Прескочи до съдържание

Летене за спорта - до Каламата и назад... със същия самолет


Препоръчани мнения

15 hours ago, epetkov said:

На практика от  нешенгенските полети има само един, който е и извън ЕС - полетът от Тел Авив.

От гледна точка на процедурата не би трябвало да има голяма разлика между нешенгенски полет към страна членка на ЕС и такава, която не е. Ако няма друг пристигащ или заминаващ полет към нешенген  около полета на Георги Матеев не смятам, че това ще е проблем.

 

За мен лично по сериозен риск ми изглежда евентуално малкото пътници на полета до София. Колкото по малко пътници има, толкова по бързо ще затворят гейта...

Връзка към коментар
преди 20 минути , Topfly каза:

Колкото по малко пътници има, толкова по бързо ще затворят гейта...

Не и ако има "Последно повикване за @Георги Матеев! @Георги Матеев, незабавно се отправете към изхода за отвеждане към самолета!"

 

🤣 

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Topfly каза:

не би трябвало да има голяма разлика между нешенгенски полет към страна членка на ЕС и такава, която не е.

Разликата при нешенгенските пътници  е следната:  на тези от ЕС само им се сканират документите, на другите, които не са от ЕС трябва да им се сложат и печати в паспортите. Щрак, щрак, ама се губи някакво време и за слагане на печати. Вчера проверих и видях, че освен от Тел Авив има и друг полет извън ЕС - точно в ден неделя (30.06 е неделя) има полет от Москва. Каца обаче твърде рано - около 16:10 ч.

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 1 час, ДиянаВ каза:

Седя и си мисля, че полетът на @Георги Матеевще е далеч по-кратък от подготовката и разискванията тук😀. Такова проучване на летището и терена падна, че все едно десант ще прави на Пелопонес от към Каламата.

@Георги Матеев, парашутни скокове имаш ли😁?

Не, но вече много се замислям дали да не мина един ускорен курс.

 

Ще скоча от самолета малко преди кацане за да преваря опашката и да се наредя на бординга навреме 😀

  • Харесвам 1
  • Смея се 12
Връзка към коментар
преди 38 минути , epetkov каза:

 Вчера проверих и видях, че освен от Тел Авив има и друг полет извън ЕС - точно в ден неделя (30.06 е неделя) има полет от Москва. Каца обаче твърде рано - около 16:10 ч.

Откъде гледаш тази информация, ако не е тайна?

Връзка към коментар

Аз предлагам този уикенд да спретнем протест на площад Синтагма,нали гърците така решават проблемите си.Ще опънем едни плакати с лозунги"Георги Матеев има право да си хване обратният полет","Казваме ДА на свободното прекачване" и вече крайното "Изградете транзитен коридор на летище Каламата до 30 юни 2019г" със заплахи,че български крак няма  да стъпи на Пелопонес..Може да привлечем някоя от тези шумни гръцки агитки,дето хвърлят Молотов по полицията, обаче ще ни излезе скъпо, защото гърците протестират само в работно време.

Ще предизвикаме интереса на медиите,ще пратят екип да види що за откачалки сме и за какво се борим.Така под медийният натиск,митничарите на л-щето ще са подготвени със снимка на Матеев за да го извикат първи за проверка,а наземният персонал ще бъде инструктиран да не започва бординг преди известният пасажер да се появи на гейта.

В последствие известността на Матеев ще се увеличи още повече,в бозуки баровете ще

звучат само негови миксове,а летищата в Гърция ще се надпреварват да го канят да се прекачва и на тяхна територия:)))

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 13
Връзка към коментар
преди 20 часа, Мари Николова каза:

План Б е връщане с полет от Атина, обикновено са евтини.Има автобуси почти през час от Каламата( 3часа и 20мин пътуват).,кофти е че те пък са скъпи-около 25евро.

 

Някъде гледах и интересен маршрут с автобус до Килини, от там с ферибот до Закинтос и после полет до Виена и прибиране през Братислава,но не беше от най-бюджетните.

Е, то сигурно, ще може и през САЩ да се прибере човек:))))

Ще ме уморите, с тези идеи:))))))))))))

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Не, но вече много се замислям дали да не мина един ускорен курс.

