще знаят.

Връзка към коментар
преди 1 час, silvia_b каза:

Втори ден на Бали видяхме доста в района на Убуд. Не съм забелязала в програмата, че утре ни е свободен . Освен самия град Убуд какво друго друго да разгледаме без гид? Или по-точно какво има за гледане в Убуд?

Вдруги ден се местим към Санур и там друг колега на Буда ще ни поеме за 2 дни.

Днес бяхме на Nungnung waterfall...45 мин северно от Убуд.Не ви трябва гид .Вземете си бански... и се изкъпете под водопада!

20190719_155441.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.