Прескочи до съдържание

Летене за спорта - до Каламата и назад... със същия самолет


Препоръчани мнения

Георги Матеев

Леко странен въпрос.

 

Имам билети София-Каламата-София в един ден - т.е. искам да направя нещо като панорамен полет до Каламата и да се върна веднага обратно със същия самолет.

 

Според вас дали това ще е възможно - т.е. времето дали ще ми стигне да слезна и да притичам бързо обратно до бординг гейта?

 

Нямам идея от подредбата на това летище и дали ще наложат междинни паспортни/секюрити проверки, което би забавило нещата.

  • Харесвам 4
  • Шок 3
  • Браво 4
  • Смея се 7
Връзка към мнение
преди 3 минути , Георги Матеев каза:

Леко странен въпрос.

 

Имам билети София-Каламата-София в един ден - т.е. искам да направя нещо като панорамен полет до Каламата и да се върна веднага обратно със същия самолет.

 

Според вас дали това ще е възможно - т.е. времето дали ще ми стигне да слезна и да притичам бързо обратно до бординг гейта?

 

Нямам идея от подредбата на това летище и дали ще наложат междинни паспортни/секюрити проверки, което би забавило нещата.

Имаш само 25минути толкова е разликата между пристигане и излитане по разписание до колкото виждам , а на гейта трябва да затворят 30мин преди полета- едва ли има някакъв шанс дори и минимален.До колкото виждам полета е вечерта и едва ли ще се види нещо интересно освен светлините.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

то надали някой е летял още до Каламата, за да знае как е летището

иначе ако си чекиран онлайн, и не са разделени пристигащи и заминаващи, може просто да излезеш от гейта и да се наредиш на опашката за бординг. Aко са разделени обаче, става сложно

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Според вас дали това ще е възможно

Казваш на излизане от самолета, че Райън са ти любимата авиокомпания и си транзит. Ако не те окошарят за грубо изказване 🙂 веднага те качват обратно. Шегувам се, естествено - предполагам нямаш грижа с толкова време на един и същи самолет. @makler мисля го посещавал повече от веднъж.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тази година малко полети ли имаш и трябва да гониш статистика или друга ще е целта на пътуването? 😀 Имай малко милост и към въглеродните емисии 🙂 Не че аз не правя пътувания за един ден, но поне излизам от летището 😉

  • Харесвам 5
  • Смея се 9
Връзка към мнение
1 hour ago, neuromancer said:

то надали някой е летял още до Каламата, за да знае как е летището

иначе ако си чекиран онлайн, и не са разделени пристигащи и заминаващи, може просто да излезеш от гейта и да се наредиш на опашката за бординг. Aко са разделени обаче, става сложно

Нормално е да са разделени, защото ако не са разделени означава, че от полет извън Шенген можеш да влезеш в Шенген без паспортна проверка. Единственият вариант да няма паспортна проверка е да има две напълно отделни зони за Шенген и извън Шенген където отделно да се сместват пристигащи и заминаващи пътници. Ако трябва да се минава през две паспортни проверки аз не виждам реален шанс да се хване самолета...

  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Леко странен въпрос.

Имам билети София-Каламата-София в един ден - т.е. искам да направя нещо като панорамен полет до Каламата и да се върна веднага обратно със същия самолет...

@Георги Матеев, и без това не мога да обясня много странни неща на моите приятели-немагеланци, все не ми вярват. A сега и това...

Какво да им кажа, за да не останат отново с твърдото убеждение, че не казвам истината?! :unsure:

  • Харесвам 2
  • Смея се 7
Връзка към мнение

@Георги Матеев, трябваше да споделиш тази идея и да напълним един самолет само с тази мисия. Щяха да ни отразят в световните медии 🙂

  • Харесвам 5
  • Смея се 23
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Леко странен въпрос.

 

Имам билети София-Каламата-София в един ден - т.е. искам да направя нещо като панорамен полет до Каламата и да се върна веднага обратно със същия самолет.

