Прескочи до съдържание

Летене за спорта - до Каламата и назад... със същия самолет


Препоръчани мнения

На мен не ми се е случвало на гръцко летище да затварят гейта по хронометър. Те с пълна бутилка Девин в ръцете са ни пускали на секюритито, та да се заяждат за някакъв половин час до полета...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Childish каза:

А не може ли да вървиш бавно и полека към летището и там да дадеш кръгом и да се качиш с новите пътници?

Тук се разцвилих... Не отбелязват ли кой е минал през гишето? хаххахахахахааа

 

преди 5 минути , Георги Матеев каза:

Има и план Б, разбира се. Във вторник има евтини полети Каламата-Бергамо и после Бергамо-София, та в най-лошия случай ще кисна 2 дни там, което може дори да не е крайно скучно... Ще нагъвам октоподи и калмари и все някак ще оцелея 🙂

Това ми звучи супер 😎

Връзка към мнение

Какво ще стане, ако слезе и се нареди да се качва без да ходи до паспортния контрол? Примерно в Кастейон се разминаваш с чакащите пътници за същия самолет.

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Alexander каза:

Какво ще стане, ако слезе и се нареди да се качва без да ходи до паспортния контрол?...

А, ей това е планът. Само че тихо, че от секюритито на Каламата четат... "В Каламата съм, в Каламата съм..." 🙂

 

Вече си представям как иначе "незабележимият" @Георги Матеев, както се движи с единия поток, дава леееко курс с лявото рамо и се оказва в противоположната посока, като се смесва отново с тълпата.

  • Смея се 9
Връзка към мнение
преди 4 минути , Георги Матеев каза:

Естествено, че ще съм от първите - с цялото си очарователно нахалство почти винаги сядам на някой от първите 5 реда на Раян полетите 🙂

Това заедно с чекиране в последния момент работи безотказно на полетите на Ryanair, които са пълни или почти пълни. Тези от София до Каламата може би ще имат много свободни места и тактиките са други, но ти ги знаеш добре. Имам резервации за всички летни дати в посока Каламата и мога да помогна с едно чекиране и евентуално ако е по-добро мястото.   

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 5 минути , Childish каза:

А не може ли да вървиш бавно и полека към летището и там да дадеш кръгом и да се качиш с новите пътници?

 

преди 2 минути , Alexander каза:

Какво ще стане, ако слезе и се нареди да се качва без да ходи до паспортния контрол? Примерно в Кастейон се разминаваш с чакащите пътници за същия самолет.

Помислих го вече, но нали бордната ми карта няма да е отбелязана като "минала" на бординг гейта и после в самолета като броят пътниците няма да излезне бройката... И ще стане весело като се окажат с 1 пътник в повече.

 

От друга гледна точка аз ще имам напълно редовна бордна карта и ще съм борднат навреме, като винаги мога да обвиня в грешка системата на гейта 🙂 Няма как да ме свалят от борда за това, предполагам, най-много да ме добавят ръчно в пътническия списък.

  • Харесвам 3
  • Смея се 3
Връзка към мнение

А не може ли да говориш с екипажа при първия полет и да им обясниш, че искаш да се върнеш с тях и имаш бордна карта? Може да има начин да предупредят наземния екип.

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Георги Матеев каза:

 

Помислих го вече, но нали бордната ми карта няма да е отбелязана като "минала" на бординг гейта и после в самолета като броят пътниците няма да излезне бройката... И ще стане весело като се окажат с 1 пътник в повече.

Искам отнякъде да наблюдавам физиономиите на персонала 😄 

преди 2 минути , Stryper каза:

А не може ли да говориш с екипажа при първия полет и да им обясниш, че искаш да се върнеш с тях и имаш бордна карта? Може да има начин да предупредят наземния екип.

И аз си го помислих. И на тях искам да наблюдавам физиономиите... хахаха

Връзка към мнение
преди 4 минути , Stryper каза:

А не може ли да говориш с екипажа при първия полет и да им обясниш, че искаш да се върнеш с тях и имаш бордна карта? 

Да не го върнат, преди да е излетял 🙂

Връзка към мнение

аз залагам, че това е някаква райънска стратегия, техният изкуствен интелект е предвидил манията на Георги Матеев да лети, всячески му пречат да хване обратния полет, след което ние научаваме, че Каламата не е някакъв гръцки Китен, октоподът го бива и за седмица и като краен ефект се избиваме на търг за последните останали места по ххх евро

  • Харесвам 1
  • Смея се 12
Връзка към мнение
18 minutes ago, Георги Матеев said:

 

Помислих го вече, но нали бордната ми карта няма да е отбелязана като "минала" на бординг гейта и после в самолета като броят пътниците няма да излезне бройката... И ще стане весело като се окажат с 1 пътник в повече.