 

Ще скоча от самолета малко преди кацане за да преваря опашката и да се наредя на бординга навреме 😀

Жоро, измислих го. Сядам (припадам)на стълбата за влизане в самолета и докато не дойдеш,  самолета ще чака.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Браво 2
  • Смея се 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, ДиянаВ каза:

Седя и си мисля, че полетът на @Георги Матеевще е далеч по-кратък от подготовката и разискванията тук

Не конкретният полет на @Георги Матеев , а всяко   бюджетно  пътуване изисква повече  време за подготовка, отколкото самото то. Лесно е когато разполагаш с добри финанси.  Купуваш си за 5 минути билет за  700-800 евро (поне), резервираш си хотел  от  300 евро,  резервираш си рент а кар или си наемаш частен  трансфер.   При  бюджетните пътувания има и  важен психологически момент.  Например, ако при  ултрабюджетното летене на Георги за 1.98  се случи нещо непредвидено и трябва да  направи някакви допълнителни разходи, например 25 единици. Това  представлява 12,5 ПЪТИ  повече средства от самите билети.  Представяте ли си какво голямо разочарование ще бъде за пътника, без значение дали е Георги или Иван.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 6 минути , epetkov каза:

Не конкретният полет на @Георги Матеев , а всяко   бюджетно  пътуване изисква повече  време за подготовка, отколкото самото то. Лесно е когато разполагаш с добри финанси.  Купуваш си за 5 минути билет за  700-800 евро (поне), резервираш си хотел  от  300 евро,  резервираш си рент а кар или си наемаш частен  трансфер.   При  бюджетните пътувания има и  важен психологически момент.  Например, ако при  ултрабютжетното летене на Георги за 1.98  се случи нещо непредвидено и трябва да  направи някакви допълнителни разходи, например 25 единици. Това  представлява 12,5 ПЪТИ  повече средства от самите билети.  Представяте ли си какво голямо разочарование ще бъде за пътника, без значение дали е Георги или Иван.

Ми, направо, с депресия може да се сдобие:))))))

  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 3 минути , AlexandraKo каза:

с депресия може да се сдобие:))

Именно затова са  полезни толкова дългите дискусии, за  на пръв поглед,  прости казуси- да не допуснем  магеланец да изпадне в депресия!

  • Харесвам 4
  • Браво 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
Георги Василев

Цялата тема чета и се усмихвам искрено. 😄 А не може ли всички (около 200) човека да се включим и да летим всички заедно за спорта? 😄 Няма как 200 човека да изпуснат самолет...ще им се наложи да ни чакат. Нямат друг избор, все ще сме наши хора. И по телевизията ще ни дадат, пак накуп. Чиста работа! Някои по горе го беше казал, новата тенденция - къс уикенд, само 25 минути.

  • Харесвам 10
  • Браво 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 21 минути , Георги Василев каза:

Цялата тема чета и се усмихвам искрено. 😄 А не може ли всички (около 200) човека да се включим и да летим всички заедно за спорта? 😄 Няма как 200 човека да изпуснат самолет...ще им се наложи да ни чакат. Нямат друг избор, все ще сме наши хора. И по телевизията ще ни дадат, пак накуп. Чиста работа! Някои по горе го беше казал, новата тенденция - къс уикенд, само 25 минути.

Флашмоб на борда на самолета? Чудесна идея!

  • Харесвам 4
  • Смея се 2
Връзка към коментар
Георги Василев
В момента, Goal & Boss каза:

Флашмоб на борда на самолета? Чудесна идея!

Да! Със знамето и всякави магелански неща! Ще използваме времето за ГОЛЯМА реклама...кажи речи безплатно! 😄

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар

Аз съм твърдо ЗА! Нека @Георги Матеев провери как стои въпросът с ултракъсия уикенд до Каламата и ако даде положителни отзиви - можем да започнем да мислим нещо в тази посока. Но за да напълним максимално самолета с нас, ще трабва да хванем някой полет веднага след пускането на ново разписание. И НИКОЙ няма да си купува запазени места, багажи и каквито и да било екстри... MOL ще побеснее! :grin:

Евентуално можем да се наговорим всеки да си купи по едно кафе или вода на борда и да плащаме само с карти Wizz...

  • Харесвам 3
  • Смея се 11
Връзка към коментар
преди 2 минути , Goal & Boss каза:

И НИКОЙ няма да си купува запазени места, багажи и каквито и да било екстри...