 

Според вас дали това ще е възможно - т.е. времето дали ще ми стигне да слезна и да притичам бързо обратно до бординг гейта?

 

Нямам идея от подредбата на това летище и дали ще наложат междинни паспортни/секюрити проверки, което би забавило нещата.

A с чекиран багаж ли си ? 🙂

  • Смея се 15
Връзка към мнение
6 minutes ago, Ilian359 said:

Със сигурност самолетът ще пристигне поне 15 минути по-рано, така че не виждам причина да не може да се вреди наобратно 🙂

Дори да предположим такъв оптимистичен вариант, трябва да е сред първите на паспортната проверка, а това е възможно само ако си купи запазено място около първи ред. Ако има пред него 200 души на опашката за паспортна проверка е доста малко вероятно да успее...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Topfly каза:

Дори да предположим такъв оптимистичен вариант, трябва да е сред първите на паспортната проверка, а това е възможно само ако си купи запазено място около първи ред. Ако има пред него 200 души на опашката за паспортна проверка е доста малко вероятно да успее...

Там не е ли с автобуси извозването от самолета? 🙂 

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 22 минути , Гост каза:

Там не е ли с автобуси извозването от самолета? 🙂 

На снимката дето си пуснала не виждам кьорав автобус... Има огромен шанс да се ходи пеша от самолета до терминала.

 

Като гледам размерът на летището почвам да си мисля, че има нелош шанс 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев
Преди 1 час, Topfly каза:

Тази година малко полети ли имаш и трябва да гониш статистика или друга ще е целта на пътуването? 😀 Имай малко милост и към въглеродните емисии 🙂 Не че аз не правя пътувания за един ден, но поне излизам от летището 😉

След като разгледах подробно Каламата и околия прецених, че нямам особен интерес към този регион на Гърция, по-забавен ще ми е самият полет и кацането на летището. Всеки луд с номера си, а аз просто обожавам да летя 🙂

 

Въглеродните емисии ще ги има и с мен и без мен на самолета. Моля те само не задълбавай в подробни анализи и статистики, не ме интересуват 🙂 

  • Харесвам 10
  • Браво 4
Връзка към мнение
преди 4 минути , Георги Матеев каза:

На снимката дето си пуснала не виждам кьорав автобус... Има огромен шанс да се ходи пеша от самолета до терминала.

 

Като гледам размерът на летището почвам да си мисля, че има нелош шанс 🙂

Прав си 🙂

 

Image result for kalamata airport arrivals and departures

 

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 2 минути , ДиянаВ каза:

А на коя дата е полета?

30 Юни. При €1.98 двупосочен билет ми се стори като добра идея - ще пия едно портокалово сокче в Преслав, ще развея старите кокали до Гърция и хайде обратно 🙂

  • Харесвам 8
  • Смея се 4
Връзка към мнение
1 minute ago, Георги Матеев said:

30 Юни. При €1.98 двупосочен билет ми се стори като добра идея - ще пия едно портокалово сокче в Преслав, ще развея старите кокали до Гърция и хайде обратно 🙂

Подкрепям начинанието👍

Който лети на 30 юни да осигури коридор🙂

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение

Трябва да си ди първи на проверката,  за да изпревариш затварянето на гейта при качване. Мен ме съмнява. Тоя билет от 1.98 да не излезе на цената на едноседмично море :cool::beach:

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 1 минута , Zaro каза:

Трябва да си ди първи на проверката,  за да изпревариш затварянето на гейта при качване. Мен ме съмнява. Тоя билет от 1.98 да не излезе на цената на едноседмично море :cool::beach:

Естествено, че ще съм от първите - с цялото си очарователно нахалство почти винаги сядам на някой от първите 5 реда на Раян полетите 🙂

 

Има и план Б, разбира се. Във вторник има евтини полети Каламата-Бергамо и после Бергамо-София, та в най-лошия случай ще кисна 2 дни там, което може дори да не е крайно скучно... Ще нагъвам октоподи и калмари и все някак ще оцелея 🙂

  • Харесвам 13
  • Браво 4
  • Смея се 11
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.