 

От друга гледна точка аз ще имам напълно редовна бордна карта и ще съм борднат навреме, като винаги мога да обвиня в грешка системата на гейта 🙂 Няма как да ме свалят от борда за това, предполагам, най-много да ме добавят ръчно в пътническия списък.

Аз лично не ти препоръчвам да се пробваш, защото може да се вкараш в много по сериозен филм. Авиокомпаниите в ЕС вкарват в една централна база данните на пътниците, като е доста вероятно службите за сигурност да сравняват данните на авиокомпаниите за пътуващите към Шенген пътници с данните на гранична полиция. Ако пътник е пътувал към шенгенско летище, но официално не е влязъл в Шенген има доста голяма вероятност да е минал КПП-то нелегално, а това вече си е доста сериозен проблем на сигурността.

В полети на Ryanair нямам спомени някой да брои пътниците на борда. Качиш ли се веднъж, най-вероятно е да мине номера, но в базата данни ти ще фигурираш, като пътник, на който не са му сканирали на гейта бордната карта и чисто формално ти трябва да си или на летището или някъде в Гърция, като си влязал нелегално...

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
3 minutes ago, tch said:

Да, като се върнеш обратно в София и служителя ако прекара личната ти карта през четеца ще види, че си лятал за Гърция, а не си влязал в нея....

Това не е сигурно, че ще стане, освен ако България няма пълноправен достъп до шенгенската информационна система. Освен това сравнението на базите с данни вероятно става с определено закъснение, защото теоритично цял ден можеш да седиш в тоалетната на транзита, преди да минеш КПП-то ) Не вярвам 10 минути след кацането вече да сигнализира, че те няма...

Проблем вероятно ще има, когато отново се опита да влезе в Шенгенската зона...

Връзка към мнение
преди 37 минути , Topfly каза:

Авиокомпаниите в ЕС вкарват в една централна база данните на пътниците, като е доста вероятно службите за сигурност да сравняват данните на авиокомпаниите за пътуващите към Шенген пътници с данните на гранична полиция. Ако пътник е пътувал към шенгенско летище, но официално не е влязъл в Шенген има доста голяма вероятност да е минал КПП-то нелегално, а това вече си е доста сериозен проблем на сигурността.

Ако се правеше такова сравнение, то в Италия доста съществена част от пътниците са "влезли нелегално". Сигурно много хора са забелязали как някои служители "проверяват" документите и нито сканират, нито регистрират нещо някъде.

преди 2 минути , koliob каза:

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Just now, koliob said:

Ако се правеше такова сравнение, то в Италия доста съществена част от пътниците са "влезли нелегално". Сигурно много хора са забелязали как някои служители "проверяват" документите и не регистрират нищо никъде.

Не е точно така! На пътниците извън ЕС винаги регистрират документите, а на гражданите на ЕС до преди няколко години само избирателно регистрираха документите. След серията атентати в Западна Европа обаче се обърнаха нещата. Сега като общо правило регистрират на всички документите когато минават шенгенста граница и само при извънредни ситуации за да се избегнат струпванията на огромни опашки може да не регистрират паспорта или личната карта на гражданите на ЕС.

9 minutes ago, ДиянаВ said:

А на тези четци не се ли проверява само истинността на документа за самоличност? 

Далече не само това е целта! Ако те издирва интерпол, националната полиция или имаш забрана за напускане на страната системата веднага ще сигнализира на граничаря.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Topfly каза:

Не е точно така! На пътниците извън ЕС винаги регистрират документите, а на гражданите на ЕС до преди няколко години само избирателно регистрираха документите. След серията атентати в Западна Европа обаче се обърнаха нещата. Сега като общо правило регистрират на всички документите когато минават шенгенста граница и само при извънредни ситуации за да се избегнат струпванията на огромни опашки може да не регистрират паспорта или личната карта на гражданите на ЕС.

Сигурно ги гледаш всеки ден и знаеш по-добре какво правят, а пък аз явно често попадам на "извънредни ситуации".

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 55 минути , Topfly каза:

Ако пътник е пътувал към шенгенско летище, но официално не е влязъл в Шенген има доста голяма вероятност да е минал КПП-то нелегално, а това вече си е доста сериозен проблем на сигурността.

Хм ако не бъркам по мой спомени не веднъж, като съм летял за някъде на проверката в чуждата страна само им показвам л.к. и те май не я сканират никъде, а само я поглеждат или дова е при нас 🙄

Връзка към мнение
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

След като разгледах подробно Каламата и околия прецених, че нямам особен интерес към този регион на Гърция, по-забавен ще ми е самият полет и кацането на летището. Всеки луд с номера си, а аз просто обожавам да летя 🙂

 

Май-май гониш и рекорди по посетени летища, колко вече си избройкал?😉

Връзка към мнение

Доколкото знам, ако служебно искаш справка от полицията за пътуванията зад граница на едно лице, могат са ти кажат само от кой граничен пункт е напуснал страната, но не и накъде е отишъл.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.