Луд ли си...? 25-минутен "къс уикенд" в Каламата без 20 кг чекиран багаж, приорити, запазени места, кафе, сандвич и лотарийни билети на борда... Това ми звучи като пропилян уикенд! :laugh:

  • Харесвам 2
  • Смея се 15
Връзка към коментар
преди 5 минути , chandni каза:

Луд ли си...? 25-минутен "къс уикенд" в Каламата без 20 кг чекиран багаж, приорити, запазени места, кафе, сандвич и лотарийни билети на борда... Това ми звучи като пропилян уикенд! :laugh:

Искаш да докараме на MOL инфаркт от радост, а не от яд! Моооже! :grin:

  • Смея се 6
Връзка към коментар
On 6/10/2019 at 12:07 PM, epetkov said:

Да добавя и аз своите 5 стотинки в темата. На 9 май летях Варна -Ларнака с Уиз. Около средата на полета  един пасажер информира стюардесите, че планира веднага да се връща за Варна със същия самолет. За мое учудване стюардесите не бяха изненадани от плановете на човека. Аз обаче бях в ШОК от тази "авантюра". Стюардесите казаха, че малко преди снижаване ще му дадат да седне на едно от първите места до предната врата за да излезе веднага.  След кацане, при излизане от самолета се спрях до стюардесата и я попитах какви са шансовете на човека да се върне веднага за обратния полет и  имали ли са в практиката си и други такива ентусиасти. Казаха ми, че той ще успее, и че не е първият такъв пътник. Оказа се, че много често така правят хора, които придружават непълнолетно лице. Т.е. деца на на работещи в чужбина. 

Не бях се замислял, че подобни пътувания могат да бъдат редовна практика, но след като при НТА няма услуга за придружане на деца е нормално редовно да изниква подобен казус. В такъв случай може би е добре @Георги Матеев да излезе с някаква сълзлива история, че носи лекарства на познат, който е на летището и ако може да го изчакат. Стюрдесите в самолета или пилота по принцип могат да се свъжат с персонала на гейта и да им кажат, че се очаква още един пътник и да изчакат няколко минути.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 46 минути , Goal & Boss каза:

 Но за да напълним максимално самолета с нас, ще трабва да хванем някой полет веднага след пускането на ново разписание.

То хубаво, ама само първите купили ще се вредят с евтините билети, на последните да не им излезе по 200€ :grin:

преди 10 минути , Topfly каза:

 В такъв случай може би е добре @Георги Матеев да излезе с някаква сълзлива история, че носи лекарства на познат, който е на летището и ако може да го изчакат. 

Майтапите настрана, ама за такива неща не е гот да се лъже! :unsure:

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Йосиф Милчов

Тука обаче ще е голяма забава ако 200 човека тръгнат с 200 чекирани куфара. Дали от АК ще си направят труда изобщо да разтоварят самолета, при условие, че след 10 мин. пак ще трябва да товарят същия багаж, в същия самолет. Голяма забава ще е.

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 14 минути , Topfly каза:

 Не бях се замислял, че подобни пътувания могат да бъдат редовна практика, но след като при НТА няма услуга за придружане на деца е нормално редовно да изниква подобен казус. В такъв случай може би е добре @Георги Матеев да излезе с някаква сълзлива история, че носи лекарства на познат, който е на летището и ако може да го изчакат. Стюрдесите в самолета или пилота по принцип могат да се свъжат с персонала на гейта и да им кажат, че се очаква още един пътник и да изчакат няколко минути.

Ако четеш Flyertalk ще се изненадаш колко много хора го правят

Примерно билета с прекачване Мадрид - Лондон - Буенос Айрес е много по-евтин от директния Лондон - Буенос Айрес, човека лети Лондон - Мадрид и после продължава с друг билет по маршрута Мадрид - Лондон - Буенос Айрес. Ако е същия самолет се пести време, плюс имаш относителна сигурност, че след закъснение на първия полет няма да изпуснеш следващия.

Или човек иска да си вземе билет с мили първа класа, но таксите на излизане от Великобритания са огромни, и той си взима економи билет до примерно Амстердам, и от там продължава с първа класа през Лондон за където е тръгнал

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 4 часа, Фичо каза:

ако не е тайна?

Не е тайна, разбира се!  За директния  Москва -Каламата  видях на  https://www.aviasales.ru/  За Тел Авив се предоверих на Уикпедия. Реално не успях да намеря такъв полет за лято 2019. Може би е имало в предишни години.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.